VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

12.9.2017

Na Valašsku se rodí více chlapečků

Více lidí zemřelo, než se narodilo, více se vystěhovalo, než přistěhovalo. Od počátku roku ubylo obyvatel Zlínského  kraje o 728 na 582 970 osob. Proti stejnému období minulého roku klesl počet sňatků (o 2,3 %) a počet přistěhovalých (o 0,7 %).

12.9.2017

Rožnovské infocentrum je první

Turistické informační centrum (TIC) v Rožnově pod Radhoštěm zvítězilo za Zlínský kraj v anketě Informační centrum roku 2017.

12.9.2017

První promoce: diplomy dostalo padesát absolventů

Slavnostní promoce uzavírá jednu kapitolu našeho života. Přijměme skutečnost, že diplom není výsledkovou listinou závodu, nýbrž startovním číslem. S tímto vědomím ze sebe v životním závodě vydávejme vše, protože na odpočinek bude jistě dost času za cílovou páskou.“ Těmito slovy uzavřela děkovnou řeč právě promovaná studentka Vysoké školy Humanitas Jana Hrušáková. Spolu s ní si včera dopoledne převzalo diplom dalších osmačtyřicet kolegů.

11.9.2017

Císař Konstantin Veliký vystoupil z obrazu

Živý obraz vedle historické předlohy spatřili ve čtvrtek 7. září v podvečer návštěvníci Schlattauerovy kavárny. Římský císař Konstantin Veliký a členové jeho družiny vystoupili ze čtyři sta let starého tkaného obrazu a promluvili ústy studentů gymnázia. Obdobné scény se v meziříčské gobelínové manufaktuře stávají tradicí. 

10.9.2017

Valašské záření: tisíce lidí bavil Mládek, Kolář, Anděl Páně i místní bigbít

VELKÁ FOTOGALERIE / Devatenáctý ročník vsetínského víkendového veselí je minulostí. Valaši po dva dny zářili na Dolním náměstí, na Svárově, v Kulturním domě i kině Vatra. Valašské záření nabídlo pestrý program, který byl nejen o hudbě.

8.9.2017

Protikuřácký zákon lidé dodržují, problém je ale noční klid

Vlna kritiky se proti němu zvedla ještě dřív, než byl vůbec uveden v platnost: a ani dva měsíce po zavedení protikuřáckého zákona se nemírní. Jeho porušování však na Kroměřížsku policisté ani hygienici nezaznamenali.

8.9.2017

Jarmilu Šulákovou navrhli na státní vyznamenání

Vedení vsetínské radnice zaslalo Kanceláři prezidenta republiky žádost o udělení státního vyznamenání in memoriam nejznámější české zpěvačce lidových písní, národní umělkyni a čestné občance města Vsetín Jarmile Šulákové.

8.9.2017

Školáci na exkurzi zdobili perník a vyráběli rámečky

Téměř dvě stovky osmáků a deváťáků ze základních škol z Vizovic, Slušovic, Nového Hrozenkova, Horní Lidče a Brumova-Bylnice dorazilo ve čtvrtek dopoledne na akci Vyzkoušej si řemeslo do Vsetína. Po roce ji pořádala Střední odborná škola Josefa Sousedíka.

8.9.2017

Stavba rondelu nabírá skluz

Z jízdy po Valašském Meziříčí se musí řidičům řádně točit hlava. Na území města je už nyní osm okružních křižovatek, devátý rondel staví dělníci v Nádražní ulici.

7.9.2017

Kateřinický benefičák není jen o penězích, ale i o setkávávní

Usměvaví členové ze Sdružení přátel Kateřinic, spolupořadatelé, přátelská atmosféra, napečené domácí buchty a především spokojení rodiče nemocného Kubíka. Tak to vypadalo ve středu v kulturním domě v Kateřinicích, kde pořadatelé předali rodičům Ťaškým výtěžek 4. ročníku Kateřinického benefičáku.

7.9.2017

Kubík potřebuje transplantaci kostní dřeně

Na vsetínském Valašském záření bude v pátek 8. září mezi 13. a 17. hodinou možné zapsat se do registru dárců kostní dřeně a pomoci tak pětiletému Kubíkovi Stříteskému z Ratiboře, který nutně potřebuje transplantaci.

7.9.2017

Strážníci opět kontrolují přechody

Se začátkem nového školního roku se na přechodech pro chodce v Rožnově pod Radhoštěm opět objevili strážníci městské policie a příslušníci státní policie. Každý všední den mezi sedmou a osmou hodinou zde budou již třiadvacátým rokem provádět kontrolu.

6.9.2017

Platově jsme na dně. Lidé na Zlínsku berou téměř nejnižší mzdy v ČR

Podle Českého statistického úřadu vzrostla průměrná mzda ve Zlínském kraji ve 2. čtvrtletí 2017 oproti stejnému období předchozího roku téměř o 1,8 tisíc Kč, procentuálně o 7,4. Přesto je druhá nejnižší v ČR. Proti republikovému průměru, který dosáhl 29 346 Kč, zaostává průměrná mzda ve Zlínském kraji aktuálně o 3509 Kč. Ve Zlínském kraji pracuje cca 205 tisíc lidí.

6.9.2017

Železnice oslavila osmdesáté výročí, dorazila tisícovka návštěvníků

Velkou slavnost zažili v neděli 3. září obyvatelé Horní Lidče a další návštěvníci z okolních obcí. Při příležitosti oslav osmdesátého výročí otevření železniční tratě Milana Rastislava Štefánika Púchov - Horní Lideč byl z Púchova vypraven parní vlak, který do Horní Lidče přivezl stovky pasažérů.

6.9.2017

Hvězdně obsazený film natáčí filmaři i na Valašsku

Tři dny strávili filmaři na Zlínsku. Některé scény ale točili i v Ratiboři a Pržně.

6.9.2017

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z regionu?

Vydat, či nevydat? Poslanci dnes budou rozhodovat, zda vyhoví žádosti policie na vydání šéfa hnutí ANO 2011 Andreje Babiše a jeho stranického místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. Deník oslovil poslance zvolené za Zlínský kraj a zeptal se, jak budou ve středu v Poslanecké sněmovně hlasovat.

5.9.2017

Značení silnice naštvalo hejtmana, kraj teď šoférům nabízí webovou aplikaci

Řidiči, kteří ve Zlínském kraji narazí na nevhodné svislé či vodorovné značení silnic II. a III. třídy, mohou od úterý takové úseky nahlásit prostřednictvím webové aplikace. 

5.9.2017

Leskovečtí prvňáčci se nejvíce těší na čtení pohádek

Do školních lavic včera opět usedlo také pětatřicet žáků na Základní škole Leskovec. Plná očekávání byla hlavně devítka prvňáčků, kteří včera vstoupili do nové životní etapy.

5.9.2017

Zuberské referendum neplatí, rozhodl správní soud

Referendum o stavbě multifunkčního areálu v Zubří, které se uskutečnilo v polovině června, je neplatné. Na konci minulého týdne o tom rozhodl Nejvyšší správní soud, ke kterému opozice podala kasační stížnost. Referendum se bude konat podruhé, a to společně s parlamentními volbami a s otázkou, kterou ve své petici opozice prosazovala.

AKTUALIZOVÁNO
4.9.2017

Na Integře zpívala novým spolužákům na uvítanou celá škola.

Tradičním způsobem, který se nesl v duchu domácích oslav zahájili nový školní rok na rybnické Základní škole Integra Vsetín. Na školní zahradě se sešli žáci všech tříd, aby společně přivítali osmnáct prvňáčků.

3.9.2017

Tabule o císařpánovi poslouží turistům

Ani nevlídné deštivé počasí neodradilo desítky lidí, aby uplynulé nedělní dopoledne dorazily k pamětnímu kameni Františka Josefa I., který se nachází v lokalitě Na Pasekách v Oznici. Vedení obcí Branky, Oznice, Poličná a Jarcová zde uspořádala slavnostní odhalení informační tabule vztahující se právě k pískovcovému památníku.

2.9.2017

Pane řidiči, platí se dneska? V Meziříčí si zvykají na MHD zdarma

„Pane řidiči, platí se teda dneska?“ ptá se nejeden cestující při nástupu do autobusu městské hromadné dopravy ve Valašském Meziříčí. „Ne, ode dneška jezdíte zdarma,“ odvětí řidič, a tak potvrdí začátek platnosti novinky, o níž rozhodli meziříčští zastupitelé letos na jaře.

1.9.2017

Meziříčští ochránci přírody pečují o unikátní mokřad v Hrachovci

Mokřad s názvem Rybníky v meziříčské části Hrachovec je tento týden v péči dětí z místního oddílu Falco. Mladí ochránci přírody a jejich vedoucí tady kosí přerostlou louku a shrabují seno.

1.9.2017

Patnáctiletý Jonáš Vala uspěl v mistrovství světa v psaní na počítači

Patnáctiletý Jonáš Vala, student rožnovského gymnázia, se společně se svou sestrou Johanou zúčastnil mistrovství světa v psaní na počítači. Konalo se na konci července v Berlíně a zamířilo na něj na pět set zpracovatelů textu z celého světa.

1.9.2017

Dny města Zubří zvou na Mňágu, Hradišťan i nevšední sporty

První dva zářijové dny budou v Zubří patřit sedmému ročníku Dnů města. Pořadatelé připravili program nabitý zábavou pro celou rodinu. Dvoudenní festival se odehraje v místním Klidovém centru, výstavní galerii Petrohrad a v Městské knihovně.

31.8.2017

Dvě z pěti etap oprav zimního stadionu ve Vsetíně jsou hotové

Druhá etapa rekonstrukce vsetínského zimního stadionu je u konce. Tři měsíce pracovali dělníci na stavebních úpravách pravé části zimáku pod tribunou na stání a úpravách bufetů a hygienického zázemí pro návštěvníky. Opravy si vyžádaly částku 11,3 milionu korun. Zlínský kraj poskytl dotaci dva miliony.

31.8.2017

Výstavba nového závodu v Lešné? Ekologickému posudku se lidé vysmáli

Bouřlivá diskuse provázela veřejné projednávání záměru firmy Hajdík postavit výrobní závod v Lešné. Haly s lisovnami, galvanovnami a montážemi mají stát jen několik desítek metrů od rodinných domů.

30.8.2017

Ve 104 letech odešla „kouzelná babička“ Anežka Zacharová

Zemřela Anežka Zacharová, nejstarší obyvatelka Valašského Meziříčí. Letos v květnu oslavila sté čtvrté narozeniny. „Naplnilo se její přání. Odešla na obláčky za svými andílky, jak nám často vyprávěla,“ říká Hedvika Šimíčková, vedoucí sociální pracovnice Domova pro seniory Panny Marie Královny v Choryni, kde Anežka Zacharová v úterý skonala.

30.8.2017

Nový klip Františka Segrada se rodí v dýmu cigaret

V pořadí druhou sólovou desku dokončuje v těchto dnech valašský bard František Segrado. Na poetické album s názvem Segrado 2 chce zpěvák upoutat klipem, který se rozhodl natočit ve vsetínském klubu Tři opice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení