VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se do školy nehlásí. Ředitelka rezignovala

Ředitelka rožnovské Základní školy Pod Skalkou Kristina Kubečková odstoupila ze své funkce. Rezignaci ke včerejšímu dni předala starostovi města Radimu Holišovi. Radnice nyní vyhlásí výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku.

2.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Tereza Bičanová

Starosta Rožnova Radim Holiš dostal písemnou rezignaci Kristiny Kubečkové minulý týden. Její krok hodnotí pozitivně.

Na oficiálním facebookovém profilu města se objevily souhlasné i nesouhlasné reakce Rožnovanů s odstoupením ředitelky. „Nám tato škola vyhovuje a rezignace je zbytečná komplikace,“ napsala Dana Grigorescu. Naproti tomu Věra Valová hodnotí vedení školy velmi kriticky. „Toto vedení bylo ne neschopné, ale všeho schopné. Obyčejný občan už to ví pět let,“ zlobí se Valová.

Nedávno ze školy odešlo jedenáct žáků 

Škola Pod Skalkou je největší základní školou v Rožnově. Žáci tady získávají základní vzdělání už více než půl století. Poslední dobou se potýká s úbytkem dětí. „V září mělo do školy nastoupit šedesát žáků. Bude jich ale pouhých dvaadvacet. Ze tří tříd bude jedna. Navíc se v nedávné minulosti jedenáct žáků ze školy odhlásilo,“ vypočítával místostarosta Jan Kučera.

Podle Kučery, který má školství na starosti, připravovala Kristina Kubečková zajímavé a přínosné projekty. Za svého vedení také udělala řadu změn.

Před dvěma lety se ale začaly objevovat problémy, které vycházely ze špatné komunikace mezi vedením a rodiči a vedením a pedagogy. Následoval pokles žáků. Situaci podle Kučery také nepomohla velká obměna pedagogů, která se odehrála na začátku funkčního období ředitelky Kubečkové.

Za dobu jejího působení se škola podle místostarosty Kučery vydala správným směrem.

Odcházející ředitelce patří poděkování

Ředitelka udržovala dobrý a moderní trend například v podobě zřízení elektronických žákovských knížek. „Ze strany Kristiny Kubečkové tam ale bylo i manažerské pochybení, spočívající hlavně v chybě v komunikaci,“ vysvětlil Kučera s tím, že problémy školy projednávali na zastupitelstvu i v radě města.

Než se vedení stačilo dohodnout na řešení situace, Kubečková podala rezignaci. „Její odchod z funkce ukazuje odvahu řešit nastalou situaci. Za odvedenou práci jí určitě patří také poděkování,“ uznal Jan Kučera.Rozhodnutí o rezignaci ředitelky školy Pod Skalkou nechtěla obšírněji komentovat její zástupkyně Zita Koláčková. „Paní ředitelka je dospělá ženská, rozhodla se rezignovat a je to jen její volba,“ zhodnotila Koláčková. Doplnila, že je dočasně pověřená vedením školy a další kroky ohledně řízení očekává od nového ředitele nebo ředitelky.

„Škola fungovala a fungovat bude. Učitelé jsou kvalitní, já myslím, že pojedeme dál. Věřím, že přijde dobrý ředitel nebo paní ředitelka,“ komentovala Zita Koláčková.

Odstupující ředitelka Kristina Kubečková ani přes opakované pokusy Deníku prostřednictvím mobilního telefonu a e-mailu na žádosti o vyjádření k její rezignaci nereagovala.

Autor: Martin Mrlina

2.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném). Ilustrační foto.

Plácli si. Srbové posílili Zubří. Podepíší dlouhodobé smlouvy

Luboš Horčička.

Horčička: Ve Vsetíně se chytalo špatně

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

VIDEO: Mnozí přihlížející si mysleli, že svatba je opravdová

FOTOGALERIE / Zažil jsem to v osmdesátých letech minulého století. Svatby mých tetiček a strýců na vesnici. Divadýlka s falešnou nevěstou, šancování, chomouty… Ale to, co předvedlo na osmdesát krojovaných svatebčanů v Památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově uplynulou sobotu, jsem ještě neviděl. 

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení