Ale na výhru s nováčkem soutěže se tedy pořádně nadřeli. Odpor bojovně hrajících domácích zlomil úřadující vicemistr až ve druhém poločase. V tabulce jsou Zubřané na druhém místě a pokud zvítězí i v posledním kole v Třeboni, bez ohledu na ostatní výsledky půjdou do play off ze druhého pozice.

DVŮR KRÁLOVÉ – ZUBŘÍ 25:30 (13:14)

Zápas měl jasného favorita v podobě úřadujícího vicemistra ze Zubří, který navíc má v posledních kolech obrovskou motivaci urvat druhou příčku pro play off. Jenže na palubovce to vypadalo úplně opačně. Domácí vlétli do zápasu parádně a než se Zubřané rozkoukali, vedl Dvůr Králové 6:1 a poté ještě ve 13. minutě 9:3. „Vstup do zápasu jsme měli přímo katastrofální. Asi tam došlo trochu i k podcenění soupeře. Brankářům se nepodařilo vůbec nic chytit a obrana jim taky zrovna dvakrát nepomohla,“ shrnul nepovedený úvod zuberský asistent Jiří Mika.

Teprve po čtvrthodině hry se klimbající favorit probral a jal se stahovat nečekaně velký náskok outsidera. Ještě do poločasu otočili Zubřané vývoj ve svůj prospěch. Ve 26. minutě vyrovnali a o minutu později se poprvé v zápase dostali do vedení (13:12). „Po tom hrozném začátku jsme změnili obranu ze systému 0–6 na 2–4 a pomohlo to. Začali jsme postupně snižovat náskok soupeře a ještě do poločasu jsme se dostali do vedení,“ pokračoval Mika.

Po změně stran již Zubřané, vědomi si důležitosti zápasu v boji o druhou příčku, nenechali nic náhodě a postupem času zápas dostali pod svou kontrolu. Celkem rychle po změně stran se utrhli do čtyř až pětibrankového náskoku a měli jsme zápas ve své moci. „Za vítězství jsme určitě rádi, protože jsme jej nutně potřebovali. Ale nadřeli jsme se více, než jsme čekali. Na jednu stranu je to ale i dobře, protože je to takové varování před posledním kolem v Třeboni, kde musíme vyhrát, abychom šli do play off ze druhého místa,“ dodal Jiří Mika.

Zubří: Stržínek 7/3, Pernica, Titkov, J. Hrstka 2, Třeštík 4, Randýsek 2, Říha, M. Hrstka 7, Mičkal, Jurka 1, Číp 4, Mika 3. Nejvíce branek Dvora Králové: Groh 7, Klouček 5. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Vyloučení: 5:6. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Diváci: 540. Sled: 3:0, 5:1, 8:3, 12:9, 12:13, 14:17, 15:19, 17:22, 20:27.