Policisté v sobotu nad ránem dne 18.srpna na vlakovém nádraží ve Vsetíně zadrželi teprve šestnáctiletého skinheada z Valašského Meziříčí, který zde společně s dalšími zaútočil na skupinku Romů. Konflikt začal podle svědků tak, že se skinheadům nelíbil zpěv místních Romů. „Pozpěvovali ve vestibulu nádraží. To se asi skinům nelíbilo,“ prozradil jeden ze železničářů.

Potyčku nakonec odnesl mladý muž z Valašského Meziříčí, který na nádraží čekal na vlak a podle všeho nepatřil ani k jedné ze znesvářených skupinek.
Rozzuřené holé lebky jej strhly na zem, kde dostal řádnou nakládačku. Přivolaní policisté jej převezli na ošetření do nemocnice. Z lehkých poranění a modřin se podle lékaře bude vzpamatovávat minimálně týden.

Hlídka na místě zadržela šestnáctiletého mladíka z Valašského Meziříčí, který strávil noc v cele. „Mladistvý je podezřelý ze spáchání provinění ublížení na zdraví a výtržnictví,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Další informace o šarvátce vzhledem k věku útočníka policisté nemohou poskytnout. S tím ale, že po jeho kumpánech intenzivně pátrají.

K podobným incidentům nedochází ve Vsetíně příliš často. Naposledy se střetli bílí s Romy před rokem, kdy dva muži z Čech najeli svým autem do jednoho romského mladíka poblíž místní restaurace u Růžičků. Tehdy museli policisté uklidňovat rozvášněné Romy dlouho do noci. Ti totiž muže začali pronásledovat v autě po Smetanově ulici a chtěli je potrestat sami.