Karel Liška měl ve Zděchově opět smůlu, nakonec však dojel

Zděchov - Více než sto třicet jezdců se v neděli postavilo na start již 37. ročníku Zděchovské grapy v motokrosu. Závodníci si to rozdali ve třídách MX2, Open a třech veteránských kategoriích. Pořadatelé z AVZO Zděchov připravili přírodní trať na výbornou a fanoušci, kteří zaplnili areál, se mohli těšit z kvalitní podívané.

28.8.2008

Radek Zdráhala dojel ve Zděchově čtvrtý v kategorii MX2.Foto: Foto: Jiří Juroška

První na start se postavili jezdci třídy MX2 (do 125 ccm), kteří jeli volný závod. Nejlépe se start povedl Karlu Klementovi, ale po několika kolech ho předjel Tomáš Dokoupil a vyhrál jak první, tak i druhou jízdu. Veteráni skupiny A (40–46) let odstartovali jako druzí a tuto třídu v obou jízdách vyhrál Roman Heinrich, který startoval v druhé jízdě třídy open, kdy měl odjety již dvě jízdy veteránů a dojel jako šestý. Veteráni B (47–52 let), C (53 let a starší) jeli společnou jízdu, přičemž každá kategorie byla hodnocená zvlášť. Obě jízdy vyhrál Miroslav Štaud z mladší kategorie B a i druhé a třetí místo obsadili Bohuslav Klanica a Roman Malý z kategorie B. neklépe z valašských jezdců ve třídě Veterán A dojel Květoslav Kovář z Velké Lhoty na šestém místě, hned za ním skončil Jaromír Orság z Nového Hrozenkova.

Suverén kategorie C Josef Tichý dojel až na pátém místě, což u tohoto jezdce nebývá zvykem.“Chtěl jsem dobře odstartovat a najel jsem do startovacího zařízení. Než jsem se vymotal, tak jezdecké pole mi odjelo a nasadil stíhací jízdu. Bylo to páté místo celkově, ale v mé kategorii jsem dojel první,“ řekl po závodě Josef Tichý.

Po startu této jízdy došlo v prvé zatáčce k pádu několika jezdců a v tomto pádě nechyběl smolař loňského závodu Karel Liška, který v minulém ročníku upadl tak nešťastně, že pro něj sezona skončila. Zkušenému jezdci se ani letos smůla nevyhnula. Po nasednutí motocyklu započal stíhací jízdu a v prvém kole stačil předjet několik jezdců a nakonec skončil na jedenáctém místě. „Po pádu jsem jel tak, abych už nespadl znovu a ve zdraví dojel závod. Po loňském závodě mám na pády ve Zděchově pech, ale krásně jsem si zazávodil na dobře připravené trati,“ uvedl v cíli spokojený Karel Liška. Podobně viděl závod i další z valašských jezdců Zdeněk Pešl (Valašské Meziříčí), který skončil v celkovém veteránů B o jedno místo za Liškou. „Závody to byly krásné, jedny z nejlepších co jsem letos jel. Trať byla parádně připravená a přišlo i hodně diváků. Konkurence ve veteránských třídách byla podle mě největší v letošní sezoně,“ pochvaloval si závod Zdeněk Pešl.

Zajímavostí závodu byl ve třídě veteránů C start nestora motokrosu Milana Kotrly z Jablůnky. Ten jezdil na historickém motocyklu ČZ a držel se opravdu velmi dobře. Celkově skončil na pěkném pátém místě.

Třída open měla na startu celkem 36 jezdců a nabídla divákům krásné boje, kterým vévodil celkový vítěz této třídy Jindřich Hrabica. V této třídě startoval i Tomáš Dokoupil, který absolvoval během dne celkem čtyři jízdy se skvělými výsledky: třídu MX2 vyhrál a ve tříce Open skončil druhý.

Výsledky:

Veterán A: 1. Roman Heinrich (TM MCF CZ TM Racing), 2. Jiří Kattnauer (Honda Motokros Racing), 3. Radek Capka (Honda Arcos Team Rybníček), … 6. Květoslav Kovář (KTM, Velká Lhota), 7. Jaromír Orság (Yamaha, Nový Hrozenkov). Veterán B: 1. Miroslav Štaud (Yamaha, Brno), 2. Bohumil Klanica Honda Brno,3. Rostislav Ilčík (Honda), … 8. Dušan Skoček (Suzuki, Val. Meziříčí), … 10. Karel Liška (Honda, Agrospol Lužná), 11. Zdeněk Pešl (Honda, Val. Meziříčí). Veterán C: 1. Josef Tichý (KTM, Uhlířov), 2. Libor Klimek (Yamaha, Estop motokros), 3. Antonín Křápek (Honda, Motokros veterán klub Val. Meziříčí),4. Jan Poruba (Suzuki, Zašová), 5. Milan Kotrla (ČZ, Jablůnka). MX2: 1. Tomáš Dokoupil (Kawasaki, Emos Přerov), 2. Matěj Lakomý (Yamaha, SMS Opava), 3. Karel Klemens (Honda, GT Alarm motokros), 4. Radek Zdráhala (Yamaha Rentor Team). OPEN: 1. Jindřich Hrabica (Honda Motocross Racing), 2. Tomáš Dokoupil (Kawasaki, Emos), 3. Jan Loub (Suzuki Axyn Motocross), … 8. Martin Langer (Yamaha, Vsetín).

JIŘÍ JUROŠKA

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Brno 23.9.2017 - finálový galavečer České Miss 2017 v brněnské DRFG aréně.
42

Zlín slaví. Dvě nejkrásnější dívky jsou ze Zlína

8

V Meziříčí kvůli Baníku nastanou policejní manévry

Hejtman Čunek se nechal namaskovat za kapitána Jacka Sparrowa

Zlínský kraj otevírá dotační program s rozpočtem deset milionů korun na podporu audiovizuální tvorby. Vznik programu inicioval Regionální filmový fond z. s., který společně se Zlínským krajem usiluje o oživení filmového průmyslu v regionu.

Domácí premiéra házenkářů Zubří v Rožnově

Až na třetí pokus se v nové sezoně představí extraligoví házenkáři Zubří v domácím prostředí. Přesněji azylu.

Jiří Baroš: Viděl jsem žraloka, největší zážitek je ale setkání s tuňákem

ROZHOVOR / Jiří Baroš snil o potápění už v dětství. Začal s ním před osmi lety a dnes je potápění v podstatě jeho jediným koníčkem. Působí jako instruktor ve vsetínském DiveClubu.

Honda nedala přednost Hondě

Ke střetu osobního auta s motocyklem došlo ve čtvrtek odpoledne v místní části Bobrky u Vsetína. Muž na skútru utrpěl zranění, se kterým ho záchranáři převezli do nemocnice. Krátce před půl třetí odpoledne vyjížděl z vedlejší silnice od skladu technických služeb třicetiletý cizinec s autem Honda.