VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice rozpustila protest proti potratům

Rožnovská radnice nechala rozpustit shromáždění spolku Stop genocidě, které se konalo v Nádražní ulici. Organizátoři shromáždění údajně nedodrželi podmínky stanovené Ústavním soudem. Spolek to odmítá a s rozhodnutím radnice nesouhlasí.

8.4.2017
SDÍLEJ:

Radnice v Rožnově pod Radhoštěm nechala ve středu 29. března 2017 rozpustit demonstraci spolku Stop genocidě, který bojuje především proti umělým potratům.Foto: Archiv MěÚ Rožnov pod Radhoštěm

Spolek Stop genocidě podle radnice nedodržel podmínky, jeho členové to popírají.

Cílem spolku Stop genocidě je upozorňovat na ochranu lidského života od početí do přirozené smrti. Bojuje zejména proti umělým potratům, a to tak, že při svých shromáždění na různých místech zveřejňuje drastické fotografie související s umělými potraty.

FOTKY OHROŽOVALY MRAVNÍ VÝCHOVU

V Rožnově se minulý týden skupina setkala dvakrát. Druhé setkání musela po chvíli zrušit.

„Ústavní soud jim stanovuje, jakým způsobem mohou být panely s fotografiemi postavené, aby neohrožovaly mravní výchovu dětí a mládeže. My máme za to, že tuto podmínku při druhém setkání v ulici Nádražní nedodrželi," vysvětlil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Doplnil, že rozmístění panelů už při prvním shromáždění na Masarykově náměstí balancovalo na hraně zákona.

To spolek Stop genocidě rázně odmítá a rozpuštění druhého setkání považuje za neoprávněné.

„Útvar s panely v ulici Nádražní byl uzavřený, jeho vchod krytý vývěsními cedulemi a mapami. Děti jsme ani do blízkosti vchodu nepouštěli," uvedl Petr Tomšík, organizátor setkání.

Dodal, že děti omezili maximálně tím, že musely přejít přes přechod pro chodce na opačný chodník, což podle jeho slov měli úředníci spolku za zlé.
Podle Tomšíka byla ale radnice proti jejich činnosti zaujatá už od prvního dne setkání.

„Jejich představa byla taková, že na náměstí postavíme z panelů kruh nebo čtverec tak, abychom oslovili maximálně několik desítek lidí," uvedl Tomšík.

„Jelikož jsme pro první setkání měli na radnici nahlášené náměstí celé, postavili jsme uzavřený útvar se dvěma vchody. Ti, kdo fotky vidět nechtěli, nemuseli. Stačilo udělat o dva kroky navíc," vysvětlil člen spolku.

„Tímto způsobem jsme oslovili až tři tisíce lidí, a to úředníky neskutečně štvalo, a proto usilovně přemýšleli, jak nás zastavit," řekl přesvědčeně Petr Tomšík.

To se jim podle jeho slov podařilo při druhém setkání, kdy už údajně došli k mylnému závěru, že proti spolku něco našli a můžou zasáhnout.
Mluvčí radnice Tomáš Gross tyto spekulace odmítá.

„Podle našeho názoru bylo první setkání spolku na hraně, druhé už opravdu za hranou. Každý, kdo šel kolem, měl otevřený pohled na drastické fotky," upozornil Gross.

„Vím to sám, protože jsem šel po obou chodnících a můžu říct, že opravdu nešlo nevidět," dodal mluvčí Gross. Pro případné spory si vedení radnice situaci zdokumentovalo.

„Na místě jsme udělali několik fotek, dalo se očekávat, že názor náš a jejich se bude rozcházet," uzavřel mluvčí města Tomáš Gross.

Autor: Redakce

8.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V neděli 28. května 2017 byla hostem moderátora Vladimíra Kroce ve Festivalu Café na náměstí míru ve Zlíně herečka Eliška Balzerová
12

Eliška Balzerová ve Zlíně: Je tu vždycky skvělé publikum

Vodácký víkend na Bystřičce
9

Víkend na Bystřičce patřil vodákům

Auto shořelo, hasiči už jej nemohli zachránit

K požáru osobního auta došlo v sobotu odpoledne v místní části Pod Soláněm obce Hutisko - Solanec.

Gulášovými králi jsou otec a syn Chmelíkovi

Šestnáctý ročník festivalu O gulášového krále, který se o víkendu konal v Ratiboři, má své vítěze.

Klubovna v Kladerubech je v havarijním stavu. Opraví ji do podzimu

Nejen děti, ale členové všech spolků i široká veřejnost v Kladerubech se mohou radovat. Vedení vesnice naplánovalo opravu klubovny, kterou budou moci od podzimu lidé využívat. O vhodné prostory, které by místním sloužily, je totiž v současnosti velká nouze.

Jakešovi jihočeské tratě svědčí

Po nevydařeném úvodním závodě na domácí Valašské rally, zakončené havárií hned na první rychlostní zkoušce, si vsetínský pilot Miroslav Jakeš zajel spravit chuť na jih Čech. Poté, co vynechal druhý závod MČR v Klatovech, zopakoval o víkendu v Českém Krumlově medailové bronzové umístění z loňského roku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies