VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN MRLINA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Školáka posádka auta ke svezení nezlákala

Další případ oslovení školáka neznámými lidmi, kteří projížděli vesnicí, řeší vsetínští policisté. Minulý týden měli tři muži ve stříbrném autě komunikovat s žákem základní školy v Hošťálkové. Policie událost prověřuje, škola upozornila žáky i rodiče, obec o případu informovala rozhlasem.

Hrnčeku vař! Mezinárodní kuchařka regionálních specialit je na světě

Kontrabáš, Chamula, Pupáčky nebo Šurdica. Ani politika, ani názvy rostlin či živočichů, ani léčivá voda. Pod těmito tajuplnými slovy se skrývají dobroty. Kulinářské speciality, které do mezinárodní česko-slovenské kuchařky přihlásili lidé ze Vsetínska i Trenčianských Teplíc. Zástupci obou měst knihu plnou receptů pokřtili ve středu na horské chatě Cáb.

Důchodci budou jako v bavlnce, na Vsetín budou shlížet z Vyhlídky

/FOTOGALERIE/ Velkou slávu zažili pracovníci Diakonie, hosté a možná i budoucí obyvatelé domova pro seniory ve Vsetíně. Ve čtvrtek slavnostně otevřeli v pořadí třetí domov s názvem Vyhlídka.

Hospoda Na Moštárně končí, pálenice zůstává

Společenský život na Horní Jasence se blahé paměti odehrával v hospodách Pod Lomem a Na Moštárně. Z té první udělali už dávno pekárnu. Do té druhé budou moci návštěvníci zasednout už jen jako členové soukromého klubu.

Vsetínská porodnice hlásí nový rekord. Za srpen téměř sto dětí

Vsetínská porodnice se chlubí novým rekordem. Během srpna zde přišlo na svět čtyřiadevadesát dětí. Jedná se o nejvyšší počet novorozenců za kalendářní měsíc vůbec. Takové číslo zatím porodnice nikdy nezaznamenala.

Policie pátrá po muži z Rožnovska. Neviděli jste ho?

Policisté pátrají od úterka po šestapadesátiletém muži z Rožnovska. V pondělí odešel z domu a už se nikomu z příbuzných neozval.

Nejvíce kandidátů podnikatelů má Vsetín

Více než patnáct procent živnostníků a podnikatelů na Vsetínsku se pouští na politickou dráhu. Fakta vyplynula z analýzy volebních kandidátek.

Radnice představila odvážné plány. Sportovci jsou skeptičtí

Přes dvě hodiny trvalo veřejné jednání, na němž vsetínská radnice představila své plány rozvoje sportovišť ve Vsetíně. Lapač má být centrem halových sportů, lokalita na Tyršovce rájem tenistů a sportoviště na Ohradě Mekkou fotbalu a atletiky.

Vsetíňané vyjdou podvacáté zářit do ulic

Jubilejní ročník Valašského záření nabídne velkou porci hudebních lahůdek.

Cyklistický ultramaratonec Svaťa Božák: Splnil jsem si další sen

ROZHOVOR/ Svaťa Božák, rožnovský ultramaratonský cyklista, dokončil jako první Čech v historii další z náročných závodů. Race Around Ireland – Závod kolem Irska urazil za čtyři dny, deset hodin a třicet šest minut a to na druhém místě v královské kategorii SOLO race.

AKTUALIZOVÁNO

Někteří prvňáčci se na svou premiéru chystali čtrnáct dní

Školní rok začal. Prvňáčci se těšili na úvodní krok do nové životní etapy.

Festival Hlasy spláchla voda. Návštěvníci ale odcházeli spokojení

V přízeň shora doufali organizátoři druhého ročníku festivalu Hlasy. Po třetím účinkujícím se ale mraky plné vody roztrhaly a rožnovský amfiteátr Na Stráni byl rázem pod vodou.

Muž omdlel v nádrži. Hasiči ho vytáhli mostovým jeřábem

Mostového jeřábu museli v sobotu po poledni použít hasiči ze Vsetína k vyproštění muže z kovové nádrže. Při natírání se nadýchal zplodin a omdlel.

AKTUALIZUJEME

Oslavy 110 let železnice táhly davy, lákal parní Matěj i motorový Hurvínek

FOTOGALERIE / Koleje, dálavy železničních tratí a mašinky. To jsou věci, které odjakživa lákaly a rozjiskřily oči dětí i dospělých. Nejinak tomu bylo i v sobotu na trati Vsetín – Velké Karlovice. Tato spojnice dvou usedlostí slavila sto desáté výročí.

Na oslavách 110 let železniční trati nebude chybět Matěj ani Hurvínek

V sobotu 1. září se bude na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice slavit. 110 let od zahájení provozu na této trati obohatí pestrý doprovodný program.

Zmizelo už šedesát bicyklů. Rozmáhají se krádeže elektrokol

Cyklistická sezona je v plném proudu a s ní i krádeže jízdních kol. Ve Zlínském kraji evidují policisté od začátku roku téměř dvě stovky odcizených bicyklů. Kola mizí hlavně ze sklepů, ale i z volného prostranství od restaurací, z chodeb domů, od obchodů nebo z přístřešků u rodinných domů.

Zahajovací koncert ZUŠ Kostka ozdobili špičkoví filharmonici

Prostranství před vsetínským domem kultury ožilo v úterý zahajovacím koncertem nové Základní umělecké školy Kostka. První její žáci do ní nastoupí příští týden.

Mnohé z toho, co Václav Havel napsal či řekl, dráždí do dneška

V kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí začíná dnes výstava Václav Havel – Politika a svědomí. V muzejním a galerijním centru v zámku Žerotínů najdou návštěvníci slavné i méně známé myšlenky z Havlových textů či veřejných projevů.

Šipkaři hráli nonstop třicet jedna hodin, pomohli tím nemocnému Jirkovi

Netradičně se loučili s prázdninami v Novém Hrozenkově. O víkendu připravili pořadatelé z místního spolku Rozina dětem ve spolupráci s hrozenkovskou školou dobročinnou akci s názvem Rekord pro Jirku. Výtěžek téměř 30 tisíc získá nemocný místní školák.

Knihovníci musí označit 40 000 svazků

Masarykova veřejná knihovna ve Vsetíně, konkrétně její centrální část na Dolním náměstí je uzavřená. Důvodem není celozávodní dovolená, ale modernizace výpůjčního systému.

Během deseti minut přišli dva lidé o osm tisíc

Nepozornost, ale také nepoctivost nálezců hrála hlavní roli ve dvou velmi podobných nedělních příhodách, které se odehrály ve Valašském Meziříčí nedaleko od sebe.

Cyklista "zrušil" BMW, škoda za stovky tisíc

Opilý cyklista narazil do béemvéčka. Nadýchal přes tři promile, způsobil škodu stovky tisíc a skončil se zraněním v nemocnici.

Fabia srazila ve Vidči chodkyni, ta utrpěla těžké zranění

K vážné dopravní nehodě došlo ve středu o půl druhé odpoledne ve Vidči na Rožnovsku. Osobní auto srazilo chodkyni, kterou s těžkým zraněním přepravil vrtulník do ostravské nemocnice.

Pomoc pro vsetínskou Charitu. Dostali nové auto

Nové osobní auto získala v úterý do užívání vsetínská Charita. Ředitelka organizace si včera převzala klíče od zástupce reklamní agentury Kompakt.

Na silnici vyhasl další život. Teprve třiadvacetiletý mladík havárii nepřežil

Život teprve třiadvacetiletého řidiče vyhasl včera večer u Valašského Meziříčí. Mladý muž z Novojičínska utrpěl po havárii zranění, kterým na místě podlehl.

Návrat kempování? Lidí přibývá, ale vyžadují kvalitu

ROZHOVOR / Kemp Ranč Bystřička na Valašsku ležící kousek od hráze stejnojmenné vodní nádrže vítá návštěvníky a milovníky kempování už třetím rokem. Majitelé manželé Stupkovi ho po několikaletém pustošení předchozími provozními dali do pořádku a hosté jsou spokojení.

Saša Rašilov přilákal svým čtením a zpěvem přes stovku diváků

První srpnové pondělí zavítal do Vsetína herec a muzikant Saša Rašilov. Na Dolním náměstí četl a zpíval dětem na akci, kterou Masarykova veřejná knihovna nazvala Letní prázdninové čtení. Známý kumštýř přilákal desítky diváků.

AKTUALIZOVÁNO

Kůň po srážce s dodávkou pošel. Jezdkyně je v kritickém stavu

V pondělí před osmou hodinou ranní srazila dodávka koně s jezdkyní. Dívku přepravil vrtulník s vážným zraněním do nemocnice. Kůň na místě pošel, zranění druhé jezdkyně, která také jela na koni, nejsou vážná.

Městským policiím v regionu chybějí strážníci. Není zájem

Strážníků městské policie je málo. Obzvlášť v letních měsících se velitelé potýkají s jejich nedostatkem. Někdy musí do ulic vyrazit samotní šéfové.

OS KOVO k vedení DEZY: Zorganizujme schůzku právních expertů

Odborový svaz (OS) KOVO, o jehož působnosti ve společnosti DEZA, má vedení chemičky pochybnosti, zveřejnilo další kroky, které hodlá v této věci učinit.

Betonová zeď byla silnější.

V úterý krátce po půlnoci narazil řidič se Škodou Fabia do betonové zdi. Zůstal zaklíněný v autě, po vyproštění ho sanitka převezla do nemocnice.

Bystřičský dvůr bude i pro Oznici, Jarcovou a Růžďku. Otevře v září

V plném proudu jsou stavební práce u nádraží v Bystřičce, kde během následujících dvou měsíců vyroste nový sběrný dvůr.

Češi se vracejí do kempů. Žádají ale kvalitní služby

Deštivější první polovina prázdnin oproti minulým sezonám zapříčinila slabší návštěvnost zejména stanařů, počet vyznavačů kempování ale za poslední roky roste.

Festival na konci světa láká rodinnou atmosférou. Amfolkfest ani letos nezklamal

Petr Pajzák ze Vsetína jezdil do osady Pulčín od mládí. Setkávali se s kamarády, hráli písničky u skal i v trampské hospodě U Willyho. V roce 1995 přišel s nápadem dát těmto setkáváním trochu řád. Tak vznikl festival amatérských kapel, Amfolkfest.

AKTUALIZOVÁNO

Borci z SDH Kelč vybojovali na Dračí lodi bronz.

Devátý ročník populární soutěže Dračí lodě na Chmelníku připravili pořadatelé z TJ Kelč na rybníku poblíž Kelče. O zisk letošního poháru soupeřilo v parném sobotním dnu devět týmů.

Srdce lázní je v havarijním stavu, oprava je nezbytná

Městské lázně ve Vsetíně se dočkají oprav. Potrvají tři roky a spolknou třicet milionů korun. První etapa začne už příští rok.

Prastarým automobilovým dědečkům dělají valašské kopce problémy

Na Valašsko se sjely veterány z celé republiky i okolních států. Vedla tudy trasa jednadvacátého ročníku Beskyd Rally Turzovka. Přes Soláň, Karlovice, Karolinku a Kohútku se prohnalo sto šedesát krasavců. Prohlížím je a procházím kolem nich s úctou a obdivem, některým je přes sto let.

Vandalové ve Vsetíně dál ničí truhlíky s květinami

Okrasa Vsetína a pro mnohé místní obyvatele chlouba centra města vzala opět za své. Po dvou měsících se opět vandalům znelíbily okrasné truhlíky s muškáty. Tentokrát neskončily v potoce, ale rozbité na chodníku. Jeden stojí město tisíc korun, radnice je hodlá stále doplňovat.

Auto si "odemkl" betonovým obrubníkem

Řidič Superbu našel ráno ve firemním autě místo své peněženky betonový obrubník. Ukradená peněženka je jen zlomkem škody, která vznikla poškozením auta.

Auto s vozíkem vjelo do cesty motorkáři

Vážná dopravní nehoda se stala v úterý po druhé hodině odpolední. Na výpadovce na Valašské Meziříčí u vsetínské části Poschla se srazila motorka s osobním autem. Oba motorkáře převezli záchranáři do nemocnice.

Místostarosta Pifka: Máme stadion standardu 21. století

Stavební práce ve vsetínském zimním stadionu Na Lapači jsou v plném proudu. Firmy dílo předají v půlce září. Plně provozu schopný bude stadion už v půlce srpna. Včera vyjeli hokejisté poprvé na led.

Oprava Lidového domu se prodraží o více než milion

Oprava Lidového domu bude o více než milion korun dražší. Po dokončení bude vsetínský Liďák kompletně opravený zvenku i zevnitř. Vsetínští herci přivítají milovníky divadla ve fungl novém sále koncem září letošního roku.

Na hovězskou pouť je lépe jet letos vlakem

I přes stavební práce na průtahu Hovězím, které jsou v plném proudu, čeká vesnici nadcházející neděli tradiční pouť. Dopravní situace bude složitá, vedení obce posílí vlakovou dopravu a žádá návštěvníky poutě, aby železnici upřednostnili.

Turisté si připomněli 90 let od otevření chaty

Devadesát let a necelý měsíc po otevření turistické chaty Vsacký Cáb se u ní výletníci ve čtvrtek v hojném počtu sešli, aby si připomněli tento významný milník v životech několika generací turistů. Vydali se pešky ze všech koutů a v cíli je vítala Cimbálová muzika Polajka.

Co s pohozenou jehlou? Nejlépe vyhodit ji sám

Nepříjemnou situaci nález pohozené injekční jehly v trávě nedaleko bytovek v části Halenkova Kuželky řešil před nedávnem místní obyvatel Antonín Mareček. Jehlu objevil jeho syn. Podle tloušťky odhadl, že nebyla narkomana, přesto jej nález rozzlobil.

Reliéfy za půl milionu mají ustoupit novému bistru

Restaurace Na Pančavě je nyní v rekonstrukci a v novém designu ji znovu otevře také nová provozní. Plány na nový interiér nepotěšil vsetínské historiky, protože původní dekorace, keramické reliéfy, je raným dílem akademického sochaře Pavla Drdy a v restauraci jsou více než třicet let. Historička Olga Mehéšová se obává, že se v průběhu rekonstrukce zničí.

Soubor Radhošť slavil sedmdesátiny. Narvaný amfiteátr tleskal ve stoje

VIDEO / FOTOGALERIE / Valašský soubor písní a tanců Radhošť oslavil sedmdesátku. V amfiteátru Na stráni Valašského muzea v přírodě, ve velkém stylu, za účasti mnoha gratulantů a s uvedením premiéry Valašského muzigálu.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Do skanzenu přijely stovky lidí obdivovat zručnost řezbářů

Jan Brlica z Francovy Lhoty je stejně jako praděda, děda a otec lesníkem. Dřevo mu učarovalo a kromě profesního života v něm našel i zálibu. Po otci Janovi je řezbář. Také jeho umění sledovali v sobotu v rožnovském skanzenu návštěvníci jednadvacátého ročníku mezinárodního setkání neprofesionálních řezbářů.

VIDEO: Letní kino na Bystřičce ožívá hudebními festivaly

Lucie Redlová, Jitka Šuranská trio, Pavel Tabásek, Honza Žamboch, skupina Z horní dolní a dál na jih i kapela Docuku. To je skvadra valašských muzikantů, která se postarala o hudební náplň druhého ročníku festivalu Andělská Bystřička.

AKTUALIZUJEME

VIDEO: Lidé dobré vůle se setkali na hřebeni Javorníků

Na pět stovek lidí dobré vůle se setkalo na svátek slovanských věrozvěstů u chaty Kohútka. Odtud vyšel průvod k dřevěnému kříži, kde se ve 13 hodin sloužila bohoslužba.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT