Jednou z nich byla i Miroslava Hlaváčová ze Stříteže nad Bečvou. Se svými většími konkurenty „bojuje“ zejména originalitou svých výrobků.

„Co do velikosti klientely se s velkými pekárnami samozřejmě nemůžu měřit,“ přiznává pekařka. Zákazníky do své pekárny láká především na tradiční výrobky. „Myslím, že můžu říct, že máme moc dobré domácí frgály nebo vdolečky. Snažím se péct tak, jak to dřívě dělaly naše mamky například na oslavy a svatby,“ prozradila svůj recept Miroslava Hlaváčová.

Důležitý je podle ní také výběr ingrediencí. „Já se například vyhýbám jakýmkoliv umělým tukům. Dělám všechno z másla,“ vysvětlila pekařka. Také recepty na své pochoutky nehledá ve vyhlášených a známých kuchařkách. „Hledám spíše takové, podle kterých doma ženské běžně pečou a pak si je třeba na lístečcích předávají v práci,“ odhalila zdroj své inspirace Hlaváčová.

Aby její firma fungovala, musí se pekařka lidově řečeno „hodně ohánět“. V pekárně tráví každý pracovní den přibližně deset hodin. „Když ale peču na svatbu, oslavu nebo je třeba zrovna čas Vánoc, bývám v pekárně i v noci,“ přiznává Miroslava Hlaváčová.

Při Pekařské sobotě v rožnovském skanzenu se její výrobky v silné konkurenci rozhodně neztratili. „Byli jsme tu poprvé a vůbec jsme nevěděli, co máme čekat. Ale asi za dvě hodiny už jsme téměř neměli návštěvníkům co nabídnout. Zájem byl opravdu velký,“ pochvalovala si pekařka.