VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA LUKÁŠOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kam s odchyceným medvědem? Zooparky se o šelmu neperou

Odchyt medvěda na Valašsku zřejmě ještě nějaký čas zabere, určitě ale neuškodí přemýšlet nad tím, kam poté zvíře umístit.

Lapač hlídá patnáct kamer. Předejdou násilí a vandalismu

Na zimní stadion Na Lapači ve Vsetíně dohlíží nový kamerový systém. Čítá celkem patnáct vnitřních a venkovních kamer, jejichž instalace vyšla na téměř jeden milion korun. Radnice si od nich slibuje zvýšení bezpečnosti návštěvníků stadionu a případné snadnější dopadení výtržníků a vandalů.

Spadne klec? Medvěd má namále, zvažuje se past

Na medvěda, který se od poloviny září potuluje Valašskem, páchá škody a ztrácí plachost dokonce i před lidmi, pravděpodobně spadne klec. Doslova. Ochránci přírody plánují jeho odchyt. Nalákat jej chtějí do odchytové bedny, kterou přivezou v úterý ze slovenského národního parku Malá Fatra.

Hana Holišová byla hvězdou Vsetínského jazzového festivalu

Milovníci jazzových melodií se sešli uplynulou sobotu ve vsetínském Domě kultury. Konal se zde pětadvacátý Vsetínský jazzový festival, jehož hlavní hvězdou byla populární herečka a zpěvačka Hana Holišová. Její vystoupení s brněnským New Time Orchestra odměnilo publikum nekonečným potleskem. 

Meziříčané se dočkají. Obnova náměstí začne do dvou let

Obyvatelé Valašského Meziříčí se po letech konečně dočkají nově upraveného náměstí. Podle nejnovějších informací začne jeho obnova v roce 2020.

Na odborné konferenci ve vsetínském kině se sešly desítky zdravotníků

Moderním trendům v hojení ran se věnovala odborná konference, kterou ve čtvrtek odpoledne pořádala Vsetínská nemocnice v kině Vatra ve Vsetíně.

Halenkovské setkání heligonkářů oslavilo dvacáté narozeniny

Milovníci hry na heligonku se sešli na jubilejním dvacátém ročníku oblíbené akce Setkání heligonek. Konalo se uplynulou sobotu v Lidovém domě v Halenkově.

Medvěd se pro kořist vrátil

Ještě se nestihl vzpamatovat jak sám říká z masakru a hned zažil další šok. Řeč je o Jaromíru Machalovi ze vsetínské Horní Jasenky, kterému o uplynulém víkendu medvěd potrhal pět ovcí. Šelma se hned v pondělí ráno k jeho domu vrátila.

Po srážce se dvěma auty skončil motorkář v nemocnici

Ke srážce motorky a dvou osobních aut došlo v pátek po páté odpoledne u Velkých Karlovic.

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: chovatelé vystavovali

Sedmnáctá krajská soutěžní chovatelská výstava králíků, holubů a drůbeže se uskutečnila o víkendu 28. až 30. září 2018 ve Vsetíně. Její součástí byla také okresní výstava místních základních chovatelských organizací. K vidění bylo na osm set kusů zvířat, které přivezla asi stovka vystavovatelů

Králíci nejsou mým koníčkem, ale koněm

„Je to, jak se říká, v krvi. Moji prarodiče byli zemědělci a vždycky doma něco chovali. Vyrůstal jsem v tom,“ řekl na úvod svého vyprávění zapálený chovatel králíků a aktuálně také předseda Základní organizace Českého svazu chovatelů ve Vsetíně Milan Klíma z Janišova.

Ve Valašském Meziříčí zadrželi dva migranty z Pákistánu. Chtěli do Francie

Dva nelegální migranty z Pákistánu zadrželi v úterý 25. září odpoledne celníci ve Valašském Meziříčí. Cizinci bez cestovních dokladů se ukrývali v nákladovém prostoru kamionu vezoucím zboží z Turecka.

Nákladná rekonstrukce zámku Kinských zabrání zničení cenných sbírek

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí čeká rozsáhlá rekonstrukce za téměř sto milionů korun. Opravy, jejichž výsledkem budou nejen moderní výstavní prostory s bezbariérovým přístupem, uzavřou historickou budovu na více než dva roky.

AKTUALIZOVÁNO

V Hrozenkově vybírali najlepší chleba. Nejvíc zaujal cibulový

Čtvrtým ročníkem akce s názvem Na chleba sa těžko dělá ožil areál Památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově uplynulé sobotní odpoledne. Hlavní částí programu byla soutěž O najlepší chleba. Návštěvníci akce a odborná porota vybírali z celkem dvaadvaceti soutěžních vzorků.

AKTUALIZOVÁNO

Dvacáté Záření přilákalo na sedm tisíc návštěvníků

Více než sedm tisíc lidí zavítalo uplynulý víkend do centra Vsetína na jubilejní dvacátý ročník festivalu Valašské záření.

Prasklý hlavní řad zanechal bez vody téměř třetinu Vsetína

Hlavní zásobovací řad, který rozvádí pitnou vodu na sídliště Sychrov a do přilehlého okolí praskl v pátek dopoledne ve Vsetíně.

Stromky budou. Sucho Vánoce neohrozilo

O Vánoce s nazdobenou jedlí, smrčkem či borovicí nepřijdeme. Letošní extrémní sucho se sice odrazilo i ve valašských lesích a plantážích, škody na mladých stromcích ale nejsou nijak zásadní.

Zubřanka svou hudbou těší publikum už 110 let. Jubileum oslaví koncertem

Dechová hudba (DH) Zubřanka ze Zubří letos slaví 110. výročí svého založení. Jubileum oslaví Odpolednem s dechovkou, které se uskuteční v pátek v zuberském Klidovém centru od 14.30 hodin. Na slavnostní koncert přijali pozvání DH Bystřičanka, Horňané a Žadovjáci.

Honza Herman z Valmontu: Na šermování je pořád co zdokonalovat

„Baví mě, že se na hradech a zámcích podívám do zákoutí, do jakých se běžný smrtelník normálně nedostane. Baví mě být v pohybu a všechna vystoupení prožívat.“ Těmito slovy reagoval šestadvacetiletý Honza Herman původem ze Vsetína na otázku, co jej už deset let drží ve skupině historického šermu království Valašského Valmont.

Odboráři radí: Nepodepisujte!

Představitelé Odborového svazu (OS) KOVO působícího ve valašskomeziříčské chemičce DEZA nedoporučují zaměstnancům podepsat dodatek v květnu uzavřené kolektivní smlouvy. Týká se změn v odměňování zaměstnanců.

Koupaliště opraví bez referenda. Starosta vzal návrh na jeho konání zpět

Venkovní koupaliště ve Valašském Meziříčí by se už v roce 2020 mohlo rozšířit o další, třetí bazén. Slibuje to současné vedení města. Původně měla o rekonstrukci v současné době zchátralého bazénu rozhodnout veřejnost prostřednictvím místního referenda. K němu ale nakonec nedojde.

Oprava školy je ve skluzu, bojí se rodiče. Ředitel fámu vyvrací

Oprava Základní školy Rokytnice Vsetín je ve skluzu. Začátek školního roku se musí posunout. Takové zvěsti se v uplynulých dnech šířily mezi rodiči dětí, které školu navštěvují.

Skončila třetí etapa oprav Lapače. Do čtvrté se město pustí příští rok

Třetí etapa rekonstrukce zimního stadionu na Lapači je u konce. Dokončené dílo si včera od společnosti Instop, která měla rekonstrukci na starosti, převzali představitelé města za účasti zástupců hokejového klubu a Zlínského kraje.

Dvoumilionová rekonstrukce vrací zámeckému nádvoří ztracenou reprezentativnost

Nádvoří před zchátralým zámkem v Brankách na Valašskomeziříčsku dostává novou podobu. Rekonstrukce za necelé dva miliony korun, na které se z padesáti procent podílí Zlínský kraj, má být hotová do konce září.

Ženské brečely. Myslely, že je zase válka

„Bylo mi sedmnáct a jako učeň jsem chodil na praxi do rožnovských papíren. Když jsem přišel na šest hodin do práce, fabrika stála. Nepracovalo se. Ženské brečely. Ty, co si pamatovaly válku, myslely, že je znovu,“ líčí své vzpomínky na 21. srpen 1968 Miroslav Janík z Vigantic.

Rožnov obsadili okupanti z papíru, připomněli invazi

Stovky papírových vojáčků na špejlích rozmístěné na různých místech města. Fotostěna s okupanty či armáda figurek vojáků na náměstí.

Kvůli požáru opustilo svůj domov dvacet lidí, dva skončili v nemocnici

Požár v bytovém domě na ulici Sídliště v Zubří zaměstnal tři jednotky hasičů v sobotu večer. Dvacet obyvatel domu muselo být evakuováno. Dva lidé - dospělý a dítě se nadýchali zplodin. Skončili v nemocnici. Požár vznikl v instalační šachtě.

AKTUALIZOVÁNO

Jak si kdysi děti hrály? Odpověď nabídla Hravá dědina

Zahrát si hry, kterými se bavily generace před námi, měly možnost všechny děti, které v sobotu 18. srpna zavítaly do Valašské dědiny Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

Požár se šířil k chatové oblasti. Hrozila evakuace

U chatové osady v místní části Vsetína Janišov hořel v sobotu odpoledne les. Požár na ploše asi 2 500 metrů čtverečních hasilo pět jednotek hasičů - profesionální i dobrovolní ze Vsetína, další dobrovolní ze Vsetína Rokytnice, Valašské Polanky a Jablůnky.

Nedala přednost motorkáři. Srážka skončila zraněním

Zraněný motorkář a škoda osmdesát tisíc korun. To je bilance dopravní nehody, která se stala v pátek odpoledne na ulici Meziříčská v Rožnově pod Radhoštěm.

Vandal poničil čtyři mladé lípy

Mladé stromy u fotbalového hřiště v Liptále zřejmě překážely neznámému vandalovi.

AKTUALIZOVÁNO

Hádka opilých spolubydlících přerostla v pokus o vraždu. Muži hrozí osmnáct let

 Až osmnáctileté vězení hrozí sedmadvacetiletému muži, který se uplynulý pátek pokusil zavraždit svého spolubydlícího.

Starým lidem hrozí ve vedrech kolaps. Hlavní je dostatečně pít

Aktuální nekončící vlna veder sužuje lidi všech věkových kategorií. Nejohroženější skupinou jsou ale senioři a dlouhodobě nemocní, pro které je horko velkou zátěží. Pracovníci domovů důchodců a pečovatelských služeb v celém regionu myslí na opatření, která mají starým lidem ve vedrech co nejvíc ulevit.

Glen Hansard s kapelou Interference ve Valmezu: amfiteátr aplaudoval ve stoje

Velkým potleskem skončil pondělní koncert irské kapely Interference s hostujícím Glenem Hansardem ve valašskomeziříčském Amfiteátru.

Muzeum bojuje proti škůdcům horkým vzduchem

Takzvanou termosanací nechává vedení Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm po dvou letech ošetřit další objekt. Po budově radnice v Dřevěném městečku se unikátní ozdravné kúry, která likviduje dřevokazný hmyz, dočkala chalupa z Prlova ve Valašské dědině. Práce začaly včera a potrvají do středy.

Města spotřebují na zalévání tisíce litrů vody každý den

Tisíce litrů vody spotřebují valašská města na jedno zalití městské zeleně. Čerpají ji ze svých zdrojů i z přírodních nádrží. Vzhledem k extrémnímu suchu se nabízí otázka, zda by se nemělo s vodou i v této oblasti šetřit.

Tři, dva, jedna, start! Balaton ožil Valachy Manem

Ani extrémní vedro neodradilo sportovce od účasti na osmém ročníku triatlonového závodu Valachy Man.

Kostelík v Dřevěném městečku uzavřela záchrana nápisů vytesaných do kamenů

Letošní návštěvníci Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm jsou „ochuzeni“ o prohlídku dřevěného kostelíka svaté Anny. Stavba, která městečku vévodí více než sedmdesát let, je od letošního dubna pro veřejnost uzavřená.

Ředitel rožnovských strážníků Aleš Pilař: Věřím, že odvážní Valaši tu stále jsou

ROZHOVOR / Městská policie v Rožnově pod Radhoštěm se dlouhodobě potýká s nedostatkem strážníků. Momentálně by ráda přijala dvě nové posily. Najít je ale není podle ředitele Aleše Pilaře nic jednoduchého. 

Děti shlédly na Valašsko z paluby vyhlídkového letadla. Za odměnu

Tři školáci Základní školy Francova Lhota měli v polovině července jedinečnou příležitost shlédnout na své rodné Valašsko z oblaků.

Vsetínská patologie pracuje s novým přístrojem za 1,5 milionu

Laboranti Oddělení patologické anatomie Vsetínské nemocnice pracují s novým tkáňovým procesorem. Moderní přístroj za více než 1,5 milionu korun nahradil starý procesor a umožňuje kvalitnější zpracování biologického materiálu. Dále podstatně urychluje přípravu preparátů a vyšetření některých vzorků.

Rožnovský skanzen po 21 letech znovu vydal knihu Jaroslava Štiky o Valašsku

Valašské muzeum v přírodě nechalo po jedenadvaceti letech opět vydat knihu někdejšího ředitele, významného etnografa, doktora Jaroslava Štiky s názvem Lidová strava na Valašsku. Jedná se o třetí vydání.

Nemocnicím přes léto chybí krev. Dárce potřebuje Vsetín i Zlín

Nemocnice v kraji se každoročně během letního období potýkají s úbytkem dárců krve.

Šárka Langová o výrobě sýra: korbáčky pro mě byly výzva

Výroba sýrových korbáčků a sýrů obecně je můj, už bych neřekla ani koníček, ale rovnou kůň,“ říká Šárka Langová z Liptálu, která svůj um předváděla uplynulou sobotu na Hrozenkobraní v Novém Hrozenkově.

OBRAZEM: Anenská pouť v Rožnově přilákala davy lidí

Rožnov pod Radhoštěm ožil uplynulou neděli tradiční oslavou svátku oblíbené valašské patronky svaté Anny - Anenskou poutí.

Lákadlem astronomického tábora je pozorování oblohy i programování robotů

Ve valašskomeziříčské hvězdárně skončil o víkendu pětadvacátý ročník astronomického tábora s názvem Letní putování vesmírem 2018. Holky i kluci ve věku od devíti do patnácti let si užili deset dní plných zábavy, her, pozorování oblohy, zajímavých přednášek, vědeckých pokusů i výletů.

Pacientům meziříčské nemocnice slouží nový moderní rotoped

Efektivnější rehabilitaci ve valašskomeziříčské nemocnici zajišťuje pacientům nový magnetický rotoped. Moderní přístroj je ideální při zotavování po úrazech i operacích.

Opilý muž nezvládl jízdu a skončil za svodidly. Dýchl přes 2 promile

Sjezd na kole po silnici u přehrady Bystřička nezvládl minulé úterý krátce před polednem šestačtyřicetiletý muž ze Vsetína

Co s pohozenou jehlou? Nejlépe vyhodit ji sám

Nepříjemnou situaci nález pohozené injekční jehly v trávě nedaleko bytovek v části Halenkova Kuželky řešil před nedávnem místní obyvatel Antonín Mareček. Jehlu objevil jeho syn. Podle tloušťky odhadl, že nebyla narkomana, přesto jej nález rozzlobil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT