VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

9.2.2017

Valaši vloni ztratili křovinořez, pistoli, snubní prsten i urnu

Valašsko – Klíče, peněženky, jízdní kola, ale také křovinořez, televizor či snubní prstýnek patří mezi nalezené věci, které lidé přinesli v loňském roce na Městský úřad ve Valašském Meziříčí. Pracovníci radnice evidují mezi položkami ztrát a nálezů celkem 95 záznamů. Pokud se jejich vlastníci nepřihlásí, končí ztracené věci v elektronické aukci či na skládce.

8.2.2017

Meziříčí zaplatí Skansce 25 milionů korun

Valašské Meziříčí - Vedení radnice ve Valašském Meziříčí a firma Skanska si vyjasnily podmínky urovnání letitého sporu o krytý bazén.

8.2.2017

Klubíčko je první dětskou skupinou na Valašsku, zájem stále roste

Vsetín - Měsíc ostrého provozu má za sebou první dětská skupina Klubíčko ve Vsetíně, která je první svého druhu na Valašsku. Provozují ji pracovníci vsetínského Alceda, střediska volného času.

8.2.2017

Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno místy namrzat

Zlín - Silnice ve Zlínském kraji mohou dnes ráno místy namrzat. Řidiči by měli jet opatrně zejména na Vsetínsku a na Uherskohradišťsku. Vozovky v regionu jsou většinou holé a vlhké nebo suché, jen silnice nižších tříd na Vsetínsku jsou mokré po chemickém ošetření. Vyplývá to z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR.

7.2.2017

Není lidovce, který by mě neznal, říká hejtman, senátor a starosta Jiří Čunek

Zlínský kraj – Dvojkoalice lidovců a Starostů a nezávislých by mohla dobře fungovat, říká hejtman Zlínského kraje, senátor a starosta Vsetína v jedné osobě Jiří Čunek (KDU-ČSL). Společnou kandidátku pro podzimní parlamentní volby už odsouhlasili zástupci KDU-ČSL na nedávné celostátní konferenci v Brně. O svou zavedenou značku přijít nechtějí, právě proto dvojkoalice.

7.2.2017

Vsetínské nemocnici přibylo nových dárců krve, čekárnu vylepšila televize

Vsetín - Dvě stě padesát devět lidí přišlo vloni do Vsetínské nemocnice poprvé darovat krev. To je bezmála o stovku více než v předcházejících dvanácti měsících.

7.2.2017

Dopravu ve Zlínském kraji ráno místy komplikuje mlha i námraza

Zlín - Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikuje mlha a vozovky mohou také v některých úsecích namrzat. Silnice v regionu jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, od středních poloh Vsetínska se na nich drží ujetý sníh.

6.2.2017

Zemřel učitel, sportovec a spoluzakladatel souboru Vsacan Jiří Parduba

Vsetín – Ve věku nedožitých 94 let zemřel ve čtvrtek 2. února učitel, sportovec, folklorista, Sokol a držitel Ceny města Vsetín za rok 2001 Jiří Parduba.Jiří Parduba se narodil ve Vsetíně 22. dubna 1923 a celý život zasvětil práci ve prospěch vsetínské společnosti. Jeho matka byla první kadeřnicí ve Vsetíně, otec byl holičem. A oba rodiče byli velcí vlastenci, což se vrylo také do povahy jejich syna.

6.2.2017

Vlastní bydlení má smysl. I když se zadlužíte

Lidem, kteří nyní plánují hypotéku, okolnosti přejí. Na své straně mají nízké úrokové sazby a navíc i nový zákon o úvěrech.

5.2.2017

V Bystřičce plánují obnovu návsi za miliony

Bystřička – Velký projekt chystá vedení obce Bystřička. V okolí stávající budovy úřadu chtějí postavit nové centrum obce.

4.2.2017

Pro výstavbu zbývá v Rožnově jediné místo. Lokalita Písečný

Rožnov pod Radhoštěm – Zájemci o bydlení v Rožnově pod Radhoštěm by měli zbystřit. V lokalitě Písečný, poslední volné oblasti pro výstavbu bytových domů, vznikne do dvou let až sto bytových jednotek. Vybuduje je soukromá společnost Contera CS.

3.2.2017

Starosta Rožnova Radim Holiš: Investice vzrostly o třicet milionů

Rožnov pod Radhoštěm /ROZHOVOR/ - Uplynulý rok byl podle starosty Rožnova Radima Holiše ve znamení úspěchů. O tom, co přinesl, i o tom, co se chystá a plánuje na rok letošní se rozpovídal v následujícím rozhovoru.

3.2.2017

Vydatné sněžení vylepšilo podmínky pro lyžování

Valašsko - Vydatné sněžení v uplynulých dnech výrazně vylepšilo podmínky pro lyžování. Provozovatelé areálů lákají na upravené sjezdovky i do běžeckých tras.

3.2.2017

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

2.2.2017

V Hrozenkově si budou knihy půjčovat z ochozů

Nový Hrozenkov - Budovu knihovny chtějí zrekonstruovat v Novém Hrozenkově. V budoucnu bude místem, kde si kromě půjčení knih místní lidé odpočinou nebo vychutnají kulturní zážitek. V horním patře vznikne obřadní síň a sál pro menší společenské akce.

2.2.2017

V ovzduší je smog. Nejvíc ve Zlíně a v Meziříčí

Zlínský kraj – Polétavý prach ve Zlínském kraji znovu překročil limity, letos už počtvrté. Meteorologové vyhlásili smogovou situaci.

2.2.2017

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

1.2.2017

Zaběhnutí psi roztrhali na Bečvách osm srn

Prostřední Bečva, Valašsko - Osm případů útoků volně pobíhajících psů na lesní zvěř zaznamenali v poslední době myslivci v Prostřední Bečvě. Vina je podle nich na majitelích psů, kteří si neplní své povinnosti. Vedení obecního úřadu už chystá vyhlášku, která má volný pohyb psů omezit. Myslivci zase varují, že psa nahánějícího zvěř mohou podle zákona zastřelit.

1.2.2017

Nový ředitel převratné změny nechystá

Vsetín - Dnes nastoupil do funkce ředitele Střední průmyslové školy strojnické ve Vsetíně Miroslav Václavík. Stane se tak na základě vítězství ve výběrovém řízení.

1.2.2017

Jiří Čunek svého nástupce zatím tají

Vsetín - Senátor, hejtman Zlínského kraje a starosta Vsetína Jiří Čunek začátkem roku řekl, že na konci ledna oznámí jméno svého nástupce na post starosty města. Včera termín vypršel. Kdo usedne do nejdůležitějšího křesla vsetínské radnice, se stále neví.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Komplikace jsou na Syrákově a Hulincích, autobusy ČSAD nabírají zpoždění

Zlínský kraj - Uvíznuté kamiony, dopravní zácpy a hlavně husté sněžení, komplikují znovu dopravu od brzkých ranních hodin ve městech a na silnicích ve Zlínském kraji. Tvoří se dlouhé kolony, na některých místech jezdí řidiči doslova krokem. Někde jsou komunikace neprůjezdné. Například na trase Zlín-Otrokovice je to sjezd i v opačném směru nájezd na dálnici. Na sjezdu stojí kamiony, dopravu musí řídit policie. Další kamion uvízl v kopci silnici mezi Velikovou a Lukovem.

31.1.2017

Silnice v regionu jsou s opatrností sjízdné

Vsetínsko - Vydatné sněžení v regionu komplikuje situaci na silnicích. „Situace je všude stejná. Sněží a na cestách leží rozbředlá vrstva sněhu po chemickém ošetření," řekl Karel Burian z údržby silnic Ave cz. Dodal, že momentálně jsou všechny údržbářské vozy v terénu a postupně cesty pluhují.

AKTUALIZUJEME
31.1.2017

OBRAZEM: Pololetní vysvědčení je tady

Vsetín - Na Základní škole Integra ve Vsetíně rozdávali dětem pololetní vysvědčení.

31.1.2017

Janovjané trvají na referendu, sbírají podpisy

Janová - Vyhlášení referenda, v němž by se rozhodlo o postavení, či nepostavení kasina loterijní společnosti Synot v Janové, tamní zastupitelé na svém posledním jednání neschválili. S tím se ale odpůrci herny, kteří již dříve proti jejímu umístění sepsali petici, nechtějí smířit. Pro vypsání lidového hlasování budou hledat podporu přímo mezi obyvateli vesnice.

31.1.2017

Budoucí lékaři studují v Medik Klubu Vsetínské nemocnice

Vsetín - Přednáška o moderní chirurgii uzavřela v lednu první semestr Valašského Medik Klubu. Originální projekt připravila Vsetínská nemocnice pro středoškoláky se zájmem o studium lékařských oborů a přírodních věd na VŠ.

28.1.2017

Radary se osvědčily, nově je pořídí i Vsetín

Vsetín, Valašské Meziříčí - Jednoznačný cíl, a to zvýšení bezpečnosti dopravy má nákup radarů pro měření rychlosti ve Vsetíně.

AKTUALIZOVÁNO
28.1.2017

FOTO, VIDEO: Zabijačka ve Francově Lhotě přilákala mlsné jazyky

Francova Lhota - Vykročit ráno z domu s prázdným žaludkem pro mě nepřichází v úvahu. Vsadím se ale, že ve Francově Lhotě dnes doma nesnídá nikdo. U místního Ranče U Zvonu se totiž koná už 7. ročník Zabijačkového dne. Po půl osmé i já nasedám do auta a vyrážím vstříc vepřovým hodům.

28.1.2017

Chřipková epidemie v celém Zlínském kraji vrcholí

Zlín - Chřipková epidemie ve Zlínském kraji je na vrcholu. Nemocných s chřipkou proti minulému týdnu o 17 procent přibylo, akutní respirační onemocnění trápí o 7 % lidí více než před týdnem. V kraji stoná 2148 lidí ze 100 tisíc obyvatel.

28.1.2017

OBRAZEM: Pietní akt u památníku obětí holocaustu

Vsetín - Lidé ve Vsetíně včera uctili památku obětí holocaustu. U památníku na místě bývalé vsetínské synagogy se setkali zástupci radnice, členové Svazu bojovníků za svobodu a žáci místních základních škol.

27.1.2017

Starosta Vsetína Jiří Čunek: V letošním roce investujeme 172 milionů

Vsetín /ROZHOVOR/ - Rok 2016 byl pro Vsetín plný kulturních a společenských akcí. Byl ve znamení přípravy velkých investičních projektů, které Vsetín v následujících letech čekají. Jak je spokojeno vedení města s uplynulým rokem a co čeká Vsetíňany v blízké budoucnosti, jsme se zeptali starosty Jiřího Čunka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies