VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie: lidé už si na objezdy zvykli

Valašsko - Nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi automobily nebo také nedání přednosti vjízdě. To jsou podle zkušeností dopravních policistů nejčastější přestupky řidičů při nájezdu na kruhové objezdy.

20.2.2008
SDÍLEJ:

Dopravní kolaps.Foto: DENÍK/Romana Rončáková

Nejvíce kruhových objezdů vregionu je ve Valašském Meziříčí. Prvního se možná dočkají také vRožnově pod Radhoštěm

„Vposlední době se ale na objezdech stává jen minimum dopravních nehod,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jiná byla situace vdobě, kdy se okružní křižovatky vregionu začínaly teprve budovat. „Po určitý čas se objevovaly problémy například na příjezdu do Valašského Meziříčí směrem od Hranic na Moravě,“ vzpomínala Javorková.

Příjezdová cesta do Meziříčí je zde poměrně široká a řidiči, často vlivem příliš rychlé jízdy, nový objezd přehlédli a havarovali naněm.

„Lidé už si ale na okružní křižovatky zvykli a naučili se na nich jezdit,“ doplnila Javorková. Na tom se shodují také dopravní policisté, podle nichž se osvědčily a přispěly kplynulosti provozu ve městech.

Radnice chystají další „kruháče“

Na Valašsku se největším počtem kruhových objezdů může pyšnit město Valašské Meziříčí. Má jich celkem šest. „Čtyři máme na hlavním průtahu středem města a ktomu ještě jeden směrem na místní část Poličná a nově otevřený šestý včásti Kouty ukrytého bazénu,“ spočítal mluvčí meziříčské radnice JosefBeneš.

Posledně jmenovaný objezd byl součástí větší investice, která zahrnovala mimo jiné celkovou úpravu silnice nebo také vybudování parkovacích míst. „Celá akce spolkla přibližně pětadvacet milionů korun,“ řeklBeneš.

Podle jeho slov je však příspěvek okružních křižovatek klepší průjezdnosti městem diskutabilní. „Problém je vtom, že co se týče hlavního tahu městem, zdejší kruhové objezdy nejsou příliš široké,“ poznamenalBeneš.

Při výstavbě byli totiž meziříčtí limitováni prostorem, zejména pak dostupností pozemků, které byly kdispozici. „Pozitivní je však bezesporu ten efekt, že při nájezdu na objezd každý řidič alespoň zpomalí,“ podotklBeneš.

Vsoučasné době je podle Beneše vjednání vybudování sedmého kruhového objezdu. „Souvisí splánovanou výstavbou nákupního centra Tesco vnašem městě,“ prozradil mluvčí radnice.

Tři okružní křižovatky mohou využívat také řidiči projíždějící Vsetínem. Podle slov mluvčí vsetínské radnice Evy Stejskalové, objezdy na území města určitě přispěly klepší průjezdnosti. „Ztoho důvodu byly také budovány,“ poznamenala Stejskalová.

Nový objezd ve Vsetíně: 7milionů

Nejspíše ještě vletošním roce by vsetínští radní rádi zrealizovali také několik let plánovanou výstavbu kruhového objezdu uprodejny Hypernova vmístní části Ohrada. Měl by vyřešit zdejší problematickou dopravní situaci.

„Tento náš záměr ještě donedávna brzdily komplikované majetkoprávní vztahy a tím pádem protahující se výkupy pozemků,“ uvedla před časem Stejskalová.

Vsoučasné době jsou již právní záležitosti vyřešeny a budování kruhového objezdu tak už nic nebrání.

„Onáklady, zhruba ve výši sedmi milionů korun, se podělíme skrajem, který je majitelem cesty,“ doplnil místostarosta města Jaromír Kudlík.

Po kruhu možná také vRožnově?

Okružní křižovatku byste prozatím marně hledali vRožnově pod Radhoštěm. „Na hlavním tahu městem máme prozatím pouze dvě světelné křižovatky a jednu křižovatku, která semafory nemá,“ uvedl mluvčí rožnovské radnice TomášGross.

IvRožnově však na vybudování kruhového objezdu už pomýšlejí.

Měl by vzniknout při vjezdu do města za první světelnou křižovatkou.

„Od tohoto kroku si slibujeme nejen zrychlení průjezdu automobilů celým městem, ale také odstranění kolon, které se každé odpoledne tvoří zejména na výjezdu zRožnova,“ informoval mluvčí radnice.

Podle jeho slov je zahájení výstavby vtéto chvíli otázka finančních možností města. Vpřípadě dostatku peněžních prostředků by se mohla nová okružní křižovatka začít stavit vnejbližších letech.

Autor: Michal Burda

20.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZUJEME

Kroměříž hostí republikové finále škol v minifotbalu, nechybí domácí týmy

Ve čtvrtek odpoledne si každý, kdo procházel meziříčským náměstím, mohl vyzkoušet hru na cimbál.
5

FOTO, VIDEO: Cimbál na náměstí ve Valašském Meziříčí lákal kolemjdoucí

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

Audit Deníku: Omezit hazard je správné, jen pozor na „černé" herny

Prohrát během chvíle veškeré úspory či výplatu v automatu? Na Zlínsku je to stále možné, byť se radnice snaží stále hazard omezit. „Ve Zlíně je aktuálně zhruba deset až jedenáct automatů na 1000 obyvatel," informoval za zlínský magistrát Lukáš Fabián z tiskového oddělení.

O nemoci očí s doktorkou Dospělovou ON-LINE

ON-LINE ROZHOVOR / Jak poznat, že nemáte oči v pořádku? Proč se už dnes nemusí do očí řezat skalpelem? Jak se vlastně léčí šedý zákal? A vadí časté sledování televize či sezení u televize?

Holiš: U jednoho cimbálu překonám deset tun tahu

V mládí začínal jako horník, láska k cimbálu jej ale od této profese odvedla jiným směrem. Šedesátiletý výrobce a ladič cimbálů Vladimír Holiš z Frýdecko-Místecka ladí cimbály na meziříčský Cimbálfest od samotného začátku festivalu. Zbavovat cimbály falešných tónů jezdí také na konzervatoře i hudební školy do různých koutů republiky a pravidelně si jej zvou i za hranice.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies