Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DUŠAN PÓČ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Osud Valašské rally provází otazníky

Valašsko - /ROZHOVOR/O změnách jedné z nejpopulárnějších a nejstarších rallye v České republice v těchto dnech stále hlasitěji mluví příznivci Valašské rally. Na obzoru je podle kuloárů především změna názvu oblíbené motoristické soutěže. Může se tak stát, že v roce 2017 poprvé po pětatřiceti letech milovníci automobilových klání název Valašská rally v kalendáři motoristických podniků nenajdou.

Po kom se jmenuje: Kraiczova ulice ve Vsetíně

Vsetín /SERIÁL DENÍKU/ - Nenápadná Kraiczova ulice ve Valašském Meziříčí nese jméno neprávem opomíjené významné osobnosti regionu. Lékař a společenský organizátor Jan Bohuslav Kraicz se narodil 8. dubna 1869 v Hošťálkové v rodině evangelického kněze Jana Jiřího z Kraiczů, který pocházel ze starobylé uherské rodiny.

Robert Filgas: Anketa Nejlepší sportovec roku má padesátiletou tradici

Vsetín /ROZHOVOR/ – Za necelý týden se Valaši seznámí se jmény svých nejlepších sportovců a sportovkyň za uplynulý rok. Výsledky prestižní ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015, nad níž převzal záštitu senátor a vsetínský starosta Jiří Čunek, organizátoři vyhlásí 9. března na galavečeru konaném od 18 hodin v Domě kultury ve Vsetíně. Mediálním partnerem akce je Valašský deník

Meziříčané se ptají, kdy začne město stavět slibovanou halu

Valašské Meziříčí – „Mám pocit, že výstavba víceúčelové haly byl předvolební trik," posteskl si Jaroslav Křížek z Valašského Meziříčí. Od skončení voleb se podle něj o hale přestalo mluvit. „Před volbami o ní mluvili skoro všichni uchazeči o přízeň voličů. Její výstavbu považovali za jeden z nejdůležitějších úkolů," dodává jedním dechem Meziříčan.

V Meziříčí dnes startují Jarní 
jazz-bluesové dny

Valašské Meziříčí – Jarní jazz-bluesové dny 2016 na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí odstartuje dnes koncertem mezinárodní trio Mika-Parker-Parker.

Poslanec Kořenek: Svým chováním poškozujete školu

Janová – Společenský sál kavárny v Janové praská ve švech. Na mnohé z účastníků středečního setkání s poslancem Parlamentu České republiky Petrem Kořenkem už židle nezbyla. A tak stojí, kde se dá.

Horská střediska na Valašsku hlásí: ještě lyžujeme

Valašsko – Horské areály na Valašsku hlásí na víkend pro lyžování dobré podmínky. Pokles teplot v těchto dnech umožnil provozovatelům zasněžovat a sjezdovky tak podstatně vylepšit.

S opravou Nadjezdu pionýrů začnou silničáři již před letními prázdninami

Vsetín – Opravy silničního Nadjezdu pionýrů ve Vsetíně v letošním roce silničáři skutečně zahájí. Potvrdil to krajský radní pro dopravu Jaroslav Kučera (KSČM).

Víkend na Valašsku patří na mnoha místech koštování zelí

Valašsko – Ochutnávky zelí připravují na víkend některá města a vesnice v okrese Vsetín.

Chřipka je v těchto dnech na vrcholu

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Ve Zlínském kraji hygienici a lékaři evidují deset potvrzených závažných průběhů chřipky. Pět pacientů již letos na chřipku zemřelo. Situace je natolik vážná, že jak vsetínská, tak i valašskomezi­říčská nemocnice mají stále v platnosti zákaz návštěv pacientů na svých lůžkových odděleních.

Google o Valašsku neví všechno

Přiznám se, že patřím k těm, kteří si mysleli, že dozvědět se alespoň základní informace o valašských kapličkách není nic složitého. Že když nepomůžou literatura ani archiváři, pak tajemství odhalí všemocný Google. Prostě že si to vygůglím. Omyl.

Kaplička U Svatého obrázku skrývá léčivý pramen

Vsetín /SERIÁL DENÍKU/ – Kaplička a studánka U Svatého obrázku. Místo poblíž vsetínské osady nazývané Nepřejov. Nachází se po levé straně hlavní silnice na výjezdu ze Vsetína směrem do Ústí u Vsetína.

Východ Moravy má také své star

Hvězdou, či jak se někde říká star, nemusí být pouze zpěváci či herci. Je dobře, že východ Moravy si to uvědomil.

Drama v Janové pokračuje

Janová – Výzvou o svolání mimořádné schůze zastupitelstva se na starostu vesnice Janová, Karla Eliáše, obrátila většina jeho členů. „Předložíme na ní starostovi návrh, aby ze své funkce odstoupil," řekl ve čtvrtek dopoledne redakci Valašského deníku místostarosta Jan Machalec.

Rychlý konec letošní zimy může ohrozit mláďata

Valašsko – S velkou opatrností sledují dosavadní vývoj počasí myslivci. Bojí se náhlého zvratu počasí na jaře a úhynu mláďat.

Pomatenci ať raději zůstanou doma

Vstávejte, ogaři, bitva začíná. Nad hlavú vlaje nám prapor Vsetína. Strach ide od zbroja, když z boja do boja, dú Valaši dú, dneska vyhrajú…

Hokejová sezona vrcholí, Vsetín dnes vyzve Jičín

Vsetín - Vrchol hokejové sezony je zde. Dnes v podvečer začíná na vsetínském zimním stadionu Na Lapači čtvrtfinále II. ligy, ve kterém domácí Valašský hokejový klub přivítá hráče Nového Jičína.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Při nehodě v Dolní Bečvě se vážně zranili tři lidé

Dolní Bečva – Vážná dopravní nehoda uzavřela dnes odpoledne (středa 24. února) na déle než hodinu hlavní silnici v Dolní Bečvě.

Po kom se jmenuje: Tyršova ulice ve Vsetíně

Vsetín /SERIÁL DENÍKU/ - Tyršova ulice patří k nejznámějším ve Vsetíně. Jemnuje se po zakladateli Sokola Miroslavu Tyršovi.

Nové meziříčany přivítala místostarostka Wojaczková

Valašské Meziříčí – Deset nejmladších obyvatel města přivítala v minulém týdnu valašskomeziříčská místostarostka Yvona Wojczková (ANO). „Přeji vám dospělým, abyste se své rodičovské role zhostili co nejlépe.

Začne výkup pozemků pro palačovskou spojku s dálnicí

Valašské Meziříčí - Vláda začne letos s výkupem pozemků potřebných ke stavbě palačovské spojky. Silniční stavba má alespoň částečně vyřešit neuspokojivou dopravní situaci ve Valašském Meziříčí a propojit Valašsko s dálniční sítí. Její dokončení je plánováno v roce 2021.

Nejlepší jabkovici vypálily ve Střelné ženy

Střelná – Na čtyřicet příznivců domácí pálenky se sešlo v sobotu v sále Kulturního domu ve Střelné. Přilákal je 13. ročník Střelenského koštu slivovice. V nejprestižnější kategorii nazvané Trnkovica porotcům z 23 vzorků nejlépe zachutnal ten od Josefa Lipinského ze Střelné.

Draní peří ve Zvonici na Soláni

Velké Karlovice – Pořadu nazvaném Drápání peří s Karlovjankami patřilo sobotní (20. 2.) odpoledne ve Zvonici Na Soláni. Program z cyklu Řemesélko, zlaté do – rok řemesel v Karpatech pro návštěvníky připravilo Sdružení pro rozvoj Soláně. Jako host vystoupil ve Zvonici pěvecký sbor Jasénčanky ze Vsetína.

AKTUALIZOVÁNO

Ve vsetínském kulturáku soutěžili o nájlepší slivovicu

Vsetín - Vsetínským Domem kultury procházejí lidé ve valašských krojích. Mladí i ti dříve narození. Dostaveníčko si tu dávají členové Spolku pro zachování valašských tradic. A voní tu slivovice.

AKTUALIZOVÁNO

Nejlepší kyseláč přinesl Josef Kocourek

Francova Lhota - Ochutnat nakládané hřiby přišly v sobotu do Ranče u Zvonu ve Francově Lhotě desítky lidí. Nenechali si ujít 11. ročník Francovolhotského kyseláče.

Fanoušci rychlých aut se mají na Valašce na co těšit

Jedna z nejvýznamnějších motoristických akcí letoška na Valašsku klepe na dveře. Už jen pár týdnů zbývá do startu věhlasné 35. Valašské rally. Na start prvního závodu české rallysezony se těší nejen závodníci. Ale také, a zřejmě i hlavně, fanoušci.

Populární Valašská rally startuje už za dva měsíce

Valašské Meziříčí – Už jen týdny zbývají do startu Rocksteel – 35. ročníku Valašské rally 2016. V okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice se uskuteční ve dnech 15. a 16. dubna. Start Valašky, jejímž hlavním mediálním partnerem je Valašský deník, se stane současně startem nové rally sezony v České republice.

Silnice na Valašsku jsou sjízdné

Valašsko – Silnice jsou na některých místech vsetínského okresu namrzlé. Na silnicích nižších tříd leží po pátečním sněžení rozbředlý sníh. Zejména ve výše položených oblastech pak i vrstva sněhu. Silnice jsou tady proto sjízdné se zvýšenou opatrností.

Chcete své děti učit doma? Od září to ve Valašském Meziříčí bude možné

Valašské Meziříčí – O nabídku individuálního neboli domácího vzdělávání rozšíří od září 2016 své vzdělávací služby Základní škola Masarykova ve Valašském Meziříčí.

Seniortaxi v Zašové se mezi lidmi těší velkému zájmu

Zašová – Rok provozu má za sebou taxi pro seniory a invalidy v Zašové. S takzvaným seniortaxi jsou lidé v Zašové a její části Veselá spokojeni. Patří k nim také Antonín Rudolf. „Byl to výborný nápad a hlavně vstřícný krok ke starším a nemocným lidem," pochvaloval si roční fungování zašovského seniortaxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení