VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

Senior jel k lékaři a zapadl v lese. Manželka vyhlásila pátrání

Mezitím co po 85letém seniorovi pátrala manželka, uvízl v lese na Štákových pasekách, když jel do Zlína k lékaři. Z domu odjel bez mobilu i bez léků. Pomohli mu nakonec hasiči.

Tip na jarní procházku: za šafránem do Lačnova

Šafrán bělokvětý se vyskytuje na osmi místech v zemi. Nejvýznamější lokalitu máme v regionu – okolí Lačnova na Valašsku.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

Byznys kvete ve Zlíně. Vsetín je poslední

Zlínský kraj - V celorepublikovém pořadí srovnávacího výzkumu Města pro byznys se ze Zlínského kraje umístil nejvýše Zlín. Obsadil první příčku i mezi krajskými městy v republice, a to díky nejlevnějším poplatkům za svoz odpadu, ubytování, vodné a stočné či dani z nemovitosti.

Frgál je nepodařený vdolek

Rožnov pod Radhoštěm - O původu Valachů se odborníci už dvě stě let dohadují a hranice pro území Valašska se měnily v průběhu dějin. Nyní do něj řadí národopisci také krajské město Zlín, které leží na rozhraní tří regionů.

Čeština je zajímavá...až na ty pády

Zlín - Sami lákají ostatní ke studiu cizích jazyků a přitom dobře ví, že začátky nejsou žádný med. Cizinci z různých koutů světa, kteří žijí několik let nebo jen měsíců na Zlínsku, přišli dělat osvětu výuce řečí v rámci Evropského dne jazyků do sportovní haly Euronics.

Opilý převrátil čtyřkolku a zabil dítě

Valašské Klobouky - Převrácená čtyřkolka, dva zranění muži a mrtvé osmileté dítě, takový je zatím výsledek nehody, která se stala v sobotu před 19. hodinou ve Valašských Kloboukách – Mirošově. Řidič měl v krvi 1,66 promile alkoholu.

Dentista se ocitne v rozpacích

Zlín - Příležitost pobavit se, ale také se podílet na ději divadelního představení, budou mít už v sobotu večer všichni návštěvníci zlínské Malé scény.

Úspory se dotknou úředníků i politiků

Zlínský kraj - Nejenom čeští zákonodárci, ale i krajský úřad ve Zlíně uvažuje o tom, že sáhne v rámci úspor od Nového roku na mzdy úředníků i volených zástupců. Zlínská a kroměřížská radnice už osobní ohodnocení některých zaměstnanců snížila.

Region Zlínsko přispěje 55 tisíc na kulturu

Zlínsko - Pětapadesáti tisíci podpoří osm kulturních akcí konaných v regionu svazek obcí Region Zlínsko. Finanční injekci získá například Malá scéna Zlín na představení Spalovač mrtvol, obec Držková na Hubertovu jízdu nebo Římskokatolická farnost Štípa na koncert Kouzlo varhan.

Koně budou hrát o víkendu v kraji hlavní roli

Zlínský kraj - Milovníci koní si přijdou nadcházející víkend 19. až 20. září ve Zlínském kraji na své. Na čtyřech různých místech v regionu je čeká western, Hubertova jízda, otevření nové stezky i chovatelské dny.

Podzimní trhy ve Zlíně: Nejvíce jde na odbyt burčák

Zlín - Téměř šedesát stánkařů nabízí své výrobky od 16. do 18.září na tradičním Podzimním jarmarku v centru Zlína. Řada z nich už patří mezi stálice.

Nejlepší podnikatelé 2009 jsou Valaši

Zlínský kraj - Originalitou, odvahou i ekonomickými výsledky si zasloužili první místa ve 4. ročníku ankety Hospodářských novin ve Zlínském kraji. Titulem Živnostník roku 2009 se nově pyšní pětasedmdesátiletý Zdeněk Štůsek z Valašské Bystřice, Firmou roku 2009 je Kovar z Leskovce. Oba valašští zástupci postupují do celostátního kola, které se koná 26. listopadu v Praze.

Zlín čekají do Vánoc změny v dopravě

Zlín - Sladění semaforů pro zelenou vlnu, světelný přechod na Podhoří i možný průjezd vozidel z Lorencovy ulice na Hlubokou. Tato nová dopravní opatření, která mají zajistit plynulost a bezpečnost chodců i motoristů, plánuje zlínský magistrát stihnout ještě do Vánoc. Zaplatí za ně bezmála dva miliony korun.

O poslanecká křesla zabojuje v kraji 17 stran

Zlínský kraj - Celkem sedmnáct politických stran a uskupení bude ve Zlínském kraji usilovat 9. – 10. října při volbách do Poslanecké sněmovny České republiky o hlasy místních voličů. Kromě stálic jako ČSSD, ODS, KDU-ČSL, KSČM či Strany Zelených by rádi získali křesla v parlamentu i zástupci TOP 09, Strany svobodných občanů nebo Moravanů.

Hledá se kulturní osobnost Zlínského kraje

Zlínský kraj - Do konce srpna mohou občané Zlínského kraje posílat své tipy na kulturní osobnost regionu. Ocenění Pro Amicis Musae, latinsky přátelům můz, může získat za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu plnoletý člověk, který se v kraji narodil, trvale v něm žije nebo na jeho území působil.

UTB zřídí tým záchranářů. Bude pomáhat u katastrof

Zlín, Uherské Hradiště - Záchranářskou brigádu, která bude pomáhat v době přírodních či jiných katastrof, plánuje zřídit nová Fakulta logistiky a krizového řízení (FLKŘ) zlínské univerzity. Podle pověřeného děkana uherskohradišťského pracoviště Vladimíra Mrkvičky se do ní může přihlásit kterýkoliv student či pedagog UTB.

Dražby Svitu zamrzly u soudu v Brně

Zlín - Dvacet nemovitostí patřících bývalému podniku Svit ve Zlíně, které se koncem května podařilo vydražit, zřejmě tak brzy své majitele mít nebude.

Studenti napadli zadání státnic, část se anuluje

Zlín - Zlínská univerzita musí opět řešit problémy na Fakultě multimediálních komunikací. Někteří vysokoškoláci jsou totiž nespokojeni s průběhem letošních státních závěrečných zkoušek na této fakultě.

Vystavují kočárky našich babiček

Zlín - Netradiční výstava je kvidění ve 23.budově svitovského areálu ve Zlíně. Vkavárně vpřízemí je vystaveno třináct starožitných kočárků.

Promítat venku bude v létě osm obcí v regionu

Zlínsko - Letní kina na Zlínsku rozhodně nejsou přežitkem. Podívat se na film pod širým nebem budou letos moci obyvatelé regionu v celkem osmi obcích – ve Slavičíně, Újezdu u Valašských Klobouk, Vlachovicích, Napajedlích, Slušovicích, Provodově, Všemině a zřejmě i Držkové.

Eurovolby: lidovci i ODS si mnou ruce

Zlínský kraj - Radost, smutek i rozpaky. Do těchto kategorií lze shrnout ohlasy krajských politických lídrů nad regionálními výsledky voleb do Evropského parlamentu.

Filmový festival začal Peklem s princeznou

Zlín - Tiskovou konferencí a pohádkou Peklo s princeznou ve Velkém kině oficiálně začal 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Tradičně jej zahájili moderátoři a herci Jan Čenský a Dana Morávková s pohádkovými postavičkami.

Stavba roku: Univerzitní centrum a budova onkologie

Zlínský kraj /FOTOGALERIE, NOMINACE/ - Rekordních čtyřiačtyřicet staveb se letos přihlásilo do soutěže otitul Stavba roku 2008Zlínského kraje. Hlavní cenu získalo Univerzitní centrum a onkologické centrum krajské Baťovy nemocnice veZlíně.

Přihlásit dítě do osmi školek přijetí nezaručí, varuje město

Zlín - Aby měli někteří rodiče jistotu, že jejich dítě získá od září místo ve zlínské mateřské škole, přihlásili jej rovnou až do osmi mateřinek. Školky tak přijaly letos přibližně třináct set šedesát žádostí pro necelou tisícovku dětí.

Porota vybere Firmu a Živnostníka roku

Zlínský kraj - Do konce června se mají možnost společnosti a podnikatelé z regionu zapojit do krajského kola soutěže Firma roku a Živnostník roku. Stačí vyplnit registrační formulář na stejnojmenných webových stránkách.

Na Štěrkovišti se utopil muž

Otrokovice - Na Štěrkovišti v Otrokovicích se utopil muž. Městští strážníci dostali hlášení o plovoucí mrtvole na hladině 15. května 2009 krátce po páté hodině ranní. Muž v zelené bundě plaval necelé tři metry od provozovny blízkého Discobaru.

Podnikatelé roku 2008 jsou bankéř a módní návrhářka

Zlín - Podeváté letos vyhlásilo Sdružení podnikatelů Zlínského kraje (SPZK) nejlepší podnikatele regionu. První příčky obsadili předseda představenstva Moravského peněžního ústavu ve Zlíně Radomír Lapčík a módní návrhářka Zdeňka Balajková ze Zlína.

VIDEO: Milovnice zvířat Kubišová přijela do Zlína

Zlín /VIDEO/ - Vernisáží fotografií českých modelek sdomácími mazlíčky započali v úterý 21. dubna studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati pětidenní charitativní akci na podporu Útulku pro zvířata vnouzi ve Zlíně na Vršavě. Výstavu Kráska a zvíře zahájila Marta Kubišová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT