VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

13.12.2016

Děti darují nepotřebné hračky chudým dětem, nosí je v krabicích od bot

Valašsko – Pátý ročník celorepublikové charitativní akce s názvem Vánoční krabice od bot pořádají v těchto dnech pracovníci Diakonie. Zapojit se do ní mohou také lidé na Valašsku.

13.12.2016

Logo Meziříčany neohromilo, přijde jim drahé a směšné

Valašské Meziříčí /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Okamžitě poté, co vedení Valašského Meziříčí představilo nové logo, se mezi lidmi vzedmula vlna nevole. Většina lidí kritizuje cenu loga radnice za něj pražskému Studiu Najbrt zaplatila tři sta tisíc korun a také jeho vzhled.

13.12.2016

Obyvatel Zlínského kraje ubylo, odstěhovali se

Region - Počet obyvatel Zlínského kraje se letos za tři čtvrtletí snížil o 656 lidí. Na konci září zde žilo 584 020 lidí. Úbytek způsobilo zejména stěhování, z kraje o 580 lidí více odešlo, než se do něj přistěhovalo. Také přirozený přírůstek byl negativní, o 76 lidí více zemřelo, než bylo narozených dětí.

13.12.2016

Čerti z Francovy Lhoty zaujali v Anglii

Francova Lhota - Že mají valašské mikulášské obchůzky velkou popularitu po celé České republice, o tom není pochyb. Družina z Francovy Lhoty ale zaujala natolik, že se dostala až na stránky britského bulvárního časopisu The Sun.

12.12.2016

Pamlsková vyhláška vykáže z bufetů mladší žáky. Nemají totiž občanský průkaz

Valašsko - Ředitelé víceletých gymnázií si lámou hlavu, jak se vypořádat s takzvanou pamlskovou vyhláškou. Podle nového nařízení se nezdravé potraviny a nápoje nesmějí prodávat žákům, kteří nedokončili povinnou školní docházku. Starší žáci v nákupu nemají žádné omezení.

11.12.2016

Oční oddělení Vsetínské nemocnice pořádá den otevřených dveří

Vsetín – Den otevřených dveří připravuje na úterý 13. prosince oční oddělení Vsetínské nemocnice. Uskuteční se od 9 do 16 hodin.

11.12.2016

Kulturním domem v Lužné zavoněl uzený bůček

Lužná – V přátelské rodinné atmosféře se v sobotu odpoledne nesl letošní šestý ročník soutěže O nejlepší uzený bůček v Lužné.

10.12.2016

Cestující na dráze sveze Bača i Dcerka z Lidečka

Valašsko - Nadcházející neděli 11. prosince začíná platit nový vlakový jízdní řád pro rok 2017. Cestující v regionu změnu pocítí na trati VsetínVelké Karlovice, kde přibude nový víkendový spoj. Vlak bude odjíždět z Velkých Karlovic v 5.57 hodin a přijíždět do Vsetína v 6.45 hodin. Přípoj na Prahu odjíždí v 6.52 hodin.

10.12.2016

Rožnovské školy pracují na zdravé kuchařce

Rožnov pod Radhoštěm, Valašsko – Strava v mnoha školních jídelnách na Valašsku se za poslední roky citelně zkvalitnila. K obědům už děti nedostávají jen klasické „univerzální omáčky", ale povětšinou chutná a zároveň zdravá jídla.

9.12.2016

Lyžaři se dočkali, střediska na Valašsku zahajují sezonu

Valašsko – Lyžařské areály na Valašsku zahajují zimní sezonu. Díky dostatečným zásobám technického sněhu se už v pátek rozjedou vleky ve středisku Rališka v Horní Bečvě či v Karolince. O víkendu si lidé zalyžují také ve Velkých Karlovicích či v areálu Sachova Studánka v Horní Bečvě a na Kohútce. Sezona už začala také běžkařům.

AKTUALIZOVÁNO
9.12.2016

Primář urologie Jaroslav Hynčica: Pacienti se nemusejí ostýchat, jsme diskrétní

Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/ - Jak poznat, že už potíže s močením přesahují tolerovatelnou mez? Kolik je denně vlastně potřeba vypít tekutin? Jaké potraviny ohrožují naše ledviny? Nejen na to jste se mohli ptát primáře urologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati Jaroslava Hynčici.

9.12.2016

Valašské Meziříčí má nové logo. PODÍVEJTE SE

Valašské Meziříčí – Město Valašské Meziříčí má nové logo, které bude používat pro svoji prezentaci. Jeho autorem je známé pražské Studio Najbrt, které už dříve vytvořilo loga pro Prahu, Ostravu, Českou televizi, či design Karlovarského filmového festivalu a České filharmonie.

9.12.2016

Dvacáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

8.12.2016

Valašské muzeum ožije tradičním Vánočním jarmarkem

Rožnov pod Radhoštěm – Neopakovatelnou atmosféru vánočních zvyků na Valašsku mohou o víkendu nasát návštěvníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

AKTUALIZOVÁNO
8.12.2016

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje

Valašsko – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější? Deník vyhlašuje čtenářskou soutěž o Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje. Přihlaste i strom z vašeho města či obce. Kritériem je, aby stál na veřejně dostupném místě.

8.12.2016

Bagr srovnal se zemí dům v centru Vsetína

Vsetín – Vznik nového parkoviště a nutnost zbudování kanalizace byly důvodem k demolici domu č. p. 341 v sousedství Lidového domu v Mostecké ulici ve Vsetíně. V současné době už těžká technika srovnala objekt se zemí, na řadě jsou dokončovací práce.

AKTUALIZOVÁNO
8.12.2016

Řidiče a chodce v regionu potrápila ledovka

Zlínský kraj – Většinu chodníků a silnic ve Zlínském kraji pokrývala od rána ledovka. Namrzlé cesty ošetřovali silničáři od brzkých ranních hodin, řidiče vybízeli k opatrnosti. Někteří přesto bourali, k vážným nehodám na silnicích však zatím nedošlo. Kritické okamžiky už by měl mít region za sebou, otepluje se.

7.12.2016

Nový chodník v Bynině je hotový. Podívejte se

Bynina – Ve valašskomeziříčské místní části Bynina skončila výstavba nového bezbariérového chodníku. Stavba za necelých 9,7 milionu korun byla rozdělená do tří etap. Součástí závěrečné části bylo vybudování nové dešťové kanalizace, veřejného osvětlení a opěrných zdí.

7.12.2016

Co považujete za největší problém našeho kraje? Hlasujte v naší anketě

Zlínský kraj - /ANKETA/ Vámi zvolenému tématu bude věnována páteční panelová diskuze s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem. O směřování našeho kraje v následujících letech, záměrech nového vedení kraje i budoucnosti, která se bezprostředně dotýká všech obyvatel regionu, se dočtete ve speciální příloze, kterou najdete 15. prosince v Deníku. Celou diskuzi můžete v pátek dopoledne sledovat on-line na našem webu. 

6.12.2016

Vánoce na horách táhnou, hotely hlásí plno

Valašsko - Barbora Medelská z Ostravy si oblíbila trávit Vánoce na horách. Mimo jiné také na Valašsku. „S přítelem a ostatními přáteli jezdíváme každoročně někam do hor, kde si povětšinou pronajmeme chatu poblíž lyžařských sjezdovek," nechala se slyšet Medelská.

6.12.2016

Pyrotechnici se ve Vrběticích dostali do centra exploze skladu 16

Vlachovice-Vrbětice - Speciálně vytvořená skupina pro činnost v epicentru se ve středu dostala přímo do centra exploze, skladu číslo 16 ve Vrběticích na Zlínsku. Poprvé po dvou letech od výbuchů tamních muničních skladů tak vstoupili do objektu, který byl v samém centru explozí.

6.12.2016

Přibývá vysokoškoláků a ubývá řemeslníků. Stavařům se brzy bude platit zlatem

Region - Celorepublikový problém s nedostatkem řemeslníků se řeší již léta. Zlínský kraj není výjimkou. Zoufalí jsou nejen ředitelé škol, ale také firmy. Vedení kraje počty středoškoláků omezovat nebude. Mnozí maturanti přitom končí na úřadech práce.

5.12.2016

Policisté hledají násilníka, který osahával devatenáctiletou dívku v Meziříčí

Valašské Meziříčí – Kriminalistům stále uniká neznámý násilník, který v polovině října přepadl mladou ženu cestou z vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí. S prosbou o pomoc se nyní obracejí také na veřejnost.

5.12.2016

Nejstarší hornolidečské masky čertů pamatují Františka Josefa

Horní Lideč – Tradice mikulášských obchůzek má v Horní Lidči hluboké kořeny. Svědčí o tom skutečnost, že nejstarší dochované masky mají už neuvěřitelných 130 let.

4.12.2016

Valašský mikulášský jarmek opět nezklamal

Valašské Klobouky – Tisíce lidí, hlava na hlavě, bezpočet stánků a do toho desítky čertů strašících nejen děti, ale i dospělé. Pětadvacátý ročník třídenního Valašského mikulášského jarmeku ve Valašských Kloboukách ani letos návštěvníky nezklamal. V sobotu se ve městě s pěti tisíci obyvateli počet lidí minimálně zdvojnásobuje. Vypadá to, jako kdyby se Valašské Klobouky staly na pár hodin středem světa.

3.12.2016

Na Valašsku začal výřez vánočních stromků

Valašské Meziříčí - Každoroční výřez vánočních stromků zahájila společnost Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí. Z vlastních plantáží v místních částech Podlesí a Bynina jich na místní trh dodá okolo dvanácti set. „Převažovat budou stříbrné smrky, o něco méně bude jedlí, borovic a douglasek. Roste také poptávka po obyčejných smrčcích," říká jednatel Marek Netolička.

2.12.2016

Vesnice na Hornolidečsku a jižním Valašsku čekají mikulášské obchůzky

Hornolidečsko, Valašsko - Nadcházející víkend se na Hornolidečsku a jižním Valašsku ponese ve znamení obchůzek čertovských družin. Mezi domy budou vedle čertů v maskách z ovčí kůže a s rohy, zvonci či ježovinou a Mikulášů či svatých procházet také postavy laufra, košuta, koníka či smrtky.

2.12.2016

Zemřel fotograf valašské krajiny Zdeněk Hartinger

Nový Hrozenkov – Valašská krajinářská fotografie ztratila velmi významnou osobnost. Ve věku 78 let zemřel ve středu 30. listopadu 2016 umělecký fotograf Zdeněk Hartinger.

2.12.2016

Dvacáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

2.12.2016

Vánoční stromy na Valašsku rozsvítí děti s čerty

Vsetín, Valašské Meziříčí - V centru Vsetína budou mít v pátek dostaveníčko Mikuláši a čerti. Uskuteční se tradiční Mikulášský den. Bohatý celodenní program pro děti i dospělé zakončí zvonečkový průvod a rozsvěcení dvou vsetínských vánočních stromů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies