VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na novou lakovací kabinu čekali 15 let

Na Střední odborné škole Josefa Sousedíka otevřeli ve čtvrtek 20. dubna novou lakovací kabinu. Vybudováním kabiny za 1,7 milionu korun tak získala škola pracoviště, které umožní komplexní výuku v autoopravárenských oborech.

21.4.2017
SDÍLEJ:

Novou lakovací kabinu uvedli slavnostně do provozu ve čtvrtek 20. dubna 2017 na odloučeném pracovišti Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně na Bobrkách.Foto: Deník / Mrlina Martin

Podle mistra odborného výcviku Petra Klaina, který pořízení moderního pracoviště prosazuje patnáct let, spočívá hlavní výhoda lakovací kabiny v tom, že na jedné dílně proběhne kompletní oprava auta včetně laku. „Navíc budeme pracovat díky trojnásobné filtraci v bezprašném prostředí, což je v lakýrnictví nejdůležitější. Další výhoda je v tom, že při lakování nebudou žáci dýchat rozpouštědla a jiné škodlivé částice. A v neposlední řadě se díky kabině urychlí celý proces, protože zahrnuje i sušení a vypalování barvy,“ vysvětlil specialista na lakýrnické práce Petr Klain.Lakovací kabina s usazením, filtry a odvětráváním zajistí a zkvalitní specializovanou odbornou výuku. Podle ředitele školy Josefa Slováka chybí autolakýrníci obecně v celé České republice. Přestože jsou to nejšpičkovější místa v opravnách a automobilkách. „Je paradox, že na obor autolakýrník se nehlásí téměř žádné děti. My půjdeme tou cestou, že umožníme všem žákům našich oborů, aby se s tímto řemeslem seznámili. Pokud se mezi nimi objeví talenty, mají možnost vyučit se autolakýrníkem. Myslím, že do budoucna si tak zajistí lukrativní zaměstnání,“ přiblížil ředitel Slovák.Zřízení lakovny v SOŠ Josefa Sousedíka ocenila i místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Nejen z toho důvodu, že město má velký zájem na tom, aby školství v regionu bylo na vysoké úrovni. „Škola zřídila lakovnu a je velkou zárukou, že studenti, kteří se vyučí v tomto oboru, se mohou uplatnit v praxi. Protože na území Vsetína máme profesionální lakovny, které sáhnou po odborně vyučených absolventech,“ řekla Hlaváčová. Učni tak podle ní nebudou mít důvod opouštět Vsetín, protože tu najdou i práci.

Autor: Martin Mrlina

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spanilá jízda veteránů jako vzpomínka na 70. výročí dobrodružné výpravy do Afriky
23

VIDEO: Zlín vzpomínal na legendární jízdu Hanzelky a Zikmunda

Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném). Ilustrační foto.
AKTUALIZUJEME

Komplex Dukla trvá dál, házenkáři Zubří padli i popáté v řadě a čeká je boj o bronz

Počasí na hraně, cyklisté přesto otevřeli sezonu

Milovníci cykloturistiky zahájili v sobotu 22. dubna 2017 cyklistickou sezonu. Před Informačním centrem ve Valašském Meziříčí se jich sešly přibližně tři desítky.

Jiří Růžička: Nastoupit po Čunkovi je pro mne výzva

ROZHOVOR / Město Vsetín má po čtvrteční volbě zastupitelů nového starostu. Stal se jím čtyřicetiletý vsetínský rodák Jiří Růžička. Na jeho priority ve funkci se Deník zeptal bezprostředně po volbě.

Bunkr pod Antonínkem otevírá letošní turistickou sezonu už v neděli

Už rok si může veřejnost prohlédnout vojenský bunkr pod Svatým Antonínkem, který nadšenci z Ostrožské Lhoty otvírali 23. 4. 2016. Na známém poutním místě je to nejen pro zájemce vojenské historie obrovský tahák.

Plochu nádvoří u obecního úřadu v Hovězí opraví. Stavební práce začnou v květnu

Podle starosty Hovězí Antonína Koňaříka se v minulosti ve vesnici budovaly místní komunikace, parkoviště a zpevněné plochy a na obecní dvůr a nádvoří se pozapomnělo. „Za deštivých dnů je nemožné dostat se suchou nohou pro auto k obecním garážím za budovou," popsal neutěšený stav Koňařík.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies