Rožnovské "Sršnice" doma získaly dvě výhry

Rožnov pod Radhoštěm – Dvě vítězství a jednu porážku vydolovaly florbalistky Rožnova pod Radhoštěm ve třech zápasech II. ligy žen divize VII, které sehrály na domácí palubovce. Rožnovské „Sršnice“ o předminulém víkendu porazily FBS Olomouc i Prostějov, prohrály jen s Lipníkem. V tabulce soutěže jim patří po patnácti kolech pátá příčka.

3.2.2011

Florbalistky Rožnova pod Radhoštěm (černožluté dresy). Foto: Lucie Kostková

1.FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – FBS Olomouc B 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

V minulém střetnutí se Rožnovanky radovaly z výhry v poměru 2:0 a chtěly na to navázat i v domácím prostředí. Po bezbrankové první třetině se vše důležité odehrálo v prostřední části. První gól padl po úniku Žídkové, kdy gólmanka Olomouce míček vyrazila před sebe přímo na hokejku dobře postavené Vojkůvkové, pro kterou to už byla snadná práce 1:0. Další dvě minuty přinesly opět radost na straně domácích hráček a skóre se po brance tradiční čutorky Žídkové zvýšilo na 2:0.

Branky Rožnova: Vojkůvková, Žídková.

1.FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – FBC LIPNÍK 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Prostřední utkání s vedoucím týmem z Lipníku však přineslo úplně jiný obraz hry, než to předcházející. Lipník je již tradičně sehranější tým a nedělají mu problémy přesné přihrávky, skvělá organizace hry a v neposlední řadě také nebezpečné střely. To všechno z Lipníku dělá snad nejsehranější tým v naší lize. Očekával se tedy tuhý boj a Rožnovanky si před tímto utkáním daly malé předsevzetí, urvat alespoň remízu.

Skóre načaly už v průběhu druhé minuty hráčky Lipníku, které poprvé překonaly ve skvělé formě chytající Knotkovou. Domácí se nezalekly a i přes zformovanou obranu Lipníku se snažily dobývat jejich branku. V první třetině se již žádná změna skóre nekonala. Rožnov nepolevoval ve své snaze o vyrovnání, které přišlo až v úvodu poslední části. Ve čtvrté minutě se konečně smůla prolomila, kdy nejprve nebezpečně vystřelila Vojkůvková, brankářka vyrazila k Horákové, ta nahrála zpět Vojkůvkové, která se ze vzduchu bekhendem trefila přímo za záda brankářky z Lipníku a stav byl nerozhodný 1:1. Domácí hráčky pak zuby nehty obětavě a za pomoci skvělé Knotkové v brance bránily remízu, ale to se nakonec bohužel nepodařilo. Přišlo vyloučení, přesilovka Lipníku a rozhodující branka 61 vteřin před koncem.

Branka Rožnova: Vojkůvková.

1.FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – SK K2 PROSTĚJOV 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Obě družstva už v nohou měla dvě utkání, a proto už byla znát určitá únava. Tabulkově slabší soupeř Rožnovanky donutil k chaotické hře a začátek zápasu se začal vyvíjet lépe pro Prostějov, který šel dokonce do vedení. Naštěstí však neuběhlo ani 20 vteřin a domácí „Sršnice“ se mohly radovat z vyrovnání. Šnajdarová přesně nahrála Žídkové a ta se tváří v tvář prostějovské brankářce nemýlila. Ke konci třetiny se premiérově prosadila střelou téměř z půlky Šafferová (2:1).

Ve druhé třetině padla jen jediná branka, a sice do sítě domácího celku a bylo opět srovnáno (2:2). Další na řadě s vedením tentokrát byly domácí florbalistky. V 6. minutě poslední části dávala Horáková na 3:2. Hanačky pak ještě jednou srovnaly, a to minutu před koncem na 3:3. když už to vypadalo, že se družstva rozejdou smírně, přišel příjemný šok. V samotném závěru se po nahození na branku Prostějova strhla nefalšovaná „trma-vrma“, a v čase 11.56, tedy pouhé čtyři vteřiny před koncem utkání Žídková rozhodla o vítězství Rožnova 4:3.

Branky Rožnova: Žídková 2, Horáková, Šafferová. Sestava Rožnova pod Radhoštěm: Knotková – Blažková, Minářová, Šafferová, Peřková – Orságová, Šnajdarová, Vojkůvková, Žídková, Horáková, Konrádová, Grygaříková, Románková, Kostková.

Další výsledky 14. a 15. kola: Sportcentrum Prostějov – FBC Lipník 3:7, FBS Olomouc B – Sportcentrum Prostějov 4:4. Opava – Horní Suchá 5:4, Vikings Kopřivnice – Sborná Bílovec 6:0, Sborná Bílovec – Opava 0:11, Horní Suchá – Vikings Kopřivnice 2:0, Opava – Vikings Kopřivnice 1:0.

3.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Dožínky Zlínského kraje 2017
AKTUALIZUJEME
31

OBRAZEM: Dožínky Zlínského kraje

V Kateřinicích se letos koná již sedmý ročník Mezinárodního tábora zvonkohry. Letos se jej účastní asi 40 dětí a dospělých z Valašska, Slovenska, Polska i Ameriky.
21

OBRAZEM: V Jablůnce vybírali nejlepší med. Podívejte se

Setkání včelařů a jejich přátel se uskutečnilo v sobotu 19. srpna v Jablůnce. Na akci s názvem Den medu a písniček dorazily desítky lidí. Návštěvníci se za poslechu hudebního doprovodu kapel Docela kapela a Spolek vdolek zhostili úlohy vybrat ten nejlepší med. Vítězem se stal včelař a pořadatel akce Martin Biel.

Nehoda u Lačnova si vyžádala čtyři zraněné

K dopravní nehodě, při které se zranili čtyři lidé, z toho tři děti, došlo v sobotu odpoledne u Lačnova. Na místě kromě zdravotníků a policistů zasahovali také profesionální hasiči z Valašských Klobouk.

Nové hřiště se už rýsuje. Bude na konci léta

Děti ve Študlově se do konce léta dočkají nových herních prvků na místním dětském hřišti v dolní části obce. Oprava přijde na šest set tisíc korun. Většinu uhradí dotace z Ministerstva pro místní rozvoj.