VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na novou lakovací kabinu čekali 15 let

Na Střední odborné škole Josefa Sousedíka otevřeli ve čtvrtek 20. dubna novou lakovací kabinu. Vybudováním kabiny za 1,7 milionu korun tak získala škola pracoviště, které umožní komplexní výuku v autoopravárenských oborech.

21.4.2017
SDÍLEJ:

Novou lakovací kabinu uvedli slavnostně do provozu ve čtvrtek 20. dubna 2017 na odloučeném pracovišti Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně na Bobrkách.Foto: Deník / Mrlina Martin

Podle mistra odborného výcviku Petra Klaina, který pořízení moderního pracoviště prosazuje patnáct let, spočívá hlavní výhoda lakovací kabiny v tom, že na jedné dílně proběhne kompletní oprava auta včetně laku. „Navíc budeme pracovat díky trojnásobné filtraci v bezprašném prostředí, což je v lakýrnictví nejdůležitější. Další výhoda je v tom, že při lakování nebudou žáci dýchat rozpouštědla a jiné škodlivé částice. A v neposlední řadě se díky kabině urychlí celý proces, protože zahrnuje i sušení a vypalování barvy,“ vysvětlil specialista na lakýrnické práce Petr Klain.

#clanek|3219255#

Lakovací kabina s usazením, filtry a odvětráváním zajistí a zkvalitní specializovanou odbornou výuku. Podle ředitele školy Josefa Slováka chybí autolakýrníci obecně v celé České republice. Přestože jsou to nejšpičkovější místa v opravnách a automobilkách. „Je paradox, že na obor autolakýrník se nehlásí téměř žádné děti. My půjdeme tou cestou, že umožníme všem žákům našich oborů, aby se s tímto řemeslem seznámili. Pokud se mezi nimi objeví talenty, mají možnost vyučit se autolakýrníkem. Myslím, že do budoucna si tak zajistí lukrativní zaměstnání,“ přiblížil ředitel Slovák.

#clanek|3218946#

Zřízení lakovny v SOŠ Josefa Sousedíka ocenila i místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Nejen z toho důvodu, že město má velký zájem na tom, aby školství v regionu bylo na vysoké úrovni. „Škola zřídila lakovnu a je velkou zárukou, že studenti, kteří se vyučí v tomto oboru, se mohou uplatnit v praxi. Protože na území Vsetína máme profesionální lakovny, které sáhnou po odborně vyučených absolventech,“ řekla Hlaváčová. Učni tak podle ní nebudou mít důvod opouštět Vsetín, protože tu najdou i práci.

Autor: Martin Mrlina

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto

Trápení Vsetína pokračuje. Se Slavií prohrál počtvrté v řadě

V kulturním areálu v Liptálu se konal v sobotu 23. září Gastro folklorní festival. Dopoledne patřilo soutěži ve vaření a pojídání brynzových halušek.
47

VIDEO: Za postrouhané prsty hrozila diskvalifikace

Dejte si Michala k snídani

Zábavné a poučné představení zároveň nabízí legendární bavič Michal pod názvem Michal k snídani.

Noca křtila. První deska Nyní je na světě.

Vsetínská kapela Noca pokřtila v sobotu v klubu Tři opice své nové album s názvem Nyní. Role kmotra se ujal písničkář Jan Žamboch.

Ve Vsetíně zazní odkaz básníka Petra Bezruče v podání Alfreda Strejčka

Hudebně-literární pořad věnovaný letošnímu 150. výročí narození básníka Petra Bezruče (1867–1958) se koná v úterý 26. září v Evangelickém kostele Dolního sboru ve Vsetíně.

Návštěvníci obdivovali Ameriky na Valašsku

Hudba, příjemná atmosféra, veselí lidé a hlavně nablýskaná americká auta. Tak to vypadalo v sobotu odpoledne v kempu Ranč Bystřička.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení