VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na obchvat Vsetína bezpečněji už za dva roky

Motoristy toužebně očekávaný sjezd ze silnice I/57 (Valašské Meziříčí - Horní Lideč) na silnici I/69 (Vsetín - Zlín) u vsetínské místní části Rokytnice se začne stavět nejdříve ve druhé polovině roku 2018.

13.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: VLP

Stavba výrazným způsobem promění stávající frekventovanou křižovatku, na které se stalo už několik tragických dopravních nehod. Součástí stodesetimilionového projektu, který nese název Rampa Mostecká, bude také nový kruhový objezd.

Motoristé po úpravě rizikového místa volají dlouhé roky. Jeho nebezpečnost potvrzuje například Marian Vilém z Hovězí, který tudy denně jezdí domů. „Křižovatka je kritická. I přes sníženou rychlost se skoro nedá bezpečně odbočit. Zvlášť když nejsou ostříhané keře kolem svodidel, to je pak ještě nepřehlednější. Novou rampu vítám, ale mělo to být už dávno. Mohlo být ušetřeno mnoho životů,“ nechal se slyšet Marian Vilém.

Podle starosty Vsetína Jiřího Růžičky je připravovaná stavba rampy pro město důležitá z hlediska bezpečnosti i plynulosti provozu aut jedoucích od Valmezu do centra Vsetína a na Zlín, i aut jedoucích ze Vsetína obchvatem města na Horní Lideč. „Řidiči nyní musí zdolávat odbočování vlevo na velmi frekventované silnici a často zde dochází k dopravním nehodám, nezřídka s tragickými následky,“ připomněl Růžička.

Rozsáhlou stavbu připravuje ve spolupráci s městem Vsetín Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD). Podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové se výstavbou nové větve Rampy Mostecká doplní mimoúrovňové křížení v úvodu zmíněných silnic na takzvaný deltovitý typ křižovatky s jednou stykovou a jednou okružní křižovatkou v obou připojeních na silnici I/69. „Spolu s doplněním odstraníme nevyhovující levé odbočení na stávající silnici I/57. K posílení bezpečnosti přispěje i dostavba odbočovacích a připojovacích pruhů na téže silnici,“ vysvětlila Ledvinová.

Vizualizace plánovaného umístění takzvané rampy Mostecká ve Vsetíně.

Vizualizace plánovaného umístění takzvané rampy Mostecká ve Vsetíně. VIZUALIZACE: ŘSD ČR

Součástí projektu je také stavba kruhového objezdu u Domu služeb Kotovo v městské části Rokytnice. Bude mít průměr 38 metrů. „Dále počítáme se stavbou stávajících autobusových zastávek mimo průběžné jízdní pruhy, vhodnějším umístěním přechodů pro chodce, doplněním odbočovacích pruhů mezi oběma křižovatkami a zrušením kolmého parkování,“ vyjmenovala mluvčí Nina Ledvinová.

V budoucnu sjedou auta jedoucí od Valašského Meziříčí do centra Vsetína i na Zlín přibližně 200 metrů před současnou křižovatkou vpravo na novou rampu. Po ní se dostanou dolů na rondel u Kotova. Odtud zamíří vpravo na Zlín a vlevo pak do centra města Vsetín. Po rampě budou jezdit i auta jedoucí od centra města či od Zlína směrem na Horní Lideč. Současný nájezd zůstane zachovaný pouze pro výjezd aut mířících ze Vsetína na Valašské Meziříčí či ke sjezdu aut přijíždějících od Horní Lidče. Rondel u Kotova také odlehčí provozu v ulici Na Dolansku, kde si místní na přílišnou hustotu provozu opakovaně stěžují. Řidiči budou moci odbočit do sídliště Rokytnice novou cestou v místě mezi Kotovem a stávajícím nadjezdem. Po ní se dostanou ke sportovištím Na Lapači nebo na budoucí nádraží.

Město Vsetín spolupracuje s investorem na souvisejících objektech stavby, jako jsou veřejné osvětlení, přeložky sítí a chodníků, vegetační úpravy, odbočka a navazující místní komunikace do Rokytnice a další. Radní města na posledním zasedání odsouhlasili jejich převzetí do majetku města po dokončení celé stavby. Vsetínská radnice zajišťuje také navazující doplňkové stavby, například zpracování studie na umístění osmdesáti parkovacích míst pod stávajícím nadjezdem.

Celý projekt Rampy Mostecká bude dokončený ve druhé polovině roku 2019. Náklady se vyšplhají na sto deset milionů korun.

Autor: Martin Mrlina

13.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Házenkáři Zubří. Ilustrační foto.

Tajně jsem doufal ve zlato, přiznal pivot Zubří Říha

AUTOMIX.CZ

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

Titkov: Budeme opět budovat nový kádr

Jen něco málo přes týden volna dostali po nedávno skončené sezoně extraligoví házenkáři Zubří. Po pěti letech opět bronzoví Valaši totiž začnou přípravu na nový ročník hned první červnový den. „Model je podobný tomu loňskému. Začínáme tak brzy, abychom v červenci měli volno," upřesnil trenér Robe Andrej Titkov.

Briliantový prsten už mají manželé Motlovi v rukou

Získali skoro tisíc hlasů a byli nejlepší. Řeč je manželech Evě a Martinovi Motlových. Právě oni totiž vyhráli soutěž Deníku Svatební pár Deníku 2016.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Republikové finále ligy ZŠ vyhráli v Kroměříži školáci z Plzně a Prahy

Celorepublikové finále v minikopané sportovní ligy základních škol O pohár ministryně školství vyvrcholilo v pátek v areálu Hanácké Slavie v Kroměříži. Mediálním partnerem akce je regionální Deník a účastnily se jí nejlepší školní týmy v zemi, které postupně prošly okresními, krajskými a mezikrajskými kvalifikacemi.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies