VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN MRLINA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Medvěd má na svědomí škody za čtvrt milionu, chovatelé požadují náhradu

Krajští úředníci přijali ke včerejšímu dni pětadvacet žádostí o náhradu škod způsobených na hospodářských zvířatech potulným medvědem na Valašsku. Žádosti musí schválit ministerstvo financí. Výše škod už teď dosahuje čtvrt milionu korun. Chovatelé i přesto svá stáda nijak zvlášť nezabezpečují. Nemá to podle nich cenu.

Na motoristy blokující sjezdy je policie krátká

Nájezdy na chodníky ze silnice se budují pro pohodlný vjezd a sjezd. Často ale bezohledný řidič zaparkuje přímo v něm. Maminky s kočárky mají problém, vozíčkáři často neřešitelný. Policisté jsou bez pravomocí, zákon na tuto skutečnost nepamatuje.

Medvěd se stáhl zpátky ke Vsetínu. Ochránci zvažují výrobu dalších klece

Valašský medvěd, který si vysloužil od ochránců jméno Chaosák se o uplynulém víkendu přiblížil zpátky ke Vsetínu. Ze soboty na neděli se objevila svědectví o jeho působení na Hovězí. Střelec ze Dvora Králové odjel po pětidenním působení na Valašsku v pátek.

AKTUALIZOVÁNO

Nebylo co hasit. V kuchyni našli mrtvé tělo

Hasiči vyjeli ve čtvrtek odpoledne k požáru domu v okrajové části Vsetína, na Bobrkách. Plameny hasit nemuseli, v místnosti našli mrtvé tělo.Operační důstojník vyhlásil poplach pro profesionály ze Vsetína sedm minut po půl sedmé odpoledne. Na Bobrkách mělo hořet v jednom z domů.

Čerti obsadili hornolidečský betlém

Výstava tradičních mikulášských masek Hornolidečska láká od začátku listopadu k prohlídce v informačním centru v Horní Lidči. Patnáctičlenná skupina Mikulášů, čertů a jiných masek pocházejících z této oblasti si během prvních dnů otevření expozice zasloužila obdiv a respekt dospělých i dětí.

Koalice odmítla jednat o spalovně, sklízí kritiku

Plán výstavby spalovny odpadu ve Vsetíně – Luhu chtěli na pondělním ustavujícím zastupitelstvu projednat zástupci opoziční Koalice pro otevřený Vsetín (KOV).

Pachové stopy pro medvěda jsou položené. Střelec hledá stanoviště

Myslivci spolu s ochránci přírody a střelcem ze Dvora Králové pokládali celé pondělí a úterý pachové stopy. Klec je nastražená, střelec má nabito. Výsledek je ale nejistý, tak brzkému úspěchu nedávají ochránci příliš šanci.

Starostou Vsetína je Jiří Růžička. Za sebou má tři místostarosty

Zastupitelé města Vsetína volili v pondělí po složení slibu nové vedení města. Překvapení se nekonalo. Formou veřejné volby zvolilo jednadvacet zastupitelů na další funkční období nového starostu a tři místostarosty.

Halloweenská párty pro děti i pro dospělé ve Vsetíně. Podívejte se

Strašidelné odpoledne plné soutěží, her a zábavy si užívaly o prvním listopadovém víkendu děti ve Vsetíně. V klubu U Splavu na Ohradě se konala tradiční Halloweenská párty.

Hon na medvěda pokračuje. Přemístili klec, dorazili střelci

Tým pověřený odchytem nezbedného medvěda, který už měsíc a půl působí nemalé škody chovatelům na Valašsku, je ve střehu. Stopaři jsou v terénu, o víkendu dorazili střelci. Zádrhel je v tom, že huňáč se na delší dobu „odmlčel“ a přestal páchat škody.

Kruháč prý musí předělat. Nesmysl, brání se stavitel

Od jara se potýkají řidiči s problémem při průjezdu vesnice Hovězí na Vsetínsku. Silničáři tu opravují jeden a půl kilometru dlouhý úsek. Obec se připojila a ve své režii staví chodníky.

Městská hromadná doprava zdarma se osvědčila

Používání MHD ve Vsetíně zdarma pro zaměstnance firem se rozjíždí. Jako první začala zaměstnanecké benefity pro své pracovníky poskytovat společnost Austin Detonator. Je možné, že se připojí i další.

V Karolince se prý sčítalo mimo volební místnost. Soud řeší dvě stížnosti

Ani měsíc po volbách nebude jasné, kdo povede v příštím období město Karolinku. Průběh tamních komunálních voleb přezkoumává soud. Jednání je nařízené až na 7. listopadu.

Na míšu už i bez povolení. Je krizová situace, říká hejtman

Pohár trpělivosti přetekl. Zástupci Sdružení pro rozvoj mikroregionu Střední Vsetínsko poslali hejtmanovi Zlínského kraje Jiřímu Čunkovi dopis, v němž ho vyzývají k urychlenému řešení krizové situace s medvědem. Hejtman vzkázal, že včera opět zahájili odchyt.

Školáci si hráli na zámku na archeology

Muzeum regionu Valašsko nabídlo už počtvrté žákům a studentům škol vnořit se do tajů vědy studující minulé lidské společnosti. Včera začala na vsetínském zámku akce k mezinárodnímu dni archeologie.

Mistři kováři z Jarcové dělají čest svému příjmení

Na Hodovém jarmarku v Ratiboři byly o víkendu k vidění desítky stánků se zajímavým sortimentem, atrakcemi i jídlem. Žádný nepoutal pozornost stovek návštěvníků tak, jako ukázky starého poctivého řemesla. Svůj um tu předváděli otec a syn, umělečtí kováři Josef a Petr Kovářovi.

Studovali Burianovy kresby

Běžnou výuku si zpestřili studenti Masarykova gymnázia ve Vsetíně. V hodině výtvarné výchovy zavítali do Galerie Stará radnice, kde se prošli Světem fantazie ve stejnojmenné výstavě obrazů Zdeňka Buriana.

Je políčeno. Klec na medvěda čeká na přísně tajném místě

Klec na medvěda tuláka, který od poloviny září prochází Valašskem a páchá škody, je nastražená. Včera odpoledne ji do přírody umístili pracovníci Správy chráněné krajinné oblasti (CHKO) Beskydy a zástupci čtyř vesnic. Místo je z pochopitelných důvodů utajené.

Odborníci ošetřili lípu Svobody a lípu Přátelství

Dva stromy svobody ošetřila ve středu dopoledne odborná firma v Senince. Třiasedmdesátiletým lípám, které nesou pojmenování přátelství a svobody, se dostalo odborné péče v rámci kampaně Stromy svobody 19182018, kterou vyhlásila Nadace partnerství.

Město Vsetín povedou tři nejvolenější strany

Nové vedení města může být zvolené na ustavujícím zastupitelstvu 5. listopadu.

Úspěch rožnovských strážníků: medailové žně na střeleckých soutěžích

Strážníci rožnovské městské policie mají za sebou úspěšné tažení letošními střeleckými soutěžemi. Ziskem jednoho prvního, pěti druhých a dvou třetích míst potvrdili svou vysokou střeleckou úroveň.

Starostům obcí došla s medvědem trpělivost

Potulný medvěd hnědý začíná lidem na Valašsku vadit čím dál víc. Trpělivost už došla starostům dědin, ve kterých se huňáč-turista objevil. Hromadně píší na krajský úřad žádosti o povolení k odchytu zvířete. Co bude pak, se ale neví, zlínská zoo medvěda nechce.

VIDEO: Při opravě zjistili, že koncertní křídlo má už přes devadesát let

Mistrovský kousek z věhlasné dílny Petrof se po několika měsících vrátil „domů“. V úterý dorazil kompletně opravený nástroj zpět do vsetínského domu kultury.

Medvěd zase zabíjel. Obavy lidí rostou.

Medvěd na Valašsku dal o sobě znova vědět. V úterý roztrhal ve vsetínské části Červenka dvě kozy. Celkem už napáchal škody na pěti místech. Včera po ránu se dokonce objevil uprostřed vesnice Velká Lhota, když ho místní vyfotili, jak si to špacíruje po silnici. Lidé začínají mít strach zejména o své děti.

Lidovci ve Vsetíně mají zálusk na post starosty

Povolební vyjednávání ve Vsetíně začala už o víkendu. Tomáš Pifka, lídr ve volbách druhé nejsilnější strany STAN, se sešel v neděli pouze s vítěznými lidovci.

Čunek: Nevypořádali jsme se ještě s korupcí a vládne tu nespravedlnost

ROZHOVOR / Pouze jedno kolo voleb stačilo v obvodu č. 77 k rozluštění hádanky, kdo bude na příštích šest let senátorem za Vsetínsko. 

Jiří Čunek obhájil křeslo senátora hned v prvním kole

Pouze jedno kolo voleb stačilo v obvodu č. 77 k rozluštění hádanky, kdo bude na příštích šest let senátorem za Vsetínsko. Potřebnou nadpoloviční většinu hlasů k přímému vítězství získal lidovecký kandidát Jiří Čunek. Senátorem bude potřetí v řadě.

Údolí praskalo ve švech. Na Karlovském gastrofestivalu pojídaly tisíce lidí

Uzené s trnkovou omáčkou, zvěřina, jehněčí, čerstvé sýry, tradiční frgály, ale i slovenské halušky, maďarské klobásy, španělské delikatesy, francouzské speciality, italské špagety, belgické hranolky, rakouský špek, moravská vína a valašské pivo. To všechno lákalo o víkendu tisíce návštěvníků do Velkých Karlovic.

Za Charitou vzniká nová zahrada. Plánují ohniště, pergolu i vyvýšené zahrady

Zahradu za Charitou Vsetín na Horním městě otevřeli slavnostně ve čtvrtek v podvečer. Hotové jsou úpravy horní části zahrady, zbytek přijde na řadu příští rok.

VIDEO: Při rozsáhlé policejní razii zajistili kontroloři třináct cizinců.

Více než třicet policistů ze všech oddělení odboru cizinecké policie i pořádkové policie a také pracovníci finančního úřadu a oblastního inspektorátu práce si dali v úterý ráno dostavení na jednom z velkých parkovišť mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem.

Divadlo v Lidovém domě po roce opět naplnili diváci

Vůně čerstvých omítek, fungl nové polstrované sedačky, koberce v sále i zlatá opona. Takto vítalo v úterý hosty na slavnostním otevření kompletně opravené divadlo v Lidovém domě. Rekonstrukce si vyžádala částku přes sto milionů korun.

Medvěd se pro kořist vrátil

Ještě se nestihl vzpamatovat jak sám říká z masakru a hned zažil další šok. Řeč je o Jaromíru Machalovi ze vsetínské Horní Jasenky, kterému o uplynulém víkendu medvěd potrhal pět ovcí. Šelma se hned v pondělí ráno k jeho domu vrátila.

Mezi závodníky TFA není rivalita. Navzájem se podporujeme

ROZHOVOR/ Tažení pneumatiky (u chlapů váží přes padesát kilo), překonání bariéry, lezení do druhého patra a vytažení závaží, třicet ran pořádným kladivem, přenesení pětadvacetikilových kanystrů… To vše v zásahovém obleku, s helmou na hlavě a desetikilovým dýchacím přístrojem na zádech. Pěkná fuška, jsem na závodech Vsacké ligy TFA. TFA, tedy nejtvrdší hasič přežije.

Skončila Vsacká liga TFA 2018. Na Jasence se rozhodovalo o konečném pořadí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Sedmý ročník hasičské soutěže Vsacká liga TFA skončil v sobotu posledním kolem. Jednotlivci i družstva letos naposledy usilovali o poháry i celkové vítězství v lize na hřišti na Horní Jasence.

Školáka posádka auta ke svezení nezlákala

Další případ oslovení školáka neznámými lidmi, kteří projížděli vesnicí, řeší vsetínští policisté. Minulý týden měli tři muži ve stříbrném autě komunikovat s žákem základní školy v Hošťálkové. Policie událost prověřuje, škola upozornila žáky i rodiče, obec o případu informovala rozhlasem.

Hrnčeku vař! Mezinárodní kuchařka regionálních specialit je na světě

Kontrabáš, Chamula, Pupáčky nebo Šurdica. Ani politika, ani názvy rostlin či živočichů, ani léčivá voda. Pod těmito tajuplnými slovy se skrývají dobroty. Kulinářské speciality, které do mezinárodní česko-slovenské kuchařky přihlásili lidé ze Vsetínska i Trenčianských Teplíc. Zástupci obou měst knihu plnou receptů pokřtili ve středu na horské chatě Cáb.

Důchodci budou jako v bavlnce, na Vsetín budou shlížet z Vyhlídky

/FOTOGALERIE/ Velkou slávu zažili pracovníci Diakonie, hosté a možná i budoucí obyvatelé domova pro seniory ve Vsetíně. Ve čtvrtek slavnostně otevřeli v pořadí třetí domov s názvem Vyhlídka.

Hospoda Na Moštárně končí, pálenice zůstává

Společenský život na Horní Jasence se blahé paměti odehrával v hospodách Pod Lomem a Na Moštárně. Z té první udělali už dávno pekárnu. Do té druhé budou moci návštěvníci zasednout už jen jako členové soukromého klubu.

Vsetínská porodnice hlásí nový rekord. Za srpen téměř sto dětí

Vsetínská porodnice se chlubí novým rekordem. Během srpna zde přišlo na svět čtyřiadevadesát dětí. Jedná se o nejvyšší počet novorozenců za kalendářní měsíc vůbec. Takové číslo zatím porodnice nikdy nezaznamenala.

Policie pátrá po muži z Rožnovska. Neviděli jste ho?

Policisté pátrají od úterka po šestapadesátiletém muži z Rožnovska. V pondělí odešel z domu a už se nikomu z příbuzných neozval.

Nejvíce kandidátů podnikatelů má Vsetín

Více než patnáct procent živnostníků a podnikatelů na Vsetínsku se pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek.

Radnice představila odvážné plány. Sportovci jsou skeptičtí

Přes dvě hodiny trvalo veřejné jednání, na němž vsetínská radnice představila své plány rozvoje sportovišť ve Vsetíně. Lapač má být centrem halových sportů, lokalita na Tyršovce rájem tenistů a sportoviště na Ohradě Mekkou fotbalu a atletiky.

Vsetíňané vyjdou podvacáté zářit do ulic

Jubilejní ročník Valašského záření nabídne velkou porci hudebních lahůdek.

Cyklistický ultramaratonec Svaťa Božák: Splnil jsem si další sen

ROZHOVOR/ Svaťa Božák, rožnovský ultramaratonský cyklista, dokončil jako první Čech v historii další z náročných závodů. Race Around Ireland – Závod kolem Irska urazil za čtyři dny, deset hodin a třicet šest minut a to na druhém místě v královské kategorii SOLO race.

AKTUALIZOVÁNO

Někteří prvňáčci se na svou premiéru chystali čtrnáct dní

Školní rok začal. Prvňáčci se těšili na úvodní krok do nové životní etapy.

Festival Hlasy spláchla voda. Návštěvníci ale odcházeli spokojení

V přízeň shora doufali organizátoři druhého ročníku festivalu Hlasy. Po třetím účinkujícím se ale mraky plné vody roztrhaly a rožnovský amfiteátr Na Stráni byl rázem pod vodou.

Muž omdlel v nádrži. Hasiči ho vytáhli mostovým jeřábem

Mostového jeřábu museli v sobotu po poledni použít hasiči ze Vsetína k vyproštění muže z kovové nádrže. Při natírání se nadýchal zplodin a omdlel.

AKTUALIZUJEME

Oslavy 110 let železnice táhly davy, lákal parní Matěj i motorový Hurvínek

FOTOGALERIE / Koleje, dálavy železničních tratí a mašinky. To jsou věci, které odjakživa lákaly a rozjiskřily oči dětí i dospělých. Nejinak tomu bylo i v sobotu na trati Vsetín – Velké Karlovice. Tato spojnice dvou usedlostí slavila sto desáté výročí.

Na oslavách 110 let železniční trati nebude chybět Matěj ani Hurvínek

V sobotu 1. září se bude na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice slavit. 110 let od zahájení provozu na této trati obohatí pestrý doprovodný program.

Zmizelo už šedesát bicyklů. Rozmáhají se krádeže elektrokol

Cyklistická sezona je v plném proudu a s ní i krádeže jízdních kol. Ve Zlínském kraji evidují policisté od začátku roku téměř dvě stovky odcizených bicyklů. Kola mizí hlavně ze sklepů, ale i z volného prostranství od restaurací, z chodeb domů, od obchodů nebo z přístřešků u rodinných domů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT