VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie: lidé už si na objezdy zvykli

Valašsko - Nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi automobily nebo také nedání přednosti vjízdě. To jsou podle zkušeností dopravních policistů nejčastější přestupky řidičů při nájezdu na kruhové objezdy.

20.2.2008
SDÍLEJ:

Dopravní kolaps.Foto: DENÍK/Romana Rončáková

Nejvíce kruhových objezdů vregionu je ve Valašském Meziříčí. Prvního se možná dočkají také vRožnově pod Radhoštěm

„Vposlední době se ale na objezdech stává jen minimum dopravních nehod,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jiná byla situace vdobě, kdy se okružní křižovatky vregionu začínaly teprve budovat. „Po určitý čas se objevovaly problémy například na příjezdu do Valašského Meziříčí směrem od Hranic na Moravě,“ vzpomínala Javorková.

Příjezdová cesta do Meziříčí je zde poměrně široká a řidiči, často vlivem příliš rychlé jízdy, nový objezd přehlédli a havarovali naněm.

„Lidé už si ale na okružní křižovatky zvykli a naučili se na nich jezdit,“ doplnila Javorková. Na tom se shodují také dopravní policisté, podle nichž se osvědčily a přispěly kplynulosti provozu ve městech.

Radnice chystají další „kruháče“

Na Valašsku se největším počtem kruhových objezdů může pyšnit město Valašské Meziříčí. Má jich celkem šest. „Čtyři máme na hlavním průtahu středem města a ktomu ještě jeden směrem na místní část Poličná a nově otevřený šestý včásti Kouty ukrytého bazénu,“ spočítal mluvčí meziříčské radnice JosefBeneš.

Posledně jmenovaný objezd byl součástí větší investice, která zahrnovala mimo jiné celkovou úpravu silnice nebo také vybudování parkovacích míst. „Celá akce spolkla přibližně pětadvacet milionů korun,“ řeklBeneš.

Podle jeho slov je však příspěvek okružních křižovatek klepší průjezdnosti městem diskutabilní. „Problém je vtom, že co se týče hlavního tahu městem, zdejší kruhové objezdy nejsou příliš široké,“ poznamenalBeneš.

Při výstavbě byli totiž meziříčtí limitováni prostorem, zejména pak dostupností pozemků, které byly kdispozici. „Pozitivní je však bezesporu ten efekt, že při nájezdu na objezd každý řidič alespoň zpomalí,“ podotklBeneš.

Vsoučasné době je podle Beneše vjednání vybudování sedmého kruhového objezdu. „Souvisí splánovanou výstavbou nákupního centra Tesco vnašem městě,“ prozradil mluvčí radnice.

Tři okružní křižovatky mohou využívat také řidiči projíždějící Vsetínem. Podle slov mluvčí vsetínské radnice Evy Stejskalové, objezdy na území města určitě přispěly klepší průjezdnosti. „Ztoho důvodu byly také budovány,“ poznamenala Stejskalová.

Nový objezd ve Vsetíně: 7milionů

Nejspíše ještě vletošním roce by vsetínští radní rádi zrealizovali také několik let plánovanou výstavbu kruhového objezdu uprodejny Hypernova vmístní části Ohrada. Měl by vyřešit zdejší problematickou dopravní situaci.

„Tento náš záměr ještě donedávna brzdily komplikované majetkoprávní vztahy a tím pádem protahující se výkupy pozemků,“ uvedla před časem Stejskalová.

Vsoučasné době jsou již právní záležitosti vyřešeny a budování kruhového objezdu tak už nic nebrání.

„Onáklady, zhruba ve výši sedmi milionů korun, se podělíme skrajem, který je majitelem cesty,“ doplnil místostarosta města Jaromír Kudlík.

Po kruhu možná také vRožnově?

Okružní křižovatku byste prozatím marně hledali vRožnově pod Radhoštěm. „Na hlavním tahu městem máme prozatím pouze dvě světelné křižovatky a jednu křižovatku, která semafory nemá,“ uvedl mluvčí rožnovské radnice TomášGross.

IvRožnově však na vybudování kruhového objezdu už pomýšlejí.

Měl by vzniknout při vjezdu do města za první světelnou křižovatkou.

„Od tohoto kroku si slibujeme nejen zrychlení průjezdu automobilů celým městem, ale také odstranění kolon, které se každé odpoledne tvoří zejména na výjezdu zRožnova,“ informoval mluvčí radnice.

Podle jeho slov je zahájení výstavby vtéto chvíli otázka finančních možností města. Vpřípadě dostatku peněžních prostředků by se mohla nová okružní křižovatka začít stavit vnejbližších letech.

Autor: Michal Burda

20.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

10 věcí, které byste vědět, než vyrazíte na pouť na Velehrad

Velehrad se připravuje na nápor tisíců lidí. Oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje nabídnou i letos návštěvníkům dva dny nabité doprovodnými akcemi. Lidé se mohou těšit na koncerty, soutěže či vystoupení, největší účast se však očekává na tradiční bohoslužbě. „Jsou to asi největší oslavy při příležitosti státního svátku v Česku," připomněl tajemník akce Josef Kořenek. Všechny aktivity mohou lidé navštívit zdarma.

Fotbalisty Valašského Meziříčí povede v MSFL Jaroslav Vodička

S novým trenérem a hromadou nových fotbalistů vplují do premiérové sezony v MSFL fotbalisté Valašského Meziříčí.

Zachraňují unikátní stodolu. Nevědí ale, kam s ní

Pracovníci Metodického centra Valašského muzea v přírodě se letos pustili do opravy nejstarší roubené stavby v České republice stodoly ze Skaličky u Hranic na Moravě. Kam se opravená památka, kterou odborníci datují do 16. století, umístí, zatím ale nikdo neví. Do rožnovského skanzenu se kvůli svému původu z oblasti Hané příliš nehodí.

Radnice s lidmi probere vodovod

Rožnovská radnice se sejde s obyvateli místní části Horní Paseky. Na setkání, které se uskuteční v úterý 27. června v restauraci Janoštík, budou hlavním tématem aktuální informace k plánovanému budování vodovodu v této oblasti a také postup připojování jednotlivých bytových jednotek na nově vybudovanou kanalizaci.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies