Házenkáři Zubří krůček o bronzové medaile, doma dominovali

Zuberští extraligoví házenkáři rázně vykročili za bronzovou medailí. Na sobotní povedený výkon (34:20) navázali i včera (33:24) a už jim chybí poslední krůček k zisku vytouženého kovu. Série se nyní přesouvá na sever Čech.

14.5.2017

Extraligoví házenkáři Zubří (v červeném). Ilustrační foto.Foto: Deník / Břenek Martin

Oba domácí zápasy měly skoro totožný průběh, kdy Zubřané nepustili svého soupeře takřka k ničemu. „V prvním zápase byl základem úspěchu výborný Malina v bráně, který nás hlavně v prvním poločase několikrát podržel. Díky tomu jsme mohli vstoupit do druhé půle s náskokem, který jsme postupně navyšovali,“ vyzdvihl sobotní výkon gólmana zuberský kouč Andrej Titkov. Za domácí zářil i reprezentační pivot Šlachta, který vsítil hned jedenáct branek.

Také o den později se podařilo Valachům utéct hned v úvodu a postupně si vypracovat až sedmibrankový náskok. Lovci se sice ve druhé půli dostali na rozdíl třech gólů, ale domácí si vítězství již nenechali utéct. „Byl to podobný zápas jako včera. Zase jsme ztroskotali na Malinovi, nedali jsme devět vyložených šancí. Ke druhému poločasu se nebudu vyjadřovat,“ komentoval utkání trenér hostů Milan Berka.

Ani na lavičce domácích nevládla po včerejším souboji naprostá spokojenost. „Výhra se opět zrodila v prvním poločase utkání. I když jsme vyhráli, tak nejsem spokojený s výkonem tak, jako včera. Přesto si vážím obou vítězství a musím družstvu poděkovat,“ uvedl domácí lodivod Titkov.

Série o bronz, která se hraje na tři vítězství, se nyní přesouvá do Lovosic. „Vedeme sice dva nula, ale ještě to není konec série. Budeme muset ještě několik věcí upravit před příštím víkendem. Myslím si, že nás to tam bude ještě hodně bolet,“ domnívá se Titkov.

Výsledky série o 3. místo

Sobota: HC ZUBŘÍ – LOVOSICE 34:20 (12:9). Zubří: Malina, Orság, Krupa – Šlachta 11/5, Douda 4, Zahradníček 4, Holiš 4, Václav 3, Zeman 3, Šustáček 2, Přikryl 1, Reček 1, Janíček 1, Dořičák, Říha, Fitilev. Nejvíce branek Lovosic: Motl 6/1, Sýkora 5, Bičiště 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/1. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1134.

Neděle: HC ZUBŘÍ – LOVOSICE 33:24 (17:10). Zubří: Malina, Orság, Krupa – Šlachta 7/1, Douda 3, Zahradníček 6, Holiš 4, Václav 3, Zeman 1, Šustáček 1, Přikryl 2, Reček 4, Janíček 2/1, Dořičák, Říha, Fitilev. Nejvíce branek Lovosic: Motl 10, Havel 5, Chroustovský 3. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/2 - 6/6. Vyloučení: 2:9. Diváci: 1043. Stav série: 2:0.

Finále play-off: Plzeň - Dukla Praha 22:24 (14:14) a 34:19 (18:9), stav série: 1:1.