Valaši v domácím prostředí padli po téměř roce a půl, naposledy prohráli na jaře loňského roku s Duklou Praha. V dalším kole hrají Valaši opět doma, v sobotu od 18 hodin přivítají Hranice.

ZUBŘÍ – LOVOSICE 24:27 (11:11)

Zubřané měli v uplynulém kole volný los, nedělní dopolední zápas třetího kola tak pro ně byl teprve druhým utkáním sezony. Lovosice přijely posilněny nedávným postupem do druhého kola evropského Poháru EHF přes chorvatskou Rijeku. První poločas byl spíše úpornou bitvou, než hezkou házenkářkou podívanou. Překvapením bylo, že se domácí více než jindy prosazovali z pivota. „Vycházelo to z toho, že hosté měli vysunutou obranu kolikrát i na osm metrů od branky, proto se otvíral prostor pro naše pivoty," podotkl trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola. Vedení se několikrát prostřídalo na obou stranách, aby šly oba týmy do šaten za nerozhodného stavu.

Po změně stran to bylo stále vyrovnané, klíčové momenty přišly kolem 45. minuty. Zubřané ještě vedli 19:18, jenže pak přišla hluchá pětiminutovka, ve které dali hosté čtyři branky v řadě a utekli na 19:22 (49. minuta). Od té chvíle se už Valaši blíže než na dva góly nedostali a s Lovosicemi prohráli na domácí půdě teprve podruhé z jednadvaceti zápasů. „V obou poločasech jsme vždy měli jeden úsek, ve kterém jsme nějakou dobu nedali žádnou branku a soupeř toho dokázal využít. Tyto momenty ve druhém poločase byly pro celý zápas osudné. Hosté získali menší náskok a pak už si vedení udrželi. Bylo tam jasně vidět, že na tyto rozhodující chvíle měli typy hráčů, kteří přesně věděli, jak vše zahrát," glosoval klíčové okamžiky šlágru třetího kola kouč Jiří Mičola. I přes porážku však našel pro svoje svěřence převážně slova chvály. „Udělali jsme sice mnoho technických chyb, ale obecně kluci neodvedli špatný výkon. Na takto silného protivníka to však tentokrát prostě nestačilo," dodal Mičola.

Související Rozhodly naše technické chyby, litoval mladíček Lukáš Václav

Zubří: Orság, Koleček – Jurka 8/2, Šustáček 4/1, Václav 3, Vyjídák 3, Třeštík 2, Bechný 1, Dědek 1, Mičkal 1, Aspridis 1, Randýsek, Večeřa. Nejvíce branek Lovosic: Motl 12/4, Berka 5, Brecko 4. Rozhodčí: Hanák, Novák. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/4. Vyloučení: 4:5. Červená karta: Brecko (Lovosice). Diváci: 600. Sled: 1:2, 3:4, 7:5, 7:9, 9:10, 11:10, 12:13, 15:14, 18:17, 19:18, 19:22, 20:23, 21:25, 24:26.

Další výsledky: Kopřivnice – Jičín 22:23, Přerov – Karviná 25:31, Plzeň – Brno 25:32, Frýdek-Místek – Dukla 27:31.

1. KP Brno 3 2 1 0 91:77 5
2. Jičín 3 2 1 0 69:67 5
3. Lovosice 2 2 0 0 60:45 4
4. Hranice 2 2 0 0 63:58 4
5. Karviná 3 2 0 1 89:85 4
6. Plzeň 3 2 0 1 83:79 4
7.Zubří 2 1 0 1 53:49 2
8. Dukla Praha 3 1 0 2 82:80 2