Krajčík se na Valašce vytáhl

Valašsko – Až závěrečná rychlostní zkouška Sheron Valašské rally 2010 rozhodla o tom, že celkovým vítězem letošního úvodního podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rally se stala dvojice Pavel Valoušek - Zdeněk Hrůza na voze Škoda Fabia S2000.

31.3.2010

Vsetínský jezdec Jiří Krajčík s Veronikou Teplou na sedadle spolujezdce se dostal do čela třídy A7 hned na začátku a udržel to až do cíle. Foto: Ondřej Zeman

Výborně si ovšem vedli i domácí jezdci. Sedm posádek první podnik nové sezony dokončilo, pět už takové štěstí nemělo.

Nejvýše se z valašských posádek ve výsledkové listině dostal Roman Michalík navigovaný Radimem Oravou. „Palič“ na domácí trati dokázal, že umí krotit své Mitsubishi Lancer EVO IX a nebýt defektu, mohla by být spokojenost ještě větší. Po absolvování všech erzet byli „Palič“ s „Orim“ klasifikováni na velmi pěkném 14. místě absolutní klasifikace a 8. místě ve třídě N4. „Určitě jsme velmi spokojení. První letošní závod a hned jsme dosáhli na body. Je to něco krásného. My jsme se jízdou hlavně bavili a věřím, že jsme bavili i lidi podél erzet. Chtěl bych jim poděkovat za úžasnou atmosféru, kterou nám vytvořili,“ podělil se v cíli o první dojmy Roman Michalík.

Pro pohár za 2. místo ve třídě A5 si na cílovou rampu dojel Lumír Galia se spolujezdcem Otou Hlouškem. Jezdce musí hodně mrzet stávkující Felicie Kit Car, díky níž nachytal půlminutovou časovou penalizaci.

Pověstný krůček od poháru byli Roman Švidrnoch a Vladimír Osička na Citroenu C2 S1600. První etapu Roman dokončil na 2. místě ve třídě A6, ale v sobotní části rally toto postavení neudržel. „Byla to krásná soutěž s moc pěknými erzatemi. Pátek nám vyšel velmi dobře, když jsme dokončili etapu na druhém místě. V sobotu jsem už ale cítil slábnoucí cit v operované noze, a to mě brzdilo. Přesto jsme s výsledným 5. místem spokojeni. Jsme rádi, že se nám podařilo auto dovézt v pořádku až do cíle,“ uvedl k Valašce Roman Švidrnoch.

Asi nejspokojenější z domácích jezdců byl Jiří Krajčík, jenž startoval s Renaultem Clio Sport společně s Veronikou Teplou. Vsetínský jezdec se po druhé zkoušce rally dostal do čela třídy A7 a toto postavení si udržel až do cíle. Vedle vítězství ve třídě obsadili Jiří s Veronikou i 4. místo mezi smíšenými posádkami. K úspěšným posádkám musíme připočítat i další dvě startující za vsetínský JT Říha group rally team. Martin Vlček s Mitsubishi Lancer EXO IX obsadil velmi pěkné 12. místo absolutní klasifikace a 6. místo ve třídě N4. Tomáš Růžička se Subaru Impreza byl v cíli klasifikovaný na 18. místě absolutní klasifikace a 12. místě ve třídě N4.

Na premiéru filmu o Valašsku Tehdy spolu přijela i Eliška Balzerová

Premiéra nového filmu o Valašsku autorky Marty Santovjákové Gerlíkové s názvem Tehdy spolu se konala v sobotu večer v Golden Apple Cinema ve Zlíně. Přilákala stovky filmových fanoušků.

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce kuřáka novými zákazy

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte.

Že mohou děti v předškolním věku trávit svůj čas netypickým způsobem, jsem si ověřil během jednoho dne, který jsem prožil v Lesním klubu Oříšek.

Dýmkaři ve Valašském Meziříčí přecházejí do ilegality

Klubové setkání meziříčských dýmkařů připomínalo tryznu. Členové Valašského Fajf-klubu se v restauraci na místním sídlišti Vyhlídka nepohroužili jen do modravého kouře, majestátně stoupajícího z jejich dýmek, ale i do vzpomínek a smutku.