VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Komplikace jsou na Syrákově a Hulincích, autobusy ČSAD nabírají zpoždění

Zlínský kraj - Uvíznuté kamiony, dopravní zácpy a hlavně husté sněžení, komplikují znovu dopravu od brzkých ranních hodin ve městech a na silnicích ve Zlínském kraji. Tvoří se dlouhé kolony, na některých místech jezdí řidiči doslova krokem. Někde jsou komunikace neprůjezdné. Například na trase Zlín-Otrokovice je to sjezd i v opačném směru nájezd na dálnici. Na sjezdu stojí kamiony, dopravu musí řídit policie. Další kamion uvízl v kopci silnici mezi Velikovou a Lukovem.

31.1.2017

Silnice v regionu jsou s opatrností sjízdné

Vsetínsko - Vydatné sněžení v regionu komplikuje situaci na silnicích. „Situace je všude stejná. Sněží a na cestách leží rozbředlá vrstva sněhu po chemickém ošetření," řekl Karel Burian z údržby silnic Ave cz. Dodal, že momentálně jsou všechny údržbářské vozy v terénu a postupně cesty pluhují.

AKTUALIZUJEME
31.1.2017

OBRAZEM: Pololetní vysvědčení je tady

Vsetín - Na Základní škole Integra ve Vsetíně rozdávali dětem pololetní vysvědčení.

31.1.2017

Janovjané trvají na referendu, sbírají podpisy

Janová - Vyhlášení referenda, v němž by se rozhodlo o postavení, či nepostavení kasina loterijní společnosti Synot v Janové, tamní zastupitelé na svém posledním jednání neschválili. S tím se ale odpůrci herny, kteří již dříve proti jejímu umístění sepsali petici, nechtějí smířit. Pro vypsání lidového hlasování budou hledat podporu přímo mezi obyvateli vesnice.

31.1.2017

Budoucí lékaři studují v Medik Klubu Vsetínské nemocnice

Vsetín - Přednáška o moderní chirurgii uzavřela v lednu první semestr Valašského Medik Klubu. Originální projekt připravila Vsetínská nemocnice pro středoškoláky se zájmem o studium lékařských oborů a přírodních věd na VŠ.

28.1.2017

Radary se osvědčily, nově je pořídí i Vsetín

Vsetín, Valašské Meziříčí - Jednoznačný cíl, a to zvýšení bezpečnosti dopravy má nákup radarů pro měření rychlosti ve Vsetíně.

AKTUALIZOVÁNO
28.1.2017

FOTO, VIDEO: Zabijačka ve Francově Lhotě přilákala mlsné jazyky

Francova Lhota - Vykročit ráno z domu s prázdným žaludkem pro mě nepřichází v úvahu. Vsadím se ale, že ve Francově Lhotě dnes doma nesnídá nikdo. U místního Ranče U Zvonu se totiž koná už 7. ročník Zabijačkového dne. Po půl osmé i já nasedám do auta a vyrážím vstříc vepřovým hodům.

28.1.2017

Chřipková epidemie v celém Zlínském kraji vrcholí

Zlín - Chřipková epidemie ve Zlínském kraji je na vrcholu. Nemocných s chřipkou proti minulému týdnu o 17 procent přibylo, akutní respirační onemocnění trápí o 7 % lidí více než před týdnem. V kraji stoná 2148 lidí ze 100 tisíc obyvatel.

28.1.2017

OBRAZEM: Pietní akt u památníku obětí holocaustu

Vsetín - Lidé ve Vsetíně včera uctili památku obětí holocaustu. U památníku na místě bývalé vsetínské synagogy se setkali zástupci radnice, členové Svazu bojovníků za svobodu a žáci místních základních škol.

27.1.2017

Starosta Vsetína Jiří Čunek: V letošním roce investujeme 172 milionů

Vsetín /ROZHOVOR/ - Rok 2016 byl pro Vsetín plný kulturních a společenských akcí. Byl ve znamení přípravy velkých investičních projektů, které Vsetín v následujících letech čekají. Jak je spokojeno vedení města s uplynulým rokem a co čeká Vsetíňany v blízké budoucnosti, jsme se zeptali starosty Jiřího Čunka.

27.1.2017

Kloboučtí se chystají na veřejné fórum. Stanoví znovu 10 problémů města

Valašské Klobouky – Desítku největších problémů města stanoví i letos obyvatelé Valašských Klobouk. Město chystá druhým rokem veřejné fórum.

27.1.2017

Lepší sněhové podmínky jsme nezažili, zní z Razuly

Velké Karlovice - Ideální podmínky čekají nyní na lyžaře ve Skiareálu Razula. Na sjezdovkách je půl metru sněhu a vlekaři mluví o nejlepších podmínkách za několik posledních let.

27.1.2017

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

26.1.2017

V Bystřičce zpracují odpad i od sousedů

Bystřička - Vedení obce Bystřička chce ještě letos postavit sběrný dvůr. V místě nynější železniční vlečky by mělo do konce roku vyrůst centrum, ve kterém budou moci likvidovat odpad lidé z Bystřičky i okolních obcí.

26.1.2017

Obchvat Valmezu připraví místní o zahrádky

Valašské Meziříčí – Přípravy dlouho očekávané stavby silničního obchvatu Valašského Meziříčí jdou do finále. Podle posledních informací, které zazněly na lednové schůzce vedení meziříčské radnice se zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), krajského úřadu a starosty dotčených obcí, se má začít stavět v roce 2020.

26.1.2017

Prasklé vodovodní potrubí mrazem je potíž. Mnohdy nelze přistavit ani cisterny

Zlínský kraj - Měla ten den dovolenou, plány, jak bude uklízet, umyje si hlavu ale brzy dopoledne vzaly za své. A důvod? Netekla voda. „Nějaká havárie kvůli mrazům. Ten den bylo až minus 15 stupňů. Cisternu kvůli mrazu vodárny nepřistavily, tak jsem musela shánět vodu v obchodě," svěřila Deníku své trable z 11. ledna letošního roku Zdena Tománková, obyvatelka Jižních Svahů ve Zlíně. Právě tam havárie vodovodního potrubí zapříčinila, že 15 ulic tohoto sídliště bylo zcela bez vody.

25.1.2017

Starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek: Velkou část peněz dáme do sportu

Valašské Meziříčí /ROZHOVOR/ - Loňský rok přinesl Valašskému Meziříčí hlavně úspěchy. Alespoň starosta města Robert Stržínek je o tom přesvědčen. O tom, čeho město za rok 2016 dosáhlo, i o tom, co vedení plánuje na rok letošní se starosta rozpovídal v následujícím rozhovoru.

24.1.2017

Prestižní titul Zlatý Ámos získala učitelka z Uherského Brodu. Ale i z Kroměříže

Zlínský kraj – Působivé spojení názvu ocenění a školy pojmenované po tomtéž vynikajícím pedagogickém vzoru – Janu Ámosu Komenském. Letošní držitelkou krajského titulu Zlatý Ámos se totiž stala Alena Ježková právě z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě. Postupuje tak do semifinále.

24.1.2017

Místa, kde se letos zdržíte. Opravy silnic a mostů půjdou do stovek milionů

Zlínský kraj - Stovky milionů korun spolykají letos největší opravy silnic a mostů napříč celým Zlínským krajem. Stěžejní bude dokončení nadjezdu v centru Zlína a oprava mostu na nadjezdu ve Vsetíně. Tam budou k dispozici řidičům stejně jako ve Zlíně namísto čtyř jízdních pruhů pouze dva. Silničáři pohnou také se stavbou D/49 z Hulína do Fryštáku. S přestávkami ji staví už od roku 2008.

AKTUALIZOVÁNO
24.1.2017

Ptačí chřipka? Na Vsetínsku není důvod k panice

Zlínský kraj - Už i části Kroměřížska se od pondělka týká širší ochranné pásmo související s nákazou ptačí chřipky. Jak ale Deník zjistil, prozatím není rozhodně žádný důvod k panice, opatření se totiž momentálně týkají pouze soupisu větších komerčních chovatelů drůbeže. Obyvatelé regionu se tak nemusejí obávat, že by například mohli přijít o své slepice: přinejmenším tedy za předpokladu, že dodrží už dříve daná pravidla a především zamezí kontaktu chované drůbeže s volně žijícími ptáky, především těmi vodními.

24.1.2017

Kocián: Na „laťku" půjdu už jen jako divák

Valašské Meziříčí - Jméno Jan Kocián je na Valašsku známé. Jeho nositel patří mezi sportovní legendy. Založil mezinárodní výškařský závod Valašská laťka, vychoval stovky sportovců, z nichž mnozí se stali reprezentanty. Výchově mládeže a trenérství obětoval více než 40 let svého života. Za celoživotní zásluhy převzal Cenu města Valašské Meziříčí.

24.1.2017

Osobnosti převzaly v Meziříčí Ceny města

Valašské Meziříčí - Prestižní Ceny města a Cenu starosty města obdržely v zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí tři významné osobnosti Ladislav Březina, Naděžda Gilarová a Jan Kocián. Ocenění převzali uplynulý čtvrtek z rukou starosty Roberta Stržínka.

23.1.2017

Škola v Leskovci jako první v regionu získala certifikát Zdravá školní jídelna

Leskovec, Valašsko - Kuchařky v jídelně Základní a mateřské školy v Leskovci vaří dětem zdravě. Od pátku to oficiálně stvrzuje certifikát, který škola získala za úspěšnou účast v projektu Zdravá školní jídelna.

23.1.2017

Na záchod? Jen ať přijdou. Jsme lidé a třeba si dají pivo

Zlínský kraj - Snad to každý už jednou mimo domov zažil. Nutkavou potřebu vyhledat nejbližší WC. „Bylo to strašné, byla jsem ve městě a potřebovala jsem použít toaletu, jenže zkuste hledat jehlu v kupce sena. Tak jsem doslova vlétla do první restaurace," svěřila se Ilona D. ze Zlína, která postrádá v krajském městě více veřejných toalet.

22.1.2017

Sněhové sochy stavěl Polák i Španěl

Velké Karlovice – Krásné počasí a příznivé podmínky čekaly na návštěvníky zábavného dne pro děti i rodiče s názvem Sněhové sochy. Pestrý program připravili organizátoři ze spolku Dědictví Velkých Karlovic a hospody Jezerné.

22.1.2017

Nejlepší zelí tlačí Michaela Řepová ze Zlína

Vsetín – Šestnáctý ročník soutěže O nejlepší hňápané zelé se uskutečnil v sobotu v hospodě Na Moštárně v Jasence. Z téměř třiceti vzorků vybírali soutěžící nejlepší zelí.

22.1.2017

Lídrem kandidátky ODS za Zlínský kraj zvolili starostu Stanislava Blahu

Zlínský kraj – Současného starostu Uherského Hradiště Stanislava Blahu zvolili v sobotu 21. ledna ve Zlíně lídrem kandidátky občanských demokratů Zlínského kraje v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Na druhém místě kandidátky figuruje starosta Hulína Roman Hoza. Třetí místo obsadil ředitel střední školy Josef Slovák.

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2017

Další ohnisko ptačí chřipky: v Lověšicích na Přerovsku

Přerov – V Olomouckém kraji se vyskytlo první ohnisko ptačí chřipky – nebezpečný virus byl zjištěn u chovatele drůbeže v místní části Přerova Lověšicích. Na pět set kusů drůbeže musel nechat utratit soukromý chovatel Dalibor Kubík, který v areálu své recyklační firmy chová slepice a kachny. Pracovníci krajské veterinární správy spolu s hasiči nakažená zvířata likvidovali během soboty.

20.1.2017

Třicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

20.1.2017

Ve Vsetíně se bude soutěžit o najlepší hňápané zelé

Vsetín – Oblíbenou soutěž O najlepší hňápané zelé pořádá v sobotu 21. ledna od 14 hodin odpoledne Spolek pro zachování valašských tradic v restauraci Moštárna na Jasence ve Vsetíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies