VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE ŠIDLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ženou regionu je ředitelka Korunky Luhačovice

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice.

Senior jel k lékaři a zapadl v lese. Manželka vyhlásila pátrání

Mezitím co po 85letém seniorovi pátrala manželka, uvízl v lese na Štákových pasekách, když jel do Zlína k lékaři. Z domu odjel bez mobilu i bez léků. Pomohli mu nakonec hasiči.

Tip na jarní procházku: za šafránem do Lačnova

Šafrán bělokvětý se vyskytuje na osmi místech v zemi. Nejvýznamější lokalitu máme v regionu – okolí Lačnova na Valašsku.

AKTUALIZOVÁNO

Kraj odvolal vedení Baťovy nemocnice. Má nového ředitele

Zlín – Dlouhodobě špatné ekonomické výsledky a sílící napětí způsobilo radikální změnu ve vedení zlínské nemocnice. Zlínský kraj coby zřizovatel odvolal stávající představenstvo.

Byznys kvete ve Zlíně. Vsetín je poslední

Zlínský kraj - V celorepublikovém pořadí srovnávacího výzkumu Města pro byznys se ze Zlínského kraje umístil nejvýše Zlín. Obsadil první příčku i mezi krajskými městy v republice, a to díky nejlevnějším poplatkům za svoz odpadu, ubytování, vodné a stočné či dani z nemovitosti.

Frgál je nepodařený vdolek

Rožnov pod Radhoštěm - O původu Valachů se odborníci už dvě stě let dohadují a hranice pro území Valašska se měnily v průběhu dějin. Nyní do něj řadí národopisci také krajské město Zlín, které leží na rozhraní tří regionů.

Čeština je zajímavá...až na ty pády

Zlín - Sami lákají ostatní ke studiu cizích jazyků a přitom dobře ví, že začátky nejsou žádný med. Cizinci z různých koutů světa, kteří žijí několik let nebo jen měsíců na Zlínsku, přišli dělat osvětu výuce řečí v rámci Evropského dne jazyků do sportovní haly Euronics.

Opilý převrátil čtyřkolku a zabil dítě

Valašské Klobouky - Převrácená čtyřkolka, dva zranění muži a mrtvé osmileté dítě, takový je zatím výsledek nehody, která se stala v sobotu před 19. hodinou ve Valašských Kloboukách – Mirošově. Řidič měl v krvi 1,66 promile alkoholu.

Dentista se ocitne v rozpacích

Zlín - Příležitost pobavit se, ale také se podílet na ději divadelního představení, budou mít už v sobotu večer všichni návštěvníci zlínské Malé scény.

Úspory se dotknou úředníků i politiků

Zlínský kraj - Nejenom čeští zákonodárci, ale i krajský úřad ve Zlíně uvažuje o tom, že sáhne v rámci úspor od Nového roku na mzdy úředníků i volených zástupců. Zlínská a kroměřížská radnice už osobní ohodnocení některých zaměstnanců snížila.

Region Zlínsko přispěje 55 tisíc na kulturu

Zlínsko - Pětapadesáti tisíci podpoří osm kulturních akcí konaných v regionu svazek obcí Region Zlínsko. Finanční injekci získá například Malá scéna Zlín na představení Spalovač mrtvol, obec Držková na Hubertovu jízdu nebo Římskokatolická farnost Štípa na koncert Kouzlo varhan.

Koně budou hrát o víkendu v kraji hlavní roli

Zlínský kraj - Milovníci koní si přijdou nadcházející víkend 19. až 20. září ve Zlínském kraji na své. Na čtyřech různých místech v regionu je čeká western, Hubertova jízda, otevření nové stezky i chovatelské dny.

Podzimní trhy ve Zlíně: Nejvíce jde na odbyt burčák

Zlín - Téměř šedesát stánkařů nabízí své výrobky od 16. do 18.září na tradičním Podzimním jarmarku v centru Zlína. Řada z nich už patří mezi stálice.

Nejlepší podnikatelé 2009 jsou Valaši

Zlínský kraj - Originalitou, odvahou i ekonomickými výsledky si zasloužili první místa ve 4. ročníku ankety Hospodářských novin ve Zlínském kraji. Titulem Živnostník roku 2009 se nově pyšní pětasedmdesátiletý Zdeněk Štůsek z Valašské Bystřice, Firmou roku 2009 je Kovar z Leskovce. Oba valašští zástupci postupují do celostátního kola, které se koná 26. listopadu v Praze.

Zlín čekají do Vánoc změny v dopravě

Zlín - Sladění semaforů pro zelenou vlnu, světelný přechod na Podhoří i možný průjezd vozidel z Lorencovy ulice na Hlubokou. Tato nová dopravní opatření, která mají zajistit plynulost a bezpečnost chodců i motoristů, plánuje zlínský magistrát stihnout ještě do Vánoc. Zaplatí za ně bezmála dva miliony korun.

O poslanecká křesla zabojuje v kraji 17 stran

Zlínský kraj - Celkem sedmnáct politických stran a uskupení bude ve Zlínském kraji usilovat 9. – 10. října při volbách do Poslanecké sněmovny České republiky o hlasy místních voličů. Kromě stálic jako ČSSD, ODS, KDU-ČSL, KSČM či Strany Zelených by rádi získali křesla v parlamentu i zástupci TOP 09, Strany svobodných občanů nebo Moravanů.

Hledá se kulturní osobnost Zlínského kraje

Zlínský kraj - Do konce srpna mohou občané Zlínského kraje posílat své tipy na kulturní osobnost regionu. Ocenění Pro Amicis Musae, latinsky přátelům můz, může získat za významný přínos kulturnímu rozvoji regionu plnoletý člověk, který se v kraji narodil, trvale v něm žije nebo na jeho území působil.

UTB zřídí tým záchranářů. Bude pomáhat u katastrof

Zlín, Uherské Hradiště - Záchranářskou brigádu, která bude pomáhat v době přírodních či jiných katastrof, plánuje zřídit nová Fakulta logistiky a krizového řízení (FLKŘ) zlínské univerzity. Podle pověřeného děkana uherskohradišťského pracoviště Vladimíra Mrkvičky se do ní může přihlásit kterýkoliv student či pedagog UTB.

Dražby Svitu zamrzly u soudu v Brně

Zlín - Dvacet nemovitostí patřících bývalému podniku Svit ve Zlíně, které se koncem května podařilo vydražit, zřejmě tak brzy své majitele mít nebude.

Studenti napadli zadání státnic, část se anuluje

Zlín - Zlínská univerzita musí opět řešit problémy na Fakultě multimediálních komunikací. Někteří vysokoškoláci jsou totiž nespokojeni s průběhem letošních státních závěrečných zkoušek na této fakultě.

Vystavují kočárky našich babiček

Zlín - Netradiční výstava je kvidění ve 23.budově svitovského areálu ve Zlíně. Vkavárně vpřízemí je vystaveno třináct starožitných kočárků.

Promítat venku bude v létě osm obcí v regionu

Zlínsko - Letní kina na Zlínsku rozhodně nejsou přežitkem. Podívat se na film pod širým nebem budou letos moci obyvatelé regionu v celkem osmi obcích – ve Slavičíně, Újezdu u Valašských Klobouk, Vlachovicích, Napajedlích, Slušovicích, Provodově, Všemině a zřejmě i Držkové.

Eurovolby: lidovci i ODS si mnou ruce

Zlínský kraj - Radost, smutek i rozpaky. Do těchto kategorií lze shrnout ohlasy krajských politických lídrů nad regionálními výsledky voleb do Evropského parlamentu.

Filmový festival začal Peklem s princeznou

Zlín - Tiskovou konferencí a pohádkou Peklo s princeznou ve Velkém kině oficiálně začal 49. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež ve Zlíně. Tradičně jej zahájili moderátoři a herci Jan Čenský a Dana Morávková s pohádkovými postavičkami.

Stavba roku: Univerzitní centrum a budova onkologie

Zlínský kraj /FOTOGALERIE, NOMINACE/ - Rekordních čtyřiačtyřicet staveb se letos přihlásilo do soutěže otitul Stavba roku 2008Zlínského kraje. Hlavní cenu získalo Univerzitní centrum a onkologické centrum krajské Baťovy nemocnice veZlíně.

Přihlásit dítě do osmi školek přijetí nezaručí, varuje město

Zlín - Aby měli někteří rodiče jistotu, že jejich dítě získá od září místo ve zlínské mateřské škole, přihlásili jej rovnou až do osmi mateřinek. Školky tak přijaly letos přibližně třináct set šedesát žádostí pro necelou tisícovku dětí.

Porota vybere Firmu a Živnostníka roku

Zlínský kraj - Do konce června se mají možnost společnosti a podnikatelé z regionu zapojit do krajského kola soutěže Firma roku a Živnostník roku. Stačí vyplnit registrační formulář na stejnojmenných webových stránkách.

Na Štěrkovišti se utopil muž

Otrokovice - Na Štěrkovišti v Otrokovicích se utopil muž. Městští strážníci dostali hlášení o plovoucí mrtvole na hladině 15. května 2009 krátce po páté hodině ranní. Muž v zelené bundě plaval necelé tři metry od provozovny blízkého Discobaru.

Podnikatelé roku 2008 jsou bankéř a módní návrhářka

Zlín - Podeváté letos vyhlásilo Sdružení podnikatelů Zlínského kraje (SPZK) nejlepší podnikatele regionu. První příčky obsadili předseda představenstva Moravského peněžního ústavu ve Zlíně Radomír Lapčík a módní návrhářka Zdeňka Balajková ze Zlína.

VIDEO: Milovnice zvířat Kubišová přijela do Zlína

Zlín /VIDEO/ - Vernisáží fotografií českých modelek sdomácími mazlíčky započali v úterý 21. dubna studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati pětidenní charitativní akci na podporu Útulku pro zvířata vnouzi ve Zlíně na Vršavě. Výstavu Kráska a zvíře zahájila Marta Kubišová.

OBRAZEM: Kraj má své nejlepší sportovce. Jedničkou je atlet Novotný

Zlínský kraj /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Nejúspěšnější sportovce, kolektivy či trenéra Zlínského kraje ocenili letos posedmé zástupci kraje a představitelé sportovních sdružení. Absolutním vítězem mezi jednotlivci se stal atlet Roman Novotný z Atletického klubu Kroměříž. Mezi sportovními kolektivy zvítězilo v anketě družstvo mužů Atletického klubu Kroměříž. Nejúspěšnějším trenérem je potom Ivan Hargaš, který vedl zuberské házenkáře.

Autovraky lze odevzdat zdarma

Zlín - Starých nepoužívaných vozidel se mohou Zlíňané zbavit tuto sobotu zdarma. Stačí je přivézt do areálu Technických služeb v místní části Louky, a to dopoledne od 9 do 12 hodin.

VIDEA: Letos je asi nejsilnější ročník Czechtalentu

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEA, AKTUALIZACE/ - Velmi těžké rozhodování má v tuto chvíli porota semifinále čtrnáctého ročníku Czechtalentu ve Zlíně. Ze dvaatřiceti soutěžících musí vybrat čtrnáct lidí, kteří postoupí do finále.

Židovská část hřbitova je téměř opravena

Zlín - Židovská část Lesního hřbitova ve Zlíně má být kompletně upravena do konce května. Dělníci už v okolí třinácti náhrobků dodělávají finální práce. Oficiálně otevřít přijede židovskou sekci 18. června vrchní český zemský rabín Efraim Karol Sidon.

Osobnost kraje Šuláková: Su z toho celá pryč

Zlínský kraj - Oceněním Osobnost roku Zlínského kraje 2008 se pyšní valašská královna Jarmila Šuláková. Druhé místo v anketě obsadila držitelka Oscara Markéta Irglová, třetí místo přednosta Interní kliniky krajské Baťovy nemocnice ve Zlíně Jaroslav Rybka. Ceny se včera rozdávaly v Městském divadle ve Zlíně.

Delegáti navštíví Zlín, Kroměříž, Velehrad i Valašské Meziříčí

Zlínský kraj - Bohatý kulturní program čeká po tři dny ministeriády v Luhačovicích ministry pro zaměstnanost a sociální věci zemí EU, jejich partnery, sociální atašé a ostatní delegáty. Zajedou se podívat do Zlína, Kroměříže, Valašského Meziříčí či na Velehrad.

Uklouzli na chodníku, pak šli pro odškodné

Zlínsko - O obecní chodníky, které přiléhají k obydlím občanů, se musejí starat stále lidé. Poslaneckou sněmovnou totiž zatím neprošla změna zákona, která by tuto povinnost ukládala jejich majitelům, tedy obcím.

Univerzitou koluje další hanopis

Zlín - Po zlínské univerzitě se šíří další hanobný emailový dopis. Je adresován studentům, vedení fakult i samotné univerzity. Autor, který se podepsal jako studentka fakulty multimediálních komunikací (FMK) Petra Všetečková, v něm napadá některé bývalé i současné pracovníky FMK. Žádná taková studentka však na univerzitě není.

Města vyčlenila miliony na úvěry na bydlení

Zlínský kraj - Miliony korun i letos nabídnou města na Zlínsku občanům v úvěrech na rekonstrukci bytu, opravu fasády či výměnu oken. Roční úroky, za něž radnice svým obyvatelům finance z fondů rozvoje bydlení poskytnou, se přitom pohybují v řádu několika procent.

Miss Academia se touží stát už 300 studentek

Zlínský kraj - Do třináctého ročníku soutěže o nejkrásnější vysokoškolačku se už přihlásily více než tři stovky dívek. Podle organizátorů Miss Academia ČR, studentů zlínské fakulty multimediálních komunikací, tak pokračuje trend z loňského roku, kdy se nakonec zaregistrovalo celkem 390 studentek.

VIDEO: Koledníkům posvětil křídy arcibiskup

Zlín - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Křídy pro koledníky letošní Tříkrálové sbírky přišel v pátek 2.ledna do zlínského kostela svatého Filipa a Jakuba pokřtít olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Ke svatostánku jej přivedli tři králové na koních. Děti vdoprovodu dospělých tak začaly už vodpoledních hodinách navštěvovat domácnosti vregionu a budou je obcházet do 11.ledna. Výtěžek sbírky by měl být znám otýden později.

Nemocnice: osm novorozeňat, pět kostí v krku i popáleniny

Zlín - Ve zlínské porodnici se na Štědrý den narodilo osm dětí. Kromě porodů lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati (KNTB) vytahovali pěti lidem uvízlou rybí kost a ošetřovali pohmožděniny či popáleniny.

Babyboom pokračuje, letos téměř 6 200 dětí

Zlínský kraj - Přibližně zatím o padesát dětí více než v loňském roce se do letoních Vánoc v porodnicích ve Zlínském kraji. Jejich počet dosahuje téměř 6 200. Porodnost se tak zvyšuje a dosahuje rekordních čísel už třetím rokem. A podle odborníků může babyboom pokračovat.

Hasiči měli v kraji na Štědrý den 11 výjezdů

Zlínský kraj - /FOTOGALERIE/ Ani na Štědrý den si profesionální hasiči Zlínského kraje neoddechli. V tento den měli v regionu celkem jedenáct výjezdů. Šest požárů, dvě technické pomoci, záchrana zvířete, únik plynu i jeden planý výjezd. Při některých nehodách došlo i ke zraněním.

Muž zavraždil svého bratra a jeho ženu

Zlínsko - Dvojnásobná vražda otřásla během Vánoc Napajedly na Zlínsku. Muž tam na Boží hod zabil vlastního bratra a švagrovou. Policii případ nejdříve oznámil, později se i sám přiznal.

Hejtman Mišák: Mám v plánu personální změny

Zlínský kraj - Jaké plány má nový hejtman Stanislav Mišák ve své funkci a co jej čeká? Sám říká, že být hejtmanem nebyl jeho cíl, ale má z nového postu respekt a bude se při něm snažit využít všech zkušeností, které z předchozích časů jako starosta Otrokovic či náměstek hejtmana získal.

Rozhodnuto: Zlínský kraj řídí Stanislav Mišák

Zlínský kraj - Zlínský kraj má nového hejtmana Stanislava Mišáka. Prvního muže v kraji i další členy rady zvolilo ve středu 12. listopadu tajným hlasováním na svém prvním zasedání po volbách nové krajské zastupitelstvo. Statutárního náměstka se stal bývalý hejtman Libor Lukáš, dalšími náměstky potom lídr KDU-ČSL Jindřich Ondruš a Jaroslav Drozd z ČSSD.

Stanislav Mišák se ve středu 12. listopadu stane hejtmanem

Zlínský kraj - Poprvé po krajských volbách ve Zlínském kraji zasedá 12.listopadu 2008v10hodin nové zastupitelstvo, jež svolal současný hejtman Libor Lukáš. To bude volit představitele kraje na následující čtyřleté volební období.

Rozhodnuto: ČSSD se spojila s ODS a lidovci

Zlínský kraj - [ANKETA] Zlínskému kraji bude i další čtyři roky vládnout koalice ve složení ČSSD, ODS a lidovců. Včera pozdě večer to oznámil lídr vítězných sociálních demokratů a budoucí hejtman Stanislav Mišák.

AKTUÁLNĚ: Návrh Starostů zbrzdil vznik velké koalice

Zlínský kraj - Dohoda ovládnoucí koalici Zlínského kraje byla na spadnutí. ČSSD, která vyhrála volby, předložila ovíkendu návrh smlouvy sODS a lidovci. Kartami však zamíchali Starostové, kteří sociálním demokratům nabídli, že jim zajistí podporu menšinové vlády. ČSSD by tak měla všechna místa vkrajské radě. Sociální demokraté si proto opět vzali čas kjednání.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT