VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF BENEŠ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kloboucké Kosence dárci věnují statisíce

Valašské Klobouky – Ohromnou vlnu solidarity vyvolal u veřejnosti nedávný rozsáhlý požár v areálu Kosenky ve Valašských Kloboukách. Ochráncům přírody, kteří v historických budovách sídlí, lidé už takřka čtyři týdny, jež od řádění červeného kohouta uplynuly, intenzivně pomáhají. A to nejen finančně a materiálně, ale také vlastní prací. Úplná obnova Kosenky se tak jeví více než reálná.

Meziříčanům v Čadci tleskal i biskup

Čadca, Valašské Meziříčí – Bartolomějský jarmark bývá v Čadci událostí roku. Představilo se na něm uplynulý víkend také Valašské Meziříčí.

Altán se vrátí do zámeckého parku

Valašské Meziříčí – Před sto lety patřil mezi dominanty anglického parku přiléhajícího k valašskomeziříčskému zámku Kinských. Tehdy altán majitelům zámku sloužil jako zázemí pro nedaleký tenisový kurt.

Lidé dluží za odpady miliony korun. Hrozí jim exekuce

Valašsko – Každý osmý obyvatel Valašského Meziříčí dosud zdejší radnici nezaplatil za svoz a likvidaci domovního odpadu. Přitom lhůta vypršela na konci června. „Letošní poplatek neuhradilo tři tisíce osm set lidí, kteří dluží přes jeden a tři čtvrtě milionu korun,“ informuje mluvčí radnice Vendula Králová.

Pozorují vesmír, pouštějí rakety z plastu

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Přijeli z celé republiky i ciziny. Jejich společným zájmem je astronomie.

Internet v knihovnách. Kdo ho zaplatí?

Vsetínsko – Nad internetem v knihovnách visí otazník. Kdo ho bude platit?

Kominík vyvázl ze srážky s kamionem jen lehce zraněný

Vsetín - Pověstnou dávku štěstí si vybral jedenašedesátiletý kominík, který se v pondělí 8. srpna ve Vsetíně při jízdě na kole rozhodl odbočit vlevo ve chvíli, kdy za ním po silnici jela liazka naložená kamením.

Majitelé neoznačených domů riskují

Vsetínsko – V takové chvíli může jít o život. Vůz záchranky, hasičů nebo policistů ale bloudí ulicí. Posádka marně hledá dům, kde se odehrává lidské drama. Cedule s popisným či orientačním číslem visí na jiné straně, případně ji zakrývají stromy a keře. Anebo chybí úplně.

V knihovně přerušili provoz, počítají svazky

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Na tento týden si nesměli plánovat dovolenou. Musejí počítat.

Policisté radili seniorům. Museli se prokázat

Střítež nad Bečvou, Vidče – Jak se nenechat okrást ve vlastním domě. To bylo téma preventivní akce pro seniory, kterou vsetínští policisté ve středu 10. srpna uspořádali ve Stříteži nad Bečvou a Vidči.

Romská pouť: Kytara, kříž a obraz umučeného patrona

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Romové v úterý 9. srpna uspořádali pouť na počest umučeného patrona. Tři děti Kateřiny Pechové nedočkavostí nemohly dospat. Také ona se těšila. Přípravě romské poutě věnovala několik týdnů.

Stresovaný srnec napadl muže

Valašské Meziříčí – Nezvyklý útok srnce na člověka se stal v pondělí večer ve Valašském Meziříčí. „Srnec jej napadl v blízkosti ulice Na Příkopě a odběhl mezi domy. Muž se srnci ubránil, vyvázl nezraněn,“ popsal strážník městské policie Petr Doležal.

Za odpady dluží miliony

Vsetínsko – Lidé na Vsetínsku dluží za odpady miliony korun. A může být ještě hůře.Každý osmý obyvatel Valašského Meziříčí dosud zdejší radnici nezaplatil za svoz a likvidaci domovního odpadu.

Zámecká podlaha. Možná starší než na Hradě

Lešná /FOTOGALERIE/ - Napomohla tomu náhoda. Když dělníci na začátku rozsáhlé obnovy zámku rozebírali parkety v Bílém sále, aby je odvezli do restaurátorské dílny, objevili pod nimi další dvě vrstvy. Vespod ležela dřevěná podlaha ze sedmnáctého století.

Otevřeli naučnou stezku. Už podruhé

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Naučná stezka u rybníčku v bývalých kasárnách měla dnes obnovenou premiéru.

Nebe ovládnou obří modely letadel

Valašské Meziříčí – Třetí z pěti závodů mistrovství republiky v akrobacii obřích, rádiem řízených plomaket letadel se uskuteční v sobotu 6. srpna od 9 hodin na letišti mezi valašskomeziříč­skými místními částmi Poličná a Juřinka.

Zatupitelé rozhodnou o radiobusech

Valašské Meziříčí - Když se Zdeněk Kubeša vrací z odpolední směny v továrně Deza domů, musí sednout na kolo, nebo jít pěšky.

Jánošíkův dukát: folklor, škola tance i stloukání másla

Rožnov pod Radhoštěm – Bezmála dvacet souborů z Česka, Slovenska, Polska a Srbska se představí na třináctém ročníku mezinárodního festivalu slovenského folkloru Jánošíkův dukát, který bude od 5. do 7. srpna hostit Dřevěné městečko rožnovského skanzenu.

Na bazénu zakončili kurz plavání pro nejmenší děti

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ - Celý rok je rodiče a cvičitelky prostřednictvím her učili nebát se vody a osvojit si základní plavecké dovednosti. Kurz, který na valašskomeziříčském krytém bazénu navštěvovalo na sto padesát maminek s dětmi ve věku od půl roku do tří let, ve středu 3. srpna skončil.

Palačovská spojka: zahájení stavby v nedohlednu

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Silnice, která ho spojí dálnicí, se Valašsko zřejmě jen tak nedočká. Podnikáme kroky k jejímu zahájení. Zatím ale nemůžeme říci, kdy Palačovskou spojku začneme stavět. Tímto vyjádřením ministerstvo dopravy odpovědělo na nedávnou výzvu představitelů jedenácti měst a vesnic Vsetínska, Novojičínska a Přerovska.

Starý dobrý western zazní na Bystřičce

Bystřička – Dva dny ve stylu Divokého západu budou moci prožít návštěvníci country festivalu Starý dobrý western, jehož třináctý ročník se uskuteční 5. a 6. srpna u přehrady Bystřička.

Vigantice sfouknou šest set svíček

Vigantice – Dvoudenními slavnostmi si ve Viganticích připomenou významné jubileum.

Ve Vsetíně dali šanci talentům

Vsetín /FOTOGALERIE/ - Do třiceti měst po celé republice zavítá od června do srpna soutěž nazvaná Šance pro talent. Čtyřiadvacáté zastavení v úterý 2. srpna patřilo Vsetínu.

Pálenice už jedou třešňové kvasy, švestky přijdou později

Vsetínsko – V pálenici rodiny Kovářových v Hovězí právě dokončili přípravu na letní pálení. „Předělali jsme chladič, jinak stačila běžná údržba,“ říká Michal Kovář. Každým dnem tady s otcem Františkem očekávají první klienty.

I senioři mohou být aktivní

Valašské Meziříčí – Do třetího ročníku vstupuje na Valašskomeziříčsku projekt Šedesát a víc neznamená nic. „Je určen seniorům, kteří mají chuť pravidelně sportovat, hýbat se, setkávat se s přáteli i dozvědět se něco nového,“ uvedla spolupořadatelka Kateřina Janovská.

Jezdili po prodejně, potom kradli

Valašské Meziříčí – Na jízdních kolech se dva podnapilí mladíci z Ratiboře v sobotu odpoledne proháněli po nákupním centru Kaufland ve Valašském Meziříčí. Kromě toho, že ohrožovali nakupující zákazníky, poškodili stánek s uzeninami. To ale byl teprve začátek.

Chátrající domy v Jarcové ohrožují děti

Jarcová – Chátrající domy, které představují nebezpečí zejména pro děti, znepokojují starostu Jarcové. „Tři obytné domy v různých částech vesnice jsou téměř na spadnutí. Nejsou zajištěné proti vstupu, a děti si v nich s oblibou hrají. Mohou se tam snadno zranit,“ vysvětluje Ivo Veselý.

Sídliště Štěpánov bude krásnější

Valašské Meziříčí – Nových parkovacích stání, chodníků a dětského hřiště se dočkají obyvatelé valašskomeziříč­ského sídliště Štěpánov. V srpnu tam začne další etapa revitalizace, která potrvá do listopadu.

Kunovický miniDuatlon: Dřina, pot a hecování

Kunovice – Začalo to obyčejným hecováním. Teď je to pro celou vesnici událost roku. Osmnáct kilometrů na kole, vzápětí čtyřkilometrový běh. Po asfaltu, hlíně i šotolině, s dech beroucími kopci a krkolomnými sjezdy. Takový bude třetí ročník miniDuatlonu, který tuto sobotu pořádají v Kunovicích.

Mlýny melou mouku celý rok

Jarcová – Pytel nasazený na hrdlo násypníku se zvolna plní moukou. Když je jí dost, Miroslav Szczrurek ho vymění za prázdný. Plný pytel naloží na vozík a odveze na nedalekou váhu. Lopatkou pak mouku přidává nebo ubírá, až se ručička ustálí na padesáti kilech.

Kamenný orel se vrátil na střechu

Valašské Meziříčí – Starý měšťanský dům se opět může pyšnit svou největší okrasou. Kamenná socha dravce s rozevřenými křídly se ve středu po delší době vrátila na střechu domu U Černého orla na valašskomeziříčském náměstí.

Největší bowl v zemi budil emoce, teď se zdá malý

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Do premiéry nového skateparku ve Valašském Meziříčí zbývají jen týdny. Lidé jedoucí po nedaleké cyklostezce nevěřícně kroutí hlavou. Tohle bude největší betonový bowl v republice, podivují se při pohledu na bazén ve tvaru trojlístku, zapuštěný do země.

Nový ředitel strážníků je zkušený a komunikativní

Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ - Dva měsíce poté, co zastupitelé odvolali Romana Vašuta, proti kterému se v petici postavila drtivá většina jeho podřízených, našla radnice jeho nástupce.

V Jarcové chtějí vyměnit plyn za štěpku

Jarcová – Štěpkou namísto dosud užívaného plynu by už letos na podzim mohli začít vytápět obecní budovu v Jarcové. Zastupitelé budou prvního srpna hlasovat o výměně tamního kotle.

To nejlepší z Czech Press Photo dorazilo do Valmezu

Valašské Meziříří – Vrcholné soustředění i absolutní pohodu, okamžiky zamyšlení i bolesti, slzy štěstí i smutku, bezmoc, živou krásu i kouzlo nechtěného. To vše zachytily objektivy fotoaparátů v tom nejpříhodnějším zlomku vteřiny.

Police odložily pronájem pískovny

Police – Pronájem místní pískovny ve čtvrtek odložili zastupitelé v Policích. „S výběrem nájemce počkáme, až získáme povolení k rozšíření těžby na dalšího zhruba tři čtvrtě hektaru. Celý proces se poněkud zdržel,“ objasnil rozhodnutí starosta Karel Hlavica.

Počasí koupání zatím nepřeje

Vsetínsko – Třetina léta i prázdnin je pryč. Příležitostí ke koupání zatím mnoho nenabídly Za slunečného a horkého dne by sem přicházely zástupy lidí. Ve středu dopoledne ale na valašskomeziříčském letním koupališti kromě obsluhy nebylo živáčka.

V Jarcové usilují o moderní osvětlení

Jarcová – Veřejné osvětlení se chystají modernizovat v Jarcové. Dosud užívané rtuťové a sodíkové výbojky chtějí nahradit úspornějšími led diodami nebo jinými druhy osvětlovacích tě­les.

Třikrát kradl v Lidlu, pokaždé platil pokutu

Rožnov pod Radhoštěm – V nákupních centrech v Rožnově pod Radhoštěm se o prázdninách opět rozmáhají krádeže zboží. Neobvyklou vytrvalost projevil pětapadesátiletý muž z Jesenicka, který v prodejně Lidl kradl třikrát během dvou dnů.

Dětských úrazů přibývá. Zdravotníci mají napilno

Vsetínsko – Letní prázdniny mají vedle příjemných také svoje stinné stránky. Přibývá dětských úrazů. Neuplyne den, aby v chirurgické ambulanci vsetínské nemocnice neošetřili dětského pacienta.

Meziříčské kulturní léto: Muzika, Potter, historie

Valašské Meziříčí – Začne oslavou narozenin, vyvrcholí posledním dobrodružstvím Harryho Pottera. Valašskomeziříčské kulturní léto odstartuje tento pátek a potrvá do konce srpna.

Největší nepřítel žní je teď čas a počasí

Vsetínsko – Začaly žně. Do polí na Vsetínsku vyjely kombajny, aby sklidily letošní úrodu. Několik prázdninových týdnů rozhodne o tom, zda sýpky budou plné a chléb, rohlíky a další pečivo příliš nezdraží.

Vandalové si zahrávají. Mohli vykolejit vlak

Valašské Meziříčí /FOTO/ - Mnoho nechybělo, a ve valašskomeziříčské místní části Poličná mohl vykolejit vlak.

Za děti v mateřince rodiče z Horní Bečvy připlatí

Horní Bečva – Tři sta namísto dosavadních dvou set korun měsíčně zaplatí od letošního září rodiče za své děti umístěné v mateřské škole v Horní Bečvě.

Tkají podle Nikla, opravují Ludvíka XV.

Valašské Meziříčí /FOTOGALERIE/ – Byla to chvíle napjatého očekávání. Ve valašskomeziříčské gobelínce poprvé spatřili čerstvě dokončené dílo. Odstřihnout od osnovy, svinout do role, vynést z útrob svislého tkalcovského stavu a rozprostřít na podlaze.

Sloužil jsem na pirátské lodi

Valašské Meziříčí /FOTO/ – Dědeček Josefa Kovaříka se plavil po Dunaji na obchodní lodi. Také jeho vnuk se toužil stát námořníkem. Nedávno si svůj klukovský sen splnil. Pracoval na lodi La Grace, která je replikou pirátské plachetnice z osmnáctého století.

Zloděj obral spící turistku v nezamčené chatce

Prostřední Bečva – Do chatky v rekreačním středisku v Prostřední Bečvě se v noci na čtvrtek vloupal neznámý zloděj.

Police hledají nájemce pískovny

Police – Jediný zájemce projevil zájem o pronájem pískovny v Policích. „Zatím nemohu říci, kdo se přihlásil a jaké podmínky nabízí. Příští týden jeho nabídku posoudí zastupitelé,“ uvedl starosta Karel Hlavica.

Z kulturáku ve Střelné bude možná také ubytovna

Střelná – Kulturní dům ve Střelné možná poslouží také jako ubytovna. Střechu nad hlavou by v něm mohli najít dělníci, kteří budou od letošního podzimu do jara 2013 rekonstruovat Střelenský tunel a vyměňovat koleje v úseku železniční tratě z Horní Lidče ke hranici se Slovenskem.

V Brankách se bojí o poštu

Branky – Miroslav Pala z Branek chodí na místní poštu třikrát do měsíce. Pro penzi a sociální příspěvek a zaplatit inkaso. „Kdyby ji zavřeli, odřízli by mě od světa,“ hrozí se pětašedesátiletý důchodce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT