Led přehradil náhon v Zubří, voda ohrozila domy
Ilustrační foto Autor: DENÍK/archiv
6.2.2012 18:39
Zubří – Perný víkend připravily silné mrazy vodohospodářům na Valašsku. Pomocí těžké techniky museli odstranit ledové kry, které se nahromadily v náhonu u Gumáren v Zubří.
Voda, která kvůli bariéře nemohla volně protékat korytem, se vylila z břehů a ohrožovala tři okolní stavení. „Naši pracovníci dokonce museli požádat o asistenci hasiče a společně za pomocí pytlů s pískem zamezili vodě v rozlití až k domům,“ vylíčila mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.
K vybagrování kusů ledu z koryta na břeh museli vodohospodáři využít těžkou techniku. Čištění náhonu jim v nelehkém terénu zabralo mnoho hodin.
Prvotní příčinou náročného zásahu jsou arktické mrazy, které v regionu panují již týden. Rtuť teploměru na Valašsku pravidelně klesá pod minus dvacet stupňů Celsia.
Zásah v Zubří se nakonec obešel bez větších škod. Vodohospodáři ale nevylučují, že se podobná situace může opakovat i na jiných místech a tocích regionu.
Autor: Michal Burda
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Petra Němcová hltala Seana Penna pohledem, on jídlo!
Česká topmodelka Petra Němcová (32) naprosto podlehla spárům amerického herce Seana Penna (51). Dříve… celý článek ›
Starostlivá žena Ratha: Poslala mu do vězení radio!
Manželka Davida Ratha (46), který byl zadržený s krabicí od vína plnou peněz a následně obviněný z… celý článek ›
Herec Marián Labuda o své nemoci: Kvůli cukrovce jsem vztekloun!
ROZHOVOR: Řidiče Pávka z filmu Vesničko má středisková znají všichni. Slovenský herec Marián Labuda (67)… celý článek ›

