VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na obchvat Vsetína bezpečněji už za dva roky

Motoristy toužebně očekávaný sjezd ze silnice I/57 (Valašské Meziříčí - Horní Lideč) na silnici I/69 (Vsetín - Zlín) u vsetínské místní části Rokytnice se začne stavět nejdříve ve druhé polovině roku 2018.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: VLP

Stavba výrazným způsobem promění stávající frekventovanou křižovatku, na které se stalo už několik tragických dopravních nehod. Součástí stodesetimilionového projektu, který nese název Rampa Mostecká, bude také nový kruhový objezd.

Motoristé po úpravě rizikového místa volají dlouhé roky. Jeho nebezpečnost potvrzuje například Marian Vilém z Hovězí, který tudy denně jezdí domů. „Křižovatka je kritická. I přes sníženou rychlost se skoro nedá bezpečně odbočit. Zvlášť když nejsou ostříhané keře kolem svodidel, to je pak ještě nepřehlednější. Novou rampu vítám, ale mělo to být už dávno. Mohlo být ušetřeno mnoho životů,“ nechal se slyšet Marian Vilém.

Podle starosty Vsetína Jiřího Růžičky je připravovaná stavba rampy pro město důležitá z hlediska bezpečnosti i plynulosti provozu aut jedoucích od Valmezu do centra Vsetína a na Zlín, i aut jedoucích ze Vsetína obchvatem města na Horní Lideč. „Řidiči nyní musí zdolávat odbočování vlevo na velmi frekventované silnici a často zde dochází k dopravním nehodám, nezřídka s tragickými následky,“ připomněl Růžička.

Rozsáhlou stavbu připravuje ve spolupráci s městem Vsetín Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD). Podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové se výstavbou nové větve Rampy Mostecká doplní mimoúrovňové křížení v úvodu zmíněných silnic na takzvaný deltovitý typ křižovatky s jednou stykovou a jednou okružní křižovatkou v obou připojeních na silnici I/69. „Spolu s doplněním odstraníme nevyhovující levé odbočení na stávající silnici I/57. K posílení bezpečnosti přispěje i dostavba odbočovacích a připojovacích pruhů na téže silnici,“ vysvětlila Ledvinová.

Vizualizace plánovaného umístění takzvané rampy Mostecká ve Vsetíně.

Vizualizace plánovaného umístění takzvané rampy Mostecká ve Vsetíně. VIZUALIZACE: ŘSD ČR

Součástí projektu je také stavba kruhového objezdu u Domu služeb Kotovo v městské části Rokytnice. Bude mít průměr 38 metrů. „Dále počítáme se stavbou stávajících autobusových zastávek mimo průběžné jízdní pruhy, vhodnějším umístěním přechodů pro chodce, doplněním odbočovacích pruhů mezi oběma křižovatkami a zrušením kolmého parkování,“ vyjmenovala mluvčí Nina Ledvinová.

V budoucnu sjedou auta jedoucí od Valašského Meziříčí do centra Vsetína i na Zlín přibližně 200 metrů před současnou křižovatkou vpravo na novou rampu. Po ní se dostanou dolů na rondel u Kotova. Odtud zamíří vpravo na Zlín a vlevo pak do centra města Vsetín. Po rampě budou jezdit i auta jedoucí od centra města či od Zlína směrem na Horní Lideč. Současný nájezd zůstane zachovaný pouze pro výjezd aut mířících ze Vsetína na Valašské Meziříčí či ke sjezdu aut přijíždějících od Horní Lidče. Rondel u Kotova také odlehčí provozu v ulici Na Dolansku, kde si místní na přílišnou hustotu provozu opakovaně stěžují. Řidiči budou moci odbočit do sídliště Rokytnice novou cestou v místě mezi Kotovem a stávajícím nadjezdem. Po ní se dostanou ke sportovištím Na Lapači nebo na budoucí nádraží.

Město Vsetín spolupracuje s investorem na souvisejících objektech stavby, jako jsou veřejné osvětlení, přeložky sítí a chodníků, vegetační úpravy, odbočka a navazující místní komunikace do Rokytnice a další. Radní města na posledním zasedání odsouhlasili jejich převzetí do majetku města po dokončení celé stavby. Vsetínská radnice zajišťuje také navazující doplňkové stavby, například zpracování studie na umístění osmdesáti parkovacích míst pod stávajícím nadjezdem.

Celý projekt Rampy Mostecká bude dokončený ve druhé polovině roku 2019. Náklady se vyšplhají na sto deset milionů korun.

Autor: Martin Mrlina

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V místě kde se v současné době odbočuje z hlavní cesty v Hovězí do místní části Hovízky, vznikne příští rok kruhový objezd.
8

Plánovaný kruhový objezd v centru Hovězí jitří vášně

Ilustrační foto

Fotbalový Hulín jede pro postup s posilou Motalem

Soudy daly Vsetínu za pravdu. Kotovo je města

Po více než dvaceti letech může město opět nakládat se svým majetkem. V kauze Wojtoň Kovex dal Nejvyšší soud České republiky Vsetínu za pravdu a potvrdil rozhodnutí nižších soudů o neexistenci zástavních práv.

AUTOMIX.CZ

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Aut mladoboleslavské značky se na české inzerci povalují přímo hordy, v drtivé většině případů jde ale o běžné modely moderní éry. Co když ale sháníte škodováckou klasiku? I v tomhle případě je bohatý výběr.

Známá firma objednávala u strážníků tank

Třiašedesátiletý muž ze Zlína zavolal ve čtvrtek 20. července na tísňovou linku zlínských strážníků, že si chce objednat tank.

Potraviny, které nesou značku Perla Zlínska

Pepřová kotlela z Otrokovic nebo jogurtové mléko Jahoda ze Štítné nad Vláří nesou nově označení PERLA ZLÍNSKA. Agrární komora Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem ocenila letos šestnáct produktů. V soutěži o nejlepší regionální potravinářské výrobky bojovalo o značku 139 výrobků od 44 producentů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení