VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na novou lakovací kabinu čekali 15 let

Na Střední odborné škole Josefa Sousedíka otevřeli ve čtvrtek 20. dubna novou lakovací kabinu. Vybudováním kabiny za 1,7 milionu korun tak získala škola pracoviště, které umožní komplexní výuku v autoopravárenských oborech.

21.4.2017
SDÍLEJ:

Novou lakovací kabinu uvedli slavnostně do provozu ve čtvrtek 20. dubna 2017 na odloučeném pracovišti Střední odborné školy Josefa Sousedíka ve Vsetíně na Bobrkách.Foto: Deník / Mrlina Martin

Podle mistra odborného výcviku Petra Klaina, který pořízení moderního pracoviště prosazuje patnáct let, spočívá hlavní výhoda lakovací kabiny v tom, že na jedné dílně proběhne kompletní oprava auta včetně laku. „Navíc budeme pracovat díky trojnásobné filtraci v bezprašném prostředí, což je v lakýrnictví nejdůležitější. Další výhoda je v tom, že při lakování nebudou žáci dýchat rozpouštědla a jiné škodlivé částice. A v neposlední řadě se díky kabině urychlí celý proces, protože zahrnuje i sušení a vypalování barvy,“ vysvětlil specialista na lakýrnické práce Petr Klain.

#clanek|3219255#

Lakovací kabina s usazením, filtry a odvětráváním zajistí a zkvalitní specializovanou odbornou výuku. Podle ředitele školy Josefa Slováka chybí autolakýrníci obecně v celé České republice. Přestože jsou to nejšpičkovější místa v opravnách a automobilkách. „Je paradox, že na obor autolakýrník se nehlásí téměř žádné děti. My půjdeme tou cestou, že umožníme všem žákům našich oborů, aby se s tímto řemeslem seznámili. Pokud se mezi nimi objeví talenty, mají možnost vyučit se autolakýrníkem. Myslím, že do budoucna si tak zajistí lukrativní zaměstnání,“ přiblížil ředitel Slovák.

#clanek|3218946#

Zřízení lakovny v SOŠ Josefa Sousedíka ocenila i místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Nejen z toho důvodu, že město má velký zájem na tom, aby školství v regionu bylo na vysoké úrovni. „Škola zřídila lakovnu a je velkou zárukou, že studenti, kteří se vyučí v tomto oboru, se mohou uplatnit v praxi. Protože na území Vsetína máme profesionální lakovny, které sáhnou po odborně vyučených absolventech,“ řekla Hlaváčová. Učni tak podle ní nebudou mít důvod opouštět Vsetín, protože tu najdou i práci.

Autor: Martin Mrlina

21.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na nádraží ve Valašských Kloboukách připomněli členové klubů vojenské historie stovkám diváků dobu 1. světové války.
40

VIDEO: Přepadení vlaku přilákalo davy lidí

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Zlínská Barum Rally se kvůli prasatům rušit nebude

Srpnová Barum Czech Rally Zlín, která se tradičně těší velkému zájmu závodníků i fanoušků, bude v plánované podobě!

VIDEO: Procesí krojované Anenské poutě doprovodily stovky lidí

Krojované procesí se vydalo v neděli krátce po půl jedenácté dopoledne z rožnovského farního kostela Všech svatých.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Boj s velkou vodou a jejími ničivými následky vepsaly do dějin nové hrdiny. Jedním z nich je „povodňový generál“ Petr Voznica.

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus

VIDEO / Výborným nápadem pro své fanoušky se blýskl jeden z členů dinousauří party, která obsadila prostory obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně na začátku prázdnin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení