VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

1.12.2016

Benefiční baňky pomůžou znovu vsetínské porodnici

Vsetín - Letos se již počtvrté uskuteční prodej benefičních baněk, jehož výtěžek poputuje na podporu vsetínské porodnice.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2016

ANKETA: Obávaná EET jede naostro, hospodští nadšení nejsou

Region - Valašsko Hospodští mají za sebou první den ostrého provozu elektronické evidence tržeb (EET).

1.12.2016

Dnes je Světový den boje proti AIDS. Nejméně nakažených žije na Zlínsku

Region - Homosexuální muž, který často pracoval v cizině, kde vyhledával náhodné pohlavní styky, se nakazil virem HIV. Svému lékaři řekl, že něco takového dlouho očekával, takže ho zpráva o pozitivním testu paradoxně uklidnila. To je jeden z mnoha příběhů českých pacientů, kterým lékaři diagnostikovali jednu z nejděsivějších nemocí poprvé zaznamenanou ve dvacátém století. Celkem jich je v Česku 1428.

1.12.2016

Silnice na Zlínsku jsou většinou sjízdné, ve vyšších polohách s opatrností

Zlínský kraj – Se zbytky rozbředlého sněhu, od vyšších poloh uježděného, musejí počítat řidiči ve Zlínském kraji dnes v dopoledních hodinách. Na Zlínsku podle údajů ŘSD jsou na silnicích prvních tříd zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření a silnice jsou sjízdné s opatrností.

30.11.2016

Meziříčská porodnice dostala darem šest přebalovacích pultů

Valašské Meziříčí – Šest přebalovacích pultů v hodnotě 16 tisíc korun získala Nemocnice Valašské Meziříčí od meziříčské radnice. Město je pořídilo z dotace získané za výhru v celostátní soutěži ministerstva práce a sociálních věcí Obec přátelská rodině 2015.

29.11.2016

Černým pátkem se nechali zlákat také lidé na Valašsku

Valašsko - Do marketingové akce s názvem Černý pátek (v anglickém originále Black Friday pozn. redakce) se zapojuje čím dál víc obchodníků v regionu. Důvod je jasný. Výrazné slevy a výprodeje totiž do obchodů lákají davy nakupujících. A ne poprvé. Výprodejové akce, které se po vzoru Spojených států a Kanady konají poslední víkend v listopadu, mohli Valaši využít už poněkolikáté.

AKTUALIZOVÁNO
28.11.2016

Na Valašsko v pondělí dorazil sníh. Komplikace prozatím nezpůsobil

Valašsko – Sněhové přeháňky v pondělí dorazily na Valašsko, žádné závažné komplikace na silnicích ale nezpůsobily. Jaromír Kořistka ze Správy a údržby silnic Valašska redakci sdělil, že silnice druhé a třetí třídy, které jsou pod správou této společnosti, jsou ošetřené.

28.11.2016

Křehká krása z Valašska přilákala stovky návštěvníků

Vsetín - Výrobní závod Irisa ve Vsetíně je v sobotu otevřený veřejnosti. Moje ambice na dnešní den jsou proto jasné. V jeho výrobně vánočních ozdob v Luhu si udělám vlastní skleněnou baňku. Vcházím do foukárny, první části výrobny. Sedí tam přibližně desítka pracovníků. Při hukotu hořáků a štěbetání návštěvníků není slyšet téměř nic.

28.11.2016

Do toho Franto, ještě se tam jedna vleze, fandili v Hovězí králi jedlíků

Hovězí - Soutěž v pojídání jitrnic v Hovězí odstartovala. Sedmi soutěžícím z Valašska, Hané i Slovenska se plní ústa. Za ušima se jim dělají boule, v očích jim stojí slzy a ztěžka polykají. „Sú aspoň dietní?" procedí mezi zuby jeden ze soutěžících a předstírá obavu o svou štíhlou linii. Pravidla jsou jasná: kdo během deseti minut spořádá nejvíce kusů těchto masných výrobků, vyhrává.

26.11.2016

Kde se lidé bojí a kde jsou rádi? Radnicím poradí pocitové mapy

Valašské Meziříčí, Region - Ve které části Valašského Meziříčí lidé rádi tráví volný čas? Kde se cítí dobře, špatně nebo nebezpečně? Otázky zodpovídá pocitová mapa, kterou tvoří obyvatel města a student rozvojových studií Martin Ján.

AKTUALIZOVÁNO
26.11.2016

Hejtman Jiří Čunek přespal na ulici

Vsetín - Předluženost, rozvod, alkohol, domácí násilí, dluhy, ztráta zaměstnání, nevýhodná půjčka nebo partnerské problémy. To je seznam nejčastějších důvodů, kvůli kterým se kdokoliv může velice rychle ocitnout na ulici.

AKTUALIZOVÁNO
26.11.2016

Ve věku 90 let zemřel bývalý kubánský vůdce Fidel Castro

Havana - Ve věku 90 let zemřel v noci na dnešek SEČ někdejší vůdce kubánských komunistů a bývalý kubánský prezident Fidel Castro. Oznámil to jeho mladší bratr Raúl Castro, který Fidela v roce 2006 vystřídal v čele země. Vůdce kubánské revoluce podle Raúla zemřel v pátek ve 22:29 místního času (dnes v 04:29 SEČ). Jeho tělo by mělo být zpopelněno ještě dnes, a to v ranních hodinách místního času.

26.11.2016

Rozzáření měst přijde na miliony. Obyvatele čekají milé a hřejivé akce

Region - Kolik stála vánoční výzdoba ve vašem městě, kdy se rozzáří vánoční strom na náměstí a jaké kulturní akce v předvánoční době navštívit? Podívejte se na náš přehled Zlínským krajem.

25.11.2016

Onkoložka Divišová: Žijte zdravě, bez stresu a nezanedbávejte prevenci

Region /ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN/ - Ptali jste se vedoucí lékařky onkologie v Kroměřížské nemocnici MUDr. Kristýny Divišové, která je zároveň lékařkou ve specializovaném onkologickém centru v Brně, na vše, co vás zajímalo o léčbě těchto nemocí.

25.11.2016

Zdravotní stav muže s legionellou je vážný, zdroj nákazy je stále neznámý

Vsetín - Muž ze vsetínského sídliště Rokytnice se nakazil nebezpečnou bakterií legionellou. Vodárenská společnost odmítá zvěsti o nákaze z pitné vody. Zdravotní stav muže, který je nyní hospitalizovaný ve Vsetínské nemocnici, je stále vážný. Deníku to potvrdila mluvčí zařízení Lenka Plačková.

25.11.2016

Kateřinské jarmarky nabízí stánky, řemesla i tradiční soupeření jedlíků

Valašsko - Ve znamení oblíbených Kateřinských jarmarků bude nadcházející víkend na Valašsku. Jeden z tradičně nejvyhledávanějších pořádají v sobotu v Hovězí.

25.11.2016

Dvacáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

AKTUALIZOVÁNO
25.11.2016

Exstarosta Janové Karel Eliáš před soudem přiznal chyby

Vsetín, Janová - Okresní soud ve Vsetíně se včera ve veřejném projednávání začal zabývat případem bývalého starosty Janové Karla Eliáše. Podle obžaloby nesplnil vloni podmínky nutné k poskytnutí dotace na obnovu obce v částce převyšující šest milionů korun. Vesnici tím vznikla škoda v uvedené výši. Zastupitelstvo Janové jej právě proto už na jaře odvolalo z funkce.

24.11.2016

Vlekaři připravili novinky, na sníh musí ještě počkat

Valašsko - Milovníci zimních sportů se mohou začít těšit. Provozovatelé valašských lyžařských areálů finišují s předsezonními přípravami. Situaci jim ale zásadně komplikuje teplé počasí.

24.11.2016

Zesnulého Jana Pargače nahradil Jan Fiedler

Rožnov pod Radhoštěm - Jan Fiedler se stal novým předsedou a jednatelem TJ Rožnov pod Radhoštěm. Funkci přebírá po Janu Pargačovi, který nedávno náhle zemřel.

23.11.2016

Kvůli stavbám budou ve Vsetíně parkovat na autobusovém nádraží

Vsetín – Kvůli plánované výstavbě obchodní galerie u vlakového nádraží ve Vsetíně přijdou v brzké době řidiči o možnost odstavit auto na hojně využívaném parkovišti u věžového domu.

23.11.2016

Rožnovskou ulici v Meziříčí lemuje 750 nových keřů

Valašské Meziříčí – Sedm set padesát nových keřů vysazují v Rožnovské ulici ve Valašském Meziříčí podél jedné z nejfrekvento­vanějších silnic, které městem vedou. Živý plot oddělí komunikaci od přilehlého chodníku.

23.11.2016

Hasiči ze Lhoty vyměnili stařičkou Avii za nový Ford Tranzit

Lhota, Valašské Meziříčí – Novým automobilem se mohou pochlubit dobrovolní hasiči ze Lhoty u Valašského Meziříčí.

23.11.2016

V Bílých Karpatech se objevil vlk, ochránci radí hlídat zvířata

Zlínsko – Vlk obecný se po dvouleté přestávce objevil v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Odborníci z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, Správy CHKO Bílé Karpaty potvrdili, že ovce a srnu poblíž Rudimova strhla právě tato šelma.

21.11.2016

Výtěžek aukce je historicky nejvyšší: 167 tisíc korun

Vsetín - Je tma a do toho hustě prší. Stěrače na mém autě pomalu ale jistě odmítají odvádět kvalitní službu. „Pravé podzimní počasí se ukazuje v plné síle," pomyslím si, když vystupuju z vyhřátého auta a ne příliš obratně kličkuju mezi kapkami deště až do bezpečí vsetínského zámku, kde se koná již osmá dobročinná aukce vsetínské Diakonie s názvem Domov. Její výtěžek tentokrát poputuje na podporu služby domácího hospice Devětsil.

21.11.2016

Kojenecký ústav v Meziříčí po 70 letech skončil, děti mají pěstouni

Valašské Meziříčí - Kojenecký ústav ve Valašském Meziříčí po téměř 70 letech ukončil provoz. Péči o potřebné děti nyní zajišťují pěstouni. Zlínský kraj se tak stal prvním v České republice, kde kojenecké ústavy zcela zmizely.

21.11.2016

Inspirativní osobnosti budou ve Zlíně mluvit o jiném myšlení

Zlín - Pokud se rádi setkáváte s inspirativními lidmi a jejich originálními myšlenkami, zapište si do diáře dva termíny – 24. listopadu a 1. prosince. Ve Zlíně totiž proběhnou dvě besedy, na kterých potkáte skutečně zajímavé osobnosti. Obě akce pořádá hnutí Mysli Jinak a výtěžek z nich poputuje na benefiční aktivity sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto v Uherském Hradišti.

19.11.2016

Krev ve Vsetínské nemocnici darovalo už 2,5 tisíce lidí

Vsetín - V polovině listopadu se do nemocnice ve Vsetíně vypravila v pořadí dvoutisícípětistá dárkyně krve. Byla jí Lenka Uličníková z Kateřinic, která prozradila, že pro ni osobně šlo o odběr desátý. „Poprvé jsem darovala krev s kamarádkou, krátce po našich osmnáctinách," řekla Lenka Uličníková.

18.11.2016

Chladu přivykl. Mráz, to už je jiná

Valašské Meziříčí - Přichází mrazivá noc. Valašskomeziříčské Charitě přibylo nocležníků. Šest mužů sedí u stolů ve společenské místnosti. Někteří v teplákách a tričku večeří polévku, jiní vysprchovaní a v pyžamu popíjejí čaj a sledují televizi. Ostatní už vyspávají v sousední ložnici. Romanu Tomáškovi se do vyhřáté postele ještě nechce.

18.11.2016

Pracovnice IC Zvonice: Jsme rády, že můžeme rozdávat radost

Soláň /ROZHOVOR/ - Krásná stavba ze dřeva a kamene zdobí vrchol valašského Olympu právě deset let. Za tu dobu se zde uskutečnily desítky hudebních pořadů, besed a výstav. Informační centrum Zvonice na Soláni bylo otevřeno 18. listopadu 2006.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies