Tentokrát doma o uplynulém víkendu až překvapivě hladce porazili Modřice B 6:0. V dosavadním průběhu ani jednou neprohráli a na prvním místě už nemohou být předstiženi.

NK CLIMAX VSETÍN – MODŘICE B 6:0

Proti největšímu soupeři v tabulce druhé ligy skupiny B začali domácí pořádně zostra, když vyhráli obě úvodní dvojky. Padyšák s Gebelem vyhráli 2:0 a Nezval s Novosadem se sice hodně natrápili, ale nakonec vyhráli 10:9 ve třetí rozhodující sadě.

První vsetínská trojka ve složení Nezval, Vichtora, Zbrožek porazila v prvním setu Janebovu trojku 10:8. Kanonýr Nezval pak přenechal místo levákovi Ifkovi, sílu domácí trojky ale střídání kapitána nijak neoslabilo, a také druhý set s přehledem uhrála 10:7. Když se poté prosadila i trojice Gargulák, Novosad a Padyšák, domácí vedli už 4:0 a s hosty to bylo už řádně nakloněno.

Do třetí dvojice nasadil Climax mladou sestavu Victora – Ifka, a hráči se za důvěru odvděčili výrazným vítězstvím 10:7, 10:5. za stavu 5:0 pro Vsetín očekávali diváci s velkou zvědavostí singl. Modřice jsou kvalitními singlisty pověstné, Janeba jako vícemistr republiky byl v duelu s Novosadem favoritem. Vsetínský hráč se však pustil do zápasu s obrovskou vervou a favorita úplně smazal 10:4, 10:2. Překvapivě výrazným vítězstvím si Vsetínští upevnili zcela dominující postavení ve druholigové tabulce, a přestože na podzim zbývá Climaxu odehrát ještě tři utkání, nemohou již být předstiženi.

Sestava NK CLIMAX Vsetín: Gargulák, Gebel, Ifka, Nezval, Novosad, Padyšák, Vichtora, Zbrožek.

Další výsledky 12. kola: Žďár nad Sázavou – Plazy 6:1, Semily – Kroměříž 6:1.