Zubří se v dohrávce v Lovosicích trápilo a padlo

Lovosice, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří potřetí v sezoně prohráli. Ve středeční dohrávce 4. kola Zubr extraligy podlehli Valaši na palubovce Lovosic po vyrovnaném boji o tři branky.

3.11.2010

hazenkáři Zubří (žluté dresy)Foto: DENÍK / Marek Havran

Lovosice se tak dostaly v tabulce právě před Zubří na pátou příčku. Další utkání čeká Zubřany již v sobotu 6. listopadu, kdy od 18 hodin přivítají na své palubovce Třeboň.

LOVOSICE – ZUBŘÍ 25:22 (14:11)

Házenkáři Gumáren Zubří odjížděli na dalekou cestu do Lovosic bez dlouhodobě zraněných pivotů Bechného a Třeštíka, dobrou zprávou byl návrat do sestavy spojky Martina Stržínka. Začátek utkání na palubovce, kde se dlouhodobě Zubřanům vůbec nedaří, se hostům poměrně vyvedl. První čtvrthodinu byli Valaši v podstatě stále o gól až dva popředu. „Prvních dvacet minut nebylo z naší strany špatných. Ale posledních deset minut první půle nám moc nevyšlo a domácí nám odskočili až na 11:8. Stejný tříbrankový náskok měli i v poločase,“ shrnul dění na palubovce v úvodních třiceti minutách trenér Gumáren Zubří Jiří Mika.

Důležité okamžiky přišly hned v úvodu druhé půle, kdy se domácí důrazně odrazili k cestě za vítězstvím. Lovosice odskočily střelecky se trápícímu Zubří až na šest branek (40. – 19:13). Zubřané se sice ještě skvěle vrátili do zápasu, když dokázali čtyřmi brankami v řadě snížit na 19:17 a potom ještě sedm minut před koncem na 21:19, ale to bylo z jejich strany vše. Naopak přišly chvíle, které definitivně rozhodly o osudu utkání. „Právě po našem snížení na 21:19 jsme hned měli další dvě velké šance, ale neproměnili jsme je. Namísto možného vyrovnání nebo snížení na jeden gól pak naopak domácí dali čtyři další góly a definitivně tak rozhodli,“ přiblížil kouč Zubří Mika chvíle, které rozhodly o osudu zápasu.

Zubřané tedy prohráli už svůj třetí zápas v nové sezoně, z venkovních soubojů to byla již třetí prohra ve čtyřech zápasech. Bitva v Lovosicích nebyla ze strany Zubří až tak špatná, ale podle slov kouče jeho tým doplatil především na špatnou mušku. „Tím hlavním, co o naší porážce rozhodlo, byla jednoznačně střelba a neproměňování vyložených šancí,“ měl jasno trenér Gumáren . „Herně moc klukům vyčíst nemůžu, v oslabené sestavě se rvali statečně. Ale v koncovce jsme vyhořeli a to tentokrát jasně rozhodlo. Je třeba i přiznat, že Lovosice neskutečně podržel gólman Kylíšek,“ uznal sportovně Jiří Mika.

Zubří: Malina , Orság – Mika 5, Horký 5, Hrstka 4, Dědek 3, Stržínek 2, Jurka 2, Randýsek 1, Tovaryš, Pernica, Šustáček, Číp, Mézl. Nejvíce branek Lovosic: Motl 10, Havlovec 6, Šuma 5. Sled: 0:1, 2:3, 3:4, 6:7, 8:8, 12:10, 16:11, 18:12, 19:17, 20:18, 21:19.

20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Týden kultury na Valašsku láká pod šapitó na Duška, Sokola, Rodena i pohádku

FOTOGALERIE / Celkem devět divadelních představení v sedmi dnech nabídne 2. ročník charitativního divadelního festivalu Týden kultury na Valašsku. Uskuteční se tradičně na závěr prázdnin, 25. až 31. srpna ve Velkých Karlovicích.

Nový ultrazvuk umožní dříve odhalit problémy

Ultrazvuk s vyšší kvalitou zobrazení schopný zachytit zdravotní problémy dříve, než bylo dosud možné, využívají nově lékaři radiodiagnostického oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí.

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

FOTOGALERIE / Ještě na začátku roku byl Lukášek z Mařatic bezstarostný kluk, který si užíval dětství, běhal po hřišti a chodil do Hradišťánku. Únor 2017 bude už navždy pro celou rodinu jedním z nejsmutnějších měsíců letošního roku.