VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Vánoce, předvánoční a vánoční akce na Valašsku, 2016

Dědinami na Hornolidečsku pobíhali čerti. Lidé si tradici nemůžou vynachválit

Horní Lideč, Študlov – Řinčení zvonců a prchající děti. Jasné indicie, které mi potvrzují, že se pomalu blížím k čertovské družině v Horní Lidči.

Nejstarší hornolidečské masky čertů pamatují Františka Josefa

Horní Lideč – Tradice mikulášských obchůzek má v Horní Lidči hluboké kořeny. Svědčí o tom skutečnost, že nejstarší dochované masky mají už neuvěřitelných 130 let.

Vesnice na Hornolidečsku a jižním Valašsku čekají mikulášské obchůzky

Hornolidečsko, Valašsko - Nadcházející víkend se na Hornolidečsku a jižním Valašsku ponese ve znamení obchůzek čertovských družin. Mezi domy budou vedle čertů v maskách z ovčí kůže a s rohy, zvonci či ježovinou a Mikulášů či svatých procházet také postavy laufra, košuta, koníka či smrtky.

Benefiční baňky pomůžou znovu vsetínské porodnici

Vsetín - Letos se již počtvrté uskuteční prodej benefičních baněk, jehož výtěžek poputuje na podporu vsetínské porodnice.

Vánoční stromy na Valašsku rozsvítí děti s čerty

Vsetín, Valašské Meziříčí - V centru Vsetína budou mít v pátek dostaveníčko Mikuláši a čerti. Uskuteční se tradiční Mikulášský den. Bohatý celodenní program pro děti i dospělé zakončí zvonečkový průvod a rozsvěcení dvou vsetínských vánočních stromů.

Písně vánočního času zahřály publikum hradišťské Reduty

Uherské Hradiště – Cimbálová muzika Cifra, které kraloval primáš Petr, třicetičlenný pěvecký sbor Viva la muzika z hradišťského gymnázia se sbormistrem Jakubem Tomalou, babický folklorní soubor Kalina s choreografkou Gabrielou Směřičkovou, dobrá nálada, radost z muziky a zpěvu, skvělá pohoda.

Rozzáření měst přijde na miliony. Obyvatele čekají milé a hřejivé akce

Region - Kolik stála vánoční výzdoba ve vašem městě, kdy se rozzáří vánoční strom na náměstí a jaké kulturní akce v předvánoční době navštívit? Podívejte se na náš přehled Zlínským krajem.

Česko bude opět zpívat společně koledy 14. prosince. Přidejte se

Region – První svíce na adventním věnci se o uplynulé neděli rozzářila a z rádií se už tu a tam ozývají první koledy. Jejich čas ale ještě teprve přijde. V předpremiéře se rozezní ty nejznámější české koledy a vánoční písně ve středu 14. prosince v 18 hodin při tradiční akci Deníku – Česko zpívá koledy.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení