VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stanislav Mišák vs. Tomio Okamura. Kdo s koho?

Zlínský kraj /HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM/ - Druhé kolo senátních voleb se uskuteční 19. a 20. října 2012. 

18.10.2012 60
SDÍLEJ:

Stanislav Mišák (vlevo) vs. Tomio OkamuraFoto: infografika DENÍKU

Stanislavu Mišákovi a Tomio Okamurovi jsme položili tři otázky:

1. Co považujete za nejdůležitější pro rozvoj zaměstnanosti a vznik nových pracovních míst v regionu Zlínsko?

2. Jak byste vyčistil vysokou politiku od korupce a korupčních kauz?

3. Jak se tváříte na církevní restituce? Ano, či ne?

Stanislav Mišák (59 let, ČSSD)

• Hejtman Zlínského kraje

• Rodák z Valašska, vystudoval střední školu veterinární

• V prvním kole senátních voleb mu dalo hlas 25,1 % voličů

1. Budeme se snažit realizovat investice, zvláště ty, na které lze získat v rámci kofinancování prostředky i z jiných zdrojů než z rozpočtu kraje. V souladu s inovační strategií kraje budeme také podporovat inovace malých a středních firem a tak posilovat šanci na zvýšení nabídky práce a tedy i zaměstnanosti.

2. Korupce je součástí stínové ekonomiky. Sem patří to, co známe jako metanolovou aféru, praní špinavých peněz, daňové úniky, práci na černo nebo lichvu. Nejde tedy jen o korupci v nejvyšších patrech politiky, jde o korupci, která začíná nebezpečně prostupovat celou naší společností. Boj proti ní vyžaduje odvahu a rázné kroky, a to na všech úrovních, od každého z nás. Proto ČSSD podporuje například majetková přiznání nebo registrační pokladny.

3. K majetkovému vyrovnání státu s církvemi musí dojít. Podle mého názoru je však třeba o konečné podobě restitučního zákona ještě jednat.

Tomio Okamura (40 let, nezávislý kandidát)

• Podnikatel a viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur

• Rodák z Tokia, vystudoval střední chemickou průmyslovku

• V prvním kole senátních voleb mu dalo hlas 30,3 % voličů

1. Umím zatraktivnit a zpropagovat Zlínsko a dostat sem investory a turisty, abychom měli více pracovních míst a více dobré práce.

2. Budu prosazovat zavedení adresné trestní a hmotné odpovědnosti politiků a exekutivy. Rozkrádání společného majetku nesmí být beztrestné. Budu prosazovat přísný zákon o majetkovém přiznání u majetků nad 20 milionů. Každý zbohatlík, který nedoloží legální nabytí majetku, musí být postižen, a to i zpětně. Je třeba vytvořit podmínky, které korupčníky odradí, protože příležitost dělá zloděje. Takže bych v prvé řadě osekal všemožné dotace, které kraje stejně dávají hlavně těm nejbohatším podnikatelům a firmám.

3. Souhlasím s tím, aby se vrátil skutečně ukradený majetek, a nejen církvi. To se mělo udělat už dávno nejen proto, že stát přece nemůže užívat to, co bylo ukradené. Jsem proti stávající podobě zákona. Katolická církev se velkoryse velké části svého majetku zřekla ve prospěch malých a nových církví, které historicky žádný majetek neměly a nemají co restituovat. Jenže jak potom vysvětlíme lidem, že v ekonomické krizi dostanou zadarmo stamiliony náboženské organizace, které na ně žádný nárok ani právo nemají?

Autor: Redakce

Koho byste volili ve 2. kole senátních voleb?

Stanislav Mišák

19 %

Tomio Okamura

81 %

Hlasovalo: 1802

Anketa byla ukončena

18.10.2012 VSTUP DO DISKUSE 60
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Vášnivý motorkář Daniel Vavřík chystá po střeleckých hodech první vyjížďku

Premiéra nového filmu o Valašsku s názvem Tehdy spolu ve zlínském Golden Apple Cinema
24

Na premiéru filmu o Valašsku Tehdy spolu přijela i Eliška Balzerová

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce v zítřejším tištěném vydání

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. Deník pro vás připravil přehlednou infografiku imaginární obce „Nekuřácká Lhota", na které ukážeme, kde všude vás nově čekají omezení. A kde nikoli. V zítřejším tištěném vydání Deníku

Vymetat kaluže? V Oříšku to dětem nezakazují

Že mohou děti v předškolním věku trávit svůj čas netypickým způsobem, jsem si ověřil během jednoho dne, který jsem prožil v Lesním klubu Oříšek.

Dárek ke Dni dětí: termální bazény za korunu a žonglování v Razulákovi

Relaxační centrum Wellness Horal Velké Karlovice připravilo pro návštěvníky k Mezinárodnímu dni dětí speciální akci. Děti budou mít ve čtvrtek 1. a pátek 2. června vstup do termálních bazénů za symbolickou korunu.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies