Ten je obžalován z milionových daňových úniků, které se týkají transakcí s motorovým benzinem přivezeným z Rakouska a prodaným na Opavsku.
Kilián tvrdil, že se stal nevědomky bílým koněm dvojice podnikatelů ze Vsetínska, kteří na něj převedli své firmy. Oba muže soud předvolal jako svědky.
První z nich se kvůli nemoci omluvil, druhý Kiliánovu verzi odmítl. Potvrdil jen převedení firmy.

O další obchodní aktivity se údajně nestaral. Kilián však trvá na tom, že oba jej doprovázeli při všech obchodních jednáních i při vývěru milionových částek.
Jeho verzi částečně potvrdila pracovnice jedné z opavských bank, kde si nechal proplatit šeky od společnosti, která od něj koupila benzin.

Kilián byl již v roce 1999 za výše zmíněné daňové úniky v nepřítomnosti odsouzen k osmi rokům vězení. Několik let se ukrýval v Kanadě, kde jej později na základě mezinárodního zatykače zadržela místní policie. Kilián tvrdil, že o odsouzení neměl ani potuchy. Po deportaci putoval do žaláře v České republice, kde si měl odpykat uložený trest.

Ten mu byl ale později zrušen. Kilián totiž využil svého práva a požádal o nový soudní proces, což mu naše zákony umožňují. Běhemjednání, které začalo tento týden u Krajského soudu v Ostravě, detailně popsal obchody s motorovým benzinem. Prohlásil, že pracoval pro dvojici podnikatelů z našeho regionu, kteří na něj převedli své firmy a zajistili mu koncesi na obchodování s benzinem. Kilián prý netušil, že se stal bílým koněm.

Podnikatelům bezmezně věřil. Že něco není v pořádku, pochopil až tehdy, když jej odvezli do Rakouska. Zde mu koupili letenku do Kanady a řekli mu, aby se do Evropy nikdy nevracel.

Kiliánovi hrozí až dvanáct let vězení. Za účast na machinacích s benzinem byli již pravomocně odsouzeni celníci a příslušník cizinecké policie ze Vsetínska. V roce 1999 jim soud vyměřil šest a pět let žaláře. V procesu s Kiliánem nyní vystupují jako svědci.