VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA LUKÁŠOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pacientům meziříčské nemocnice slouží nový moderní rotoped

Efektivnější rehabilitaci ve valašskomeziříčské nemocnici zajišťuje pacientům nový magnetický rotoped. Moderní přístroj je ideální při zotavování po úrazech i operacích.

Opilý muž nezvládl jízdu a skončil za svodidly. Dýchl přes 2 promile

Sjezd na kole po silnici u přehrady Bystřička nezvládl minulé úterý krátce před polednem šestačtyřicetiletý muž ze Vsetína

Co s pohozenou jehlou? Nejlépe vyhodit ji sám

Nepříjemnou situaci nález pohozené injekční jehly v trávě nedaleko bytovek v části Halenkova Kuželky řešil před nedávnem místní obyvatel Antonín Mareček. Jehlu objevil jeho syn. Podle tloušťky odhadl, že nebyla narkomana, přesto jej nález rozzlobil.

Kubík bojuje s vážnou nemocí. Jako jediný v celé Evropě

HLASUJTE V ANKETĚ / Sedmiletý Kubík Guryča z Rožnova pod Radhoštěm jako jediný v Evropě trpí Toriello-Carey syndromem. Vzácné genetické onemocnění mu lékaři diagnostikovali krátce po narození.

Manželé Kneblovi z Hrachovce oslavili diamantovou svatbu

Významné životní jubileum oslavili manželé Ludmila a Vladimír Kneblovi z Hrachovce ve Valašském Meziříčí. Na společné cestě životem spolu kráčejí už šedesát let.

Zbylé jídlo z festivalu nepřišlo nazmar. Pomohlo lidem v nouzi

Rožnov pod Radhoštěm, Valašsko - Nesnědené jídlo z prvního rožnovského Garden Food Festivalu nepřišlo vniveč. Prostřednictvím humanitární organizace Potravinová banka ve Zlínském kraji putovalo do azylových domů, denních center i nocleháren.

Vsetín ožil desátým Krpcem

Desátým ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Vsetínský krpec ožil Vsetín uplynulý víkend. Na dva a půl tisíce lidí si užilo dvacet tanečních a hudebních pořadů s pětistovkou účinkujících.

Rožnov ožil festivalem jídla. Pohlreichovu show sledovaly stovky lidí

Je sobota 30. června. Den, kdy v Rožnově pod Radhoštěm začíná dlouho očekávaný premiérový Garden Food Festival. O mém dnešním programu je proto rozhodnuto.

Štěpán Pospíšil: Udýchat odzemek dá zabrat i zdravému sportovci

Štěpán Pospíšil, sedmnáctiletý člen vsetínského Folklorního spolku Jasénka, byl uplynulou sobotu jedním z těch, kteří na Vsetínském krpci soutěžili o titul nejlepšího tanečníka valašského odzemku a obuškového v tanečním klání Memoriál Dušana Růžičky. Do soutěže se podle svých slov dostal náhodou.

Srdce Valašska žije folklorem

Tanečníci a muzikanti z chilského souboru Villa San Bernardo zpestřili včera vyučování školákům ve Velkých Karlovicích. 

Vzácný motýl po 100 letech opět na Moravě. Významný objev pochází z Huslenek

Pracovníci Muzea regionu Valašsko mají za sebou významný objev. Na základě výzkumu přírody v Přírodní rezervaci Makyta v Huslenkách potvrdili výskyt nočního motýla šedovníčka horského (Gesneria centuriella) po více než sto letech na Moravě.

Motorkářku po nárazu do auta přepravil vrtulník do nemocnice

Vážným zraněním, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice, skončil sobotní střet motorky s osobním autem ve Velkých Karlovicích.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEA: Na premiérový festival jídla do Rožnova zamíří tisíce lidí

Městský park v Rožnově pod Radhoštěm se o nadcházejícím víkendu stane dějištěm kulinářského Garden Food Festivalu. Dvoudenní svátek jídla a pití, jehož hlavní hvězdou bude populární šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který je známý například z televizního pořadu Ano,šéfe!, se v Rožnově uskuteční poprvé.

Studenti meziříčské stavebky ovládli soutěž Stavba roku Zlínského kraje

Velkého úspěchu dosáhla pětice studentů valašskomeziříčské Střední průmyslové školy (SPŠ) stavební v soutěži Stavba roku 2017 Zlínského kraje. Tři z nich obsadili stupně vítězů, další dva se dočkali čestného uznání.

VIDEO: Svaťa Božák představuje Rožnov jako město sportu

Vedení rožnovské radnice včera představilo nové propagační video města. Nese název Rožnov žije sportem! a jeho cílem je přiblížit Rožnov jako ideální místo k aktivnímu trávení volného času a sportovnímu vyžití.

Unikátní nález v Horní Lidči. V sekyrce z doby bronzové se dochovala část dřeva

Muzeum regionu Valašsko se pyšní novým unikátním archeologickým nálezem. Jedná se o bronzovou sekyrku z pozdní doby bronzové, o takzvaný typ s tulejí a ouškem. Odborníci jej datují do časového rozpětí 1350 až 800 před našim letopočtem.

Odborníci na paliativní péči pomohou nevyléčitelně nemocným a jejich rodinám

Ve valaškomeziříčské nemocnici vzniká tým zdravotníků, kteří budou speciálně vyškolení na poskytování takzvané paliativní péči. Ta je určená pacientům v konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Za zrodem týmu je lékařka interního oddělení nemocnice Veronika Mikolajková, která uspěla se svým návrhem paliativní péče v prestižním grantovém programu společnosti Avast.

V nové hale ve Vsetíně najdou práci čtyři desítky lidí

Společnost Trimill zabývající se výrobou obráběcích strojů včera (pátek 15. června) slavnostně otevřela novou výrobní halu v areálu bývalé Zbrojovky ve Vsetíně. Její výstavba vyšla na více než 190 milionů korun. Práci v ní do budoucna najde až čtyřicet nových zaměstnanců.

V Rožnově a Vsetíně vytřídili pro Recyklojízdu přes půl tuny baterií

Více než půl tuny vytříděných baterií převzali od zástupců Rožnova pod Rahoštěm a Vsetína členové týmu Recyklojízda 2018, který v těchto dnech křižuje na kolech Českou republiku a propaguje třídění a recyklaci baterií.

Kolektivní smlouva mezi OS Echo a Dezou platí

Zástupci Odborového svazu Kovo odmítli dodatečně podepsat kolektivní smlouvu, kterou nedávno bez jejich přítomnosti uzavřeli zástupci OS Echo s vedením chemičky Deza Valašské Meziříčí.

Šestnáctý Cyklo-běh stavěl i ve Zlínském kraji. Varoval před užíváním drog

Peloton cyklistů v zelených dresech dorazil včera (úterý 12. června) dopoledne na valašskomeziříčské náměstí. Byli to účastníci letošního šestnáctého ročníku osvětové kampaně Cyklo-běh za Českou republiku bez drog, kterou pořádá občanské hnutí Řekni ne drogám - řekni ano životu.

Deset řidičů o víkendu nadýchalo. Prvenství drží muž z Vysočiny s 2,14 promile

Deset pozitivních dechových zkoušek zaznamenali policisté u řidičů motorových vozidel v okrese Vsetín od pátečního večera do pondělního rána. V devíti případech se jednalo o muže, v jednom šlo o ženu. Věk řidičů byl od devatenácti do osmapadesáti let.

Ondrášovu valašku doprovodil festival vína

FOTOGALERIE / Druhý ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška ovládl uplynulou sobotu Rožnov pod Radhoštěm.

Rožnovský protest proti Babišovi: Na náměstí vytvořili lidský vykřičník

K tisícům lidí, kteří v úterý v podvečer protestovali proti Andreji Babišovi, se přidali také v Rožnově pod Radhoštěm. Na místní Masarykovo náměstí dorazilo na sto sedmdesát Rožnovanů a lidí ze širokého okolí.

K protestu za odstoupení Babiše se přidají i Rožnované. Sejdou se na náměstí

Vyjádřit nesouhlas se znovujmenováním Andreje Babiše premiérem a dát najevo nesouhlasné stanovisko ke vzniku vlády závislé na podpoře komunistů. To jsou důvody úterního protestního setkání s názvem Jednou provždy, které se uskuteční na stovkách míst po celé republice.

Úspěch krásky ze Zubří. Jana Šišková je novou českou Miss Supranational

Třiadvacetiletá Jana Šišková ze Zubří je novou českou Miss Supranational. Titul získala na sobotním finále letošního ročníku soutěže Česká Miss, které se konalo v Ostravě.

Studenti meziříčské stavební průmyslovky bojují o postup do finále soutěže

Dva týmy studentů Střední průmyslové školy (SPŠ) stavební Valašské Meziříčí bojují o postup mezi šest finalistů celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky - návrhy Národní knihovny České republiky. O tom, zda jejich modely v konkurenci třiceti soupeřů uspějí, rozhodne odborná porota už v pondělí.

Doba splatnosti poplatků za odpad se blíží. Neplatičům hrozí exekuce

Obyvatelé obcí na Valašsku obdrželi v těchto dnech do svých schránek složenky na úhradu poplatku za svoz komunálního odpadu. Doba splatnosti se stejně tak jako jejich výše v různých částech Valašska liší. Nedoplatky za minulá období šplhají v některých městech do milionů.

Školáci v závodě změřili vytrvalost i odvahu

Čtrnáct týmů žáků sedmých tříd základních škol z Rožnova a okolí se ve středu utkalo v sedmnáctém ročníku Závodu všestrannosti mládeže, který opět po roce uspořádala rožnovská městská policie.

Legendární žonglér má další světový rekord. Přes dvě hodiny balancoval s míči

Míčový žonglér Bursas Charalambos z Branek si uplynulou sobotu připsal na konto další světový rekord. Dvě hodiny a devět minut čistého času dokázal udržet na hlavě jeden, dva, a dokonce i tři míče.

Usnul za volantem, auto obrátil na střechu

/FOTO Z MÍSTA/ Zraněný řidič a auto na střeše. Tak dopadla dopravní nehoda, která se stala v sobotu před půl devátou ráno v Jablůnce.

Raci v Rožnovské Bečvě doplatili na sucho a pyl

Úhyn raků v Rožnovské Bečvě řešil koncem dubna odbor životního prostředí rožnovské radnice ve spolupráci s místními rybáři a hasiči. Podle odborníků jsou za ním dlouhodobě nevyhovující podmínky v toku.

Z řek na Valašsku mizí voda. Na vině je extrémní sucho

Řeky v regionu vysychají. Na vině je dlouhotrvající sucho a minimum srážek. Podle Povodí Moravy (PMO) je situace nejvážnější v povodí Bečvy a Dyje. Na začátku týdne proto doporučilo obcím s rozšířenou působností, aby zvážily, zda není potřeba omezit nebo úplně zakázat nakládání s povrchovými vodami. Loni podobné doporučení společnost vydala až v polovině července.

Rožnovská radnice IPR za nájem školky a školy nedluží. Rozhodl soud

Rožnovská radnice nemusí platit téměř 3,75 milionu korun jako dlužné nájemné společnosti Immobilien Pirker Reality s.r.o. (IPR) za užívání budov Mateřské školy Koryčanské Paseky a Základní školy Záhumení.

Finalistka České Miss Jana Šišková ze Zubří: Titulu bych maximálně využila

ROZHOVOR / Jana Šišková, rodačka ze Zubří, je jednou z deseti dívek, které se v sobotu 2. června utkají o titul Česká Miss 2018.

Maměnku na Pustevnách čeká obnova. Barevností se přiblíží Libušínu

Hotel Maměnka na Pustevnách, který je ve správě Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, se letos dočká obnovy. Úpravy za zhruba čtyři a půl milionu korun se budou týkat fasády budovy.

Nad Valašskou dědinou roste nový areál Kolibiska

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se pustilo do výstavby čtvrtého areálu. Takzvaná Kolibiska, která budou prezentovat horské hospodaření a salašnictví, vznikají nad Valašskou dědinou. Dokončení je naplánované na rok 2023.

Modelář Gerža: Ponorky posílám do celého světa

Třiatřicetiletý Ota Gerža ze Vsetína má neobvyklý koníček. Navrhuje a sestrojuje plně funkční modely ponorek. Jejich díly, které tiskne doma na 3D tiskárně, posílá i dalším zájemcům do celého světa.

Zahradní traktor pohltily plameny

K požáru malého zahradního traktoru vyjížděli v pondělí 30. dubna krátce po sedmé hodině ráno hasiči do Radhošťské ulice v Rožnově pod Radhoštěm.

Při hrozivě vyhlížející nehodě se cestující zranili jen lehce

Lehkým zraněním tří lidí skončila hrozivě vyhlížející nehoda osobního auta, která se stala v úterý odpoledne na výpadovce z Rožnova pod Radhoštěm směrem na Frenštát pod Radhoštěm.

Sezona na cyklostezce Bečva je oficiálně zahájená

Na tři sta padesát cyklistů a bruslařů v sobotu symbolicky zahájilo novou sezonu na valašské části cyklostezky Bečva.

Modeláři se v Kelči pyšní svými výtvory. Podívejte se

Devátý ročník modelářské výstavy Kit Show Kelč 2018 pořádají kelečští modeláři o víkendu 28. až 29. dubna. K vidění jsou plastikové modely letadel, vojenské techniky, lodí, figurek i diorámat.

Vsetínem kráčely zdravotní sestřičky a bratři

Maturanti, budoucí zdravotní sestřičky a bratři ze Střední zdravotnické školy Vsetín si v pátek užili své poslední zvonění.

Francolhotští školáci oseli pole kardinála Trochty

Už šestnáctý ročník akce Od zrníčka ke chlebíčku pořádají letos ve Francově Lhotě. Jejím cílem je připomenout a přiblížit dětem činnosti, které je potřeba vykonat, než se jim na stůl dostane hotový chléb.

Kapacity letních táborů se rychle plní. Na přihlášky je nejvyšší čas

Kdo má letos v úmyslu přihlásit své dítě na letní tábor a zatím tak neučinil, měl by si pospíšit. Jak příměstské, tak pobytové tábory se plní závratnou rychlostí.

V Hrozenkově vybírali nejlepší valašské buchty

Lidovým domem v Novém Hrozenkově se uplynulou sobotu nesla vůně buchet. Spolek pro zachování valašských tradic zde uspořádal jedenáctý ročník oblíbené soutěže O nejchutnější valašské buchty.

Meziříčská radnice zakázala venčení psů. Jde o bezpečí lidí i zvířat, hlásá

Radnice ve Valašském Meziříčí zrušila možnost venčení psů z místního útulku dobrovolníky z řad veřejnosti. Jako důvod udává bezpečnost jak lidí, tak samotných psů. Po pěti letech tak budou zvířata venčit pouze zaměstnanci útulku, popřípadě vážní zájemci o adopci.

V Rožnově zprovoznili veřejnou lednici. Má omezit plýtvání s potravinami

Veřejná lednice, do které může každý cokoliv dát, anebo si z ní cokoliv vzít, vznikla nedávno v Rožnově pod Radhoštěm. Konkrétně v zahradním domku na adrese Palackého 457 naproti restaurace Koruna.

Meziříčané se s logem smířili, cena jim ale leží v žaludku dál

Vlna negativních reakcí, která se před více než rokem zvedla vůči novému „roztančenému“ logu Valašského Meziříčí, utichla.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT