VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Valašsko

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Čunek: Nástupce ohlásím na konci ledna

Vsetín – Starostou Vsetína je stále senátor a hejtman Jiří Čunek. Třebaže po loňských krajských volbách v rozhovoru pro Deník naznačil, že v případě zvolení hejtmanem křeslo starosty opustí. Nyní uvedl, že jméno svého nástupce hodlá oznámit do konce ledna.

3.1.2017

Fabia po srážce skončila na kolejích

Zašová – Hodinu po půlnoci na úterý zasahovali hasiči u dopravní nehody osobních vozů Volkswagen a Škoda Fabie v těsné blízkosti železniční trati u Zašové. Fabia skončila po střetu v kolejišti, druhé auto zůstalo na silnici. Nehoda se obešla bez zranění.

3.1.2017

Chřipková epidemie je za dveřmi. Čeká se, jak se Vánoce odrazily na dětech

Zlínský kraj - Teplota, bolavé klouby, rýma, bolest hlavy a kašel upoutaly včera Hanu Křížovou ze Zlína na lůžko. Verdikt lékaře zněl jasně: chřipka. A zdaleka není sama. Epidemie se podle hygieniků chystá udeřit i v našem kraji. V Olomouckém kraji už s ní bojují.

3.1.2017

Tříkrálová sbírka začíná. Do ulic vyrazí tisíce koledníků

Zlínský kraj - Tříkrálová sbírka začala na Zlínsku oficiálně už včera, v Hradišti až v pátek příjezdem tří králů na náměstí. Skupinky koledníků uvidíme v regionu včetně Valašska a Kroměřížska hlavně o víkendu. Ve Vsetíně jim požehnal arcibiskup.

3.1.2017

Mráz a sníh potrvají do neděle. V sobotu klesnou teploty až k mínus dvacítce

Zlínský kraj – Čeká nás krátká mrazivá epizoda, která potrvá do 9. ledna. Následně se opět teploty vyšplhají nad nulu a zůstanou tam minimálně několik dní.

3.1.2017

Diváci i odborná porota hodnotili sochy Ledového království

Rožnov pod Radhoštěm – Přehlídka Ledové království – pohár města Rožnova zná svého vítěze. Divákům se nejvíce líbila dvoumetrová socha Anděla, kterou ztvárnily polské výtvarnice Magda Karlowicz – Iwanicka a Dominika Lewandowicz. Odborná porota se shodla se zúčastněnými sochaři, když nezávisle na sobě vyhodnotili nejhezčí sochu s názvem Chamaleon.

1.1.2017

Ledovka potrápila řidiče, dva převrátili auta na střechu

Hornolidečsko – Dvě podobné nehody se staly v sobotu nejprve u Lužné, poté v sousední Valašské Polance. O první dostali krajští hasiči hlášení v 15.32 hodin. „Jednalo se o nehodu osobního vozu, který skončil na střeše. V autě cestovali tři lidé, nezranili se," řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Hasiči zabezpečili vůz proti úniku provozních kapalin a vytáhli jej na silnici.

1.1.2017

Prvním miminkem na Valašsku je chlapeček Filip

Valašské Meziříčí – Prvním letošním miminkem na Valašsku je chlapeček Filip Blažek, který se narodil v meziříčské porodnici. Deník o tom informovala tisková mluvčí Nemocnice Valašské Meziříčí Radka Miloševská.

1.1.2017

Led znehybnil vodu ve vsetínském náhonu

Vsetín – Koryto vodního náhonu v centru Vsetína ucpaly v sobotu 31. prosince odpoledne ledové kry. Podle oznamovatele, který o situaci krátce po půl třetí informoval hasiče, hrozilo vylití vody do okolí.

1.1.2017

Silvestrovské oslavy ve valašských městech se obešly bez větších komplikací

Vsetín, Valašské Meziříčí – Valaši se umějí bavit ukázněně. Důkazem toho je skutečnost, že silvestrovské oslavy jak ve Vsetíně, tak ve Valašském Meziříčí se uskutečnily bez větších komplikací. Deníku to potvrdili ředitelé městské policie obou měst.

AKTUALIZOVÁNO
31.12.2016

Na Vartovně si vše dobré popřály stovky lidí

Seninka – Jasná modrá obloha, zářící slunce a mrazivé teploty. Tak se dá charakterizovat silvestrovské dopoledne, čas, kdy mé kroky míří na rozhlednu Vartovna. Letos se tu již poosmé koná setkání všech příznivců horské turistiky, kteří si při ohni a vůni špekáčků popřejí vše nejlepší do nového roku.

31.12.2016

Ledové a sněhové království v Rožnově

Rožnov pod Radhoštěm – Devatenáctý ročník mezinárodního sochařského sympozia připravili nejen pro Rožnovany pořadatelé z Art centra Dagi. V izolované hale v kempu Sport v Rožnově pod Radhoštěm je počínaje dneškem k vidění téměř 20 ledových a sněhových soch.

30.12.2016

Koledníkům požehnal arcibiskup Graubner

Vsetín – Olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner v pátek slavnostně požehnal koledníkům. Učinil tak během mše svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vsetíně za účasti Mons. Bohumíra Vitáska, prezidenta Arcidiecézní charity Olomouc.

30.12.2016

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

30.12.2016

Meziříčí na Silvestra uzavře náměstí, Vsetín zrušil půlnoční ohňostroj

Valašsko – Oslavy nového roku si ve větším tradičně užijí především lidé ve Vsetíně a Valašském Meziříčí. Tamní radnice připravují program pro děti i dospělé a ohňostroje.

30.12.2016

Hasiči dnes zvou do Komárovic na svěcení auta

Komárovice – Členové sboru dobrovolných hasičů zvou širokou veřejnost na slavnostní předání a zároveň svěcení svého nového dopravního automobilu. Slavnost se uskuteční v pátek 30. prosince v 15 hodin u místní hasičské zbrojnice. Bohaté občerstvení bude podle organizátorů zajištěné. V 17 hodin začíná v zasedací místnosti Obecního úřadu Komárovice výroční valná hromada sboru dobrovolných hasičů.

29.12.2016

Ohňostroje rozzáří nebe většinou až 1. ledna

Region - Silvestr a s ním spojené oslavy příchodu nového roku jsou za dveřmi. Jaké budou napříč naším regionem? Většinou se ve městech a obcích Zlínského kraje lidé sejdou v ulicích, na náměstích, kde společně přivítají rok 2017 a popřejí si do něj vše nejlepší. Na oblohu rozzářenou ohňostroji si však povětšinou budou muset počkat na první den nového roku. Jako například ve Zlíně. Ohňostroj se uskuteční v neděli 1. ledna po 18. hodině.

29.12.2016

Vsetínské vánoční hody přilákaly na pět tisíc návštěvníků

Vsetín – Nový kabát, do něhož letos pořadatelé „oblékli" tradiční jarmark Veselé vánoční hody ve Vsetíně, akci sluší. Pětidenní program přilákal na pět tisíc návštěvníků.

29.12.2016

ANKETA: Vyberte ten nejlepší regionální kalendář na rok 2017

Zlínský kraj - Malované, umělecké či historické - pojetí kalendářů na rok 2017 se místo od místa ve Zlínském kraji liší. Obce se jimi prezentují navenek, upozorňují na výjimečnosti, které nabízí nejen obec sama, ale často i okolí. V nejednom z kalendářů jsou také významné akce, které by si místní nebo lidé, kteří si kalendář zakoupí, neměli nechat ujít. Někteří je pojali vizuálně stroze, ale jsou informačně bohaté, jiní z nich učinili téměř umělecká díla. Deník vybral některé z připravovaných kalendářů obcí a měst v kraji. A vy nyní můžete hlasovat, který je ten nej. Hlasovat v anketě Deníku můžete až do silvestrovské půlnoci.

28.12.2016

Na Jurkovičovu rozhlednu mohou turisté zavítat i na závěr roku

Rožnov pod Radhoštěm - Počínaje včerejším dnem je až do Silvestra mimořádně otevřená Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově pod Radhoštěm. Otevřené dveře naleznou návštěvníci města ve stejném období také v turistickém informačním centru.

28.12.2016

Cena vody na Valašsku příští rok neporoste

Valašsko – S příznivou zprávou pro odběratele vody přišla v závěru letošního roku společnost Vodovody a kanalizace (VaK) Vsetín. Na Valašsku se voda pro rok 2017 zdražovat nebude a zůstane na úrovni cen letošního roku.

AKTUALIZOVÁNO
26.12.2016

OBRAZEM: Do ledového Balatonu skočilo 20 otužilců

Nový Hrozenkov – Tradiční Štěpánské koupání, které pořádá skupina místních nadšenců, si letos nenechalo ujít dvaadvacet otužilců. Za potlesku a povzbuzování příznivců, kterých se sešlo více než sto, se otužilci ponořili do ledové vody valašského jezera krátce po půl druhé odpoledne.

26.12.2016

Dvě děti se ve Vsetínské nemocnici narodily až na druhý svátek vánoční

Zlínský kraj – „Narodil se vám syn, narodila se vám dcera." Tyto věty patří k jedněm z nejkrásnějších oznámení v životě. O vánočních svátcích si je vyslechlo v celém Zlínském kraji minimálně dvacet rodin. Mnozí z nich si potomka obrazně řečeno rozbalili přesně na Štědrý den jako nejkrásnější vánoční dárek.

24.12.2016

Děti v domovech přes Vánoce nestrádají

Liptál – Představa trávení Vánoc v dětském domově většinou u lidí budí neradostné pocity. Většina z nás si představí opuštěné dítko, smutně sedící pod vánočním stromkem a rozbalující jeden drobný dárek.

24.12.2016

V azylových domech chystají vánoční tabuli i dárky

Valašsko – Lidé bez střechy nad hlavou nebudou na Valašsku ochuzení o nejkrásnější svátky roku.

23.12.2016

Přehled svátečních bohoslužeb v regionu

Valašsko - Připravili jsme pro vás přehled bohoslužeb o vánočních a novoročních svátcích v regionu

23.12.2016

Píšťaly varhan si mohou lidé adoptovat

Prostřední Bečva – Farníci z Prostřední Bečvy se do dvou let dočkají nových píšťalových varhan. Vyjdou na čtyři miliony korun. S montáží začnou v místním kostele svaté Zdislavy v únoru 2017, nyní se shromažďují finanční prostředky. „První návrh na výstavbu varhan vznikl již v roce 2012, o tři roky později bylo vypsáno výběrové řízení na dodavatele," přiblížil František Křenek, koordinátor stavby varhan.

22.12.2016

Adventní koncerty ZUŠ vynesly téměř 73 tisíc korun

Rožnov pod Radhoštěm – Čtyři adventní neděle, čtyři koncerty a částka 72 908 korun. To je bilance letošního 20. ročníku tradiční předvánoční série koncertů pořádané Základní uměleckou školou (ZUŠ) Rožnov.

AKTUALIZUJEME
22.12.2016

Vyberte si z pozvánek na kulturní, společenské i sportovní akce o víkendu

Valašsko - Čeká nás prodloužený sváteční víkend. Pro ty, kteří mají volno je tu výběr z nabídky kulturních a společenských akcí na Valašsku.

22.12.2016

Nechceme tu kasino! Obyvatelé Janové se bouří peticí

Janová – Bouřlivá atmosféra panovala na úterním zasedání zastupitelstva v Janové. Jedním z projednávaných bodů byla totiž petice, kterou místní lidé sepsali proti stavbě kasina, které chce ve vesnici vybudovat loterijní společnost Synot.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies