71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Valaši chtějí zpívat Nad Tatrou sa blýská

Míst, na kterých měl už zanedlouho propuknout čilý stavební ruch, se žádné stavební stroje ještě léta nedotknou.

Míst, na kterých měl už zanedlouho propuknout čilý stavební ruch, se žádné stavební stroje ještě léta nedotknou. Autor: DENÍK/Josef Beneš

8.8.2011 11:22

Vsetín /KVOKÁRNA/ - Starostům Valašska už došla trpělivost. Praha neustále oddaluje budování dopravní infrastruktury v regionu. Proto začali vyjednávat s Bratislavou o možnostech napojení okresu Vsetín na slovenské regiony Púchov a Trenčín.

„Jiná možnost asi není. Palačovská spojka je v nedohlednu. Jsme odříznuti od zbytku republiky. Naše město potřebuje také řešit obchvaty,“ postěžoval si starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka.

Výhody připojení Valachů ke Slovensku, co se dopravy týče, jsou evidentní také podle starostky Vsetína Ivety Táborské. „Do Prahy se autem dostanete za pět hodin, když není nějaká kolize na Dé jedničce. V Bratislavě jste za dvě a půl hodiny. Není proč váhat,“ potvrdila Táborská.

Výhody v přidělení ke Slovensku vidí také starostka Rožnova pod Radhoštěm Markéta Blinková. „Rožnov je turistické město. Slovenští turisté nám sem přinesou především euro. Navíc, máme velmi dobré vztahy se sousedními regiony. Pořádáme tradiční setkávání na hranicích. Máme mnoho společného,“ doplnila Blinková.

Celá záležitost je prozatím ve fázi diplomatických tanečků. „Je to blbost,“ nechal se slyšet například český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. I když připustil, že východní cíp republiky byl historicky velmi často v rukou uherské šlechty. „Bratránci Ileszházyjové, pokud vím, vlastnili v osmnáctém století velkou část nynějšího okresu Vsetín,“ vzpomněl si kníže.

Slovenská strana prozatím o námluvách Valachů se Slováky takticky mlčí.

Text se nezakládá na pravdě

Autor: Miroslav Urubek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Kvokárna

Oblíbený seriál Kvokána Michala Mikulenky, který vychází každý týden v týdeníku Naše Valašsko, můžete nově sledovat i na internetových stránkách Valašského deníku.

Nové dreziny italské výroby mají s tratí do Velkých Karlovic problém. Železničář v pozadí smutně čeká na příjezd vyprošťovací techniky.

Vykolejila chlouba Českých drah, italská drezína Kurýr

Hovězí - Chlouba Českých drah, nová rychlá drezína Kurýr, opět vykolejila. K nehodě tentokrát došlo poblíž hovězského kempu U Splavu. Železničáři trať ze Vsetína do Velkých…

ZAUJAL. Za svoji plamennou řeč sklidil vsetínský muzikant Dušan Trličík ohromné ovace. K údivu všech nakonec zvítězil nevýrazný Cyril Svoboda.

Šok: tajná služba zpochybnila vítězství Cyrila Svobody

Vsetín - Nedávné vsetínské volby předsedy KDU–ČSL byly zmanipulované. S informací, která ve Vsetíně způsobila bouři nevole, přišla Valašská tajná služba (Vatas).

Téma: Kvokárna

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

lol
Jirka Korytář 15.2.2012 20:56 90.180.188.*
Vtipné :-) Dovolím si jen upřesnit: do Prahy to dnes trvá autem 3,5h trošku sviznější jízdou a do Blavy necelé 2h :-)
Good
Miku 12.8.2011 11:58 212.111.11.*
Dobré, málem jsem na to skočil :-)
V diskusi je celkem 2 příspěvky, poslední byl vložen 15. 2. 2012, 20:56 vstup do diskuse

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Třicítka Romů zaútočila v Jihlavě na dva policisty

Třicítka Romů zaútočila v Jihlavě na dva policisty

Férovka po cikánsku – nikdo z jihlavských policistů nyní neřekne jinak incidentupolicejní hlídky s… celý článek ›

Vášnivý polibek na letišti: Zárubu vítala Fridrichová s kočárkem

Vášnivý polibek na letišti: Zárubu vítala Fridrichová s kočárkem

Stejně jako se bronzoví čeští hokejisti dočkali při dnešním návratu z mistrovství světa přivítání svých… celý článek ›

Zhubla 115 kilo kvůli jediné fotografii, dcerka je na ní pyšná

Zhubla 115 kilo kvůli jediné fotografii, dcerka je na ní pyšná

Ponížená a znechucená sama sebou. Tak se cítila mladá maminka, když uviděla fotku ze zábavního parku,… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz