VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN FOJTÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pověsti Hornolidečska vycházejí jako večerníčky

Hornolidečsko – Pohádky a pověsti Hornolidečska se dostanou do večerníčků. V návaznosti na již dříve publikovanou knihu Za dlúhých večerů vzniká DVD s animovanou verzí příběhů.

Vsetínský nadjezd se rozpadá

Vsetín - Drolící se sloupy, prorezlá kovová konstrukce a ocelové pruty prosvítající z rozdroleného betonu. Důležitý dopravní úsek, nadjezd Pionýrů ve Vsetíně, je ve špatném stavu. Jeho oprava je však zatím v nedohlednu.

Vesnice nabízejí internet zdarma

Valašsko - Internet zadarmo pro místní i pro turisty začaly nabízet některé obce na Valašsku. Počet míst, kde tuto službu nabízejí, stále roste. Bezplatné připojení na web je však omezeno jen na určité oblasti.

Rokytnice. Vítejte v Pekle

Vsetín – Víte, kde je ve Vsetíně Peklo? Lidé tak označují úsek v místní části Rokytnice kolem výpadovky na Zlín. Dennodenně tam totiž v těsné blízkosti rodinných domů projíždí velké množství nákladních automobilů, které způsobují hlučnost a velkou prašnost.

Pod Čertovými skalami bude dětské hřiště

Lidečko – Nové dětské hřiště vzniká v současné době v Lidečku. Bude na poměrně neobvyklém místě – pod Čertovými skalami. S projektem přišli zástupci státního podniku Lesy České republiky.

Vsetín daruje sochu partyzána Makovu na Slovensku

Vsetín – Bronzový památník druhé světové války na Bumbálce už brzy změní majitele. Současný vlastník město Vsetín chce pomník zobrazující partyzána s granátem věnovat obci Makov na Slovensku, v jejímž katastru socha leží.

Panská zahrada se stala dveřmi do pohádky

Vsetín - Děti z mateřských škol se ve středu dopoledne utkaly o rytířský poklad. V Panské zahradě ve Vsetíně se účastnily akce nazvané Pojďte s námi do pohádky.

Cyklisté se o víkendu utkají ve čtyřiadvacetihodinovém maratonu

Bystřička - Vyznavači maratonských závodů na horských kolech se tuto sobotu sjedou do Bystřičky. Koná se tam tradiční čtyřiadvacetihodinový závod Valašská 24.

Cesta na Hanžlov bude uzavřena

Vsetín – Obyvatelé místní části Vsetína Hanžlov přijdou na krátkou dobu o dodávky vody a plynu. Důvodem je oprava sesuvu a havarijního stavu cesty. Přístupová trasa bude po dobu rekonstrukce uzavřena.

Novorozencům se bude lépe dýchat

Vsetín – Novorozence na dětském oddělení vsetínské nemocnice hlídají čtyři nové monitory dechu. Vybavení mohli lékaři zakoupit díky sponzorskému daru.

Vyřezávat jsem začal teprve nedávno

Střelná, Vsetín - Dvacetiletý Václav Mužikovský ze Střelné se učí na cukráře. Jeho vášní se však minulý rok stalo vyřezávání ovoce a zeleniny. Na kontě má se svým koníčkem řadu úspěchů. Prozatím posledního ocenění se mu dostalo na mezinárodní soutěži Junior carving cup v Třebíči.

Lidé chtějí u Bečvy lavičky

Vsetín – Obyvatelé Vsetína chtějí u Bečvy nové lavičky.V úseku mezi Mosteckou ulicí a mostem u Střední průmyslové školy si totiž nemají kam sednout. Situaci komplikuje úzká stezka a velké množství cyklistů. Radní se rozhodli situaci řešit.

Muzejníci vydávají novou knihu

Vsetín – Pracovníci Muzea regionu Valašsko vydávají novou knihu o proměnách valašské krajiny. Čtenáři se v ní například dozví, jaké následky přinesla kolektivizace či proč z luk mizí motýli.

Někdy ani repelenty na klíšťata nestačí

Valašsko - Český hydrometeorologický ústav vydal na víkend varování před zvýšenou aktivitou klíšťat. Lidé by se tak neměli spoléhat na to, že se jim celý život vyhýbají a před vycházkou do přírody se raději natřít repelentem.

Špalíček mne ani tento rok nezklamal

Vsetín - Valašský Špalíček jsem navštívil teprve podruhé, ale ani letos jsem neodcházel zklamaný. Škoda jen, že bylo takové horko.

S modely formule 1 skončili učni na pátém místě v republice

Vsetín – Až do republikového finále soutěže modelů formule 1 se probojoval sedmičlenný tým studentů Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně. Nakonec skončili na pátém místě.

Náměstí Svobody se brzy zazelená

Vsetín – Klidová zóna před památníkem osvobození ve Vsetíně se opět změní ve staveniště. Brzy zde začnou dlouho plánované úpravy náměstí Svobody. Změny se dočká například mlatový povrch, který nahradí trávník. Práce začnou v první polovině července.

Roje bodavého hmyzu jsou problém

Vsetín - Zatímco ve volné přírodě nikomu většinou nevadí, v obydlených oblastech jsou roje bodavého hmyzu problém. Nepříjemnosti působí po celém světě.

OBRAZEM: Ve Valašském Meziříčí se konal další ročník Valašského Špalíčku

Valašské Meziříčí - Ve Valašském Meziříčí se konal jednatřicátý ročník Valašského Špalíčku

AKTUALIZOVÁNO

Převoz do nemocnice topící se chlapec nepřežil

Nový Hrozenkov, Ostrava – Sobotní záchrana pětiletého chlapce z přírodního koupaliště Balaton na Novém Hrozenkově měla tragickou dohru. I přes snahy zdravotníků po převozu do ostravské nemocnice zemřel.

Svatojánská noc na Soláni: hořely ohně, hrála muzika

Soláň – Ohňová show a svatojánské tradice. Návštěvníci informačního centra na Soláni zažili tuto sobotu magickou noc. V amfiteátru u hotelu Čarták se konal Svatojánský večer.

Uzené aj slibovička. Dareband pokřtil nové album

Vsetín - Uzené aj slibovička je název nového alba vsetínské kapely Dareband. V pátek večer se v mramorovém sále vsetínského zámku konal slavnostní křest.

Kapely podpořily mateřskou školu

Valašská Bystřice - Amfiteátr společenského domu U Pernických ve Valašské Bystřici se v sobotu stal dějištěm hudebního festivalu FestMaŠ. Výtěžek ze vstupného a ze zakoupených věcí, půjde na opravu místní mateřské školy.

AKTUALIZOVÁNO

Do Lidečka se sjeli motorkáři. PODÍVEJTE SE

Lidečko – Příznivců motocyklů si o víkendu dali sraz v Lidečku. Na myslivecké chatě v Račném se konal první ročník Motosrazu 1. Trnkové motorizované divize .

Ascendancy se mohou stát předkapelou Iron Maiden

Vsetín – Vsetínská kapela Ascendancy bojuje o šanci zahrát si s britskou metalovou legendou Iron Maiden. Probojovali se mezi deset skupin, které nyní usilují o hlasy svých příznivců.

Ve Střelné oslaví 
60 let vzniku Sokola

Střelná – Fotbalové hřiště ve Střelné se tuto sobotu stane místem oslav. Místní si zde připomenou šedesáté výročí od založení Tělovýchovné jednoty Sokol Střelná.

Číšníci běhali s vínem

Vsetín - Trojice studentů Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně získala na soutěži číšníků v Třebíči první místo. Obhájili tak putovní pohár, který škola získala v minulém roce.

Vsetín bude mít babybox

Vsetín – Schoulená postava se opatrně rozhlíží a pomalu přistupuje k temnému koutu. Otevírá poklop a opatrně ukládá uzlíček na dno. Naposledy se ještě podívá na spící tvář, přibouchne víko a rychle mizí ve tmě…

Mezinárodní den hudby oslaví ve Vsetíně dokumentem o rockové legendě Nazareth

Vsetín - Terasa Domu kultury ve Vsetíně se v pátek změní v koncertní pódium. Představí se tam známé folkové duo Žamboši. Vystoupení je součástí patnáctého ročníku evropského svátku hudby ve Vsetíně.

Přesunutí nádraží toho moc nevyřeší

Vsetín - Lidé ve Vsetíně se možná dočkají jednoduššího přestupování mezi vlakem a autobusem. Už nebudou muset čekat na vhodný okamžik k překonání silnice nebo složitě hledat nejbližší přechod. Stačí k tomu „jen" přemístit autobusové nádraží blíže k vlakům.

Autobusové nádraží Vsetín bude menší a blíž k vlaku

Vsetín – Přestupování z autobusu na vlak už nebude ve Vsetíně takovým problémem jako doposud. Radní chtějí autobusové nádraží přesunout na druhou stranu silnice, blíže k vlakům.

Vsetíňané chtějí stálé trhy s čerstvým ovocem a zeleninou

Vsetín – Obyvatelé Vsetína si zoufají. Nemají kde nakoupit čerstvé ovoce a zeleninu. Jsou tak obyčejně odkázání pouze na supermarkety. Chtěli by proto, aby ve městě vznikla stálá tržnice. Jestli budou jejich hlasy vyslyšeny zatím není jasné, radní se však problémem začali zabývat.

V knihovně pokřtili novou knihu

Vsetín – Téměř do posledního místa zaplnili ve čtvrtek lidé společenský sál Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně. Konal se tam slavnostní křest nové životopisné knihy o Josefu Sousedíkovi.

V Karolince chytli dva zloděje

Karolinka – Policisté zadrželi dvojici mužů ve věku 28 a 66 let z Karolinky, které obvinili z krádež zboží ze skladu prodejny potravin. Viníkům nyní hrozí až dva roky vězení.

Studenti zkoušeli ručně vyrobenou loď

Vsetín - Neobvyklé plavidlo začátkem týdne brázdilo hladinu vsetínského rybníčku v Panské zahradě. Studenti Střední odborné školy (SOŠ) Josefa Sousedíka zde zkoušeli loď, se kterou se 22. června zúčastní závodů na Holešovské regatě.

Valášek z Horní Lidče slaví 10 let

Francova Lhota - Kulturní dům ve Francově Lhotě se tento pátek stane místem oslav. Deset let od svého vzniku si zde připomenou členové dětského národopisného souboru Valášek z Horní Lidče.

Bobrky budou bezpečnější

Vsetín – Usedlíci ze Vsetínské části Bobrky to mají těžké. Alespoň ti, kteří chodí pěšky domů. Silnice zde není moc široká a nezpevněná krajnice končí hned za bílým pruhem příkopou.

Vesnice mají protipovodňový plán na webu

Kateřinice – Mapa záplavových oblastí, aktuální stav vody v potoce nebo množství dešťových srážek v obci. To vše je k vidění na webových stránkách povodňového plánu Kateřinic na Vsetínsku.

Vsetín ožije Chorvatskými dny

Vsetín – Chorvatské filmy, jídlo a hudba se na několik dní stanou součástí běžného života obyvatel Vsetína. Ve čtvrtek zde začíná festival chorvatské kultury. Součástí programu bude také ukázka tradiční svatby. Přijede i velvyslanec Frane Krnić.

Lidem vadí zanedbaný vzhled autobusové i vlakové stanice ve Vsetíně

Vsetín - Zanedbaný vzhled, špína, nedostatečná bezbariérovost a opilci. To jsou některé z problémů, které lidé ze Vsetína kritizují na zdejším vlakovém a autobusovém nádraží.

Ve Vsetíně ve čtvrtek pokřtí knihu o Josefu Sousedíkovi

Vsetín – Říkali mu Edison z Moravy. Takový je podtitul nové životopisné knihy o vsetínském vynálezci a politikovi Josefu Sousedíkovi. Její křest se koná tento čtvrtek v sedmnáct hodin ve společenském sále Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně.

AKTUALIZOVÁNO

Bystřička nad přehradou na chvíli hlásila druhý povodňový stupeň

Valašsko – Noční bouřky v úterý zvedly hladiny vodních toků na Valašsku. Na Bystřičce voda v poledne dosáhla prvního povodňového stupně. O čtyři hodiny později pak na malou chvíli i stupně druhého.

Ve Vsetíně vznikne další parkoviště

Vsetín - Nová parkovací místa získají lidé na sídlišti Ohrada v místní části Vsetína. Na ulici Dětská má vzniknout jedenáct šikmých stání, z toho jedno bude sloužit pro invalidy.

Míst ve školkách je málo, Vsetín otevře novou třídu

Valašsko - Volných míst v mateřských školách ve Vsetíně je pravidelně nedostatek. Po letošních zápisech zůstalo bez umístění jednadvacet dětí. Radní chtějí situaci vyřešit otevřením nové třídy v Mateřské škole Rokytnice.

Na Valašsku je 15 ohnisek včelího moru. Včelaři pláčou

Valašsko Dlouhá zima přinesla letos včelařům na Valašsku velké problémy. Kvůli mrazům řada včelstev uhynula. Navíc se objevila další ohniska včelího moru.

Ochránci sčítají chřástaly polní

Valašsko – Ochránci přírody v těchto dnech monitorují výskyt zvláště chráněného druhu ptáka chřástala polního v Beskydech. O pomoc se sčítáním žádají také všechny milovníky přírody.

VIDEO: Koupaliště u sokolovny zaplnili vodáci

Vsetín - Zmrzlinu zdarma pro prvních dvě stě dětí. To bylo jedno z lákadel páteční Dětské regaty ve Vsetíně. Na koupališti u sokolovny bylo pro malé návštěvníky připraveno mnoho atrakcí.

Policejní služebny mění provozní dobu

Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí – Novou provozní dobu mají od dnešního dne policejní obvodní oddělení ve Valašském Meziříčí a v Rožnově pod Radhoštěm. Ulice měst tak bude v noci hlídat více policistů.

Zbojníci s dobovými zbraněmi obsadili vsetínský zámek. PODÍVEJTE SE

Vsetín - Historií zbojnictví v Karpatech se zabývá nová výstava umístěná ve vsetínském zámku. Návštěvníci se například dozvědí, kdo to byl Jánošík nebo jaké existují zbojnické písně.

Odborníci diskutovali o rakovině prsu

Vsetín - Nové poznatky o rakovině prsu si ve středu přijeli do Vsetína vyměnit zdravotníci ze všech koutů republiky. V malém sále Domu kultury se konala odborná konference s přednáškami.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT