VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestavba silnice zpomalí řidiče jezdící Hornovsackem

Hornovsacko /FOTOGALERIE/ – Výtluky a díry zející z mnoha míst silnice z Ústí do Velkých Karlovic jsou většinou již zalátané. Bez velké dávky trpělivosti se však řidiči stále ještě neobejdou.

16.4.2011
SDÍLEJ:
Fotogalerie
4 fotografie

Po zimě se silničáři vrhli na výtluky i další etapu rekonstrukce silnice vedoucí na Slovensko.Foto: Deník/Iveta Barabášová

Silniční tah na Slovensko bude podle ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislava Malého ještě několik let připomínat velké staveniště.

V letošním roce byly stavební práce po zimě obnoveny k polovině března. V současné době dělníci dokončují mosty. „Pro tyto práce bylo nutno opět projednat dopravní omezení s osazením světelné signalizace,“ uvedl stavební dozor Ředitelství silnic Zlínského kraje Otakar Wollner.

Momentálně pracují cestáři na stavbě s názvem Nový Hrozenkov – Podťaté I. „Jedná se o rekonstrukci silnice II/487 ve Velkých Karlovicích, která byla zahájena v dubnu v roce 2010 a její ukončení je plánováno do konce října tohoto roku,“ uvedl mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota.

Letos plánuje ředitelství silnic vybudovat v rámci zmíněné stavby okružní křižovatku směr Soláň a dokončit rozpracované mostní a silniční stavební objekty. Částečná uzavírka se semafory čeká řidiče projíždějící Velkými Karlovicemi momentálně u dvou mostů. Zhruba od poloviny dubna se semafory objeví u dalších dvou.

Celková délka stavby je zhruba pět kilometrů. Stavební náklady jsou dvě stě třicet milionů korun. Postupně budou cestáři přestavovat silnici v celé její délce od Velkých Karlovic až po Ústí. „Po získání stavebních povolení s nabytím právní moci k jednotlivým projektům budou stavby postupně zařazovány do střednědobého plánu k jejich realizaci,“ přiblížila náměstkyně pro investiční výstavbu ŘSZK Jitka Škrabalová.

Trasu rozdělili stavaři na několik úseků a etap. Letos plánují dokončit stavbu Nový Hrozenkov-Podťaté. V následujících letech čeká přestavba například úseky Ústí u Vsetína-Huslenky, Huslenky-Zděchov či most v Hovězí. Mimo tuto investiční akci budou silničáři napravovat stav silnice na některých místech alespoň lokálními opravami. Někde položí do konce května živičný koberec, jinde odfrézují poškozenou vrstvu vozovky. Nový kryt silnice na Hornovsacku letos pokryje přes dva kilometry vozovky za více než pět milionů korun v Hovězí, Huslenkách a Karolince.

Podle Malého je stav silnice špatný. A to i přesto, že po dokončení akce ve Velkých Karlovicích to bude přes čtyři sta milionů investovaných korun. „Časté výtluky, otevřené spáry a místy i deformace dokazují, že silnice je po životnosti a neodpovídá současnému dopravnímu zatížení,“ uvedl ředitel ŘSZK.

Lokální opravy však podle něj nejsou dlouhodobějším řešením. „Tento stav nelze zásadně zlepšit jen opakovanými opravami povrchu. Zodpovědnější je připravit zásadní přestavby jednotlivých úseků,“ vysvětlil Malý. Rozsah staveb je ale velmi časově náročný v období jejich příprav. Rozhodující je i finanční náročnost. „Připravované stavby jsou v objemu okolo půl miliardy korun. Z toho plyne, že ještě několik let bude tento silniční tah připomínat velké staveniště,“ podotkl ředitel.

Autor: Iveta Barabášová

16.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

U příležitosti Světového dne vody uspořádalo v sobotu 25. března Povodí Moravy den otevřených dveří na přehradě Bystřička. Jednu z nejstarších vodních nádrží v České republice si v době od devíti do čtrnácti hodin přišlo prohlédnout více než tisíc návštěv
16

Do nitra hráze přehrady Bystřičky se přišlo podívat přes tisíc lidí

Na osmdesát posádek Valašské rally slavnostně odstartovalo.
17

Startuje rallyová sezona, ale i hon na Kopeckého. Dosáhne na hattrick?

Ve Valašské Polance vybudují Dům služeb pro seniory

Do roku 2020 vznikne ve Valašské Polance Dům sociálních služeb (DSSH) Hornolidečska za padesát milionů korun. Deník o tom informoval starosta Polanky a předseda Sdružení obcí Hornolidečska Josef Daněk.

Mít jen krásnou tvář nestačí. Vítězce Miss Face se otevřou dveře k modelingu

Půvab a sympatie. To jsou triumfy v rukávu dívek, které se chtějí stát Miss Face Czech Republic. Ty, které uspějí v soutěži, mohou nejen reprezentovat naši republiku v lákavých a dalekých koutech světa, ale otevírají se jim i dveře do vysněného světa modelingu.

Nově narozená miminka na Valašsku - 12. týden 2017

Valašsko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnic ve Zlínském kraji vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Videčská knihovna omládla, čtenáři si změnu chválí

Vidče – Přebudovat místní, dnešním podmínkám nevyhovující knihovnu, se vloni rozhodlo vedení obecního úřadu ve Vidči.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies