VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děti sledovaly své rodiče z koňského hřbetu

Prostřední Bečva /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Kroky desítek lidí míří k hale Jezdeckého klubu Valašsko. Rodiny s dětmi postupně zdolávají mírný kopeček za veselého štěbetání a nedočkavého pobízení nejmenších.

10.4.2011
SDÍLEJ:

V Prostřední Bečvě se po dvouleté přestávce konala Jezdecká akademie. Na ní děti svým rodičům předvedly, jaký talent v nich dřímá.Foto: DENÍK/Iveta Barabášová

Ty na chvíli ukonejší pohled na poníky v nedaleké ohradě. Za okamžik ale už opět spěchají k otevřeným vratům budovy. Sobotní Jezdecká akademie v Prostřední Bečvě patřila především dětem. Právě uplynulý víkend se totiž mladší i starší jezdci a jezdkyně ukázali svým příbuzným a předvedli, co se naučili.

„Té to moc nešlo. Ta druhá ale jezdí dobře,“ komentuje odborně výkony sotva čtyřletý hošík opřený o dřevěné hrazení.

Na pískovém podkladě se snaží diváky zaujmout poníci, koně i jejich žokejky. Tréma však udělá své. Některým koňům se přes překážky prostě nechce. Nepomáhá hlasité povzbuzování diváků ani mlaskání a pobízení žokejky. Na scénu naštěstí nastoupí profesionální vodič, který přes červeno a modrobílé dřevěné překážky ladně skáče společně s koněm. „Že ten strejda ale skáče dobře, že?“ usmívá se jedna z divaček při pozorování poněkud nezvyklé sestavy. Nakonec dopadne vše tak, jak má. Bouřlivý potlesk si odnese lidský i koňský skokan společně s nervózní jezdkyní.

Své jezdecké nadání však nepředvádějí jen zkušené jezdkyně s dokonale vycvičenými koňmi. Srdce diváků si získávají i nejmenší děti, které předvádějí cvičení na koni. Ty do klubu docházejí jedenkrát týdně. Proto se také musely na sobotní vystoupení připravovat měsíc dopředu. Koňský hřbet postupně hostí roztomilé kreace snaživých nebojsů. Po jednotlivých výstupech následuje odměna pro trpělivého a klidného koně v podobě poplácání, děti si po seskoku z koně odbíhají pro něco na zub.

Akademii, na které možní budoucí žokejové a žokejky ukazují svým blízkým, co umí, pořádal jezdecký klub v Prostřední Bečvě naposledy před dvěma lety. „Na její uspořádání prostě nějak nezbyl čas. Letos jsem ale s akademií spokojená. Myslím, že měla úspěch,“ pochvaluje si Irena Dulavová z Jezdeckého klubu Valašsko.

Podle ní posloužila akademie hlavně k tomu, aby malí jezdci i jejich koně získali sebedůvěru před publikem. „Mimo jiné by také rodiče měli vidět, co se tady jejich děti vlastně učí,“ dodala Dulavová.

Děti podle ní udělaly velký posun dopředu. To je také důvodem, proč by Dulavová akademii ráda pořádala každoročně.

Pochvala navíc patří dětem nejen za výkony, ale i za program. „Letošní akademii měly totiž ve vlastní režii. Já jsem jim navrhla jen drobné korekce,“ ocenila Dulavová.

Autor: Iveta Barabášová

10.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na nádraží ve Valašských Kloboukách připomněli členové klubů vojenské historie stovkám diváků dobu 1. světové války.
40

VIDEO: Přepadení vlaku přilákalo davy lidí

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Zlínská Barum Rally se kvůli prasatům rušit nebude

Srpnová Barum Czech Rally Zlín, která se tradičně těší velkému zájmu závodníků i fanoušků, bude v plánované podobě!

VIDEO: Procesí krojované Anenské poutě doprovodily stovky lidí

Krojované procesí se vydalo v neděli krátce po půl jedenácté dopoledne z rožnovského farního kostela Všech svatých.

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Boj s velkou vodou a jejími ničivými následky vepsaly do dějin nové hrdiny. Jedním z nich je „povodňový generál“ Petr Voznica.

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus

VIDEO / Výborným nápadem pro své fanoušky se blýskl jeden z členů dinousauří party, která obsadila prostory obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně na začátku prázdnin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení