VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Integře zpívala novým spolužákům na uvítanou celá škola.

Tradičním způsobem, který se nesl v duchu domácích oslav zahájili nový školní rok na rybnické Základní škole Integra Vsetín. Na školní zahradě se sešli žáci všech tříd, aby společně přivítali osmnáct prvňáčků.

4.9.2017 AKTUALIZOVÁNO 4.9.2017
SDÍLEJ:

Na základní škole Integra zahájili školní rok tradičně na zahradě školy. Prvňáčky přišli přivítat žáci celé školy.Foto: Deník / Mrlina Martin

Děti od deváťáků po druháky přicházely postupně na zahradu školy, aby vytvořily velký kruh. Všichni byli spojení svázanými šátky, každá třída jinou barvou. Při příchodu nových žáčků zazpívala celá škola, za doprovodu muzikantů z řad učitelů, písničku Toš u nás vitajte. 

Když se uzavřel kruh tvořený všemi dětmi, vyzval je ředitel školy Libor Podešvy ke svázání šátků jednotlivých tříd do jednoho dlouhého řetězce.

„Uzavřeme tento kruh, jako symbol jednotného společenství, které naše škola vytváří,“ promlouval k žákům Libor Podešva.
Na to se zahradou nesla další společná písnička Šátečku můj, už nejsi sám. Ředitel Podešva nabádal přítomné, aby se rozhlédli kolem sebe.

„Jste tady kamarádi ve třídě i ve škole. Spolu budeme deset měsíců pracovat a vzdělávat se. Přeju všem, abyste to dokázali,“ zahájil nadcházející školní rok Libor Podešva.

Na prvňáčky v Rokytnici čekaly nové školní tabule  

Na poslední chvíli se vedení rokytnické základní školy rozhodlo zahájit nastávající školní rok ve venkovním amfiteátru. Prvňáčkům nakonec na začátku jejich důležité životní etapy svítilo na cestu sluníčko.

Na svůj první školní den se těšila Veronika Janušová z Rokytnice. Nejvíce do družiny, ale se zářícíma očima prozradila, že ji z učení bude bavit všechno. „Nejvíce se těším na matematiku. Už umím počítat do stovky,“ pochlubila se školačka. 

Prázdniny si užila hlavně doma na zahradě. První školní den se jí dobře vstávalo a nemohla se dočkat.

„Rodiče mi udělali na svačinu banány s něčím. S čím, na to přijdu až o přestávce,“ těšila se Veronika.
Rodiče ji také v tento významný den doprovodili.

„Celou noc jsem nespal a manželka šílela tři dny dopředu. Těšili jsme se, že bude konečně doma dopoledne klid,“ zavtipkoval otec Petr Januš.

„Až se dnes dcera vrátí, bude malá oslava. Připravili jsme překvapení,“ dodala maminka Denisa.

Během letních prázdnin provedli dělníci nutné opravy, kterými prošla kuchyň i učebny.

„Investovali jsme do nového vybavení kuchyně a po čtyřiceti letech jsme vyměnili školní tabule ve třídách prvního stupně,“ informoval ředitel školy Hynek Hromada.

Mnohem těžší bylo připravit školu na nový rok po stránce personální. Ředitel školy hledal jedenáct nových zaměstnanců, z toho sedm učitelů. Jeden z příjímacích pohovorů dokonce vedl v angličtině. To když se na post uklízečky přihlásila žena thajské národnosti.

„Situace je hlavně po stránce výběru pedagogů špatná. Nakonec jsme to ale zvládli a nezbývá, než popřát dětem úspěšný školní rok,“ uzavřel Hynek Hromada.

Autor: Martin Mrlina

4.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto

Trápení Vsetína pokračuje. Se Slavií prohrál počtvrté v řadě

V kulturním areálu v Liptálu se konal v sobotu 23. září Gastro folklorní festival. Dopoledne patřilo soutěži ve vaření a pojídání brynzových halušek.
47

VIDEO: Za postrouhané prsty hrozila diskvalifikace

Dejte si Michala k snídani

Zábavné a poučné představení zároveň nabízí legendární bavič Michal pod názvem Michal k snídani.

Noca křtila. První deska Nyní je na světě.

Vsetínská kapela Noca pokřtila v sobotu v klubu Tři opice své nové album s názvem Nyní. Role kmotra se ujal písničkář Jan Žamboch.

Ve Vsetíně zazní odkaz básníka Petra Bezruče v podání Alfreda Strejčka

Hudebně-literární pořad věnovaný letošnímu 150. výročí narození básníka Petra Bezruče (1867–1958) se koná v úterý 26. září v Evangelickém kostele Dolního sboru ve Vsetíně.

Návštěvníci obdivovali Ameriky na Valašsku

Hudba, příjemná atmosféra, veselí lidé a hlavně nablýskaná americká auta. Tak to vypadalo v sobotu odpoledne v kempu Ranč Bystřička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení