Volejbalistky VK Austin Vsetín v létě vybojovaly druhou ligu v kvalifikaci a do třetí nejvyšší soutěži v republice se vrátily po dlouhých deseti letech. Ligová premiéra pro byla velkmi očekávána. V domácím prostředí přivítaly svěřenkyně trenérů Bohdana Pavlici a Jiřího Žůrka na úvod sezony celek Litovle. A začaly velmi dobře. Hned první set nového ročníku vyhrály. „Sice jsme v nové soutěži vůbec nevěděli, co nás může čekat, ale i tak do toho holky šly beze strachu a zbytečného respektu,“ přiblížil premiéru vsetínského týmu ve druhé lize asistent trenéra Jiří Žůrek. V dalším průběhu se však začal zápas otáčet a nakonec ho získaly hostující volejbalistky. „Soupeřky se postupem času rozkoukaly. Lépe přečetly naši hru, srovnaly na 1:1 na sety a pak vyhrály i celý první zápas 3:1,“ pokračoval kouč.

Druhý zápas šly naopak do vedení hostující hráčky. Nejprve po bitvě vyhrály první set a pak po totálním kolapsu i druhé dějství. Pak přišlo snížení Vsetína na 1:2, ale to bylo ze strany domácích vše. Také druhé utkání skončilo 1:3 a na první body si tak Vsetíňanky budou muset počkat. „Kromě kolapsu ve druhém setu, kdy nám nešlo skutečně vůbec nic, to byly celkem vyrovnané zápasy. Je ale jasné, že liga je něco jiného, než krajský přebor. Nicméně Litovel spíše patřila ke kvalitnějším soupeřům, loni skončila třetí,“ hodnotil první dvojkolo nového ročníku druhé ligy Jiří Žůrek.

Výsledky: VK Austin Vsetín-Litovel 1:3 (22, –22, –20, –18) a 1:3 (-15, –10, 21, –19).

Další výsledky: Bedřichov – Česká Třebová 3:1 a 3:1, Palkovice – Znojmo 3:0 a 3:0, Lanškroun – OP Prostějov 2:3 a 3:0, Ostrava – Přerov B 1:3 a 0:3.