Přitom vstup do zápasu měli Zubřané výborný. Rychle se ujali vedení 5:1 a zdálo se, že navážou na poslední domácí zápas proti Lovosicím. Jenže Východočechům se podařilo hru vyrovnat a krátce před koncem poločasu se dokonce dostali do vedení. „V průběhu prvního poločasu jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Podržel nás brankář Veverka, dařilo se nám ve střelbě i v pohybu na brankovišti soupeře,“ řekl trenér hostů Aleš Babák.

Druhá půle byla však již v režii domácích, kteří si postupně vypracovali až devítibrankový náskok. Díky tomu se na hřiště mohli dostat i hráči z lavičky, včetně nové posily Fitileva. Ten si v sobotním utkání zapsal první dva zářezy v české extralize. „Já doufám, že je to jen zlomek toho, co umí. Věřím, že toho dokáže hodně, akorát se musí dostat do formy, na což má ještě pár týdnů,“ zhodnotil výkon mladé spojky kouč Titkov, který s průběhem zápasu nebyl zcela spokojen. „Nelíbilo se mi, že jsme se dopustili řady nevynucených technických chyb, úplně zbytečných. Taky jsme nedokázali získat odražené míče v obraně. Na tom určitě budeme muset ještě zapracovat,“ dodal trenér Robe.

ROBE ZUBŘÍ – JIČÍN 30:25 (13:13)

Zubří: Malina, Orság – Hrstka 6/3, Šlachta 3, Zahradníček 3, Douda 3, Holiš 3, Šustáček 2, Zeman 2, Fitiliev 2, Dořičák 2, Václav 2, Přikryl 1, Nesvadba 1, Reček, Říha.

Nejvíce branek Jičín: Šulc 5, Čurda a Vítek po 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 4 - 4. Diváci: 1050.
Další výsledky: Hranice - Lovosice 26:28 (12:13), Litovel - Kopřivnice 37:37 (16:19), Nové Veselí - Frýdek-Místek 33:22 (16:15), Dukla Praha - KP Brno 27:21 (12:10)

1. Plzeň 20 14 2 4 604:502 30
2. Zubří 20 15 0 5 591:517 30
3. Dukla Praha 20 14 0 6 603:527 28
4. Lovosice 20 13 1 6 619:558 27
5. Karviná 20 11 0 9 594:590 22
6. KP Brno 20 11 0 9 524:529 22
7. Jičín 20 8 0 12 499:527 16
8. Frýdek-Místek 20 8 0 12 534:571 16