Alfred Strejček & Ensemble FLAIR /Vsetín/

KDE ŽIJE NEVYZPÍVANÁ KRÁSA

Hudebně-literární pořad k příležitosti 150. výročí narození básníka Petra Bezruče (1867 – 1958) v procítěném podání Alfreda STREJČKA a Ensemble FLAIR Jana Rokyty.

Reflexe sociálně pohnuté doby na přelomu staletí, pohledy do nejzažších koutů básníkovy duše, ale především vroucí hold nádherné přírodě Moravskoslezských Beskyd a jejímu lidu...V těchto protikladných témbrech se vine legendární a každým svým atomem osobitá poezie slezského barda Petra BEZRUČE (1867–1958), od jehož narození uplyne 15. září rovných 150 let.

Moudrý hlas českého herce a recitátora bude v improvizačních náladách podbarvovat cimbalista a hráč na zobcovou flétnu Jan Rokyta mladší, který si ke zhudebněným básním (jakož i k některým improvizacím) přizval i svůj šestičlenný nadžánrový Ensemble FLAIR se zpěvačkou Klára Blažková.

Pod křídly mladé moravské kapely zazní rozjímání o písni „souputnici”, óda na beskydský keř kalinu, ale i úsměvné setkání s motýlem na stráních Lysé hory či žertovná slovní hříčka rytmů básnických.

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK OD 1. ZÁŘÍ NA POKLADNĚ KINA VATRA.

26. 9.  (19:00–20:15)
Evangelický kostel Dolního sboru, Vsetín
SDÍLEJ:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení