VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA ORÁLKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Farmář: Pěstování je můj koníček více než čtyřicet let

Vsetín – Pěstování ovoce různého druhu se věnuje farmář Bohumil Kučera už přes čtyřicet let.

Boj o teslácké byty pokračuje

Rožnov pod Radhoštěm – Scénu z hollywoodského filmu připomínal závěr čtvrtečního soudního jednání ve Valašském Meziříčí.

Dřevěné městečko navštíví Mikuláš

Rožnov pod Radhoštěm – Mikulášský den si přichystali na neděli ve Valašském Muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Sněhu z chodníků letos ubude

Valašsko – Sta tisíce korun ušetří letos v Rožnově pod Radhoštěm. S úklidem chodníků od napadaného sněhu budou totiž pomáhat nezaměstnaní.

Děti se nebály pohladit hada

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Otevřít své dveře veřejnosti se rozhodli členové chovatelského klubu ve středisku volného času ve Valašském Meziříčí. Lidé si tak mohli včera zblízka prohlédnout leguána, králíky, křečky, velké želvy a jiná známá i méně známá zvířata.

Ve Valašském Meziříčí uzavřeli Nádražní ulici

Valašské Meziříčí – Kvůli kácení stromů u vlakového nádraží je od pátku 26. listopadu uzavřená ulice Nádražní ve Valašském Meziříčí.

V Meziříčí se konalo ustavující zastupitelstvo

Valašské Meziříčí – Valašské Meziříčí má nové vedení. Včera dopoledne o tom rozhodli členové zastupitelstva na ustavující zasedání.

V rožnovském kostele zazní hudba adventních koncertů

Rožnov pod Radhoštěm – Tradiční cyklus adventních koncertů začíná v neděli ve tři hodiny v kostele Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm.

V Rožnově otevřeli unikátní pivní lázně

Rožnov pod Radhoštěm – Ukrýt se před chladným počasím a posílit svou imunitu mohou všichni, kteří se v těchto dnech vydají do nově otevřených pivních lázní v Rožnově pod Radhoštěm.

Střední škola řemesel pořádá ukázku oborů

Rožnov pod Radhoštěm – Den otevřených dveří si na pátek 26. listopadu a na sobotu 27. listopadu pro veřejnost připravili ve Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm.

Starší lidé v Zubří chtějí klub

Zubří – Starším lidem v Zubří schází společenský klub. Změnit tuto situaci se rozhodl Zašovjan Jan Koláček, který prostřednictvím dotazníku v Zuberských novinách oslovil místní.

Kampak všichni spěcháme...

Vsetín - O tom, že by se lidé měli před Vánocemi zklidnit a namísto velkého úklidu a obíhání obchodů spíše obohatit svůj duchovní život se toho napsalo už hodně.

Advent znamená očekávání

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ – Kněz Jiří Polášek, který se narodil před čtyřiačtyřiceti lety, pochází původně ze Zlína. Vystudoval teologickou fakultu na Univerzitě Palackého v Olomouci.

V šachovém turnaji vyhrály děti z Hošťálkové

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Přes sto dvacet dětí základních i středních škol se včera v prostorách střediska volného času ve Valašském Meziříčí utkalo ve čtvrtém ročníku šachové grand prix.

Děti v Hutisku-Solanci přikrmují zvěř

Hutisko-Solanec – Pohodlí lesní zvěře leží na srdci dětem z mysliveckého kroužku Poštolka v Hutisku-Solanci.

Střední škola řemesel pořádá Den otevřených dveří

Rožnov pod Radhoštěm – Den otevřených dveří si na pátek 26. listopadu a na sobotu 27. listopadu pro veřejnost připravili ve Střední škole informatiky, elektrotechniky a řemesel v Rožnově pod Radhoštěm.

Maminky tvořily svíčky z voskových plátů

Vsetín /FOTOGALERIE/ - Vánoční atmosféra zavládla v úterý 23. listopadu v rodinném a mateřském centru ve Vsetíně. Z tamější pracovny se linula vůně vosku a skořice.

Na Pustevnách závodí v běhu

Pustevny – Ještě do pátku 26. listopadu mohou zájemci posílat přihlášky do běžecké soutěže, která se uskuteční 4. prosince na Pustevnách.

V Zubří chtějí víc kompostérů

Zubří – Velký zájem o kompostéry vede zastupitele v Zubří, aby navýšili jejich počet. Chtějí proto znovu zažádat o dotaci na nákup kompostérů. Získat jich chtějí dvě stě.

Hasiči z Vidče slaví výročí

Vidče – Devadesát let uplynulo od vzniku sdružení dobrovolných hasičů ve Vidči.

Úřad v Rožnově zaplní filatelisté

Rožnov pod Radhoštěm – Příznivci filatelie se sjedou v neděli dopoledne do Rožnova pod Radhoštěm.

Dráhy nechají lidi mrznout

Valašsko – Zima a nepohodlí čeká při zpoždění vlaků v následujících měsících lidi na Valašsku.

V Kinských se roztočily kolovrátky

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Oživit výstavu s názvem Toč se kolovrátku se rozhodli v sobotu 20. listopadu na Zámku Kinských ve Valašském Meziříčí.

Šperkařka: Chci dát kovu podobu něčeho osobitého

Valašské Meziříčí – Práce s kovy ji zaujala už na základní škole. Když jednou přinesl otec domů kus drátu bylo o budoucím zaměření třiadvacetileté Evy Kudeljnjakové z Ostravy jasno.

Krajkářský trh navštívily stovky lidí

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Prostory středního odborného učiliště na Komenského ulici ve Valašském Meziříčí se postupně plní nedočkavými návštěvníky.

Přípravy na Vánoce v Meziříčí vrcholí

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Přípravy na Vánoce jsou ve Valašském Meziříčí v plném proudu. V sobotu 20. listopadu technici nainstalovali oblíbené světelné dekorace na náměstí.

V Lidečku slavili kateřinské hody i pouť

Lidečko /FOTOGALERIE/ - Stánky s perníky, šperky, občerstvením či vánočními dekoracemi zaplnily v neděli chodníky v Lidečku. Konala se tam totiž hodová slavnost.

Opilý řidič v Horní Bečvě sjel ze silnice

Horní Bečva – Neuvěřitelných 3,4 promile alkoholu naměřili policisté v pátek 19. listopadu v podvečer muži v Horní Bečvě na Vsetínsku.

Soudce dal za pravdu meziříčské TOP 09

Valašské Meziříčí – Zastupitele strany Nezávislých Milana Kardoše ve Valašském Meziříčí nahradí Jiří Hruška z TOP 09.

Policisté objevili v hospodě opilou dívku

Valašskomeziříčsko – Klidnou noc určitě neprožili rodiče nezletilé dívky na Valašskomeziříčsku. Dceru jim domů přivedli policisté.

V Meziříčí začal tradiční krajkářský trh

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Obrovskému zájmu se těší krajkářský trh, který začal v pátek 19. listopadu dopoledne ve Valašském Meziříčí. Budova odborného učiliště se zaplnila řemeslníky, výrobky a hlavně zvědavými návštěvníky.

V Rožnově se připravují na zasněžené cesty

Rožnov pod Radhoštěm – Na zimní údržbu silnic se už chystají v Rožnově pod Radhoštěm.

Soud rozhodl o platnosti voleb

Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí – Čekání na rozhodnutí soudů o povolebních žalobách v Rožnově pod Radhoštěm a ve Valašském Meziříčí je u konce.

Brána do Horního parku v Rožnově má špatnou statiku

Rožnov pod Radhoštěm – Rekonstrukce se dočkala vstupní brána do rožnovského Horního parku, který vede k Valašskému muzeu v přírodě Řemeslníci už demontovali narušené části brány a opravili betonové základové patky.

Páchnoucí kouř moří venkov

Valašsko – Hustý kouř stoupající z komínů rodinných domů znepříjemňuje v těchto dnech život lidem na Valašsku.

V Horní Bečvě bude beseda s cestovateli

Horní Bečva – Poznat krásy Pyrenejí, Kanárských ostrovů či nakouknout do cizokrajných kuchyní mají v sobotu příležitost návštěvníci penzionu Staré časy v Horní Bečvě.

Automat na mléko už v Meziříčí nebude

Valašské Meziříčí – Překvapení čekalo v těchto dnech na ty, kteří si zvykli kupovat mléko v automatu na Mostní ulici ve Valašském Meziříčí.

Úředníci v Rožnově vyzývají motoristy k výměně průkazů

Rožnov pod Radhoštěm – Na více než tisíc motoristů čekají úředníci v Rožnově pod Radhoštěm až si přijdou vyměnit řidičské průkazy.

Hodiny v Zašové po letech bijí

Zašová – Nevídanou zručnost předvedl před časem devatenáctiletý Vlastimil Krabica ze Zašové.

Michal Vičar: Baví mě spíše prožívat než poznávat

Rožnov pod Radhoštěm – Michal Vičar se společně se svým kamarádem Martinem Beťkem vydali před dvěma lety na cestu kolem světa. Procesovali Jižní i Severní Ameriku, zavítali do Lotyšska či Venezuely.

V Hutisku mají nové webovky

Hutisko-Solanec – Novými webovými stránkami obce se může od soboty pyšnit Hutisko-Solanec.

Valašsko bude mít muzeum mědi

Vsetín - V letošním roce se s krádežemi mědi roztrhl pytel. Zloději rozebírají mosty, kradou měděné desky z květináčů, berou okapy a vůbec jim nezáleží na tom, jaké problémy tím způsobí.

Zloději opakovaně útočí na kostely i školy

Valašsko – Šířící se krádeže mědi na Valašsku znepokojují policisty, faráře, ředitele škol i vedení obcí.

Ze sklepů mizí kola, lyže i slivovice

Valašsko – Na Valašsku řádí zloději, kteří vykrádají sklepy.

Děti vyráběly náušnice

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Náušnice z korálků se včera odpoledne učily vyrábět děti ve Středisku volného času Domeček ve Valašském Meziříčí.

Integrovaná střední škola měla den otevřených dveří

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ -Den otevřených dveří si včera přichystali v Integrované střední škole ve Valašském Meziříčí.

Na Valašsku vykrádají sklepy

Valašsko – Na Valašsku řádí zloději, kteří vykrádají sklepy. Během čtrnácti dnů útočili celkem osmkrát. Jen v Rožnově pod Radhoštěm způsobili škodu za sto tisíc korun.

Cesta je důležitější než cíl

Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ – Dvaašedesátiletý Rudolf Bzonek si splnil svůj sen.

Pohřby na účet města? Levné

Valašsko – Sedm mrtvých bezdomovců evidují na Městském úřadu ve Valašském Meziříčí. Je to o dva víc než za celý minulý rok.Náklady na jejich pohřeb musí zaplatit město.

V Meziříčí ve hvězdárně se koná workshop

Valašské Meziříčí - Astrofotografický workshop se zaměřením na digitální fotografování vesmíru pořádají od pátku do neděle ve Valašském Meziříčí.Účastníci nahlédnou do historie fotografování hvězdné oblohy i do současných technik.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT