VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Potůček z Dolního náměstí prý zmizí

Vsetín - Dolní náměstí ve Vsetíně opět změní svoji podobu. Podle vedení radnice tam má dojít k vytvoření nové klidové zóny. Úpravy se budou týkat například přesunutí autobusové dopravy směrem k městskému úřadu, přidáním zeleně a laviček.

15.12.2011 1
SDÍLEJ:

Před knihovnou bude namísto toho nová kašna. Zmizí zastávky, přibude více zeleně Foto: DENÍK/archiv

Lidé na informace o plánovaných změnách reagovali rozporuplně. Bojí se totiž, že úpravy skončí podobně, jako v případě náměstí Svobody. „Stejně někoho po čase napadne, že je prostor nevyužitý. Nakonec tam udělají nová parkoviště pro osobní automobily,“ předpovídal dvaačtyřicetiletý Roman Straka ze Vsetína.

Někteří jsou však rádi, že bude ve Vsetíně nové místo pro odpočinek. „Myslím, že to bude příjemné, když si hned po nákupu budu moct sednout někam do klidu. Jen se trochu bojím, že přesunutí autobusové dopravy způsobí úpadek místních obchůdků,“ prozradila své obavy Eliška Králová ze Vsetína.

Veřejné mínění o chystaných změnách je však podle dotazníků víceméně pozitivní. S úpravami by se mělo začít již příštím rokem. „Souhlas architektů máme. Zbývá jen projednat začátek prací,“ prozradila vsetínská starostka Iveta Táborská.

Potůček je drahý

Jedním z bodů z výčtu změn je zrušení potůčku na náměstí. „Stávající vodní prvek je finančně velmi náročný, proto jsme ho letos ani nezapínali. Chceme místo něj vybudovat kašnu. Prostor před knihovnou předláždíme,“ přiblížila změny starostka.

Tím vznikne prostor vhodný pro kulturní akce nebo i letní kino. „Letošní Záření dokázalo, že se Dolní náměstí pro takové akce hodí. Na Svárově plánujeme vysázet nové stromky se zelení,“ uvedla Táborská.

Architektům se změny nelíbí

Měnit něco v původním plánu se architektům však příliš nelíbí. „Se zástupci města se scházíme už pár let. Řešíme s nimi dodatečné úpravy náměstí,“ přiblížil jeden z trojice autorů současného vzhledu náměstí Libor Sošťák.

Sám by byl prý nejradši, kdyby se už dále nic v původním návrhu neupravovalo. „Nechci však mluvit i za ostatní autory. Nicméně, vždy se společně snažíme aspoň trochu vycházet při jednání vstříc. Dojít k nějakému kompromisu,“ prozradil Sošťák.

Roku 2001 zpracovali Libor Sošťák, Milan Chlápek a Petr Osička první studii na úpravu podoby Dolního náměstí. Vyhráli s ní soutěž a o dva roky později se už realizovala. Úpravou dřívějšího Kremlu tehdy vznikla nová prosklená budova nynější Masarykovy knihovny. Tehdy byl vytvořen také takzvaný potůček a odpočinkové místo s lavičkami.

Informace o celkové částce za předchozí i nyní připravované úpravy Dolního náměstí nebyli na radnici schopni Valašskému deníku do konce uzávěrky listu poskytnout. Změnami a jejich finanční náročností se budeme zabývat v některém z dalších vydání Valašského deníku.

Máte tip, co s náměstím? Napište na: martin.fojtik@denik.cz
15.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na nádraží ve Valašských Kloboukách připomněli členové klubů vojenské historie stovkám diváků dobu 1. světové války.
40

VIDEO: Přepadení vlaku přilákalo davy lidí

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Zlínská Barum Rally se kvůli prasatům rušit nebude

Srpnová Barum Czech Rally Zlín, která se tradičně těší velkému zájmu závodníků i fanoušků, bude v plánované podobě!

VIDEO: Procesí krojované Anenské poutě doprovodily stovky lidí

Krojované procesí se vydalo v neděli krátce po půl jedenácté dopoledne z rožnovského farního kostela Všech svatých.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Boj s velkou vodou a jejími ničivými následky vepsaly do dějin nové hrdiny. Jedním z nich je „povodňový generál“ Petr Voznica.

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus

VIDEO / Výborným nápadem pro své fanoušky se blýskl jeden z členů dinousauří party, která obsadila prostory obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně na začátku prázdnin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení