VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pekaři označení valašský frgál používají jen málo

Valašsko - Více než rok je slovní spojení valašský frgál oficiálním ochranným zeměpisným označením Evropské unie. Co za tu dobu přineslo výrobcům tradičních koláčů v regionu?

14.4.2015
SDÍLEJ:

Valašský frgál. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Pekaři se shodují, že vedle záruky uchování tradiční receptury a možnosti výměny cenných zkušeností také přísnější a častější kontroly.

Sdružení Valašské lidové tradice, které podalo před několika lety přihlášku zeměpisného označení, v současné době čítá šestnáct členů. Ne všichni ale možnosti nazývat svůj frgál valašským využívají. „Prozatím vyčkáváme. Práce máme i tak dost. A vyrábět můžeme, aniž bychom přizpůsobovali naši recepturu. Jen nesmíme označit náš frgál jako valašský," přiblížil Jaroslav Mikulec z Cukrárny u Mikulců ve Lhotě u Vsetína. Tradiční koláče, které zde vyrábějí, pojmenovávají jednoduše frgály od Mikulců. Tím se proti zeměpisnému označení nijak neproviňují.

Kdo z pekařů chce užívat sousloví valašský frgál, ten ale musí počítat s kontrolami Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Tak jako někdejší předseda sdružení Valašské lidové tradice Pavel Vašut z Pekárny Anežka v Palačově.

Kontroloři u něj zjišťovali, zda je schopen péct frgály podle stanovených regulí. „Prošli jsme. Splnili jsme všechny požadavky, co se týče složení těsta, náplní, předepsaných poměrů. Můžu tedy ochranné označení používat," řekl Pavel Vašut.

Připomněl také, že důležité není jenom složení koláče. Valašsko je v ochranném zeměpisném označení vymezené rovněž územně. To znamená, že valašský frgál může vzniknout skutečně jenom na Valašsku. „Za dobu, co jsem byl předsedou sdružení, jsme řešili jeden podnět, kdy se objevil valašský frgál odjinud. Odněkud z Benešova. Vše vyřešil telefonát a ústní domluva," připomněl Pavel Vašut.

Podle jeho slov je i přes striktní pravidla a kontroly dobře, že ochranné označení se podařilo získat. „Valašský frgál patří k Valašsku, je náš a musíme si toho vážit," řekl Pavel Vašut.

Současná předsedkyně sdružení Valašské lidové tradice Zuzana Vašutová vidí největší přínos v konzultacích a výměně zkušeností mezi pekaři. Regionálním výrobcům podle ní také pomáhá, že spojení valašský frgál může být užito skutečně jen na Valašsku. „Tedy že je nemůže péct kdekdo. Stejné je to i u dalších chráněných výrobků. Čím víc takových bude, tím lépe pro Českou republiku," poznamenala Zuzana Vašutová.

Uznala, že s kontrolami musí regionální pekaři počítat. „Na každého většího pekaře už někdo byl," netajila předsedkyně sdružení. Podle ní by pravidla možná mohla být trochu volnější, jednou jsou ale daná a kontrolující úředníci se jimi beze zbytku řídí. „Je pravda, že tradice v tu chvíli neřeší," usmála se Zuzana Vašutová.

Zeměpisné označení mělo dopad i na tradiční soutěž o nejlepší valašský frgál, která se koná na hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích. „Museli jsme upravit kategorie. Ne každý přihlášený pekař splňoval podmínky označení valašský frgál. Vznikla proto nová kategorie, mimo hlavní hodnocení," vysvětlila Zuzana Vašutová, která je vedoucí hotelu.

Ochranné zeměpisné označení přesně specifikuje, jak má valašský frgál vypadat. Například přibližné rozměry, poměr těsta a náplně, druhy náplní a podobně. Vytyčuje také území, které je považováno za Valašsko.

Podmínkou, aby pekař mohl označení používat, je splnění těchto přesně daných specifik, ať už se jedná o regionální původ, či výrobní postup a použité suroviny. „Pokud značku někdo bude užívat neoprávněně, může mu Státní zemědělská a potravinářská inspekce například zakázat užívání tohoto označení," varovala už dříve Michala Krýslová z Úřadu průmyslového vlastnictví. Hrozí ale také pokuta až do výše tří milionů korun.

Sdružení Valašské lidové tradice pokračuje v činnosti zakladatelky a původní jednatelky Jany Kasalové, majitelky pekařství z Velkých Karlovic, která v roce 2007 stála u zahájení přihlašovacího řízení. V lednu 2013 ale nečekaně zemřela.

Autor: Michal Burda

14.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, Sokola, Rodena i pohádku

FOTOGALERIE / Celkem devět divadelních představení v sedmi dnech nabídne 2. ročník charitativního divadelního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se tradičně na závěr prázdnin, 25. až 31. srpna ve Velkých Karlovicích.

Nový ultrazvuk umožní dříve odhalit problémy

Ultrazvuk s vyšší kvalitou zobrazení schopný zachytit zdravotní problémy dříve, než bylo dosud možné, využívají nově lékaři radiodiagnostického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí.

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

FOTOGALERIE / Ještě na začátku roku byl Lukášek z Mařatic bezstarostný kluk, který si užíval dětství, běhal po hřišti a chodil do Hradišťánku. Únor 2017 bude už navždy pro celou rodinu jedním z nejsmutnějších měsíců letošního roku.

Auta vykradli mladí bezdomovci

Vsetínským kriminalistům se v těchto dnech podařilo objasnit, kdo se vloupal do tří aut ve Vsetíně. Vozy vykradli dva mladíci. Jednomu je osmnáct, druhému jednadvacet let.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení