VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN MRLINA

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Požár v hale v Zubří způsobil škodu za více jak dvacet milionů

Deset zásahových hasičských aut vyjelo v pátek do objektu firmy v Zubří. Operační důstojník vyhlásil poplach profesionálním hasičům z Valašského Meziříčí a dobrovolným hasičům z Rožnova pod Radhoštěm, Zubří, Hutiska – Solanec, Poličné a ze Zašové.

Masarykovo gymnázium devadesátileté. Stovky studentů přišly zavzpomínat

VIDEO / FOTOGALERIE / Masarykovo gymnázium ve Vsetíně slaví devadesát let. Od roku 1928 jím prošly tisíce studentů, jímž předávaly vědomosti téměř tři stovky kantorů. Šestnáctkrát se změnil název školy. Čtyři změny zažila Jaromíra Kaderková, která nastoupila v roce 1961 a na škole působila do roku 2005.

O Ratibořský chleba Valaši nepřijdou

Silničáři se pustili do rekonstrukce silnice v Ratiboři. Při opravách chodníků a cesty v délce skoro čtyři kilometry asistují zaměstnanci obce, ruku k dílu přiloží i místní obyvatelé.

Nedostatek vody řeší vrty. Někteří se připojují na řad

Dlouhodobé klimatické změny způsobují pokles hladin podzemních vod. Vesnice, které mají vlastní vodovody, se potýkají s nedostatkem životodárné tekutiny. Ve Valašské Bystřici včera vydali nařízení o šetření vodou z obecního vodovodu spolu se zákazem zalévání a napouštění bazénů. Některé dědiny se napojují na řad Stanovnice, jiné řeší situaci vlastními vrty.

Tisíce lidí byly bez teplé vody. Nejtěžší je najít místo havárie

Od nedělního odpoledne je bez teplé vody jedenáct stovek bytů v sídlišti Rokytnice a na Rybníkách v ulici Štěpánská. Tady už pracovníci zásobování teplem dodávku vyřešili. V Rokytnici ale bylo v úterý po poledni stále kolem čtyř tisíc lidí bez teplé vody.

Nabízeli výhodnou smlouvu. Žena nakonec platí za plyn více

Žárovky jako dárek, za který nakonec zaplatíte několik tisíc. Závazné přihlášky do aukcí, kde je vítěz předem známý, a pokud zákazník „vítěznou“ smlouvu nepodepíše, čeká na něj pokuta.

AKTUALIZOVÁNO

Cyklista se srazil při projížďce se lvem. Majitel ho chce zažalovat

Nedělní projížďka skončila pro osmatřicetiletého cyklistu nečekaným zážitkem. Při sjezdu z Pulčína se na cestě ve Zděchově na Valašsku střetl se lvicí, kterou tady „venčil“ místní chovatel Michal Prášek. Cyklista utrpěl škrábance a tržné rány, z nemocnice už je doma.

Vsetínská radnice chybovala. Ministerstvo zarazilo dotaci 50 milionů

Ministerstvo pro místní rozvoj zaslalo vsetínské radnici rozhodnutí, ve kterém zamítá poskytnout dotaci ve výši až 49,8 milionů na postavení podzemních parkovacích míst před vlakovým nádražím. Důvodů k vyřazení dotace bylo více, starosta Vsetína Jiří Růžička boj nevzdává a odvolá se.

Mladí muzikanti z kapely Docela měli v Bratislavě úspěch

Vsetínská kapela Docela zabodovala v bratislavském semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Devět mladých hudebníků se v úterý zúčastnilo v ateliérech televize JOJ natáčení medailonků, rozhovorů a zvukových zkoušek.

V mateřské škole Halenkov předělají knihovnu na další třídu

Mateřská škola v Halenkově stojí v údolí krásné valašské krajiny v okolí Beskyd. Tradice mateřinky sahají do roku 1948. Nevyhovující podmínky staré budovy vedly ke stavbě nové školky ve středu vesnice. Byla otevřená v roce 1976.

Sekáči se v Semetíně sešli po patnácté. Podívejte se

Jubilejní patnáctý ročník Veliké ceny Valašska v sečení kosú přivítal v sobotu 2. června sekáče ze Semetína i okolí. Patnáct soutěžících si to rozdalo na louce u fotbalového hřiště. Zápolení o nejkvalitnější práci a styl i hra o čas byla na prvním místě, ale všem šlo především o zábavu.

Místostarosta Pifka: přes prázdniny jezděte po Vsetíně raději autobusem

Opravy silnice Pod Pecníkem zkomplikují až do září dopravu v centru města

Kuřáci sedí raději v garáži než v hospodě

Zima skončila, kuřáci plní zahrádky. Provozovatelé restaurací hodnotí návštěvnosti podniku během zimního období v souvislosti s kuřáckým zákonem.

Na veterány sháníme díly až na Novém Zélandě

Lukáš Valc ze Vsetína miluje techniku a stará auta. K nim se dostal přes svého otce. Doma mají čtyři pojízdné veterány, společně staví další tři. Objíždí srazy, občas svezou svatbu, a když je čas a je hezky, vyrazí si jen tak. Na Vsetínské noci v parku před zámkem představili svou Aerovku a Lukáš ochotně odpovídal na četné dotazy zvědavých návštěvníků.

Ve Veliké ceně Valašska v sečení kosú rozhoduje kvalita, styl i ustrojení

O Velikú cenu Valašska v sečení kosú se poperou sekáči tuto sobotu od sedmi hodin ráno v Semetíně za obchodem Maldovka.

Sekal trávu, spadl na něj malotraktor. Na místě zemřel

Tragicky skončily jarní práce na zahradě ve Velkých Karlovicích. Při sečení trávy se na muže převrhl malotraktor. I přes veškerou snahu záchranářů muž na místě svým zraněním podlehl.

Bystřičku ovládlo vodácké ahoooj! Dorazily stovky lidí

VIDEO / FOTOGALERIE / Samými superlativy hodnotili účastníci letošní osmnáctý ročník Vodáckého víkendu na Bystřičce. Svátek vodáků si přijely užít stovky nadšenců.

Gulášový král nabídl i stíhačku Spitfire. Vítěze vyprodali za půl hodiny

Stovky návštěvníků přilákala v sobotu do Ratiboře vůně guláše, letní počasí i pestrý program. Sedmnáctý ročník Gulášového krále doplnil tradiční jarní výšlap, ale také výstava RAF na Valašsku a dobový vojenský tábor se stíhačkou Spitfire.

Na Pustevny se o víkendu sjedou mistři řezbáři

Na čtvrtý ročník řezbářského sympozia Dřevěné Pustevny se sjedou mistři řezbáři.

Ředitelé školských zařízení obhájili svá křesla

Ředitelé vsetínských a meziříčských školských zařízení mají za sebou konkurzní řízení. Všichni dosavadní šéfové svá křesla uhájili.

Házenkářští mistři republiky začínali ve školní lize

Sportovní hala Na Lapači hostila v úterý závěrečný turnaj Vsetínské školní ligy v házené. O putovní pohár si to na palubovce rozdali žáci prvního stupně základních škol, Hovězí, Huslenky, Integra, Rokytnice, Sychrov a Ohrada. Posledně jmenovaní získali titul v kategorii dívky i chlapci.

V horách je sucho. Hřiby mají zpoždění

Dlouhodobé sucho houbám nesvědčí. Přesto začali hřibaři nosit z lesa první letošní úlovky. V březnu a dubnu toho v lesích moc nebylo, po dešti posledních dní by se podle mykologů mohla situace zlepšit.

Do boje se pustily Poličná a Ratiboř

O titul Vesnice roku usilují letos dvě valašské dědiny - Poličná a Ratiboř. Ve Zlínském kraji jsou mezi dvanácti přihlášenými, v republikovém měřítku chtějí uspět v konkurenci dvou set dvaceti osmi vesnic. Ratiboř poosmé, Poličná počtvrté.

Autobus zničily plameny kompletně. Škoda jde do pěti milionů

Požár skládky dřevěného odpadu a poblíž zaparkovaného autobusu ve Valašské Bystřici zaměstnal v pondělí večer tři jednotky hasičů. Plameny autobus zcela zničily, předběžná škoda je vyčíslená na pět milionů korun.

VIDEO: Prlovský drvař přilákal stovky návštěvníků

Málokterá akce přitáhne už na třetí ročník davy lidí. Prlovský drvař je výjimkou. Soutěž v ohánění se motorovou pilou a sekyrou je populární. Do dějiště před obecním úřadem v Prlově se v sobotní odpoledne téměř prodírám.

Loňské sezoně vévodil rekordní odstřel divočáků

Uplynulou sezonu hodnotili tradičně v tomto čase myslivci na Valašsku na Chovatelské přehlídce trofejí. O víkendu se sešli v Pozděchově. Loňský rok byl jednoznačně ve znamení černé zvěře. Myslivci odstřelili 2338 divočáků.

Bazén ve Valmezu bude bez vody až do září, začíná velká oprava

Na čtyři měsíce se v neděli 13. května 2018 uzavřel vstup do krytého bazénu ve Valašském Meziříčí.

Do práce i do školy se bude v kraji cestovat lépe

Méně nervů kvůli přesedání a více pohodlí. Cestující vlakem či autobusem si polepší. Kraj hodlá investovat do posílení veřejné dopravy. Díky tomu lidé získají lepší spojení s městy v kraji. To má motivovat k většímu využití hromadné dopravy.

Kolony od Zbrojovky. Radnice chce omezit osobní dopravu

Částečné zlevnění jízdného, rozšíření spojů a nový autobus. To jsou změny, kterých si mohou od počátku května užívat cestující městskou hromadnou dopravou ve Vsetíně.

VIDEO: Noc literatury ve znamení věží

Desítky milovníku psaných děl, čtení i netradičních míst se ve středu sešli ve Vsetíně na šestém ročníku Noci literatury.

VIDEO: Do Bystřičky se sjelo na trike sraz sto tříkolek

FOTOGALERIE / Jiřímu Václavíkovi tříkolky učarovaly. Před devíti lety dospěl k rozhodnutí, že bez nich to nepůjde. Teď na svém žlutém krasavci brázdí křížem krážem celou Evropu. Na třech kolech, s karavanem za zády už se svou partnerkou Ivou najel sto tisíc kilometrů.

Májka ve Vsetíně šla předčasně k zemi

Májka na vsetínském Dolním náměstí vydržela týden. V noci na sobotu ji někdo velmi zručně poslal k zemi. Dům kultury, který organizoval stavění i kácení musí vyřešit, zda májku znovu postaví, aby mohli na konci května uspořádat kácení pokácené májky.

Na Valašsku si připomněli 73. výročí osvobození

U příležitosti třiasedmdesátého výročí konce druhé světové války a osvobození se v pátek uskutečnil slavnostní pietní akt na Náměstí svobody ve Vsetíně.

Čtyři tisíce puků odeslali z Valašska do Dánska

K šampionátům, které pořádá Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) už neodmyslitelně patří valašská firma Gufex z Kateřinic. Od roku 1999 dodává oficiální puky na veškeré mistrovství pořádané IIHF.

Nepsané pravidlo: Cena medu stejná jako cena másla

Na Valašsku je okolo dvanácti tisíc včelstev a asi tisíc včelařů. Suché počasí na začátku letošního roku produkci medu trochu přibrzdí. Včelaři odhadují, že cena bude až o třicet korun vyšší.

Pro starosty je Pošta Partner ztrátový provoz

Další Pošta Partner se otevírá na Valašsku. Provozování poštovních služeb převzali v Liptálu. Přepážku otevřou v místě dosavadní pošty, v nově vybavených a opravených prostorách poslední dubnový den. Česká pošta hodlá převést na jiné subjekty do roku 2025 až dva tisíce pět set poboček. Někteří starostové se tomu brání.

Rybáři vysadí do vsetínských potoků 375 000 plůdků pstruha obecného

Patnáct tisíc plůdků pstruha obecného vysadili tento týden rybáři Místní organizace Českého rybářského svazu ve Vsetíně do Semetínského potoka. Na Vsetínsku je kolem devadesáti chovných potoků, celkově do nich hodlají vysadit tři sta sedmdesát pět tisíc plůdků.

O trávnickou Superstar bojovalo dvacet zpěváků

Školní jídelna základní školy na Trávníkách se v úterý proměnila v koncertní sál. Za hlasité podpory početného publika se tu uskutečnil patnáctý ročník soutěže zpěváků Superstar.

Zrušení dětského oddělení ve Vsetíně je fáma ujišťují zastupitelé

Diskuzi ohledně rušení dětského oddělení rozvířil na pondělním zastupitelstvu ve Vsetíně jeho člen Zdeněk Vejpustek. Informoval o petici, kterou už podepsalo přes čtyři tisíce lidí. Starosta Jiří Růžička i krajští zastupitelé přítomné ujistili, že zrušení dětského oddělení je fáma.

Muzeum láká na desítky akcí. Velká část cílí na děti

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm přichystalo na letošní sezonu bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na desítky akcí, folklorní festivaly, výstavy i výchovně vzdělávací programy. Ochuzené nebudou ani děti.

Nezapomněli jsme. Díky vám můžeme žít

Teplý slunečný den provázel účastníky vzpomínky na smutný konec války v Juříčkově mlýně v Leskovci u Vsetína. Před třiasedmdesáti lety, začátkem dubna 1945, tu němci vyvraždili celou rodinu Juříčkovu. Pietního aktu se zúčastnili zástupci obcí, armády i veřejnosti, ale také přímý účastník tehdejších bojů Jan Hronek.

Pokus o odvolání Jiřího Čunka ztroskotal, návrh opozice nikdo nepodpořil

S návrhem na odvolání Jiřího Čunka z představenstva firmy Vodovody a kanalizace Vsetín (VaK) přišli na pondělní zasedání zastupitelstva města členové opoziční Koalice pro otevřený Vsetín (KOV).

Traktoriáda ve Zděchově přilákala rekordní návštěvu

FOTOGALERIE / VIDEO / Parádní počasí, doprovodné akce, ale především traktory přilákali v sobotu do Zděchova rekordní počet návštěvníků. Na traktoriádu se přišlo podívat přes dva a půl tisíce lidí.

V Poličné někdo tráví kočky, v jedné zjistili zakázanou látku

Případem pošlých koček v Poličné u Valašského Meziříčí se začala zabývat policie. Zvířata se ztrácejí už tři roky.

Neukázněný kuřák zapálil střechu rodinného domu v Hrozenkově

V pátek v noci, krátce po dvaadvacáté hodině vyjeli profesionálové ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Karolinky, Halenkova, Nového Hrozenkova a Velkých Karlovic k požáru střechy rodinného domu v Novém Hrozenkově, který sousedí s budovou místní pekárny.

Michal Molek: Naši žáci budou připravení a neztratí se v žádném systému

ROZHOVOR/ Ředitel Michal Molek v rozhovoru o alternativním vzdělávání, rostoucím zájmu i úloze dnešních škol

Klíšťata vylézají. Třetí nejvyšší stupeň

Teplé počasí láká do přírody, ale probouzí také nebezpečná klíšťata. V těchto dnech vystoupala jejich aktivita na osmý stupeň z desetibodové škály. Více než jindy tak hrozí nákaza klíšťovou encefalitidou, nebo lymskou boreliózou.

Učitel s rákoskou je přežitek. Nastupují nové metody

Zájem o alternativní vzdělávání roste. Průkopníkem na Valašsku je ZŠ Sychrov.

Vypalování trávy je zakázané. Pálení odpadu má svá pravidla

Jarní počasí láká k úklidům zahrad, sadů a lesních porostů. Majitelé pozemků volí způsob likvidace rostlinného odpadu pálením. Při něm je třeba dodržovat určitá pravidla. Naopak plošné vypalování je zákonem zakázané. Vloni zasahovali hasiči v kraji během prvních tří jarních měsíců sedmdesátkrát. Od prvního března letošního roku už řešili třiadvacet lesních a polních požárů.

Hrozenkovským Liďákem zavoní buchty všeho druhu

Dorty, řezy, rolády, štrůdle, koláčky, domácí buchty, bábovky, frgály, slané buchty i všechny jiné buchty mohou zájemci přihlásit do soutěže O najchutnější valašské buchty. Po jedenácté ji připravil Spolek pro zachování valašských tradic.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT