Patříte-li k fanouškům cestování karavanem či obytným autem, máme pro vás další inspiraci z portálu Bezkempu.cz. Tentokrát vám představíme pozemky v těsném sousedství vodní plochy.

1. Lom Smrčiny

Fotogalerie: Bezkempu - Smrčiny

Zapomenutý lom s křišťálovou vodou najdete na pomezí lesa a pastvin v neobjeveném Přírodním parku Smrčiny, při vstupu do Ašského výběžku, 7 kilometrů od Františkových Lázní). Kromě koupání se můžete procházet po lesích přírodního parku nebo vyrazit na kole po cyklostezce vedoucí hned vedle lomu.

Nedaleko se nachází ekofarma v Polné, kde můžete poznávat venkovský život nebo se projet na koni, 4 kilometry od pozemku je také 18ti jamkové golfové hřiště v Hazlově.

Na tábořišti je k dispozici suchý záchod a elektřina, pitnou vodu je nutno přivézt vlastní.

2. Malý pískáč - Šterkoviště na Krčáku

Fotogalerie: Bezkempu - Pískáč

Revitalizované jezírko po těžbě štěrkopísku je obklopeno oblázkovou pláží a lužními loukami. Milovníci přírody mohou pozorovat chráněné ptáky, na své si přijdou také cyklisté a rybáři. V okolí můžete navštívit Chropyňský zámek, Arcibiskupský zámek v Kroměříži, Květnou a Podzámeckou zahradu či zámek v Tovačově s úchvatnou vyhlídkou.

V areálu najdete přípojku 230V, kontejner s WC a sprchou a ohniště. Chybí pouze pitná voda.

3. Relax u vody

Fotogalerie: Bezkempu Relax u vody

Na břehu rybníka nedaleko CHKO České Švýcarsko budete mít dokonalé soukromí. Můžete se koupat, podnikat výlety po malebném okolí Labských pískovců. V místě najdete také množství cyklotras, ať už na českém, nebo německém území.

Na pozemku najdete suchý záchod a pitnou vodu ze studánky, elektrická přípojka je k dispozici jen s vlastním kabelem.

4. Malé divy na Bezedném Spytihněv

Fotogalerie: Bezkempu - Malé divy

Odpočinek,klid a relaxování u vody, to je slunečná zahrada s ovocnými stromy ve Spitihněvi nedaleko Uherského Hradiště. Ze zatravněného mola, lemovaného rákosím a vrbami budete mít soukromý vstup do krásné čisté vody. Okolí můžete poznávat pěšky i na kole, na své si přijdou také vášniví rybáři.

K dispozici je suchý záchod a studna s užitkovou vodu, pitnou vodu je třeba mít vlastní. Obejít se musíte bez elektrické přípojky, využijete však venkovní zákoutí se solární sprchou.


Nahrává se anketa ...

5. Pozemek u přehrady Rozkoš

Fotogalerie: Bezkempu Rozkoš u vody

Velký rovinatý pozemek je vzdálen 150 metrů od přehrady Rozkoš. Část břehu bude vyhovovat rybářům, u dělící hráze je krásné místo ke koupání. Nedaleko narazíte na nově postavenou cyklostezku a také hřiště na míčové hry, navštívit můžete Ratibořice, Zoopark Česká Skalice, zámek v Náchodě a Novém Městě nad Metují.

Na pozemku se nachází pitná voda z obecního vodovodního řádu, solární sprcha, chemické WC, výlevka na šedou vodu i na chemické WC , to vše je umístěno u vjezdové brány na pozemek. K dispozici jsou také pilíře se zásuvkami.

6. Odpočinek na Cepu

Fotogalerie: Bezkempu - odpočinek na Cepu

Místo uprostřed malebné vesnice názvem Cep na Třeboňsku nabízí stání pro karavany i obytné automobily. Okolní krajina je rájem cyklistů i rybářů, osvěžit se můžete v nedalekých pískovnách.

V objektu je k dispozici elektřina, pitná voda, splachovací toaleta i sprchy. Za poplatek si můžete půjčit gril a jízdní kola uschovat ve společné uzamykatelné kolárně.

7. Zatopený lom Mikulášovice

Fotogalerie: Bezkempu - zatopený lom

Křišťálově čistá voda uprostřed tichého lesa západně od Rumburku poskytuje útočiště před civilizací. V okolí je mnoho atraktivních stezek pro horská kola a turistických cílů, například nejsevernější bod republiky, rozhledna Tanečnice, Wachberg, muzeum nožířství a  Českosaské Švýcarsko. Místo je ideální také pro pozorování ptáků.

Na pozemku najdete suchý záchod, nedaleko je možnost natočit pitnou vodu a využít venkovní zásuvku na chatce majitele.

Pohodový lom Mikulášovice:

| Video: Youtube

8. Teepee u rybníka Řeka

Fotogalerie: Bezkempu Teepee Řeka

Nedaleko Ždírce nad Doubravou můžete zkombinovat nocleh v šestimetrovém teepee se zázemím svého karavanu či obytného vozu. Osada se nachází na jižním svahu bezprostředně u rybníka Řeka, vhodného ke koupání a vodním hrátkám. Pro děti je připraven lanový park, lanovka, trampolína, lakrosové hřiště, apačský bike trail, basketbalový koš či stromové houpačky. Okolí je protkáno cyklostezkami.

Kromě ohniště zde najdete indiánské WC a přírodní lednici, pitnou vodu si převezte vlastní.

Teepee si užijete:

9. Pozemek na písníku Gigant

Fotogalerie: Bezkempu - Pozemek na písníku Gigant

V Polabské nížině blízko Pardubic a Hradce Králové najdete pozemek s příjemným prostředí, na kraji vesnice Malá Čeperka. Věnovat se zde můžete koupání, cyklistice i rybaření, milovníci historie zavítají do blízkých památkových měst.

Na místě není záchod, proto ho není možné využívat, pokud v autě nebo karavanu nemáte vlastní toaletu. Přivézt si musíte také pitnou vodu, užitková je k dispozici. Elektřinu najdete přímo na pozemku, dobíjet zde můžete také elektrokola.

10. V Březině u vody

Fotogalerie: Bezkempu - na Březině

Travnatý pozemek najdete na konci vesnice Březina mezi Jevíčkem a Březové nad Svitavou. Krásné přírodní koupaliště láká k vodním radovánkám, okolní krajina nabízí možnost vycházek a zajímavých tras pro kola i elektrokola.

Na tábořišti je k dispozici toaleta, zdroj pitné vody i sprcha a umývárna.