Krajčík se na Valašce vytáhl

Valašsko – Až závěrečná rychlostní zkouška Sheron Valašské rally 2010 rozhodla o tom, že celkovým vítězem letošního úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally se stala dvojice Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza na voze Škoda Fabia S2000.

31.3.2010

Vsetínský jezdec Jiří Krajčík s Veronikou Teplou na sedadle spolujezdce se dostal do čela třídy A7 hned na začátku a udržel to až do cíle. Foto: Ondřej Zeman

Výborně si ovšem vedli i domácí jezdci. Sedm posádek první podnik nové sezony dokončilo, pět už takové štěstí nemělo.

Nejvýše se z valašských posádek ve výsledkové listině dostal Roman Michalík navigovaný Radimem Oravou. „Palič“ na domácí trati dokázal, že umí krotit své Mitsubishi Lancer EVO IX a nebýt defektu, mohla by být spokojenost ještě větší. Po absolvování všech erzet byli „Palič“ s „Orim“ klasifikováni na velmi pěkném 14. místě absolutní klasifikace a 8. místě ve třídě N4. „Určitě jsme velmi spokojení. První letošní závod a hned jsme dosáhli na body. Je to něco krásného. My jsme se jízdou hlavně bavili a věřím, že jsme bavili i lidi podél erzet. Chtěl bych jim poděkovat za úžasnou atmosféru, kterou nám vytvořili,“ podělil se v cíli o první dojmy Roman Michalík.

Pro pohár za 2. místo ve třídě A5 si na cílovou rampu dojel Lumír Galia se spolujezdcem Otou Hlouškem. Jezdce musí hodně mrzet stávkující Felicie Kit Car, díky níž nachytal půlminutovou časovou penalizaci.

Pověstný krůček od poháru byli Roman Švidrnoch a Vladimír Osička na Citroenu C2 S1600. První etapu Roman dokončil na 2. místě ve třídě A6, ale v sobotní části rally toto postavení neudržel. „Byla to krásná soutěž s moc pěknými erzatemi. Pátek nám vyšel velmi dobře, když jsme dokončili etapu na druhém místě. V sobotu jsem už ale cítil slábnoucí cit v operované noze, a to mě brzdilo. Přesto jsme s výsledným 5. místem spokojeni. Jsme rádi, že se nám podařilo auto dovézt v pořádku až do cíle,“ uvedl k Valašce Roman Švidrnoch.

Asi nejspokojenější z domácích jezdců byl Jiří Krajčík, jenž startoval s Renaultem Clio Sport společně s Veronikou Teplou. Vsetínský jezdec se po druhé zkoušce rally dostal do čela třídy A7 a toto postavení si udržel až do cíle. Vedle vítězství ve třídě obsadili Jiří s Veronikou i 4. místo mezi smíšenými posádkami. K úspěšným posádkám musíme připočítat i další dvě startující za vsetínský JT Říha group rally team. Martin Vlček s Mitsubishi Lancer EXO IX obsadil velmi pěkné 12. místo absolutní klasifikace a 6. místo ve třídě N4. Tomáš Růžička se Subaru Impreza byl v cíli klasifikovaný na 18. místě absolutní klasifikace a 12. místě ve třídě N4.

Miroslav Veber

31.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
Povodeň v červenci 1997 v Uherském Hradišti a Starém Městě.
67

Lidé nechtěli ze svých zatopených domů. Museli jsme je dostat pryč

Plakát 22. ročníku Pulčínského Amfolkfestu
14

Hvězdou letošního Amfolkfestu bude Tomáš Kočko s Orchestrem

AUTOMIX.CZ

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Majerovy litografie lákají

Výstava akademického malíře Luďka Majera je k vidění v památníku A. Strnadla v Novém Hrozenkově. Ve dvou výstavních místnostech, které se nachází v půdních prostorách památkově chráněné dřevěnice z roku 1835, mohou návštěvníci obdivovat malby, kresby i litografie.

Ředitel Regner: Barumka na kvalitě neztratí ani zkrácením závodu

O téměř deset kilometrů kratší bude kvůli omezení v souvislosti s africkým morem prasat na Zlínsku 47. ročník populární Barum Czech Rally Zlín, která se v našem regionu pojede poslední srpnový víkend.

Trofeje pro motocyklovou Grand Prix vytvořil sklářský mistr Ondřej Strnadel

Výraznou stopu zanechá Valašské Meziříčí na blížící se Grand Prix České republiky silničních motocyklů. Světová elita se na brněnském Masarykově okruhu představí o prvním srpnovém víkendu. Jezdci na pódiových místech a vítězové Poháru konstruktérů převezmou trofeje, které vytvořil meziříčský sklářský mistr Ondřej Strnadel.