VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přestavba silnice zpomalí řidiče jezdící Hornovsackem

Hornovsacko /FOTOGALERIE/ – Výtluky a díry zející z mnoha míst silnice z Ústí do Velkých Karlovic jsou většinou již zalátané. Bez velké dávky trpělivosti se však řidiči stále ještě neobejdou.

16.4.2011
SDÍLEJ:

Po zimě se silničáři vrhli na výtluky i další etapu rekonstrukce silnice vedoucí na Slovensko.Foto: Deník/Iveta Barabášová

Silniční tah na Slovensko bude podle ředitele Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Bronislava Malého ještě několik let připomínat velké staveniště.

V letošním roce byly stavební práce po zimě obnoveny k polovině března. V současné době dělníci dokončují mosty. „Pro tyto práce bylo nutno opět projednat dopravní omezení s osazením světelné signalizace,“ uvedl stavební dozor Ředitelství silnic Zlínského kraje Otakar Wollner.

Momentálně pracují cestáři na stavbě s názvem Nový Hrozenkov – Podťaté I. „Jedná se o rekonstrukci silnice II/487 ve Velkých Karlovicích, která byla zahájena v dubnu v roce 2010 a její ukončení je plánováno do konce října tohoto roku,“ uvedl mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota.

Letos plánuje ředitelství silnic vybudovat v rámci zmíněné stavby okružní křižovatku směr Soláň a dokončit rozpracované mostní a silniční stavební objekty. Částečná uzavírka se semafory čeká řidiče projíždějící Velkými Karlovicemi momentálně u dvou mostů. Zhruba od poloviny dubna se semafory objeví u dalších dvou.

Celková délka stavby je zhruba pět kilometrů. Stavební náklady jsou dvě stě třicet milionů korun. Postupně budou cestáři přestavovat silnici v celé její délce od Velkých Karlovic až po Ústí. „Po získání stavebních povolení s nabytím právní moci k jednotlivým projektům budou stavby postupně zařazovány do střednědobého plánu k jejich realizaci,“ přiblížila náměstkyně pro investiční výstavbu ŘSZK Jitka Škrabalová.

Trasu rozdělili stavaři na několik úseků a etap. Letos plánují dokončit stavbu Nový Hrozenkov-Podťaté. V následujících letech čeká přestavba například úseky Ústí u Vsetína-Huslenky, Huslenky-Zděchov či most v Hovězí. Mimo tuto investiční akci budou silničáři napravovat stav silnice na některých místech alespoň lokálními opravami. Někde položí do konce května živičný koberec, jinde odfrézují poškozenou vrstvu vozovky. Nový kryt silnice na Hornovsacku letos pokryje přes dva kilometry vozovky za více než pět milionů korun v Hovězí, Huslenkách a Karolince.

Podle Malého je stav silnice špatný. A to i přesto, že po dokončení akce ve Velkých Karlovicích to bude přes čtyři sta milionů investovaných korun. „Časté výtluky, otevřené spáry a místy i deformace dokazují, že silnice je po životnosti a neodpovídá současnému dopravnímu zatížení,“ uvedl ředitel ŘSZK.

Lokální opravy však podle něj nejsou dlouhodobějším řešením. „Tento stav nelze zásadně zlepšit jen opakovanými opravami povrchu. Zodpovědnější je připravit zásadní přestavby jednotlivých úseků,“ vysvětlil Malý. Rozsah staveb je ale velmi časově náročný v období jejich příprav. Rozhodující je i finanční náročnost. „Připravované stavby jsou v objemu okolo půl miliardy korun. Z toho plyne, že ještě několik let bude tento silniční tah připomínat velké staveniště,“ podotkl ředitel.

Autor: Iveta Barabášová

16.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dožínky Zlínského kraje 2017
AKTUALIZUJEME
31

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

V Kateřinicích se letos koná již sedmý ročník Mezinárodního tábora zvonkohry. Letos se jej účastní asi 40 dětí a dospělých z Valašska, Slovenska, Polska i Ameriky.
21

VIDEO: Na tábor zvonkohry dorazilo přes čtyřicet účastníků

OBRAZEM: V Jablůnce vybírali nejlepší med. Podívejte se

Setkání včelařů a jejich přátel se uskutečnilo v sobotu 19. srpna v Jablůnce. Na akci s názvem Den medu a písniček dorazily desítky lidí. Návštěvníci se za poslechu hudebního doprovodu kapel Docela kapela a Spolek vdolek zhostili úlohy vybrat ten nejlepší med. Vítězem se stal včelař a pořadatel akce Martin Biel.

Nehoda u Lačnova si vyžádala čtyři zraněné

K dopravní nehodě, při které se zranili čtyři lidé, z toho tři děti, došlo v sobotu odpoledne u Lačnova. Na místě kromě zdravotníků a policistů zasahovali také profesionální hasiči z Valašských Klobouk.

Nové hřiště se už rýsuje. Bude na konci léta

Děti ve Študlově se do konce léta dočkají nových herních prvků na místním dětském hřišti v dolní části obce. Oprava přijde na šest set tisíc korun. Většinu uhradí dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.

Nově narozená miminka na Valašsku - 30. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ / Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice ve Valašském Meziříčí vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení