VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA ZAVADILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hasiči - lezci z celého kraje cvičili na Kohútce. Prý je nejdůležitější rychlost

„Pomozte mi, prosím,“ volá promrzlý muž, uvězněný na lanovce ve Skiareálu Kohútka na hasiče-lezce Petra Smilka ze stanice Zlín, který mu jde do několikametrové výšky na pomoc.

AKTUALIZOVÁNO

Ledovka v pátek trápila kraj, hlavně Uherskohradišťsko

Ledovka od pátečního rána trápí řidiče ve Zlínském kraji, na sinicích to klouže, zejména na Uherskohradišťsku. Na tento stav si ale řidiči budou muset zvyknout, počasí které stojí za tvorbou ledovek, bude přetrvávat i celý příští týden.

Jaroslav Holík: Výsledky úspěšnějších stran ukazují, že stále máme co zlepšovat

ROZHOVOR/ Poslanec Jaroslav Holík z Březůvek na Zlínsku je v politice už víc, jak patnáct let. Když v sobotu jeho spolustraníci ve volebním štábu hnutí SPD v pražském hotelu Čechia sledovali bedlivě volební grafy a debatovali o dalších úkolech hnutí na výslunní české politiky, Jaroslav Holík musel řešit stěhování v Praze a další starosti.

Film Metanol: připomene touhu po penězích, ta stála život padesáti lidí

/VIDEO, FOTOGALERIE/ A je to tady. Ještě loni v létě Zlínský deník exluzivně informoval o vznikajícím scénáři k připravovanému filmu s názvem Metanol. A letos v říjnu mají být oba filmy natočeny, na jaře pak má mít premiéru první z nich. V pondělí natáčel štáb ve Zlíně záběry před skladem, kde policie objevila nelegální alkohol s jedovatým metanolem.

Návštěvníci koupališť jsou bordeláři

FOTOGALERIE / Ukočírovat návštěvníky koupaliště dá někdy dřinu. Všude se totiž najde řada takových, kterým se nechce s nedopalky nebo odpadky do koše a odhazují je na trávu. Nepořádek je největším nešvarem milovníků vody v regionu, všímají si provozovatelé koupališť ve Zlínském kraji. Jaké jsou další? Hlučnost, ale i liknavost rodičů.

Silný vítr si ve Zlínském kraji vyžádal téměř čtyřicítku výjezdů hasičů

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Díky větrnému a zároveň velmi teplému počasí, se hasiči ve Zlínském kraji doslova nezastavili. Jen v sobotu do 21. hodiny zasahovali u 39 událostí. "Jednalo se především o odstranění nakloněných stromů, nebo například stromů, které po pádu vytvořily nebezpečnou překážku. Nejhorší byla tato situace na Vsetínsku a Zlínsku," komentoval za krajské hasiče mluvčí Roman Žemlička.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku někdo usmrtil labradora, jeho tělo odvezl neznámo kam

„Jmenoval se Akim, měli jsme ho od štěněte. Deset let. Byl to člen naší rodiny a velice nás to zasáhlo. Manželku i dceru jeho ztráta doslova zdrtila," říká majitel labradora, kterého v noci ze soboty na neděli v Halenkovicích na dvoře jejich rodinného domu někdo usmrtil, jeho tělo odtáhl do auta a odvezl jej neznámo kam.

Zakuklenec z křoví sledoval děti

Zlín – Muž, ukrývající se venku ve křoví s kuklou na hlavě, sledoval v sobotu odpoledne na sídlišti Jižní Svahy v ulici Na Honech III. dvě malé dívenky jak si hrají. Když ho spatřily, snažily se utéct, ale on se rozběhl za nimi až k domu.

Mapa vražd: soka v lásce ubodal ve Valašském Meziříčí nožem

Zlínský kraj – Bodné rány do nejrůznějších míst těla, střelba do nevinných i ubití. Přestože lze náš region považovat za mírumilovný, otřesné činy se mu nevyhýbají. Deník připravil přehled nejhorších činů za posledních 5 let.

VIDEO: Na cyklostezce spálili korán

„Proč pálíme korán? Chceme podpořit slovenskou aktivistku, která řekla svůj názor a byla za svůj čin zatčena," komentoval David Nepimach ze Zlína akt, při kterém v pondělí ve Zlíně společně s desítkou zúčastněných spálil na cyklostezce na Vršavě svatou knihu muslimů.

AKTUALIZOVÁNO

Komplikace jsou na Syrákově a Hulincích, autobusy ČSAD nabírají zpoždění

Zlínský kraj - Uvíznuté kamiony, dopravní zácpy a hlavně husté sněžení, komplikují znovu dopravu od brzkých ranních hodin ve městech a na silnicích ve Zlínském kraji. Tvoří se dlouhé kolony, na některých místech jezdí řidiči doslova krokem. Někde jsou komunikace neprůjezdné. Například na trase Zlín-Otrokovice je to sjezd i v opačném směru nájezd na dálnici. Na sjezdu stojí kamiony, dopravu musí řídit policie. Další kamion uvízl v kopci silnici mezi Velikovou a Lukovem.

V Huslenkách skončilo vozidlo v potoce. Hasiči ho vytáhli jeřábem

Huslenky – V potoce, v obci Huslenky na Vsetínsku ukončil v pondělí krátce po 18. hodině řidič osobního vozu Škoda Octavia svou jízdu. Ještě před tím přerazil strom.

Zachytila fotopast v okolí Vrbětic pohřešovanou ženu z Brumova-Bylnice?

Zlín – Krajští policisté pátrají již od středy 15. června po pohřešované devětačtyřicetileté ženě z Brumova – Bylnice. Ta odešla tento den z domu pravděpodobně v šest hodin ráno a už se nevrátila zpět do místa bydliště.

Klobouky se dočkaly. Opraví jim záchranku

Valašské Klobouky - Najezdí za pacienty i tisíce kilometrů za měsíc. Vzhledem ke své poloze na Zlínsko i na Valašsko. Právě záchranáři z Valašských Klobouk ale patřili k těm, kteří na opravu své stanice roky čekali. Teď se konečně dočkají. Částka, kterou si rekonstrukce stanice vyžádá, přesáhne dva miliony korun.

Velká odpovědnost a nízká mzda. V kraji chybí řidiči autobusů

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Neudržitelné mzdové podmínky zaměstnanců veřejné linkové autobusové dopravy. To je většinou důvod, proč řidičů v autobusové dopravě ubývá. Ve Zlínském kraji jich podle ředitelky krajského úřadu práce ve Zlíně Miriam Majdyšové momentálně chybí 24, z toho 15 v ČSAD Vsetín, které je na Zlínsku hlavním dopravcem. V celé České republice je to potom více než šest tisíc.

FOTO, VIDEO: Děti ze školek pobavily tisíce lidí. Těm z Lidče tleskal celý sál

Zlínský kraj – Již po jedenácté rozjásaly děti z mateřských školek ze všech koutů Zlínského kraje publikum ve zlínském Kongresovém centru. Právě včera se totiž konal jedenáctý ročník Zlínského Škrpálku, kulturní přehlídky, které se letos zúčastnily děti z 25 školek ze Zlínského kraje.

Zvýšený cholesterol zabíjí, lidé to ale neřeší

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - „Měl jsem vysoký cholesterol, tak jsem začal cvičit a dodržoval jsem dietu, jeho hladinu jsem pak srazil na poloviční hodnotu," svěřuje se Milan Kříž s tím, že si na cvičení zvykl a chodí do posilovny pravidelně. Cítím se lépe a dnes by mi už pohyb chyběl," přidal další plus zdravějšího životního stylu. Odborníci však varují, že příběh tohoto muže je spíše výjimkou. Naopak.

GIBS vyšetřuje zástupce velitele vsetínské policie kvůli podvodu

Vsetín – Zástupce velitele vsetínské policie Marka Nádvorníka vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) pro podvod. Policista si měl vykazovat nárok na mzdu i za dobu, kdy nebyl v zaměstnání.

Ministryně Marksová navštívila Vsetín a Meziříčí

Vsetín, Valašské Meziříčí – Nové Centrum bydlení pro osoby se zdravotním postižením uvedli v úterý do provozu ve vsetínské městské části Rokytnice. Takzvané chráněné bydlení tu je připraveno pro 12 lidí.

Drama u řeky: kočárek i s dítětem sjel pod hladinu

Zlín – Tak vyděšený telefonát už na tísňové lince zlínských strážníků dlouho nezažili. „Prosím vás, sjel mi do Dřevnice kočárek! Jsem s dítětem ve vodě a nedaří se mi vylézt nahoru. Mám tady ještě osmiletou dceru, stojí na břehu… nemůžu se odsud dostat, potřebuji někomu dítě podat!" V pozadí bylo slyšet dětský pláč, který dramatickou situaci jen dokresloval.

Vrbětice rok po výbuchu: Nemovitosti ztrácejí na hodnotě, odškodné v nedohlednu

Vlachovice-Vrbětice – „Tak děti a ještě si zopakujeme poslední písničku," paní Ivana Šimoníková, učitelka mateřské školky ve Vlachovicích dává pokyn svým malým svěřencům k nacvičení hudebního programu, kterým uvítají v neděli nové občánky Vlachovic-Vrbětic. Za poslední rok se jich zde narodilo celkem 17.

Libor Netopil: Požár Pusteven. Mimořádná událost v historii kraje

Pustevny /ROZHOVOR/ - Na místě požáru Libušína vloni v noci na 3. března zasahovalo 13 jednotek hasičů ze Zlínského a Moravskoslezského kraje. Na likvidaci požáru nasadili 16 cisternových automobilů, vysokozdvižnou plošinu i automobilní žebřík. Redakce Deníku se ptala krajského mluvčího hasičského záchranného sboru Libora Netopila, jak se na událost dívají krajští hasiči s odstupem jednoho roku.

Muže z Klobouk zavalil soustruh. Leží v Ostravě na JIP

Valašské Klobouky - S těžkým poraněním skončil v úterý odpoledne třiašedesátiletý Josef B. z Valašských Klobouk. Jeho koníček se mu stal skoro osudným. Kdysi vyučený soustružník si jeden takový vyřazený z továrny před pár týdny koupil a chtěl jej opravit.

Na silnicích Zlínského kraje za loňský rok zemřelo 41 lidí

Zlínský kraj - Bylo krátce po poledni, čtvrtek 19. prosince. Vánoce za dveřmi a shon, spěch a nervozita se projevovaly všude kolem. Možná spěchal i řidič osobního vozu Audi, který jel směrem od Přerova a nacházel se právě kousek od obce Rymice.

Při nehodách v kraji zemřelo letos nejvíce lidí na Valašsku

Zlínský kraj - Osmadvacet lidských životů si už letos vyžádaly nehody na silnicích ve Zlínském kraji. Téměř polovina z nich vyhasla při kolizích na Valašsku, rovných dvanáct. Přesto je podle policistů na cestách v kraji bezpečno.

Zima přichází, zloději útočí. Rekreační objekty oblíbenými cíli vloupání

Zlínský kraj - Dvanáct chat za jediný víkend, a to jen na Zlínsku. Taková je bilance uplynulého víkendu. Podle policie se riziko vykradení chaty či rekreačního objektu zvyšuje zejména v zimním období. Příčina je nasnadě sezonně používané stavby zejí prázdnotou a lákají zloděje.

Meteorologové varují: Bude sněžit. Ve Vsetíně však rozkvetly sakury

Zlínský kraj, Vsetín - Pohled do kalendáře jasně říká, že do Vánoc zbývá necelý měsíc. Příroda se tím však zjevně neřídí. Třeba ve Vsetíně na Jasence včera rozkvetly sakury. Každý jistě uzná, že strom obsypaný drobnými růžovobílými kvítky nebývá na konci listopadu právě běžně k vidění. Nicméně předpověď počasí hovoří jasně. A pro křehké sakury nevěstí nic dobrého. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT