Zubří se v dohrávce v Lovosicích trápilo a padlo

Lovosice, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří potřetí v sezoně prohráli. Ve středeční dohrávce 4. kola Zubr extraligy podlehli Valaši na palubovce Lovosic po vyrovnaném boji o tři branky.

3.11.2010

hazenkáři Zubří (žluté dresy)Foto: DENÍK / Marek Havran

Lovosice se tak dostaly v tabulce právě před Zubří na pátou příčku. Další utkání čeká Zubřany již v sobotu 6. listopadu, kdy od 18 hodin přivítají na své palubovce Třeboň.

LOVOSICE – ZUBŘÍ 25:22 (14:11)

Házenkáři Gumáren Zubří odjížděli na dalekou cestu do Lovosic bez dlouhodobě zraněných pivotů Bechného a Třeštíka, dobrou zprávou byl návrat do sestavy spojky Martina Stržínka. Začátek utkání na palubovce, kde se dlouhodobě Zubřanům vůbec nedaří, se hostům poměrně vyvedl. První čtvrthodinu byli Valaši v podstatě stále o gól až dva popředu. „Prvních dvacet minut nebylo z naší strany špatných. Ale posledních deset minut první půle nám moc nevyšlo a domácí nám odskočili až na 11:8. Stejný tříbrankový náskok měli i v poločase,“ shrnul dění na palubovce v úvodních třiceti minutách trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Důležité okamžiky přišly hned v úvodu druhé půle, kdy se domácí důrazně odrazili k cestě za vítězstvím. Lovosice odskočily střelecky se trápícímu Zubří až na šest branek (40. – 19:13). Zubřané se sice ještě skvěle vrátili do zápasu, když dokázali čtyřmi brankami v řadě snížit na 19:17 a potom ještě sedm minut před koncem na 21:19, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak přišly chvíle, které definitivně rozhodly o osudu utkání. „Právě po našem snížení na 21:19 jsme hned měli další dvě velké šance, ale neproměnili jsme je. Namísto možného vyrovnání nebo snížení na jeden gól pak naopak domácí dali čtyři další góly a definitivně tak rozhodli,“ přiblížil kouč Zubří Mika chvíle, které rozhodly o osudu zápasu.

Zubřané tedy prohráli už svůj třetí zápas v nové sezoně, z venkovních soubojů to byla již třetí prohra ve čtyřech zápasech. Bitva v Lovosicích nebyla ze strany Zubří až tak špatná, ale podle slov kouče jeho tým doplatil především na špatnou mušku. „Tím hlavním, co o naší porážce rozhodlo, byla jednoznačně střelba a neproměňování vyložených šancí,“ měl jasno trenér Gumáren . „Herně moc klukům vyčíst nemůžu, v oslabené sestavě se rvali statečně. Ale v koncovce jsme vyhořeli a to tentokrát jasně rozhodlo. Je třeba i přiznat, že Lovosice neskutečně podržel gólman Kylíšek,“ uznal sportovně Jiří Mika.

Zubří: Malina , Orság – Mika 5, Horký 5, Hrstka 4, Dědek 3, Stržínek 2, Jurka 2, Randýsek 1, Tovaryš, Pernica, Šustáček, Číp, Mézl. Nejvíce branek Lovosic: Motl 10, Havlovec 6, Šuma 5. Sled: 0:1, 2:3, 3:4, 6:7, 8:8, 12:10, 16:11, 18:12, 19:17, 20:18, 21:19.

1. Karviná 10 7 2 1 314:272 16
2. Plzeň 8 7 0 1 262:202 14
3. Hranice 8 5 1 2 216:200 11
4. Dukla 8 5 0 3 234:201 10
5. Lovosice 8 5 1 2 230:204 11
6. Zubří 8 5 0 3 220:215 10
7. Jičín 8 4 1 3 205:202 9
8. Brno 10 4 0 6 303:326 8