VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otevření kasina ve Vsetíně nabírá skluz, v Lidovém domě jsou problémy se statikou

Vsetín - Rozsáhlejší stavební úpravy proti původnímu plánu zapříčinily zpoždění zprovoznění vsetínského kasina v Lidovém domě. Jeho otevření stanovilo vedení města po dohodě s provozovatelskou firmou Helvet Gastro na 1. května.

28.2.2017
SDÍLEJ:

Otevření kasina ve Vsetíně nabírá skluz. Rozsáhlejší stavební úpravy oproti původním plánům se týkají především statiky.Foto: VLP / Mrlina Martin

Firma Helvet Gastro, která zvítězila ve výběrovém řízení na provozovatele kasina, zahájila stavební úpravy už vloni. Vyšlo však najevo, že musí být rozsáhlejší, než se původně plánovalo.

PROVOZOVATEL KASINA CHCE PEVNĚJŠÍ PODLAHY

Místostarosta Vsetína Tomáš Pifka redakci řekl, že podle statického posudku je budova v pořádku. Pro provoz kasina však firma Helvet Gastro požadovala, aby měly podlahy větší nosnost. Proto začali pracovníci pověřené stavební firmy zesilovat nosná žebra mezi stropem a podlahou prvního patra budovy. Tyto úpravy zaplatí provozovatel kasina. „Zpevnění žeber však mělo vliv na celou budovu. Momentálně řešíme další opatření, která budou nutná. Konkrétně posílení statiky u obvodových Stěn,“ vysvětlil důvod opoždění zprovoznění kasina Tomáš Pifka.

Zástupce firmy Helvet Gastro se k probíhajícím stavebním pracím ani termínu dokončení vyjadřovat nechtěl.

ČTĚTE TAKÉ

VIDEO: Vesnice na Hornolidečsku ožily fašankovým průvodem

VIDEO: Pochovat basu do Horní Lidče přišly davy lidí

Mimo statické práce probíhají v budově další stavební úpravy. Zedníci budují příčky, základ pro výtah a bezbariérový přístup. Připravuje se přístavba sociálního zázemí pro divadlo. V budově bude nová kompletní elektroinstalace, rozvody odpadu a vody.

„Projektant firmy Helvet Gastro oznámil, že má konečnou dispozici kasina a herny. V dolní části naproti klubu Tři opice bude herna s automaty. V prvním patře hráčské stoly a úplně nahoře zázemí pro personál. V každém patře bude bar a kasa. U vstupu se počítá s registračním místem,“ vyjmenoval Tomáš Pifka.

V Lidovém domě bude kromě kasina i nadále hudební klub Tři opice. Provozní Petr Gregor označil původní představu rychlé rekonstrukce za optimistickou. „Momentálně se statici dohadují, jestli je potřeba ještě více zpevňovat. Statistika je řeč čísel, nechápu, jak se může výpočet už poněkolikáté změnit,“ řekl Gregor.

HUDEBNÍ KLUB V LIDOVÉM DOMĚ MUSÍ RUŠIT AKCE

Podle něj se ale práce, na kterých závisí plné znovuotevření hudebního klubu (kvůli opravám funguje klub jen na omezeném prostoru pozn. redakce), blíží ke konci. Řemeslníci dodělávají rozvody elektřiny, začínají pracovat na vzduchotechnice. Zbývají podhledy a dokončovací práce. Provozovatel klubu věří, že do poloviny března bude vše hotovo. „Šestnáctého března začíná Divadelní přehlídka. Budu potřebovat všechny prostory klubu. Pokud se termín zase posune, už mě to namíchne,“ netajil Petr Gregor. Dodal, že kvůli rekonstrukci Liďáku musel několikrát měnit program a některé akce zrušil.

SOUVISEJÍCÍ Kasino v Janové: referendum si přeje 40 procent obyvatel

Vnitřní úpravy prostor jsou v režii provozovatele kasina. Zvenku budovu opraví město, které už vyhlásilo soutěž na kompletní odkanalizování. „Počítáme s novou přípojkou kanalizace, která povede kolem budovy od Komerční banky přes dvůr do šachty v Mostecké ulici. Kolem poloviny března začne vítězná zhotovitelská firma se stavbou,“ řekl místostarosta Tomáš Pifka.

Město také žádá o dotaci na zateplení budovy. V případě schválení bude mít Lidový dům nová okna a budova bude kompletně zateplená včetně střechy. Tyto venkovní práce se budou dělat už za provozu kasina, ještě během letošního roku.

SLEDUJEME Vznik kasina v Lidovém domě ve Vsetíně

Autor: Martin Mrlina

28.2.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Běhej Valachy 2017.
5

Na závod Běhej Valachy míří olympijský vítěz David Svoboda

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

V kostele v Prostřední Bečvě začali s instalací nových varhan

V pátek 13. října začala v kostele svaté Zdislavy v Prostřední Bečvě instalace nových píšťalových varhan. Ty zhotovil a nyní sestavuje varhanář z Valašské Bystřice Jaroslav Stavinoha.

Hokejový Vsetín prožil perný hokejový víkend, porazil Ústí

Po pětidenní přestávce čekaly prvoligové hokejisty Vsetína dva víkendové zápasy Na Lapači, kdy hostili Třebíč a Ústí nad Labem. Tyto zápasy zakončily první čtvrtinu základní části. Po sobotní prohře přišla jasná nedělní výhra.

AKTUALIZOVÁNO

Stacionář Anděl v Kelči oslavil narozeniny tancem

Patnáctileté výročí od založení Denního stacionáře Anděl v Kelči se jeho pracovníci rozhodli pořádně oslavit. Pro veřejnost připravili zábavnou akci plnou hudby a tance, konala se v sobotu v místním Kulturním domě. Jejím tématem byla Cesta kolem světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení