VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o velikonočním víkendu? Do Valašského muzea a na Soláň

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí na nadcházející víkend.

13.4.2017 AKTUALIZOVÁNO 15.4.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Glen Hansard vystoupí na velikonoční neděli exkluzivně ve Valašském Meziříčí

Kdy: neděle 16. dubna od 19.30 hod.
Kde: Valašské Meziříčí
Glen Hansard odehraje při své třídenní soukromé návštěvě v České republice pouze jediný sólový akustický koncert a na jeho výslovné přání se uskuteční ve Valašském Meziříčí v neděli 16. dubna od 19.30 ve velkém sále Kulturního zařízení.

Glen Hansard považuje Valašské Meziříčí za místo, které pro jeho osobní život i profesní kariéru hodně znamená. Exkluzivní koncert se uskuteční vzápětí poté, co dokončí natáčení svého nového sólového alba. Z České republiky se po Velikonocích přesouvá na koncerty do Španělska a Portugalska a poté nastoupí na několikatýdenní evropské turné s akustickým projektem Eddieho Veddera, lídra skupiny Pearl Jam.

Glenovo vystoupení ve velkém sále Kulturního zařízení bude ohlédnutím na dobu před šestnácti lety, kdy se ve Valmezu objevil poprvé, tak i průřezem písní ze sólového období. „Koncert bude pojat v klidnějším, akustickém duchu, ke slovu se dostane především jeho španělka, ale také ukulele a klavír,“ přiblížil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení.

Jako hosta, který koncert zahájí, si Glen Hansard přizval talentovaného českého hudebníka, který si říká Thom Artway.

Na jarmark parním vlakem

Kdy: sobota 15. dubna 
Kde: Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm
Projížďku historickým vlakem taženým parní lokomotivou si mohou v sobotu užít cestující na trati Valašské Meziříčí Rožnov pod Radhoštěm. Nostalgickou atmosféru jízdu osobními vozy ze 40. let minulého století dokreslí průvodčí v dobových uniformách. V Rožnově může být cílem účastníků historické jízdy jarmareční veselí ve Valašském muzeu v přírodě, kde se koná tradiční program Velikonoce na Valašsku. Parní lokomotiva Matěj vyjede z Valašského Meziříčí v 9.10 a ve 13.10 hodin. Zpět do Valašského Meziříčí odjíždí parní vlak nejprve v 11 a poté v 15 hodin.

Velikonoce na Soláni

Kde: IC Zvonice, Soláň
Kdy: neděle od 13 hodin
Tradiční nedělní odpoledne s ukázkami zvyků a řemesel a muzikou Soláň

Oslavy Velikonoc rozloží ve Valašském muzeu do tří dnů

Kdy: sobota 15. dubna - pondělí 17. dubna
Kde:Rožnov pod Radhoštěm
Areál Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě ožije o velikonočním víkendu ukázkami tradičních velikonočních a jarních zvyků.

Na Bílou sobotu 15. dubna se od 9 hodin uskuteční tradiční velikonoční jarmark s bohatou nabídkou kraslic, tatarů, rapáčů, píšťalek, velikonočně zaměřené keramiky, pokrmů postních i svátečních.

Po celý den bude pro dobrou pohodu vyhrávat rožnovská cimbálová muzika Kotár a na pódiu u rybníčka se s programem představí cimbálová muzika Javořina.

Na Hod boží velikonoční v neděli 16. dubna přivítá návštěvníky Cimbálová muzika Bača. Dřevěným městečkem budou obcházet rapačáři z Vigantic, v Billově chalupě tetičky připraví jarní polévku. Buďmy všeci veseli, Velke noci zmy dočkali! je název programu, ve kterém se v 10.30 a ve 13.30 představí soubory Malá Ondřejnica, Ondřejnica a cimbálové muziky Tragač ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. Od 15 hodin bude pódium Janíkovy stodoly patřit souboru Pramínky z Kopřivnice a jejich zahraničnímu hostu Danube Trio. V pásmu s názvem S lidovou hudbou na kraj světa představí lidovou kulturu z České a Chilské republiky, Estonska a Izraele.

V kostele svaté Anny se o půl dvanácté představí rožnovský pěvecký sbor Zdeňka Šimůnka s programem Jarní krasopění. „Varhanní preludování Pavly Mikeškové je na programu ve čtrnáct hodin. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se budou chtít podívat, jak se pletou tatary, zdobí kraslice či vyrábějí březové metličky," uvedl Jindřich Ondruš, ředitel muzea.

Na Červené pondělí umocní velikonoční atmosféru cimbálová muzika Radegast z Frenštátu pod Radhoštěm. V 11 hodin a ve 13.30 představí jarní a velikonoční zvyky folklorní soubor Úsměv, Vrtek a cimbálové muziky ZUŠ Václava Kálika z Opavy. Po celý den bude v areálu vyhrávat cimbálová muzika Soláň.

Požární útok o Velikonoční pohár

Kdy: sobota 15. dubna od 12.00 hodin
Kde: Vsetín Jasenice
Sbor dobrovolných hasičů Vsetín-město pořádá šestý ročník Velikonočního poháru SDH Vsetín v požárním útoku. Soutěž, která je mezi hasiči označovaná jako královská disciplína, se uskuteční v sobotu 15. dubna od 12.00 hodin ve Vsetíně Jasenicích. Podle pořadatelů se jedná o jednu z nejvíce obsazených soutěží na Vsetínsku. „Momentálně máme přihlášených dvaasedmdesát týmů. Většinou z Moravskoslezského a Olomouckého kraje i ze Slovenska. Hodně ale bude záležet na počasí, kolik týmů nakonec dorazí," řekl jeden z pořadatelů Petr Janiš. Soutěžní týmy budou sedmičlenné. Útok na terč bude měřit rozhodčí elektronicky. „Výsledné časy bývají poměrně těsné, v jedné vteřině je třeba deset týmů, proto tento způsob měření," vysvětlil Janiš. Doplnil, že terč je vzdálen od základny osmdesát metrů. Nejlepší týmy dosahují času pod patnáct vteřin. Pro soutěžící i návštěvníky Velikonočního poháru zajistili pořadatelé občerstvení.

Autor: Michal Burda

13.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Vášnivý motorkář Daniel Vavřík chystá po střeleckých hodech první vyjížďku

Premiéra nového filmu o Valašsku s názvem Tehdy spolu ve zlínském Golden Apple Cinema
24

Na premiéru filmu o Valašsku Tehdy spolu přijela i Eliška Balzerová

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce v zítřejším tištěném vydání

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. Deník pro vás připravil přehlednou infografiku imaginární obce „Nekuřácká Lhota", na které ukážeme, kde všude vás nově čekají omezení. A kde nikoli. V zítřejším tištěném vydání Deníku

Vymetat kaluže? V Oříšku to dětem nezakazují

Že mohou děti v předškolním věku trávit svůj čas netypickým způsobem, jsem si ověřil během jednoho dne, který jsem prožil v Lesním klubu Oříšek.

Dárek ke Dni dětí: termální bazény za korunu a žonglování v Razulákovi

Relaxační centrum Wellness Horal Velké Karlovice připravilo pro návštěvníky k Mezinárodnímu dni dětí speciální akci. Děti budou mít ve čtvrtek 1. a pátek 2. června vstup do termálních bazénů za symbolickou korunu.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies