VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

AKTUALIZUJEME
14.5.2017

FOTO, VIDEO: Češi a Slováci se opět po roce sešli na Ztracenci

Uplynulé nedělní dopoledne byl Ztracenec v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí v obležení lidí. Konalo se zde tradiční setkání Čechů a Slováků, kteří k památníku Tři kříže přišli uctít památku obětí konce druhé světové války a setkat se s přáteli z obou stran hranice.

14.5.2017

Moderní systém ušetří obci peníze i životní prostředí

Sledovat množství vytříděného odpadu a tím zlepšit přístup k životnímu prostředí se rozhodlo vedení Prostřední Bečvy.

13.5.2017

Na obchvat Vsetína bezpečněji už za dva roky

Motoristy toužebně očekávaný sjezd ze silnice I/57 (Valašské Meziříčí - Horní Lideč) na silnici I/69 (Vsetín - Zlín) u vsetínské místní části Rokytnice se začne stavět nejdříve ve druhé polovině roku 2018.

AKTUALIZOVÁNO
13.5.2017

Výstavě trofejí vévodilo paroží jelena dvacateráka

Velká společenská událost všech milovníků myslivosti se konala uplynulý víkend v Kelči. Uskutečnila se zde tradiční výroční Chovatelská přehlídka trofejí všech druhů spárkaté zvěře ulovené v uplynulém mysliveckém roce na území vsetínského okresu. Výstavu jako každý rok pořádal Okresní myslivecký spolek Vsetín.

13.5.2017

Studenti vyráběli sýr a sbírali zkušenosti

Dvacítka studentů rožnovské střední školy zemědělské a přírodovědné se v polovině týdne zúčastnila kurzu výroby přírodních sýrů pod vedením předsedy svazu faremních zpracovatelů, lektora a farmáře Ivana Hrbka.

13.5.2017

Restaurátoři odkryli skvosty ukryté pod vrstvou omítky

Kaple Smrtelných úzkostí Ježíše Krista měla smůlu i štěstí zároveň. Nyní je v péči restaurátorů.

11.5.2017

Mladí záchranáři si otestovali znalosti

HLASUJTE V ANKETĚ / Spousta zraněných a ještě více malých zachránců bylo ve čtvrtek 11. května dopoledne k vidění ve vsetínské Panské zahradě. Konala se tam tradiční soutěž mladých zdravotníků.

11.5.2017

V Beskydech je třináct rysů, na slovenské straně i medvěd

Třiatřicáté mapování velkých šelem v Beskydech potvrdilo trend posledních let – počty těchto vzácných zvířat stagnují. Uvádějí to pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a Správy chráněné krajinné oblasti Beskydy, kteří mapování každoročně organizují.

11.5.2017

Motorest u Čertových skal dostane nový kabát

Vedení Lidečka se chce pustit do rozsáhlé přestavby Motorestu Čertovy skály. V současné době hledá investora, který se bude na rekonstrukci finančně spolupodílet.

11.5.2017

Audit Deníku: Pobyt v nemocnicích je nyní těžce zneužíván

Po zrušení poplatků u lékaře se pacientům podle ředitele zlínské Charity ulevilo. „Ale za jakou cenu?" ptá se. „Nikomu se nechce platit nic navíc, ale poplatek za pobyt v nemocnici byl oprávněný," je přesvědčený Vajďák.

10.5.2017

Chytili nás za srdce! Hrdinové převzali ceny

Cena Salvator, Cena hejtmana Zlínského kraje ve středu vyvrcholila oceňováním hrdinů, jejichž činy získaly od veřejnosti nejvíce hlasů.

10.5.2017

Požádal ji o ruku přímo při vyučování na Gymnáziu v Hradišti

HLASUJTE V ANKETĚ / V jedno dubnové úterní odpoledne vchází do budovy Gymnázia v Uherském Hradišti rázným krokem mladý muž s kyticí rudých růží v ruce.

10.5.2017

„Kouzelná babička“ Anežka Zacharová se dožila sto čtyř let

Chvílemi dřímala, potom otevřela oči a něco zašeptala. Nedávno prodělaná nemoc na ní byla znát, ale musela být šťastná. Vždyť celý život měla ráda lidi kolem sebe… Včera se u jejího lůžka sešli její nejbližší i hosté z valašskomeziříčské radnice v čele s místostarostkou Yvonou Wojaczkovou. Anežka Zacharová, nejstarší obyvatelka města, se právě dožila sto čtyř let!

10.5.2017

Velké finále: vyberte s námi Mazlíčka roku

Další ročník soutěže Mazlíček roku bude brzy znát vítěze. Představujeme vám dvanáct finalistů soutěže regionálního Deníku a Českého rozhlasu Olomouc.

AKTUALIZOVÁNO
9.5.2017

Na úřadě tekla krev, policisté zachraňovali studentky

Budova bývalého okresního úřadu ve Vsetíně byla od úterního rána v obležení více než tří desítek policistů a městských strážníků. Konal se zde policejní výcvik. Jeho cílem bylo sjednocování taktických postupů státní a městské policie, jejichž spolupráce funguje na velmi vysoké úrovni.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

FOTO, VIDEO: V Prlově řvaly motorové pily

Druhý ročník dřevorubeckých závodů s názvem Prlovský drvař se uskutečnil v sobotu 6. května v Prlově. Sedmadvacet závodníků z Čech, Moravy i Slovenska soutěžilo v kategorii hobby a profi v devíti disciplínách.

6.5.2017

Protidrogový vlak dorazil do Valašského Meziříčí

Od včerejšího dne stojí na vlakovém nádraží ve Valašském Meziříčí protidrogový vlak pražské nadace Nové Česko. Jeho cílem je varovat především školní mládež před riziky legálních i nelegálních drog. Ve Valmezu staví poprvé. Radnice si od něj slibuje pomoc v boji proti drogám.

6.5.2017

Ve Valašském Meziříčí si připomněli konec války

Při příležitosti 72. výročí konce druhé světové války a osvobození města se včera ve Valašském Meziříčí konal pietní akt u pamětní desky na městské knihovně.

6.5.2017

Svatební pár Deníku pro rok 2016 má vítěze. Gratulujeme!

Populární soutěž Svatební pár Deníku zná své vítěze. O tom, kdo obdrží atraktivní ceny, rozhodli čtenáři Deníků na střední a východní Moravě svým hlasováním.

5.5.2017

Sport camp v Rožnově hostí 8. ročník zahradnických trhů

V rožnovském Sport campu v pátek začal osmý ročník zahradnických trhů Valašská zahrada.

5.5.2017

Co plánovali na čtyři roky, stihnou ještě do konce prázdnin

V Ratiboři přistavují nové oddělení v místní mateřské škole. V letošním roce čeká budovu školky také celková rekonstrukce včetně zateplení, odstranění bariér a modernizace tříd. Za dvanáct a půl milionů korun stihnou dělníci všechny práce do konce prázdnin.

5.5.2017

Fandění v hospodě má zcela jinou atmosféru

HLASUJTE V ANKETĚ / Hokejové mistrovství světa začíná dnes v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Jako každý rok se bojů o medaile nepřímo zúčastní i fanoušci na Valašsku. Hokejový svátek si díky televizním přenosům, které příznivci sledují společně v restauracích, nenechají ujít.

5.5.2017

Kdo bude osobností roku? Tady jsou nominovaní

/ANKETA - HLASUJTE/ Devětadvacet jmen, devětadvacet osobností. Která z nich se letos ujme stejnojmenného titulu a kdo všechno skončí ve finálové desítce, se veřejnost dozví 15. května v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně.

5.5.2017

Likvidace černých skládek stála vsetínskou radnici 110 tisíc

HLASUJTE V ANKETĚ / Odbor životního prostředí městského úřadu ve Vsetíně registruje několik míst, kde opakovaně vznikají černé skládky. Jejich úklid, který zabezpečují Technické služby města Vsetína, pak odčerpává z městského rozpočtu zbytečně desetitisíce korun. Původcům černých skládek hrozí po dopadení vysoké pokuty.

AKTUALIZOVÁNO
4.5.2017

FOTO, VIDEO: Městem šli vojáci v dobových uniformách

Obyvatelé Vsetína si ve čtvrtek 4. května připomněli dvaasedmdesáté výročí osvobození města od fašistů. Od ranních hodin se po Vsetíně procházely desítky vojáků v dobových uniformách a s historickými zbraněmi. Ulicemi města projížděla historická bojová vozidla. V 11 hodin se uskutečnil pietní akt u památníku Osvobození na náměstí Svobody.

4.5.2017

Vojáci v dobových uniformách znovu osvobodí Vsetín

Dvaasedmdesáté výročí osvobození města si ve čtvrtek 4. května připomenou lidé ve Vsetíně. Při této příležitosti se v 11 hodin uskuteční pietní akt u památníku Osvobození na náměstí Svobody.

4.5.2017

Audit Deníku: osobnosti z Valašska se v názoru na prospěšnost EET neshodly

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem - kontrolním hlášením a EET. Pomohlo zavedení EET a kontrolního hlášení omezit daňové úniky?

3.5.2017

Bez střelby to nepůjde, odmítají předpis Evropské unie portáši

České a moravské spolky vojenské a oživené historie bojují za to, aby v ČR zůstaly zachovány stávající podmínky držení zbraní pro pořádání historických rekonstrukcí a pro sběratelství. Nová evropská směrnice by totiž podle nich znemožnila konání historických slavností a rekonstrukcí bitev tak, jak je známe.

3.5.2017

Deštivé vyhlídky: týden proprší, víkend bude chladnější

Slunečné počasí, kterého jsme si užili na Prvního máje, se o týden později ve státní svátek již nezopakuje. Už včera se sluneční paprsky schovaly za mraky a zemi skrápěly dešťové kapky a podobně by tomu mělo být i po celý zbytek týdne.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies