Bitala se stal českým šampiónem v závodu s hromadným startem, druhý skončil Martin Šmíd ze Střelky Brno, třetí místo získal Aleš Palko (Říčany).

„V posledních týdnech mám běžeckou formu a této skutečnosti jsem využil také ve Starém Městě pod Landštejnem. K zisku první příčky mi ale nahrálo, že mí největší soupeři často chybovali ve střelbě,“ poznamenal Václav Bitala, jenž první příčku před druhým v pořadí Šmídem v cíli uhájil o necelých padesát sekund.

V jižních Čechách se konal rovněž rychlostní závod. V něm Bitala bral čtvrtou pozici. Vyhrál Marián Válek z Kapslovny. „Válek ve dvou střelených položkách pouze jednou minul terč. Já jsem naopak šestkrát pochybil. Přesto mi k zisku alespoň bronzové medaile chybělo v cíli dotáhnout na třetího v pořadí Wursta třináct sekund,“ litoval biatlonista z Valašska.

Přehled výsledků mistrovství republiky v letním biatlonu, závod s hromadným startem (6 km, 4 střelby): 1. Marián Válek (Kapslovna) 17:33,8 (1), 2. Luboš Schorný (Staré Město pod Landštejnem) 17:37,3 (1), 3. Milan Wurst (Břidličná) 17:40,9 (5), 4. Václav Bitala (BK Rožnov pod Radhoštěm) 17:53,8 (6), Rychlostní závod (4km, 2 střelby): 1. Václav Bitala (BK Rožnov pod Radhoštěm) 29:31,2 (9), 2. Martin Šmíd (Střelka Brno) 30:20,4 (10), 3. Alois Palko (Říčany) 30:31,6 (10).