VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předvolební inventura: Lidem ve Vsetíně nejvíce vadí soužití s romskou menšinou

Vsetín - Obtížné soužití s Romy považují za největší problém města lidé ve Vsetíně. Uvedli to v anketě Valašského deníku. Lidé volají také po opravě nádraží. Vadí rovněž vysoká nezaměstnanost.

4.10.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv VLP

Podle starostky Ivety Táborské se soužití s Romy neliší od jiných měst.

„Jsou zde rodiny bezproblémové, chodí do práce, děti do školy. Na druhou stranu i řada problémových, které nás chováním jen utvrzují v nahlížení na tuto menšinu," řekla Táborská.

Ilustrační foto.Podle ní musí hlavně stát přehodnotit postoj při poskytování sociálních dávek či v trestní odpovědnosti za přestupky a drobné krádeže.

„A to bez rozdílu, zda je někdo menšina či většina," zdůraznila Iveta Táborská. Co se vlakového nádraží týče, radnice podle Táborské dlouhodobě o opravě nástupišť i budovy jedná se zástupci Českých drah, jimž patří budova nádraží, i se Správou železniční dopravní cesty, jež spravuje kolejiště.

„Železniční svršek ani budova nádraží nejsou v majetku města, proto radnice nemůže zásadně ovlivnit rozhodnutí majitelů," poznamenala Iveta Táborská.

I tak se ale s opravou počítá, uvažuje se i o možném stěhování autobusového nádraží blíž k vlakovému.

Nezaměstnanost ve Vsetíně se podle starostky drží na republikovém průměru.

„Město nevytváří pracovní místa, to je úloha podnikatelského sektoru. Můžeme vytvářet podmínky pro podnikání, ale i to v omezené míře," řekla starostka Iveta Táborská.

Upozornila ale, že ve studii Město pro byznys týdeníku Ekonom byl Vsetín vyhodnocen druhým nejlepším městem ve Zlínském kraji.

Čtenáři ukázali, kde vidí slabiny města

Obyvatele největšího valašského města Vsetín podle výsledků internetového hlasování, které dva týdny běželo na našich webových stránkách www.valasskydenik.cz, trápí v jejich bydlišti nejvíce tyto problémy:

1. Soužití s romskou menšinou. 68 %

2. Stav vlakového a autobusového nádraží.16 %

3. Vysoká nezaměstnanost ve městě.13 %

4. Jiný problém. 4 %

V internetové diskusi k anketě se Vsetíňané nejvíce vraceli právě k problematickému soužití s Romy.

Zmínili ale také další úskalí a tím je podle názoru místních pomalý rozvoj Vsetína ve srovnání s jinými velikostně stejnými sídly.

Čtyři události Vsetíňané vyválčili náměstí

1. V roce 2011 skončila rekonstrukce náměstí Svobody za 20 milionů. Výsledek se nelíbil lidem, kteří si hlasitou kritikou vymohli novou opravu a více zeleně.

2. Mluvilo se o koupališti u průmyslovky, jež muselo město zavřít kvůli hygieně. Nový areál za 30 milionů je podle některých malý a drahý.

3. Ani po patnácti letech stále neskončily soudní tahanice o Lidový dům.

4. Díky peticím i snaze politiků se do Vsetína podařilo v roce 2011 vrátit dříve zrušený mamograf.

Související VOLEBNÍ ANKETA: Co vás nejvíc trápí ve Vsetíně?

Autor: Michal Burda

4.10.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Vášnivý motorkář Daniel Vavřík chystá po střeleckých hodech první vyjížďku

Premiéra nového filmu o Valašsku s názvem Tehdy spolu ve zlínském Golden Apple Cinema
24

Na premiéru filmu o Valašsku Tehdy spolu přijela i Eliška Balzerová

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce v zítřejším tištěném vydání

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. Deník pro vás připravil přehlednou infografiku imaginární obce „Nekuřácká Lhota", na které ukážeme, kde všude vás nově čekají omezení. A kde nikoli. V zítřejším tištěném vydání Deníku

Vymetat kaluže? V Oříšku to dětem nezakazují

Že mohou děti v předškolním věku trávit svůj čas netypickým způsobem, jsem si ověřil během jednoho dne, který jsem prožil v Lesním klubu Oříšek.

Dárek ke Dni dětí: termální bazény za korunu a žonglování v Razulákovi

Relaxační centrum Wellness Horal Velké Karlovice připravilo pro návštěvníky k Mezinárodnímu dni dětí speciální akci. Děti budou mít ve čtvrtek 1. a pátek 2. června vstup do termálních bazénů za symbolickou korunu.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies