VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ALEXANDRA BURŠÍKOVÁ

Alexandra Buršíková / Valašský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Čtyři lidé skončili zranění v nemocnicích

Valašsko – Ženu a muže srazil nepozorný řidič v neděli večer ve Valašském Meziříčí. Záchranáři je museli převézt do nemocnice. Tam také skončil mladík, který opilý v sobotu večer vypadl z okna meziříčské ubytovny. A z těžkými zraněními leží ve špitále chodec, kterého v noci na sobotu srazil šofér v Lidečku.

Kamil Obr: Lidem schází naděje ve smysluplnost života

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ - Nový rožnovský děkan Kamil Obr má poslední týdny práce nad hlavu. Přesto si na mě našel chvíli, aby se mohl podělil se čtenáři Valašského deníku o zkušenost, kterou učinil s Bohem. A to, jak sám říká, Bohem mlčícím, Bohem volajícím, Bohem povzbuzujícím i Bohem napomínajícím.

Petr Dobrovolný: Schází nám někdejší souborová sounáležitost

Valašsko /ROZHOVOR/ - Petr Dobrovolný o sobě říká, že je starý dědek. Ba co víc. Že je nezajímavý dědek. No, možná mu na tuhle nenápadnou image někdo skočí, já ale ne. Mě zajímal. A moc. 

Halamíčková: Lidé z Javořiny jsou má druhá rodina. Jsem šťastná, že je mám

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ - Vedoucí Souboru písní a tanců Javořina Helena Halamíčková je žena činu. S prosbou o rozhovor jsem ji volala v pondělí a už v úterý jsme spolu seděly v malebné rožnovské hospůdce.

Cimbalista a folklorista Rudolf Magdon: Dodnes neumím pořádně zahrát z listu

Vsetín /ROZHOVOR/ - Na povídání s Rudolfem Magdonem jsem neměla moc času. Přestože významný cimbalista loni oslavil sedmdesátku, je stále v jednom kole. Pár minut si na mě přesto našel. Minut přerušovaných zdravením dětí, které učí hudbě.

Lešná ožije loutkovým divadlem

Lešná - Den loutek bude hostit zámecký park v Lešné. Zábavný a tvořivý program doplní v neděli výstavu, na níž je možné zhlédnout na 250 historických marionet a 18 loutkových divadel.

Chtěl jsem být učitelem, nebo novinářem, říká lékař Pavel Koňařík

Vsetín /ROZHOVOR/ – Pavel Koňařík je vytížený muž. Kromě toho, že pracuje na vsetínské záchrance, dělá transplantace vlasů na pražské klinice Interclinic. Je také ochotníkem, hraje v Divadle v Lidovém domě. Přesto si našel chvilku na setkání. Bylo příjemné. Pavel Koňařík je skvělý vypravěč.

„Divoké" vydry prý panáčkují

Valašsko – Vydra. Tak se jmenuje úhlavní nepřítel číslo jedna. Alespoň to tak cítí rybáři. Dravé šelmy jim totiž vyžírají chovné potoky. A škody jdou do statisíců.

Lásku ke dřevu cítil už jako malý kluk

Kelč - Libor Žalmánek z Kelče byl jedním z desítek řemeslníků, kteří o víkendu zaplnili skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, kde se po tři dny konal armádní folklorní festival Rožnovská valaška. Jeho sto dvacet let starý soustruh na dřevo budil velký zájem. Stánek neustále obléhali lidé.

Meziříčí prožilo festival TANECVALMEZ

Valašské Meziříčí – Nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí se v sobotu večer obléklo do svátečního. Konal se tam totiž festival TANECVALMEZ. „Diváků přines špičkové scénické taneční umění," řekl za organizátory Petr Borovička.

Rožnovská valaška: folklor i vojenská historie

Rožnov pod Radhoštěm – Armádní folklorní soubory a skupiny šermířů ovládly o víkendu areál Valašského muzea v přírodě. Na třídenním festivalu Rožnovská valaška se jich představily dvě desítky.

Řidiči v Meziříčí likvidují ostrůvky, které chrání chodce při přecházení

Valašské Meziříčí - Betonové ostrůvky na čtyřproudové Vsetínské ulici, která protíná Valašské Meziříčí, vzbuzují dál v chodcích a řidičích rozporuplné reakce. Řidiči do nich totiž najíždějí. Podle policistů z nepozornosti.

AKTUALIZOVÁNO

Na Velké ceně Valašska v sečení kosú zápolilo i pět žen

Prlov – Slunce už bylo vysoko na obloze, když sekáči v prlovském areálu U Hůšťů chytili kosy a vydali se do kopce k soutěžním políčkům. Protože ale předchozí dny v dědině pršelo, byla tráva čerstvá a rovná.

Řidiči, pozor. Skanzenu začíná sezona

Rožnov pod Radhoštěm - S dopravními omezeními musejí počítat řidiči, kteří zamíří v sobotu do centra Rožnova pod Radhoštěm.

Most přes Rokytenku čeká oprava

Vsetín – Most u restaurace Korzár ve Vsetíně čeká oprava. Stavební úpravy zahájí radnice hned poté, co budou v Rokytence sloveny ryby a vodní živočichové.

Rožnovská valaška si vyžádá dopravní omezení

Rožnov pod Radhoštěm – S dopravními omezeními musejí počítat řidiči, kteří zamíří v sobotu do centra Rožnova pod Radhoštěm.

Cyklostezku přihlásili Meziříčští 
do celostátní soutěže Cesty městy

Valašské Meziříčí – S Cyklostezkou Bečva, která protíná Valašské Meziříčí, chtějí prorazit na 12. ročníku celostátní soutěže Cesty městy tamní radní.

Podívejte se na hračky z doby "Když byly babičky malé"

Vsetín - Tak se jmenuje výstava ve vsetínském zámku, která představuje část z šesti set historických exponátů zapůjčených z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Pocházejí z Čech, ale také z exotických zemí.

AKTUALIZOVÁNO

Hasiči vyjedou pomoci Česku

Valašsko, Zlínský kraj – Hasiči ve Zlínském kraji jsou připraveni vyrazit do regionů postižených povodněmi.

Útulek pro psy má nové logo

Valašské Meziříčí – Útulek pro psy ve Valašském Meziříčí má nové logo. To bude v následujících letech používáno na internetových stránkách města a stane se stěžejním grafickým prvkem při propagaci útulku. Autorem je dvaadvacetiletý profesionální grafik Vojtěch Jurásek z Ostravy ze společnosti Čtyřimedia.

Černé skládky stojí Meziříčí téměř milion korun ročně

Valašské Meziříčí - Radní ve Valašském Meziříčí bojují s černými skládkami. Ročně stojí městskou kasu úklid míst s odhozeným odpadem 960 tisíc korun.

Kdo zakládá černé skládky? My...

Na černé skládky narážím celý život. Vybafnou na mě z potoka, který se líně proplétá beskydskou krajinou. Vystraší mě v lese, kde hledám hříbky. Znechutí mě před domem, když jdu vynést odpad a u kontejneru se krčí televize.

Jaroslav Wykrent vystoupí ve Francově Lhotě

Francova Lhota – Známý skladatel, hudebník a textař Jaroslav Wykrent zavítá nadcházející sobotu večer do kulturního domu ve Francově Lhotě.

Toky na Valašsku se zvedají

Valašsko – Třicet milimetrů srážek napadlo v regionu od včerejška, zvedají se tak vodní toky. „Nelze vyloučit dosažení stupňů povodňové aktivity, předpokládáme, že na spodních tocích Bečvy by mohly být dosaženy během dne první povodňový stupeň," upozornila mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Vandalové ničí hřiště. Radní ho proto nechají důchodcům

Valašské Meziříčí – Dětské hřiště pod zámkem Žerotínů ve Valašském Meziříčí se stalo terčem vandalů. Radní se ho proto rozhodli demontovat. Na uvolněné ploše se bude hrát pétangue.

Meziříčská nemocnice zrušila poplatek za otce u porodu

Valašské Meziříčí – Zrušit poplatek za otce u porodu se rozhodla nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Ceny bytů padají, nejlevněji je ve Vsetíně, nejdráže v Rožnově

Valašsko – Pětadvacetiletá Simona Skoupalová z Valašského Meziříčí si chce koupit byt. Dosud žila u rodičů, nyní má ale po studiích, a tak by se ráda přestěhovala do svého.

Valašsko je připraveno pomoci lidem ze zaplavených oblastí

Valašsko – Charita je připravena pomoci lidem v oblastech postižených povodněmi. „Už jsme se spojili s Olomouckou arcidiecézí, a nabídli jsme materiální vybavení i peníze. Samozřejmě jsou připraveni vyjet do zaplavených oblastí i dobrovolníci. Čekáme ale, co konkrétně po nás budou chtít," řekla ředitelka vsetínské Charity Věra Dulavová.

Vsetínští hospodští sypou odpady do cizích popelnic

Vsetín - Lidé ve Vsetíně si stěžují na neoprávněné používání jejich popelnic. Načerno jim prý místní podnikatelé ve velkém sypou odpadky do jejich kontejnerů.

Meziříčské koupaliště zahají v sobotu sezonu

Valašské Meziříčí – Koupaliště ve Valašském Meziříčí se v sobotu otevírá. Vstupné zůstává na stejné úrovni jako před rokem. Sezóna potrvá do konce srpna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT