VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA LUKÁŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Legendární žonglér má další světový rekord. Přes dvě hodiny balancoval s míči

Míčový žonglér Bursas Charalambos z Branek si uplynulou sobotu připsal na konto další světový rekord. Dvě hodiny a devět minut čistého času dokázal udržet na hlavě jeden, dva, a dokonce i tři míče.

Usnul za volantem, auto obrátil na střechu

/FOTO Z MÍSTA/ Zraněný řidič a auto na střeše. Tak dopadla dopravní nehoda, která se stala v sobotu před půl devátou ráno v Jablůnce.

Raci v Rožnovské Bečvě doplatili na sucho a pyl

Úhyn raků v Rožnovské Bečvě řešil koncem dubna odbor životního prostředí rožnovské radnice ve spolupráci s místními rybáři a hasiči. Podle odborníků jsou za ním dlouhodobě nevyhovující podmínky v toku.

Z řek na Valašsku mizí voda. Na vině je extrémní sucho

Řeky v regionu vysychají. Na vině je dlouhotrvající sucho a minimum srážek. Podle Povodí Moravy (PMO) je situace nejvážnější v povodí Bečvy a Dyje. Na začátku týdne proto doporučilo obcím s rozšířenou působností, aby zvážily, zda není potřeba omezit nebo úplně zakázat nakládání s povrchovými vodami. Loni podobné doporučení společnost vydala až v polovině července.

Rožnovská radnice IPR za nájem školky a školy nedluží. Rozhodl soud

Rožnovská radnice nemusí platit téměř 3,75 milionu korun jako dlužné nájemné společnosti Immobilien Pirker Reality s.r.o. (IPR) za užívání budov Mateřské školy Koryčanské Paseky a Základní školy Záhumení.

Finalistka České Miss Jana Šišková ze Zubří: Titulu bych maximálně využila

ROZHOVOR / Jana Šišková, rodačka ze Zubří, je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul Česká Miss 2018.

Maměnku na Pustevnách čeká obnova. Barevností se přiblíží Libušínu

Hotel Maměnka na Pustevnách, který je ve správě Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, se letos dočká obnovy. Úpravy za zhruba čtyři a půl milionu korun se budou týkat fasády budovy.

Nad Valašskou dědinou roste nový areál Kolibiska

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se pustilo do výstavby čtvrtého areálu. Takzvaná Kolibiska, která budou prezentovat horské hospodaření a salašnictví, vznikají nad Valašskou dědinou. Dokončení je naplánované na rok 2023.

Modelář Gerža: Ponorky posílám do celého světa

Třiatřicetiletý Ota Gerža ze Vsetína má neobvyklý koníček. Navrhuje a sestrojuje plně funkční modely ponorek. Jejich díly, které tiskne doma na 3D tiskárně, posílá i dalším zájemcům do celého světa.

Zahradní traktor pohltily plameny

K požáru malého zahradního traktoru vyjížděli v pondělí 30. dubna krátce po sedmé hodině ráno hasiči do Radhošťské ulice v Rožnově pod Radhoštěm.

Při hrozivě vyhlížející nehodě se cestující zranili jen lehce

Lehkým zraněním tří lidí skončila hrozivě vyhlížející nehoda osobního auta, která se stala v úterý odpoledne na výpadovce z Rožnova pod Radhoštěm směrem na Frenštát pod Radhoštěm.

Sezona na cyklostezce Bečva je oficiálně zahájená

Na tři sta padesát cyklistů a bruslařů v sobotu symbolicky zahájilo novou sezonu na valašské části cyklostezky Bečva.

Modeláři se v Kelči pyšní svými výtvory. Podívejte se

Devátý ročník modelářské výstavy Kit Show Kelč 2018 pořádají kelečští modeláři o víkendu 28. až 29. dubna. K vidění jsou plastikové modely letadel, vojenské techniky, lodí, figurek i diorámat.

Vsetínem kráčely zdravotní sestřičky a bratři

Maturanti, budoucí zdravotní sestřičky a bratři ze Střední zdravotnické školy Vsetín si v pátek užili své poslední zvonění.

Francolhotští školáci oseli pole kardinála Trochty

Už šestnáctý ročník akce Od zrníčka ke chlebíčku pořádají letos ve Francově Lhotě. Jejím cílem je připomenout a přiblížit dětem činnosti, které je potřeba vykonat, než se jim na stůl dostane hotový chléb.

Kapacity letních táborů se rychle plní. Na přihlášky je nejvyšší čas

Kdo má letos v úmyslu přihlásit své dítě na letní tábor a zatím tak neučinil, měl by si pospíšit. Jak příměstské, tak pobytové tábory se plní závratnou rychlostí.

V Hrozenkově vybírali nejlepší valašské buchty

Lidovým domem v Novém Hrozenkově se uplynulou sobotu nesla vůně buchet. Spolek pro zachování valašských tradic zde uspořádal jedenáctý ročník oblíbené soutěže O nejchutnější valašské buchty.

Meziříčská radnice zakázala venčení psů. Jde o bezpečí lidí i zvířat, hlásá

Radnice ve Valašském Meziříčí zrušila možnost venčení psů z místního útulku dobrovolníky z řad veřejnosti. Jako důvod udává bezpečnost jak lidí, tak samotných psů. Po pěti letech tak budou zvířata venčit pouze zaměstnanci útulku, popřípadě vážní zájemci o adopci.

V Rožnově zprovoznili veřejnou lednici. Má omezit plýtvání s potravinami

Veřejná lednice, do které může každý cokoliv dát, anebo si z ní cokoliv vzít, vznikla nedávno v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně v zahradním domku na adrese Palackého 457 naproti restaurace Koruna.

Meziříčané se s logem smířili, cena jim ale leží v žaludku dál

Vlna negativních reakcí, která se před více než rokem zvedla vůči novému „roztančenému“ logu Valašského Meziříčí, utichla.

Zámek obsadili učni, v praxi předvedli krásu svých řemesel

Zámek plný řemesel. To je název akce, která se konala včera na vsetínském zámku. Pořádala ji Střední odborná škola (SOŠ) Josefa Sousedíka.

Výstava přibližuje milníky českých dějin

/FOTOGALERIE/ V Městské knihovně Valašské Meziříčí je od začátku dubna k vidění výstava Knihovny právnické fakulty Univerzity Karlovy s názvem Významné osmičky v českých dějinách 20. století v obrazech, filmových dokumentech a zákonech. Zachycuje roky 1918, 1938, 1948 a 1968.

Meziříčí vrátí dotaci 2,5 milionu, rozhodli to zastupitelé

Radnice ve Valašském Meziříčí vrátí dva a půl milionu korun, které po ní vyžaduje Regionální rada regionu soudržnosti (ROP) Střední Morava. Jedná se o část dotace, kterou ROP Střední Morava poskytla městu na opravu zámku Žerotínů. O vrácení peněz rozhodlo zastupitelstvo na svém čtvrtečním zasedání.

Žáci ze Lhoty navštívili zemědělce a čistili potok

Žáci ZŠ Francova Lhota měli v tomto týdnu pestrou výuku. Vedení školy pro ně spolu se zemědělci z Hornolidečska a okolí pro ně připravilo Dny ekologie, krajinotvorby a ochrany přírody. Uskutečnil se při příležitosti blížícího se Dne země, který připadá na 22. dubna.

Všechny děti si jídlo ve školní jídelně dovolit nemohou

Zajít si o obědové přestávce do školní jídelny na oběd je pro některé žáky samozřejmostí a každodenní rutinou, pro jiné něco, co si nemohou dovolit. Základní školy a víceletá gymnázia po celé republice se tak již několik let zapojují do projektů, prostřednictvím kterých mohou vytipovaným žákům obědy ve školních jídelnách zaplatit.

Oprava motorestu spolkne až padesát milionů. Dotace na ni nejsou

Motorest Čertovy skály v Lidečku je už více než rok zavřený a ještě nejméně rok zavřený zůstane. Vedení obce připravovalo jeho rozsáhlou rekonstrukci, do jejíž první etapy se pustí letos.

AKTUALIZOVÁNO

Tradiční Velikonoce na Valašsku přilákaly tisíce lidí. Podívejte se

Tisíce lidí z různých koutů republiky zamířily během velikonočního víkendu do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Konal se zde tradiční třídenní program Velikonoce na Valašsku.

Zvony utichnou, do ulic vyrazí velikonoční klapotáři

Desítky klapotářů, klapačů, tragačníků, rapačářů či šťukotáků vyrazí dnes v podvečer do valašských ulic. Klapáním nahradí zvony, které každý rok na Zelený čtvrtek umlkají a podle pověsti odlétají do Říma.

AKTUALIZOVÁNO

U Jablůnky se střetlo pět aut. Škoda je 340 000 korun

Hromadná nehoda dvou osobních aut, dvou dodávek a jednoho náklaďáku se stala v úterý 27. března 2018 po třinácté hodině na hlavním tahu ze Vsetína do Valašského Meziříčí.

Konkurzy jsou kontroverzní a před volbami podezřelé, hlásá opozice

Radou města Vsetína nedávno vyhlášené konkurzy na ředitele některých vsetínských školských zařízení nadále vzbuzují emoce. Do kritiky radních se nyní pustili členové Koalice pro otevřený Vsetín.

Školáci si užili velikonoční tvoření. Pletli tatary a pekli jidášky

Děti ze základní a mateřské školy ve Francově Lhotě si v pátek užily zábavný tvořivý program v místním Muzeu kardinála Trochty. Jeho náplní bylo velikonoční tvoření - zdobení kraslic, pečení velikonočního pečiva, pletení pomlázek nebo výroba látkových velikonočních vajíček.

Soutěž O poklad strýca Juráša zná své vítěze

Slavnostní ocenění vítězů okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša se uskutečnilo v polovině týdne v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm. Ceny si přebralo šestatřicet nejlepších soutěžících.

Kabelky zatím vynesly 14 tisíc, prodej bude pokračovat

Milovnice módních doplňků si v úterý v pátém patře vsetínského věžáku musely připadat jako v ráji. Konal se zde třetí ročník dobročinného Jarního bazárku kabelek, který připravila organizace Elim Vsetín.

Zkouška trpělivosti pro řidiče. Semafory je čekají v Ratiboři i Hovězí

Řidiči se budou muset obrnit trpělivostí. I v tomto roce je na mnoha místech Valašska čekají uzavírky a semafory. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) v těchto dnech zahajuje letošní sezonu oprav. S některými bude po zimním období pokračovat, do jiných se nově pustí.

Díky pohotovým zaměstnancům se plameny nerozšířily

Požár záložního zdroje pro osobní výtah v Domově pro seniory v Karolince zaměstnal hasiče v sobotu po čtrnácté hodině odpoledne.

Nejlepší hňápané zelé připravila Kateřina Baďurová

Oblíbená soutěž o najlepší hňápané zelé se uskutečnila v sobotu v restauraci Na Moštárně ve Vsetíně. Již posedmnácté ji zorganizovali členové Spolku pro zachování valašských tradic. Vzorků domácího kysaného zelí se letos sešlo devětadvacet. 

Nejlepší knihovnice na Valašsku pracují v Pržně a Zubří

Pavlína Havlíková z knihovny v Pržně a Veronika Janů z Knihovny města Zubří jsou nejlepší knihovnice okresu Vsetín za rok 2017. Ocenění si převzaly ve čtvrtek odpoledne na slavnostním setkání v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně.

AKTUALIZOVÁNO

Desítky studentů ve Vsetíně "vyšly ven". Stejným metrem všem, nabádají

HLASUJTE V ANKETĚ / Desítky studentů Masarykova gymnázia Vsetín se dnes zapojily do celorepublikové výstražné stávky studentů s názvem Vyjdi ven.

Ztráta "Spoláku" rozhádala zastupitele. Jednali jste arogantně, zní z opozice

Téma Společenský dům nadále hýbe Rožnovem a jitří vášně mezi zastupiteli. Na jejich posledním setkání někteří členové opozice vyčetli vedení města, že jejich jednání s vlastníkem „Spoláku“, uherskohradišťskou společností Synot Real Estate bylo nedostatečné a arogantní. To vedení odmítlo.

Vsetínský okres přijde o Študlov a Příkazy. Obyvatele čeká výměna dokladů

Okres Zlín. To budou mít nově uvedeno ve svých občanských průkazech pod kolonkou trvalý pobyt obyvatelé Študlova a Valašských Příkaz. Dosud tam měli okres Vsetín. Vláda ale na konci února schválila návrh věcného záměru zákona o územně správním členění státu, který podalo ministerstvo vnitra.

Vlajku Tibetu vyvěsí na knihovně i škole

Na deseti místech Valašska povlaje zítra tibetská vlajka. Městské a obecní úřady, knihovna i jedna škola se tím zapojí do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet, která každoročně připadá na 10. března na den výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci v roce 1959.

Gobelínce chybějí zakázky, pomůže kraj i ministerstvo

Moravská gobelínová manufaktura ve Valašském Meziříčí letos slaví 120. výročí svého založení. Při té příležitosti vyvstala otázka, co s ní bude do budoucna. Vůbec nejstarší manufaktuře na výrobu gobelínů u nás i na Slovensku chybí zakázky i pokračovatelé.

Proti Ondráčkovi protestovaly stovky Rožnovanů

Stovky lidí včera v podvečer dorazily na náměstí T. G. Masaryka v Rožnově pod Radhoštěm, aby zde vyjádřili svůj nesouhlas s nedávným zvolením Zdeňka Ondráčka, poslance za KSČM, do čela Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) PSP ČR.

V mrazu a sněhu. V Karlovicích závodili železní hasiči

Třetí ročník soutěže Zimní železný hasič Velkých Karlovic uspořádal Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Velké Karlovice – Tísňavy v sobotu 3. března. Přihlášení závodníci – junioři, muži i ženy se utkali v řadě disciplín, které museli absolvovat v zásahovém oděvu s dýchacím přístrojem.

Dny valašského divadla zahájili ochotníci z Hrachovce

Sedmnáctý ročník Dnů valašského divadla, přehlídky ochotnických souborů v Hovězí, zahájila uplynulý pátek večer bláznivá komedie Dokonalá svatba v podání ochotníků divadelního souboru (DS) Hrach z Hrachovce. První představení oblíbeného festivalu si nenechaly ujít stovky lidí, kinosál v kulturním domě praskal ve švech.

Při požáru domu se zranil hasič, uhořel pes a kočky

K rozsáhlému požáru rodinného domu došlo v pátek krátce po deváté hodině ráno na samotě v Dolní Bečvě.

Opravy centra omezí zahrádky. Provozní se bojí o své tržby

Valašskomeziříčská radnice se v příštím roce pustí do obnovy centra města. Její zásadní částí bude rekonstrukce náměstí, která vyjde městskou kasu na třicet až šestatřicet milionů korun. Provozovatelé restaurací na náměstí mají sice z plánované opravy radost, obávají se ale omezeného provozu, především svých předzahrádek.

Ladislav Macek ve vedení Jednoty končí

Dosavadní šéf Jednoty, spotřební družstvo ve Vsetíně Ladislav Macek oznámil rezignaci na pozici předsedy a člena představenstva Jednoty Vsetín. Novým předsedou by mohl být Miloslav Pavlík.

Výstava připomene techniku krosienka

Přípravy na výstavu prezentující starobylou, dnes téměř zapomenutou textilní techniku pletení na rámu, pro niž se vžil termín krosienka, krosienkování, momentálně vrcholí na zámku Vsetín. Veřejnosti se otevře zítra.

Ženu přepadli odpoledne v parku, vzali kabelku a utekli

O kabelku s doklady, platební kartou, telefonem a dvěma a půl tisíci korunami v hotovosti připravili tři zloději devětatřicetiletou ženu ve Vsetíně.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT