VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti vyráběli sýr a sbírali zkušenosti

Dvacítka studentů rožnovské střední školy zemědělské a přírodovědné se v polovině týdne zúčastnila kurzu výroby přírodních sýrů pod vedením předsedy svazu faremních zpracovatelů, lektora a farmáře Ivana Hrbka.

13.5.2017
SDÍLEJ:

V rožnovské Střední škole zemědělské a přírodovědné se ve středu 10. května 2017 konal Seminář o regionální bioprodukci s podtitulem Zaostřeno na mléčné výrobky. Součástí programu byl také kurz farmáře a lektora Ivana Hrbka, který studenty učil, jak vyrábFoto: Deník / Lukášová Eva

Výroba sýrů se studenty byla součástí celodenního semináře o regionální bioprodukci, který na rožnovské zemědělské škole uspořádala olomoucká společnost Bioinstitut. Hlavním tématem semináře byly mléčné výrobky.

Celkem tři semináře pro studenty středních škol ve třech různých krajích jsou náplní rok starého projektu společnosti Bioinstitut s názvem Bio v regionu. „Cílem seminářů a celého projektu je ukázat rozsah ekologického zemědělství v daném regionu a představit konkrétní farmáře, kterým se v regionu daří a ve své činnosti mají bohaté zkušenosti,“ přiblížila koordinátorka projektu Andrea Hrabalová.

Každý seminář je složený z praktické a teoretické části. V ní pozvaní farmáři přiblíží studentům svůj příběh a zodpovídají na dotazy tak, aby studentům předali co nejvíce svých zkušeností. „V letošním roce se kromě Zlínského kraje uskutečnil seminář ještě v kraji Středočeském, kde bylo tématem zpracování hovězího masa. Konat se bude také na podzim v kraji Jihomoravském, kde půjde hlavně o víno,“ vylíčila Hrabalová. Podotkla, že výběr tématu závisí vždy na zaměření farem v konkrétním regionu.

Ivan Hrbek, který studenty provedl praktickou částí výroby sýra, pořádá podobné kurzy a přednášky po celé republice. „Kurzů se účastním rád. Pro mě, jakožto pro bývalého učitele, je to návrat mezi mládež. Navíc si troufám říct, že jim umím předat ojedinělé zkušenosti,“ netajil lektor Ivan Hrbek.

Na farmě jednou převezmu žezlo

Kurzu výroby čerstvého sýra pod vedením farmáře a lektora Ivana Hrbka se zúčastnil také student třetího ročníku Jaroslav Dostál ze Štramberku.

Devatenáctiletý Jaroslav s přihláškou do kurzu neotálel. Jakožto syn farmářů, který se chystá jít ve šlépějích svých rodičů, se chtěl přiučit zpracování mléčných výrobků. 

Jaroslav žije v zemědělském prostředí od dětství. „Můj otec zdědil pozemky a rozhodl se je využít jako farmu," začal se svým povídáním mladý student. Přiblížil, že na rodinném hospodářství, jehož rozloha je kolem třiceti hektarů, chovají v současné době především ovce. „Naším hlavním zájmem je plemenný chov a zpracování masa," prozradil. Protože jej farmaření vždy bavilo, rozhodl se studovat střední zemědělskou školu. „Nějak se počítalo s tím, že zemědělská škola bude pro mě ideální varianta. Moje budoucnost zatím vypadá tak, že jednou po taťkovi převezmu na farmě žezlo. Pak bych ji chtěl rozšířit právě o zpracování mléka, o výrobu sýrů a tvarohů. A tak jsem rád, že se tu dnes na toto téma něco naučím," vysvětlil, proč se do kurzu přihlásil.

Každou podobnou zkušenost považuje za užitečnou. „Výroba sýrů mě zkrátka zajímá, proto mě baví i školní praxe, kde ji v současné době taky probíráme," podotkl mladý zemědělec.

Během dvouhodinového kurzu se společně se svými spolužáky zapojil do různých činností, jejichž výsledkem byl čerstvý sýr. „Bavilo mě to a hlavně se mi líbil přístup pana Hrbka. Svůj výklad podával humorně, takže se u toho člověk roz- hodně nenu dil," uzavřel Jaroslav Dostál. (ela)

Autor: Eva Lukášová

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Opravy nejstarší roubené stavby v České republice stodoly ze Skaličky u Hranic na Moravě
3

Zachraňují unikátní stodolu. Nevědí ale, kam s ní

Ilustrační foto.

Radnice s lidmi probere vodovod

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Proč na střední a východní Moravě přibývá mladších lidí s infarktem? Jak jej poznat a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může láska způsobit vysoký tlak či dokonce arytmii? Nejen na to se můžete ptát známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

Cyklista Svatopluk Božák pokořil podruhé nejtěžší závod světa, Ameriku

Cyklistický ultramaratonec Svatopluk Božák z Rožnova pod Radhoštěm překonal už podruhé nástrahy nejtěžšího cyklomaratonu na světě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies