Zubří ze ztraceného zápasu s Karvinou vydolovalo remízu

Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří poprvé v bojích o titul ztratili bod. V nedělním utkání 4. kola nadstavby remízovali doma s Karvinou 27:27. Pro domácí házenkáře však má bod málem cenu zlata, protože v průběhu druhé půle prohrávali už o sedm branek!

29.4.2012

Házenkáři Gumáren Zubří (v zeleném dresu Svatopluk Pernica) vyválčili ve strhujícím utkání 4. kola nadstavby s Karvinou emízu 27:27.Foto: DENÍK/Marek Havran

Ve strhujícím závěru se dokonce Valaši dvanáct vteřin před koncem dostali do vedení, ale v poslední sekundě Karviná srovnala ze sedmičky. Největší soupeř Zubřanů v boji o zlato – Dukla Praha – doma jasně porazila Jičín a po dvou kolech se tak opět vrátila před Zubří na čelo tabulky, kde má náskok jednoho bodu.

ZUBŘÍ – KARVINÁ 27:27 (11:13)

Domácí, kteří poprvé v nadstavbě přivítali do sestavy rozehrávače Ondřeje Miku, v boji s odvěkým rivalem nezachytili začátek.

Několikrát si vylámali zuby na gólmanovi hostů Lefanovi, naopak Slezané proměňovali vše, na co sáhli a najednou byl po pěti minutách stav 1:5. Pak přišly i lepší chvilky Zubří, které se pomalu rozkoukalo a začalo vyrovnávat hru i skóre. Stejně to ale pořád nebylo zdaleka ono, a tak šla v poločase do kabin s dvoubrankovým náskokem Karviná.

„V první půli jsme hráli moc zbrkle. Spoustu útoků jsme zakončovali z nepřipravených pozic a nesmyslných úhlů," pojmenoval hlavní příčiny trápení domácích kouč Zubří Jiří Mika.

Ani po změně stran nepřišlo žádné valné zlepšení na straně domácích, kteří měli o motivaci postaráno. Pokud chtěli bodově dohnat Duklu, která o den dříve doma rozstřílela Jičín, museli vyhrát. Jenže k tomuto cíli byli vzdálení čím dál více. Slezané začali svůj náskok navyšovat. Ve 44.minutě už to vypadalo se Zubřím velmi špatně, to totiž Karviná vedla už o sedm branek (21:14).

Ještě pět minut před koncem nic nenasvědčovalo tomu, jaké mimořádné drama se na palubovce odehraje. Karviná vedla 25:20 a šla si sebejistě za vítězstvím. Sedmička Stržínka a dva rychlé trháky Hantáka a Mičkala však snížily stav na 23:25 a šlo se do strhující koncovky.

Zubřané, kterém už skoro všichni odepsali, se před bouřící halou vybičovali k totálnímu obratu. Dokonce dvakrát se dostali do vedení, naposledy dvanáct vteřin před koncem, kdy Stržínek proměnil sedmičku na 27:26. Jenže v poslední vteřině byl faulován v jasné pozici karvinský Vančo a nařízenou sedmičku proměnil Petrovský.

Obrovská bitva dvou moravských rivalů tak skončila dělbou bodů. Pro domácí celek to byla vůbec první ztráta v nadstavbové části. Ale v tomto případě asi slovo ztráta není zrovna na místě.

„Prohrávali jsme čtvrthodiny před koncem o sedm gólů. Myslím, že bod ztratila asi více Karviná, než my," hodnotil šlágr 4. kola nadstavby trenér Gumáren Zubří Jiří Mika. Podle něj byl hlavním důvodem zuberských problémů v utkání kromě střelby z nepřipravených pozic hlavně muž mezi třemi tyčemi.

„Celá Karviná podala vynikající výkon. Hlavně nám ale dělal velké problémy gólman Lefan, který Karvinou dotáhl k bodu," pokračoval trenér domácího týmu.

Hosté, kteří už s největší pravděpodobností do bojů o titul nezasáhnou, si z Valašska odvezli bod a domácím tak solidně zavařili v bitvě i zlato. A to dokonce Karviná mohla mít body všechny.

„Bylo vidět, že domácím jde o titul, naopak my jsme hráli uvolněně a bylo to na hřišti vidět. Mohli jsme v průběhu vést klidně i o více, než sedm gólů," byl přesvědčen kouč Karviné Rastislav Trtík. Jeho tým nakonec v závěru horko těžko doháněl vedení v euforii hrajícího Zubří a nakonec si odvezl bod.

„Byla to dramatická a bojovná házená. Dělba bodů je ale nakonec asi spravedlivá. Obě družstva ukázala divákům skvělou házenou. Takový sport může naplnit haly," doplnil karvinský kouč.

Nejvíce branek: Stržínek 12/9, Mičkal 4, Hanták a Jurka po 3 – Petrovský 9/4, Hastík 7, Požárek 3. Rozhodčí: Opava, Válek.

Sedmimetrové hody: 10/9 – 5/4. Vyloučení: 6:11. Diváci: 800. Sled: 0:2, 1:5, 4:6, 6:7, 8:7, 9:10, 10:12, 11:14, 12:16, 14:19, 14:21, 18:22, 20:25, 26:25, 27:26.

Další výsledky skupiny o 1. – 6. místo: Přerov – Lovosice 24:32, Dukla Praha – Jičín 34:24.

1. Dukla Praha 26 21 3 2 741:600 45
2. Zubří 26 20 4 2 754:589 44
3. Karviná 26 17 3 6 786:696 37
4. Lovosice 26 14 2 10 726:643 30
5. Jičín 26 12 6 8 728:666 30
6. Přerov 26 11 1 14 730:799 23

Skupina o 7. – 12. místo: Třeboň – Kopřivnice 24:25, Plzeň – KP Brno 36:26, Hranice – Frýdek-Místek 25:25.

Předehrávka 5. kola: Plzeň – Kopřivnice 36:19.

29.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Soudní síň. Ilustrační foto.

Soudy daly Vsetínu za pravdu. Kotovo je města

Zajímavé klasické škodovky, které zrovna hledají nové majitele.
AUTOMIX.CZ
30

Toužíte po klasické škodovce? Na prodej jich je řada. Tyhle jsou nejzajímavější

Známá firma objednávala u strážníků tank

Třiašedesátiletý muž ze Zlína zavolal ve čtvrtek 20. července na tísňovou linku zlínských strážníků, že si chce objednat tank.

Potraviny, které nesou značku Perla Zlínska

Pepřová kotlela z Otrokovic nebo jogurtové mléko Jahoda ze Štítné nad Vláří nesou nově označení PERLA ZLÍNSKA. Agrární komora Zlín ve spolupráci se Zlínským krajem ocenila letos šestnáct produktů. V soutěži o nejlepší regionální potravinářské výrobky bojovalo o značku 139 výrobků od 44 producentů.