VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové zařízení pro seniory ve Valašském Meziříčí dostalo od zastupitelů zelenou

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Myšlenka valašskomeziříčského Seniorparku dostala zelenou. Jak uvedl mluvčí města Josef Beneš, zastupitelé po dramatické diskuzi uložili radním ustavit odbornou skupinu, která zpracuje podmínky výběrového řízení na zhotovitele projektové dokumentace.

4.12.2007
SDÍLEJ:

Městský úřadFoto: DENÍK/archiv

Záměr, postavit v prostoru od bývalé léčebny dlouhodobě nemocných k hospicu Citadela zařízení se sto dvaceti lůžky pro seniory, lidi se zdravotním postižením a uživatele takzvaných odlehčovacích služeb, vychází z očekávaného demografického vývoje.

„Podle něj se počet obyvatel města starších šedesáti let zvýší z nynějších přibližně pěti tisíc na více než osm tisíc už v roce 2025,“ sdělil Beneš s tím, že množství klientů využívajících pobytovou péči vzroste ze dvou set padesáti na čtyři sta.

„Nechceme ghetto pro seniory, nýbrž přirozenou součást místní komunity,“ zdůraznila Zdislava Odstrčilová, ředitelka Charity a spoluautorka návrhu, který vzešel z komunitního plánování sociálních služeb za účasti odborné i občanské veřejnosti. Projekt počítá také s bezbariérovým bydlením pro lidi, kteří pobytové služby nepotřebují, ale budou ochotni si je zaplatit, s vývařovnou, restaurací, rehabilitací a ordinacemi odborných lékařů.

Zastupitelé zhlédli jedenáct variant možného prostorového uspořádání Seniorparku. Zahrnují úplné nebo částečné využití někdejší léčebny dlouhodobě nemocných i její demolici a stavbu nové budovy. Větší pozornost ovšem vyvolalo sdělení, že realizace ambiciózního záměru, jenž nemá ve Zlínském kraji obdobu, přijde na dvě stě padesát až tři sta padesát milionů korun.

„Až pětaosmdesát procent nákladů mohou pokrýt evropské dotace,“ upozornila ředitelka Charity a doporučila v přípravě investičního záměru neváhat. „Příslušné výzvy mají být vyhlášeny v polovině příštího roku,“ dodala. To se nelíbilo Bohdanu Mikuškovi z opoziční KDU-ČSL, jenž navrhoval předložené materiály doplnit a o projektu hlasovat po jejich podrobném prostudování.

Nejostřeji však proti předloženému záměru vystoupila Irena Brouwerová z koaliční ODS, která ho označila za megalomanský. Když neuspěla s návrhem hlasovat, zda se město má pouštět do stavby tak nákladného zařízení, oznámila, že má se Seniorparkem zásadní problémy, a vzdala se předsednictví svého stranického klubu.

4.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky Zlínského kraje 2017
AKTUALIZUJEME
31

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

V Kateřinicích se letos koná již sedmý ročník Mezinárodního tábora zvonkohry. Letos se jej účastní asi 40 dětí a dospělých z Valašska, Slovenska, Polska i Ameriky.
21

VIDEO: Na tábor zvonkohry dorazilo přes čtyřicet účastníků

OBRAZEM: V Jablůnce vybírali nejlepší med. Podívejte se

Setkání včelařů a jejich přátel se uskutečnilo v sobotu 19. srpna v Jablůnce. Na akci s názvem Den medu a písniček dorazily desítky lidí. Návštěvníci se za poslechu hudebního doprovodu kapel Docela kapela a Spolek vdolek zhostili úlohy vybrat ten nejlepší med. Vítězem se stal včelař a pořadatel akce Martin Biel.

Nehoda u Lačnova si vyžádala čtyři zraněné

K dopravní nehodě, při které se zranili čtyři lidé, z toho tři děti, došlo v sobotu odpoledne u Lačnova. Na místě kromě zdravotníků a policistů zasahovali také profesionální hasiči z Valašských Klobouk.

Nové hřiště se už rýsuje. Bude na konci léta

Děti ve Študlově se do konce léta dočkají nových herních prvků na místním dětském hřišti v dolní části obce. Oprava přijde na šest set tisíc korun. Většinu uhradí dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Nově narozená miminka na Valašsku - 30. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice ve Valašském Meziříčí vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení