V sobotu 5. ledna Jasenice hostí Karvinou (od 17 hodin) a Valašské Meziříčí jede do Opavy. O den později od 10 hodin pak bude na programu druhé valašské derby sezony Jasenice versus Valašské Meziříčí.

KARVINÁ – VALAŠSKÉ 83:76 (18:18, 33:32, 57:52)

Proti sousedovi ze spodních pater tabulky chtěli basketbalisté Valašského Meziříčí v sobotu večer urvat nějaký ten bodík. V Karviné neodehráli vůbec špatný zápas, ale na kýžené vítězství nedosáhli. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a rozhodovalo se až v koncovce. V ní nakonec uhájili těsně sedmibodové vítězství domácí basketbalisté.

Body Val. Meziříčí: Pekárek 16, Večeřa 14, Pospíšil 11, Mrštík 10, Močigemba 9, Pešat 9, Roček 7, Röhrich, Štencl.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – KARVINÁ 55:77 (16:21, 32:38, 45:54)

Necelých dvacet hodin po souboji v Karviné se konala odveta ve Valašském Meziříčí. V ní se domácímu celku nepodařilo navázat na solidní výkon z palubovky soupeře. Valaši sice nehráli špatný zápas, ale po celou dobu byli mírně pozadu. Ještě po třech čtvrtinách prohrávali jen o devět bodů, ale v poslední části se zápas definitivně překlopil na karvinskou stranu. Porážka o dvaadvacet bodů tak byla příliš krutou vzhledem k průběhu utkání. Valašské Meziříčí tak po dvanácti utkáních na svém kontě jen tři výhry a devět porážek.

Body Val. Meziříčí: Pekárek 17, Štencl 12, Mrštík 6, Roček 6, J. Denk 4, Pospíšil 3, Večeřa 3, Močigemba 2, Pešat 2, Stodůlka.

OPAVA B – KK JASENICE 88:64 (28:13, 49:32, 70:51)

Na poslední hrací víkend stávajícího roku vyfasovali basketbalisté Jasenice těžkého soupeře – jasně vedoucí celek tabulky Opavu B, která do té doby jen jedinkrát prohrála. Situace byla pro nováčka soutěže o to horší, že do opavské jámy lvové zajížděl v sobotu jen se sedmi hráči. „To je na takový zápas strašně málo, navíc Lukáš Riemer s námi sice odjel, ale s nataženými třísly do hry moc zasáhnout nemohl, takže jsme tam vlastně byli v šesti a půl lidech," pousmál se hořce nad těžkou situací týmu jeden z trenérů Jasenice Petr Nachtmann. V utkání dali domácí hned od začátku jasně najevo, kdo bude tentokrát brát body. Už po první čtvrtině vedla Opava B o patnáct a v poločase o sedmnáct bodů. Ve druhé půli už Slezané žádné komplikace nepřipustili a v poklidu si dokráčeli pro body. „V tom malém počtu kluci odvedli solidní práci, těžko něco někomu vyčítat. Opava B je trochu jinde než my, má soutěž rozjetou na návrat do první ligy. My jsme v rámci našich možností předvedli to, na co jsme měli" ohlédl se za utkáním v krásné opavské sportovní hale kouč Petr Nachtmann.

Body KK Jasenice: David 14 (4 trojky), Václavek 13, Kabourek 11 (3 trojky), Bezděk 11, Odstrčilík 8, Vyroubal 7, Riemer.

KK JASENICE – OPAVA B 56:75 (17:17, 27:39, 40:55)

Do nedělní odvety s Opavou B se opět nepodařilo Jasenici posílit sestavu, a tak nováček musel znovu absolvovat bitvu se suverénem soutěže v pouhých sedmi hráčích. V domácím prostředí se Valaši vypjali k dobrému začátku a po první čtvrtině byl stav vyrovnaný 17:17. Do poločasu však hosté odskočili na dvanáct bodů a po změně stran už zápas připomínal předchozí duel. Opava, která měla v rotaci o tři až čtyři hráče více, si zápas poměrně v pohodě pohlídala a tentokrát vyhrála o devatenáct bodů.

„Byl to podobně složitý zápas jako ten v Opavě. Proti silnému soupeři, který přijel s plnou rotací hráčů, jsme v necelých sedmi lidech nemohli moc pomýšlet na výhru. První čtvrtinu hráli kluci výborně, drželi s favoritem krok. Pak už se projevila i naše únava. V tak malém počtu hráčů odehráli kluci dva zápasy v necelých čtyřiadvaceti hodinách. Všem borcům, kteří o víkendu nastoupili, je potřeba poděkovat za poctivý přístup a bojovnost," konstatoval trenér Jasenice Petr Nachtmann.

Body KK Jasenice: Odstrčilík 14, Bezděk 14, Václavek 12, Vyroubal 10, Riemer 5, David 1, Kabourek.

1. Opava B 12 11 1 989:837 23
2. Šlapanice 12 9 3 991:774 21
3. Uherský Brod 12 8 4 878:799 20
4. UP Olomouc 12 8 4 950:913 20
5. Podolí 12 7 5 978:871 19
6. Šumperk 12 7 5 903:851 19
7. Žabovřesky 12 6 6 900:862 18